Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 21 Gru 2019 13:37 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6682
HON fly4free
@walerek
a w którym momencie chcesz z tej wizy skorzystać? przesiadki masz raptem po ok. 5 godzin... :shock:
obawiam się, że nie dostaniesz darmowej wizy tranzytowej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na jarmark świąteczny do Budapesztu. Loty z Warszawy + 3 noclegi w hotelu za 798 PLN Na jarmark świąteczny do Budapesztu. Loty z Warszawy + 3 noclegi w hotelu za 798 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#742 PostWysłany: 21 Gru 2019 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@pemat ależ oczywiście, że @walerek ją dostanie, bo to jest tranzyt podchodzący pod wizę 24-godzinną, a nie wielodniową. Leci Kopenhaga - Chengdu - Szanghaj - Vancouver. Gdyby nie dostał wizy w Chengdu, w ogóle by nie mógł wsiąść do samolotu Chengdu - Szanghaj, bo to połączenie krajowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#743 PostWysłany: 21 Gru 2019 16:56 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2007
platynowy
Procedurę wizową muszę zacząć w Chengdu ponieważ kolejny lot to już jest krajówka. Celem nie jest Shanghaj. Jak by był to bym brał opcję z płatną wizą.

Edit.
Macie podobne rozterki co i ja. Lecimy w czwórkę i nie chciałbym abyśmy zostali cofnięcie w CPH. Bo to jest mój pierwszy TdW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 22 Gru 2019 16:59 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 8
Czytałem wcześniejsze wpisy, ale mam wątpliwości.
Do Australii przez Chiny.
Tam:
WAW 14:55 > PEK 06:35 (LOTem)
Zmiana linii, więc chyba wiza 24h
PEK 13:00 > SZX 16:30 (China Southern Airlines)
SZX 19:00 > MEL 7:20 (China Southern Airlines)

Powrót:
SYD 8:10 > CAN 14:45 (China Southern Airlines)
CAN 19:00 > PEK 22:20 (China Southern Airlines)
i ok 58h później (tutaj wiza 144h na wyjście do Pekinu)
PEK 8:45 > WAW 11:30 (LOTem)

Uda się coś takiego? Bardzo dziękuję forumowym geniuszom! Skąd Wy to wszystko wiecie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 22 Gru 2019 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@lodovy Nie uda się z powodu lotów w drodze powrotnej. Kontrolę paszportową przechodzisz w Guangzhou, więc jak chciałbyś dostać 144 wizę na Pekin??

Przy dwóch miastach i locie krajowym w Chinach łapiesz się tylko na opcję 24-godzinną. Więc albo wprowadzasz zmiany do swojego planu, albo starasz się o wizę chińską w PL.

PS Zmiana linii nie ma nic wspólnego z długością wizy. To co ma to, że do innego miasta wlatujesz, a z innego wylatujesz i masz tam połączenie krajowe. W drodze do Australii to nie stanowi problemu bo mieścisz się w 24 godzinach, przy powrocie już nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
lodovy lubi ten post.
lodovy uważa post za pomocny.
 
      
#746 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:05 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 167
niebieski
Podzielę się swoimi spostrzeżeniami z procedury otrzymywania wizy tranzytowej w Pekinie z soboty w zeszłym tygodniu. Moje zdanie jest takie: wszystko jest tak zorganizowane aby wpuścić jak najmniej ludzi. W kolejce stało nas 300-400 osób, dotarcie do jednego z trzech urzędników zajęło mi 1godz.45min. W między czasie wcześniej obsłużeni informowali resztę kto dostał naklejkę z wizą,a kto nie i dlaczego, jak przypuszczają, im odmówiono. Urzędnicy sprawdzali paszporty, posiadanie stempli z Izraela bądź jakichś krajów arabskich przekreślało szansę dostania wizy .Wiele osób (ok.50%) odchodziło z kwitkiem. Mnie się udało mimo, że miałem w paszporcie stemple jordańskie z przekroczenia granicy w Akabie. Urzędnik o nie pytał, konsultował się z koleżanką i mimo to dał mi wizę, bo mój planowy pobyt w Pekinie miał trwać 52 godziny. Uznał widocznie, że trochę za długo musiałbym czekać na lotnisku na odlot. Sprawdził również moją rezerwację hotelu w mieście.
Ty też planujesz ponad dwudniowy pobyt w Pekinie i w tym widzę Twoją szansę na uzyskanie wizy,
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#747 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3339
srebrny
Nie musiałbyś czekać - w zasadzie nie mógłbyś ;-). W tym wątku wrzuciłem artykuł z prasy UK - osoby które miały połączenie > 24 h od przylotu dostawali propozycje nie do odrzucenia zakupu innego biletu i opuszczenia Chin w ciągu 24h pod groźbą aresztowania. Obecnie przy braku oficjalnego stanowiska o przyczynach dużej liczby odmów wjazdu osobiście nie ryzykowałbym tranzytu > 24h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:35 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 167
niebieski
W takim razie miałem dużo szczęścia.
Dodam jeszcze, że w między czasie mój bagaż został zabrany z linii i musiałem go szukać w przechowalni, musiałem też zaopatrzyć się w gotówkę,do tego potrzebny był bankomat,których na lotnisku znalazłem aż dwa!!!
Cała procedura od lądowania do wyjścia z lotniska zajęła mi ok.6 godzin.,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 22 Gru 2019 23:38 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 8
@billabong Bardzo dziękuję.
Tego się niestety obawiałem, a bilety już kupione :(
Wydawało mi się, że przeczytałem wystarczająco dużo i ogarnąłem temat.
Rozumiem, że mam 2 opcje:
1. Kupienie bezpośrednich biletów do Pekinu i wtedy mam szansę na wizę
2. Zmiana daty któregoś z lotów powrotnych, tak by wszystko zmieściło się w 24h

@merlot55, smutne co piszesz. Mamy z żoną dużo pieczątek Izraelskich (z Taby), Egipskich i Jordańska też.
Nawet jak zrezygnuję z wyjścia na miasto to nie wiem, jak to będzie, bo bilet mam łączony, LOT + chińskie. Czy dostanę wizę 24h, chociaż żeby wziąć bagaż i polecieć dalej.
Jednak Europa to cudne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 23 Gru 2019 01:04 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3339
srebrny
Kryteria jakimi kierują się urzędnicy odmawiając wjazdu nie są oficjalnie podane, ale podejrzane są na pewno pieczątki tureckie.
Przy pobycie < 24h w razie odmowy wjazdu zostaniesz na lotnisku do swojego lotu, jedyne co tracisz to możliwość wyjścia do miasta. Przy dłuższym pobycie ryzykujesz konieczność zakupu (zazwyczaj drogiego) biletu gdziekolwiek, tak aby opuścić Chiny przed upływem 24h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 23 Gru 2019 10:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9027
lodovy napisał(a):
@billabong Bardzo dziękuję.
Tego się niestety obawiałem, a bilety już kupione :(
Wydawało mi się, że przeczytałem wystarczająco dużo i ogarnąłem temat.
Rozumiem, że mam 2 opcje:
1. Kupienie bezpośrednich biletów do Pekinu i wtedy mam szansę na wizę
2. Zmiana daty któregoś z lotów powrotnych, tak by wszystko zmieściło się w 24h

3. Zaopatrzyć się w wizę chińską ;)

1 może być niebezpieczne, bo nie wiadomo jaki bilet kupiłeś - pamiętaj, że opuszczenie jednego odcinka lotu kasuje dalszą rezerwację (w tym przypadku PEK-WAW)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#752 PostWysłany: 23 Gru 2019 12:40 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1342
srebrny
Ja mam pieczątki tureckie, z Emiratów i Bahrajnu. Wpuścili mnie dwa razy po 24h w Pekinie bez żadnych problemów.

Enviado desde mi moto g(7) power mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#753 PostWysłany: 25 Gru 2019 11:59 

Rejestracja: 17 Lis 2019
Posty: 4
Korzystałem z informacji z tego wątku, podzielę się świeżą obserwacją własną po powrocie.

Stanowiska do wiz tranzytowych są 2 - po obu stronach przed bramkami. Przylatując porannym Air China z WAW obsługa kierowała na drugą stronę gdzie stanowisko było otwarte. Kolejka była duża, cała procedura zajęła ponad 2 godziny. Okazało się, że niedługo później otwarli to drugie stanowisko, gdybym poczekał tam to bym załatwił procedury długo wcześniej. W drugą stronę, na lotnisku po godz. 11 - kolejka była może na 20 osób. I wtedy tylko jedno stanowisko było otwarte.

Wypełniając kartki niebieskie na tranzyt nie trzeba wypełniać żółtych dla posiadaczy normalnych wiz. Warto sobie od razu wziąć na zapas, mając zrobione paluchy i wypełnioną kartkę niebieską od razu idziemy po wizę.

Dodatkowo - obsługa nie zawsze kieruje do automatów gdzie trzeba zrobić odciski. Wypraszano ludzi z kolejki albo już przy stanowisku aby to uzupełnili. Karteczkę potwierdzająca złożenie odcisków warto zachować, wystarczy zrobić to tylko raz.
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#754 PostWysłany: 30 Gru 2019 15:05 

Rejestracja: 05 Lut 2013
Posty: 8
lodovy napisał(a):
Do Australii przez Chiny.
Tam:
WAW 14:55 > PEK 06:35 (LOTem)
Zmiana linii, więc chyba wiza 24h
PEK 13:00 > SZX 16:30 (China Southern Airlines)
SZX 19:00 > MEL 7:20 (China Southern Airlines)


Jestem już po pierwszym odcinku i mrożąca krew w żyłach relacja.
LOT nie chciał wpuścić na pokład !!! tłumacząc się, że nie mając gwarancji otrzymania wizy tranzytowej 24h oni nie będą ryzykować deportacji. Problemem miał być kolejny lot wewnętrzny, choć wszystko w limicie 24h. Wymagali wizy chińskiej lub kupienia lotu bezpośredniego z PEK poza granice Chin.
Później się dowiedziałem, że sednem są jeszcze kary, które ewentualnie mogłyby być przy takiej okazji na nich nałożone. Oni nie będą ryzykować i nie wpuszczą. Było mało czasu i dużo stresu. Pomógł cudem zdobyty, coś jakby bilet: rozkłady lotów, wpisane imię i nazwisko, magiczne słowo CONFIRMED... Wybaczcie, ale nie opiszę wszystkich szczegółów, kto i gdzie, ale coś jakby anioł ;)
W PEK po wizę jeszcze raz z "cudownym" biletem i pomimo pieczątek ISR, JOR, EGP 24h zostały przyznane. Następnie transfer z T3 do T2, który był małą podróżą przez miasto. Dalsza podróż i wyjazd z Chin bez problemów, choć ze stresem.
Oczywiście w China Southern Airlines, a tym bardziej na terminalu krajowym nikt nie mówił po angielsku, choć przytakiwali na wszystko.
Przed nami podróż powrotna i wciąż duża niewiadoma. Raczej musimy zmienić bilety. (teraz mamy SYD>CAN, CAN>PEK i po 3 dniach PEK>WAW)
Ktoś mi wspomniał, że w Guangzhou (CAN) jest transfer lounge bez wychodzenia poza strefę przesiadki i wtedy pierwszym portem byłby PEK. Czy jest to możliwe?
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#755 PostWysłany: 30 Gru 2019 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1683
Loty: 1
Kilometry: 122
srebrny
@lodovy Stop w CAN i PEK na 3 dni to nie jest możliwe bez wizy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#756 PostWysłany: 30 Gru 2019 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2684
Loty: 200
Kilometry: 525 481
złoty
@lodovy
Już druga osoba pisze Ci, że nie jest to możliwe. Nie wpuszczą Cię nawet na podkład samolotu w AU i to z Twojej winy.
Szykuj się na kupienie CAŁEGO powrotnego odcinka do Europy (powodzenia...) lub próbuj zmienić bilet.

SPLDER napisał(a):
Obecnie przy braku oficjalnego stanowiska o przyczynach dużej liczby odmów wjazdu osobiście nie ryzykowałbym tranzytu > 24h.


Rozwiązaniem jest nowy paszport ;)
Tak jak pisałem - moja partnerka ma nowy więc u niej wklejenie wizy zajęło 1 min. Ja mam jeszcze stary (w tym wizy tureckie oraz ZEA o które pytali najwięcej) i czekałem prawie 30 min. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#757 PostWysłany: 30 Gru 2019 15:46 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9027
Ale z rozkładu lotów, które zamieścił wyżej, to chyba problem miałby być na locie powrotnym, nie locie "do"
No i nie wiemy jak pozmieniał loty, może zmienił w ramach swojej taryfy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 30 Gru 2019 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2684
Loty: 200
Kilometry: 525 481
złoty
Przecież piszemy o locie powrotnym... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#759 PostWysłany: 30 Gru 2019 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Trzy tygodnie temu leciałem [TK] DUB-IST-PEK - 3 dni -[AC] PEK-YVR-LAX. W IST dwie kobiety przy Gate'cie powiedziały mi, że nigdzie już nie polecę. Z pół godziny tłumaczyły mi, że nie mogę lecieć. Sprawdziły wszystkie rezerwacje, Visę do Stanów, eTA do Kanady, pieczątki itd. Wszystko się zgadzało a one i tak powiedziały mi coś takiego, że moja podróż jest za bardzo podejrzana i nigdzie nie lecę. Dopiero ich przełożony, który przyszedł później pozwolił mi lecieć. A na lotnisku w PEK zero problemów.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 31 Gru 2019 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
lodovy napisał(a):
Ktoś mi wspomniał, że w Guangzhou (CAN) jest transfer lounge bez wychodzenia poza strefę przesiadki i wtedy pierwszym portem byłby PEK. Czy jest to możliwe?

Zrozum, że nie dostaniesz się do bramek krajowych w CAN bez przejścia kontroli paszportowej właśnie tam. Twój lot CAN-PEK jest LOTEM KRAJOWYM: pomyśl nad samą logistyką tego: skąd po wylądowaniu w PEK mieliby wiedzieć kto jest pasażerem krajowym i leci tylko z Chin, a kto leci z innego kraju tranzytem? Kogo skierować do kontroli paszportowej a kogo bezpośrednio po odbiór bagażu? Jakbyś chciał żeby oni ten problem rozwiązali?
Być może mi się wydaje, ale wygląda na to, że na siłę próbujesz sam sobie dać odpowiedź, że się da, ale prawda jest taka, że się nie da.

Raczej na 100% niższym kosztem będzie załatwienie sobie chińskiej wizy w AU niż zmiana biletu. I nie radziłabym Ci przedstawiać jakiegoś świstka z Photoshopa, który wygląda jak bilet lotniczy, bo wtedy owszem, wpuszczą Cię pewnie na pokład samolotu do CAN i dostaniesz tam pewnie nawet TWOV, ale Twoje prawdziwe problemy zaczną się przy próbie wylotu z Pekinu przy kontroli granicznej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group