Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#801 PostWysłany: 11 Kwi 2023 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
@lolul Czy nie robiąc testu wypełniałeś ten formularz online: https://htdecl.chinaport.gov.cn/ (względnie w aplikacji)? Rozumiem, że też nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na jarmark świąteczny do Budapesztu. Loty z Warszawy + 3 noclegi w hotelu za 798 PLN Na jarmark świąteczny do Budapesztu. Loty z Warszawy + 3 noclegi w hotelu za 798 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#802 PostWysłany: 11 Kwi 2023 23:28 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 47
@Nosacz

Ja zrozumiałem od agentów, ze żadnego kodu nie trzeba przy tranzycie bez wyjścia z lotniska.

A Ty będziesz się starał o wize 24h i wyjście z lotniska czy zostajesz na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#803 PostWysłany: 12 Kwi 2023 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
JaLaTam17 napisał(a):
A Ty będziesz się starał o wize 24h i wyjście z lotniska czy zostajesz na lotnisku?
Zostaję airside. Mam 3,5h na przesiadkę. Z doświadczenia (przed covidem), tyle akurat było trzeba na odstanie w kolejkach do: (1) podstemplowania karty pokładowej pieczątką "transfer" (która zaraz potem się rozmazuje), (2) kontroli paszportowej (wspólnie ze wszystkimi, którzy dopiero co weszli z ulicy) i (3) kontroli bagażu podręcznego. Więc nie za bardzo był nawet czas, żeby się szwendać po lotnisku. (Jeśli do odlotu jest mało czasu bądź ktoś nie chce czekać, można się zgłosić do obsługi, żeby przepuścili poza kolejnością.) Zobaczymy czy od tego czasu coś usprawnili. Przynajmniej mam nadzieję, że będzie mniejsze obłożenie. Jakiś szerszy program rozważę w drodze powrotnej, bo wtedy mam 10,5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#804 PostWysłany: 12 Kwi 2023 03:25 

Rejestracja: 06 Gru 2022
Posty: 15
Nosacz napisał(a):
@lolul Czy nie robiąc testu wypełniałeś ten formularz online: https://htdecl.chinaport.gov.cn/ (względnie w aplikacji)? Rozumiem, że też nie.

Przy tranzycie nie było potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.
 
      
#805 PostWysłany: 12 Kwi 2023 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Nosacz napisał(a):
Dzwoniłem dzisiaj do biura Air China w Polsce. W rozmowie telefonicznej również dowiedziałem się, że test niepotrzebny. [...] Poprosiłem o potwierdzenie mailowe.
I dostałem właśnie to potwierdzenie, że testu nie trzeba. Tak więc lecę bez.
Góra
 Profil Relacje PM off
Visitor uważa post za pomocny.
 
      
#806 PostWysłany: 12 Kwi 2023 12:30 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 47
@Nosacz no i prawidłowo.

Ja wciąż czekam z zaciśniętymi kciukami, jak ktoś tutaj opisze uzyskanie tej wizy 24h/72h na lotnisku. Teraz się skłaniam do zrobienia PCR przed lotem by mnie wypościli na zwiedzanie Pekinu na 100%. Szkoda mi tych 15h na lotnisku spędzić i takiej okazji ...
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
#807 PostWysłany: 12 Kwi 2023 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4802
złoty
@JaLaTam17, 15h między lotami Ca ?, powinieneś pytać o hotel, nie wiem czy teraz też jest, ale przed pandemią dostaliśmy hotel bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
JaLaTam17 lubi ten post.
 
      
#808 PostWysłany: 13 Kwi 2023 10:58 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Nosacz napisał(a):
Nosacz napisał(a):
Dzwoniłem dzisiaj do biura Air China w Polsce. W rozmowie telefonicznej również dowiedziałem się, że test niepotrzebny. [...] Poprosiłem o potwierdzenie mailowe.
I dostałem właśnie to potwierdzenie, że testu nie trzeba. Tak więc lecę bez.


Też mam ochotę na ponowny wypad do Taipei, a że najtańsze opcję są prze Chiny, będę czekał na relację.
Ciekawe jak to wygląda na trasie z Tajwanu, wygląda na to że Chiny inaczej traktują różne kraje. Mam nadzieję, że na fali obecnych napięć nie są bardziej upierdliwi niż na lotach z PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#809 PostWysłany: 13 Kwi 2023 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Visitor napisał(a):
Ciekawe jak to wygląda na trasie z Tajwanu, wygląda na to że Chiny inaczej traktują różne kraje. Mam nadzieję, że na fali obecnych napięć nie są bardziej upierdliwi niż na lotach z PL
Z tego co wiem, to z Tajwanu nie ma już wymogu testu PCR nawet przy wjeździe do Chin (nie tylko tranzycie) - wystarczy oświadczenie, że uzyskało się negatywny wynik testu na przeciwciała wykonanego samodzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Visitor uważa post za pomocny.
 
      
#810 PostWysłany: 13 Kwi 2023 15:53 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 47
kostek966 napisał(a):
@JaLaTam17, 15h między lotami Ca ?, powinieneś pytać o hotel, nie wiem czy teraz też jest, ale przed pandemią dostaliśmy hotel bez problemu


Dzięki za cynk @kostek966. Otrzymaliśmy bez problemu hotel+transfery+jedzenie na jeden i drugi layover w Pekinie. Infolinia AirChina europejska znowu mi zasugerowała nawet przy tranzycie zrobienie i wydrukowanie PCR, jak chce iść na miasto i do hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#811 PostWysłany: 16 Kwi 2023 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Nosacz napisał(a):
Tak więc lecę bez [testu].
Visitor napisał(a):
[...] będę czekał na relację.
Uzupełniam informacje jak obiecałem. Przesiadka w PEK (do TPE) bez testu bez problemów. Przy check-inie w WAW agentka zapytała jeszcze kolegę: "Mateuszu, czy do Tajpej coś sprawdzamy z koronawirusem?" i Mateusz powiedział, że nie. Potem już nikogo to nie interesowało.
Nosacz napisał(a):
Zostaję airside. Mam 3,5h na przesiadkę. Z doświadczenia (przed covidem), tyle akurat było trzeba na odstanie w kolejkach. [...] Zobaczymy czy od tego czasu coś usprawnili.
Procedura jest bardzo poprawiona od czasu gdy ostatnio przesiadałem się w PEK w 2019. Nie trzeba już przechodzić przez "imigrację" (właściwie "emigrację"). Zostało stemplowanie karty pokładowej i kontrola bezpieczeństwa. Kolejki w zasadzie nie było, aczkolwiek jeśli kontrola bagażu podręcznego zawsze jest tak wnikliwa, to gdyby tylko było więcej osób, będzie tu wąskie gardło, bo są tylko dwa stanowiska, z czego o tej porze (rozkładowo przylot z WAW o 4:50) czynne jedno. Niemniej w stosunku do tego, co było wcześniej - niebo a ziemia. Wszystko praktycznie w jednym miejscu, po czym schodzi się prosto do strefy odlotów.
JaLaTam17 napisał(a):
Ja wciąż czekam z zaciśniętymi kciukami, jak ktoś tutaj opisze uzyskanie tej wizy 24h/72h na lotnisku.
Nie sprawdzałem całego procesu, ale napiszę, co zaobserwowałem. Potok pasażerów przylatujących rozdziela się na "tranzyt" i "imigrację". Żeby dojść do tej drugiej części (tj. cokolwiek innego niż przejść prosto z kartą pokładową do hali odlotów) trzeba najpierw pokonać rozstawione "stoisko" w postaci kontroli zdrowotnej. Pierwsze o co tam pytają, to kod QR z wypełnionego zgłoszenia. Jeśli ktoś go nie posiada, to w tył zwrot do automatu, gdzie można go uzyskać na miejscu. Pewnie lepiej załatwić to wcześniej przez Internet.

Nie wypełniałem tego zgłoszenia, ale z tego co wiem, trzeba tam oświadczyć, że uzyskało się negatywny wynik testu w ciągu 48h przed odlotem. Z wielu krajów (ale na tę chwilę nie z Polski) wystarczy samodzielnie wykonany szybki test na przeciwciała (RAT):
[+] Pokaż
Cytuj:
China relaxed COVID-19 testing requirements for travellers from several countries. If you’re flying to China from Singapore, Malaysia, Thailand, the Philippines, Indonesia, Maldives, Sri Lanka, Cambodia, Laos, United Arab Emirates (UAE), Russia, Switzerland, Hungary, New Zealand, Egypt and South Africa, you no longer need to show the polymerase chain reaction (PCR) test result. Instead, you can take a rapid antigen test (RAT), within 48 hours before boarding.
Źródło: informacje prasowe, stan na marzec 2023 r. (do ostatecznego potwierdzenia na stronie chińskiego konsulatu w danym kraju).

W takiej sytuacji samo oświadczenie byłoby jak rozumiem wystarczające. Może wkrótce i Polska trafi na tę listę. Póki co wychodzi na to, że jest wymóg testu PCR.

Przy okazji: z tego co wiem, na liście krajów, z których wymagany jest test PCR przy przylocie do Chin dalej są też Japonia i Korea (w obu przypadkach wymóg został wprowadzony z dnia na dzień, za karę). Warto to brać pod uwagę, robiąc rezerwację, żeby się nie urządzić.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania w związku z przesiadką i lotem CA - jestem na bieżąco, postaram się odpowiedzieć.

Uzupełnienie: dodana lista krajów, z których wystarczy test na przeciwciała. Z Europy na razie tylko Szwajcaria... i Węgry.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Moniik uważa post za pomocny.
 
      
#812 PostWysłany: 16 Kwi 2023 10:03 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 508
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Na stronie ambasady chinskiej we Włoszech też jest info o antygenie. Więc raczej sprawdzać trzeba.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz uważa post za pomocny.
 
      
#813 PostWysłany: 20 Kwi 2023 01:16 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 2
Potwierdzam powyższe informacje, WAW-PEK-TPE bez testów, w Warszawie przy check in również padło pytanie - „Mateuszu, czy do Taipei coś sprawdzamy? Nie”, w Pekinie kolejka do kontroli bagażu podręcznego pół godziny (sprawdzana jest nawet pojemność powerbanków).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#814 PostWysłany: 20 Kwi 2023 11:21 

Rejestracja: 06 Gru 2022
Posty: 15
To ja mam lepszy hit. Mam równo 10h przesiadki w Pekinie, zarerwowany hotel z AirChina (po paru karkołomnych próbach) i mnie nie wpuścili na tranzytową wizę, kazali iśc po prostu pod bramki i czekać. Tak samo powiedzieli i przy kontroli paszportów i przy wydawaniu tych tymczasowych świstków. Nie wpuszczą i koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#815 PostWysłany: 20 Kwi 2023 12:00 

Rejestracja: 20 Kwi 2023
Posty: 2
lolul napisał(a):
To ja mam lepszy hit. Mam równo 10h przesiadki w Pekinie, zarerwowany hotel z AirChina (po paru karkołomnych próbach) i mnie nie wpuścili na tranzytową wizę, kazali iśc po prostu pod bramki i czekać. Tak samo powiedzieli i przy kontroli paszportów i przy wydawaniu tych tymczasowych świstków. Nie wpuszczą i koniec.


To będzie ciekawie za tydzień... Lecę w czwartek z FRA przez Szanghaj na Tajwan z przesiadką 19h a powrót przez Pekin, gdzie layover to 3 dni.
Czy komuś udało się wyjść z lotniska w ramach transferu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#816 PostWysłany: 20 Kwi 2023 12:35 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 47
lolul napisał(a):
To ja mam lepszy hit. Mam równo 10h przesiadki w Pekinie, zarerwowany hotel z AirChina (po paru karkołomnych próbach) i mnie nie wpuścili na tranzytową wizę, kazali iśc po prostu pod bramki i czekać. Tak samo powiedzieli i przy kontroli paszportów i przy wydawaniu tych tymczasowych świstków. Nie wpuszczą i koniec.


Ja w następnym tygodniu lecę i tu takie wieści...

Robiles test czy bez testu? Napiszesz coś więcej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#817 PostWysłany: 20 Kwi 2023 12:40 

Rejestracja: 06 Gru 2022
Posty: 15
Nie dotarłem do etapu weryfikacji potrzeby testu. Wyglądało, że nie pasują im moje godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#818 PostWysłany: 20 Kwi 2023 12:46 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 47
Cyrk to mało powiedziane przy tym locie. NIkt nic nie wie o testach, bez powodu zakazują wejścia do kraju, cena RT tez nie urywa wiadomo czego ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#819 PostWysłany: 20 Kwi 2023 12:58 

Rejestracja: 06 Gru 2022
Posty: 15
Oj cyrk to mało gdy chcesz uzyskać ten tranzyt... Na szczęście u mnie nie było ciśnienia z tym wyjściem, po prostu kibluję teraz na lotnisku. Oczywiście wyjaśnienia nie uzyskasz, argumenty i rezerwacje/hotel bez znaczenia. Jedyną powtarzaną odpowiedzią było, że nie dadzą mi tej wizy/wyjściówki i mam iśc czekać na hali. I to w dwóch różnych miejscach ta sama scenka. Nie wiem tylko czy nie pasowała im ilośc godzin, czy same godziny (przerwa między 17, a 3 następnego dnia), czy kombinacja obu. Albo jeszcze co innego...

Szerzej: w dupie mam te Chiny, nie wybiorę się za szybko. Już drugi raz mnie nie chcą. Mam co robić na świecie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#820 PostWysłany: 20 Kwi 2023 14:39 

Rejestracja: 22 Lut 2022
Posty: 47
Zrobiłem dzisiaj kolejny research na temat tranzytu i testu. Na reddicie, TA czy instagramie wiele osób pisało, ze nikt nie sprawdza żadnego testu czy na granicy lądowej czy na lotnisku. Wydaje się, ze można spokojnie zaryzykować podroż bez żadnego testu. Najważniejsze to tylko wejść na pokład samolotu do Chin. Ktos tam jeszcze pisał, ze pieczątki z Turcji w paszporcie wzbudziły zainteresowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group