Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2024 15:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23420
Na razie wygląda to dość trudne

Pani Nuria z Parku Narodowego Dzanga Sangha poinformowała mnie ze jest połączenie lotnicze między Bangui i "lotniskiem" w Bayangi za 500 EUR od paxa.

Między obydwa miejscami to odległość 500-520km i około 12-15h jazdy. Jedno z biur w Bangui podał mi cenę przejazdu 3200 USD plus opłaty za posterunki, co uważam za błąd cenowi oraz pani Nuria dała mi 2 kontakty do kierowców więc czekam na info o cenie przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2024 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 685
Loty: 162
Kilometry: 309 301
srebrny
500euro za taki odcinek to nie jest wygórowana cena. Przelot z Santiago de Chile na wyspy Robinsona Crusoe kosztuje już ponad 700euro w dwie strony z bagażem 10kg. Maks osiem osób na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2024 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2245
Loty: 867
Kilometry: 1 958 910
HON fly4free
z parku mogą też wysłać 4x4 po 150 euro za dzień + paliwo. Na EPS ostatnio ze 2 osoby pisały jak dojechały - ciężarówkami z przesiadkami.

edit: do Bayangi można dotrzeć z Kamerunu dwiema drogami:
1.
- Autobus do Bertoua gdzie kończy się asfalt
- Shared taxi do Yokadouma
- shared taxi lub moto do Libongo
- piroga do Lidjombo
- moto do Bayanga

2.
- shared taxi do Batouri
- shared taxi lub moto do granicy w Gamboula
- moto wzdłuż granicy do Nola (7h) i dalej do Bayanga
- lub moto przez Berberati, bo tam ciężko już z shared taxi

Fixer z Kamerunu swoją terenówką chce jechać tylko opcją nr 1 i przy dwóch osobach będzie chciał z 1000 euro
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image


Ostatnio edytowany przez cart, 09 Kwi 2024 18:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2024 18:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23420
@cart już Park nie robi

Dear Zeus, I’m afraid that from our side we don’t offer the ride by road from Bangui to Bayanga just by plane. FYI, we have weekly flight and the price per person and per way is 500€
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2024 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2245
Loty: 867
Kilometry: 1 958 910
HON fly4free
a w jaki dzień latają?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2024 11:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23420
Loty są dopasowane do połączeń Ethiopiana, Royal Air Maroc, Air France oraz Kenya Airways

Teraz latają 2 razy w tygodniu, w piątki oraz niedzielę, z powodu sporych grup (:O)
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Maj 2024 19:03 

Rejestracja: 07 Lis 2016
Posty: 66
Loty: 297
Kilometry: 655 799
Nam zaśpiewali z Jaunde do Libongo 125 000 xaf na dzień x 8 dni, żeby być w Dzanga-Sangha 7dni. Pewnie można by było z tego zejść, ale nie ciągnęłam dalej tematu.
@cart podzielisz się namiarami do ziomeczka, który to ogarnie za 1000EUR?
Do tego dochodzi łódka z Libongo (załatwiana z parku) 300 EUR za łódkę w 1 stronę. Plus wiza Kamerun 150EUR.
Przy niższej cenie za transfer do Libongo, jaką podał Cart -1000 EUR, daje to 800 EUR przy 2 osobach podróżujących.
Samolocik z Bangui -1000 EUR/osoba.
@zeus kiedy podali Ci schemat lotów? Ja pisałam z nimi w marcu, a zastawiałam się nad listopadem i Nuria mi napisała, że jeszcze nie wiedzą jak będą latać. Zastanawiam się z jakim wyprzedzeniem planują loty, bo kupując bilet do Bangui, chciałabym już znać ich rozkład lotów, żeby bez sensu nie kwitnąć dużo dni w Bangui.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2024 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2245
Loty: 867
Kilometry: 1 958 910
HON fly4free
Dostałem coś takiego, ale dalej nie negocjowałem. Zawiera to Dja, za które chce 3 dni/2 noce 600e/osoba.

Douala - Yaounde - Dja reserve - Bayanga

Day 1: Arrival in Douala airport and transfer to hotel in the city.
Day 2: Transfer from Douala to Yaounde and prepare for the next days in Dja reserve
Day 3: Depart yaounde to somalomo and carry out entry formalities to the reserve and if time permits we spend the night inside the reserve in tents.
Day 4: Full day with ba’aka pygmies in the jungle where we learn medicinal plants, hunting techniques etc
Day 5: Early departure from the Dja faunal reserve to Bertoua where we spend the night in hotel.
Day 6: Transfer from Bertoua to yokadouma. Here we have basic accommodation.
Day 7: Transfer from Yokadouma to libongo where motorized boat is waiting to continue to Bayanga.
Day 8,9,10 My team returns to yokadouma, Bertoua and back to Yaounde.

Cost: €2,285 per participant (2 people)

Included:
⁃ Meet & greet and airport/hotel transfers
⁃ Overland transportation (driver, fuel, toll gate and unlimited kilometre).
⁃ Accommodation in BB
⁃ An English-peaking guide
⁃ Site entry fees
⁃ All visits and excursions as per the detailed program.
⁃ Breakfast and dinner at the dja faunal reserve
⁃ Boat transfer to Bayanga / emigration fees.
⁃ Return trip to Yaounde

Not included:
⁃ Visas,flights, airport taxes, travel insurance
⁃ Lunch and dinner
⁃ Accommodation in Dzanga sangha
⁃ Activities in Dzanga sangha
⁃ Unforeseen circumstances including force majeure
⁃ Gifts
⁃ Other service not specified

Ja odpuszczam Dzanga Sangha. Natomiast koresponduję jeszcze bezpośrednio z parkiem Dja zobaczyć ile oni chcą.
Dzanga zrobię kiedyś jak będę jechał Kongiem na północ. Z Konga najłatwiej się dostać - jest autobus do Ouesso, a potem motor/łódka do Lidjombo przez Bomassę. Można też zrobić Odzala-Kokoua po drodze.

Rozmawiałem z Polakiem, który był 2 lata temu terenówką z Bangui - do tej pory przeklina na trasę, bo nie dość, że samochód się psuł to jeszcze non stop płaci się łapówki policjantom. Z powrotem wziął samolot :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Iza N. lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Maj 2024 20:19 

Rejestracja: 07 Lis 2016
Posty: 66
Loty: 297
Kilometry: 655 799
Dzięki za odp. A od kogo dostałeś tą wycenę? Ja jeszcze "walczę" z tematem. Moglibyśmy się szarpnąć na 3 dniową budżetową wersję, czyli czym się da, ale jak sobie pomyślę, że jeszcze trzeba wrócić to mi się odechciewa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Maj 2024 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2245
Loty: 867
Kilometry: 1 958 910
HON fly4free
@Iza N. poszukaj na FB Mebah Markdonald, to najlepszy fixer w Kamerunie. Mam namiary na jeszcze jednego tańszego, ale tamten nie porywa się na nic na wschód od Yaounde.

A jaki plan na 3-dniową skoro minimum 2 dni się jedzie w jedną? Czy mówisz o 3 dniach na miejscu?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Iza N. lubi ten post.
Iza N. uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Maj 2024 20:30 

Rejestracja: 07 Lis 2016
Posty: 66
Loty: 297
Kilometry: 655 799
Mówię o 3 dniach drogi w 1 stronę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Maj 2024 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2245
Loty: 867
Kilometry: 1 958 910
HON fly4free
Spoko, ale to naprawdę Afryka typu hardkor. Jak już znajdziesz miejsce do spania to raczej prąd z generatora, a łazienka to wiadro wody ;)

My mamy tylko 10 dni (wlot Douala, wylot Bangui), więc nie da rady czasowo lądem. Jak już się dojedzie do Dzanga Sangha, to warto byłoby spędzić chociaż 3 dni na miejscu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Maj 2024 21:25 

Rejestracja: 07 Lis 2016
Posty: 66
Loty: 297
Kilometry: 655 799
Trochę lizneliśmy Afryki w takim wydaniu, wiem czym to pachnie. My chcemy spędzić około tygodnia na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
cart lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group