Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Transport Togo
#1 PostWysłany: 05 Lis 2023 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2303
Loty: 879
Kilometry: 1 977 364
HON fly4free
W Togo transport jest trudny, a raczej ciasny ;).
Standard to 4 osoby z tyłu + dzieci i 3 osoby z przodu w zwykłym samochodzie. Trzecia osoba siedzi bardziej na podłokietniku i mizi-mizi w cenie ;). Zdarzało się, że na krótkim dystansie pasażer siada na miejscu kierowcy a kierowca na jego kolanach i tak jedzie 100 kph :)
W przypadku 7-osobowych typu Zafira, na końcu siadają 3 osoby. Najlepiej siedzieć za kierowcą po lewej stronie bo można się oprzeć i jest miejsce na lewy łokieć.
Przejechałem tak kilkoma samochodami ponad 500 km.

Jadąc od północy:
- lepiej ugadać się na motor jeszcze w Beninie w Boukombe jeśli chce się zwiedzić Koutammakou. Do granicy jest kilka km, a od granicy 28 km do Kande gdzie można złapać inny transport. Ja dałem 7k CFA. Po drodze była kasa biletowa 1500 CFA i ktoś robił za przewodnika z angielskim za 5k
- w Kande są shred taxi ale zero pasażerów. Po ponad godzinie czekania jakimś cudem jechał autobus i zabrał mnie do Kara
- w Kara przy głównym rondzie są shared taxi. Chciałem od razu to Atakpame. Cena 5500 CFA. Jechałem łącznie 3 samochodami. Sami przerzucają do kolejnych i ogarniają płatności między sobą
- z Atakpame do Kpalime taksówki jadą z drogi wylotowej. Kierowcy motoru trzeba po prostu powiedzieć taxi Kpalime i zawiezie.
- przy wodospadach Kpime w Kpalime wziąłem motorek i objeździłem okolice. W centrum szybko można złapać transport do Lome
- w Lome taksówki w stronę Beninu jadą z plaży przy wylocie z obwodnicy śródmiejskiej. Tu o dziwo nie przeładowują samochodów. Nawet na motorkach dostajesz kask. Stolica ;)
- łódka do Togoville to cena typu ‚ile zedrę z turysty’. Zaczęło się od 5k, stanęło na 1k, choć gościu myślał że weźmie 2k. Lokalni płacą 200. Kasjer to duży gość więc kłóciłem się z wyczuciem.
- granica pieszo. Ktoś pomoże by pójść do okienek gdzie odprawiają samochody po pieczątkę.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów
Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group