Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 294 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 14 Sty 2024 02:15 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 409
srebrny
piotrkr napisał(a):
Do Fatehpur Sikri można się z Agry dostać pociągiem w 1h, ale potem trzeba wrócić do Agry.


Tak jak Ci pisałem, możesz zobaczyć autobusy. Musiałbyś zgłębić temat, ale na szybko patrzę, że z Agry do Fatehpur Sikri autobusy regularnie odjeżdżają z Idgah bus station i kosztują 61 INR. Nie wiem jak bardzo ograniczony masz budżet, ale Uber z Agry do Fatehpur Sikri pokazuje mi teraz równowartość 35 zł, a jedziesz szybciej i o dowolnej godzinie, jak tylko ogarniesz się ze zwiedzeniem tego, co chcesz zobaczyć w Agrze.

Dalej z Fatehpur Sikri do Jaipur jeżdżą kilka razy dziennie autobusy Nuego za równowartość ok. 30 zł, według ich strony, natomiast jak sprawdzałem na stronach typu abhibus, to wychodziło kilka złotych taniej. Jest opcja, że coś jeszcze jeździ na tej trasie, ale to musiałbyś już popatrzeć sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
#282 PostWysłany: 18 Sty 2024 02:24 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
Dobry wieczór, wybieram się na 12 dni do Indiii, ułożyłem już wstępny plan, oto on: New Dheli, Jaipur, Agra+Sikri, Waranesi, Dżodhpur, Jaisalmer, Aurangabad+Elura, Maduraj. Pewne jest, że nie zdążę wszystkiego ogarnąć tak więc prosiłbym doświadczonych podróżników, którzy bywali w Indiach o radę co wyrzucić z tego planu. Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 18 Sty 2024 09:53 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 409
srebrny
@carpetcrawler Może OT, ale zajrzałem w Twój profil i wszystkie Twoje 11 postów to pytania, jeszcze w większości takie, na które da się znaleźć odpowiedź i na tym forum, i poza nim. Forum to nie jest zapytaj.onet.pl. Co sam wniosłeś do tego forum, komu pomogłeś, że z taką śmiałością oczekujesz, że inni będą pomagali Tobie?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#284 PostWysłany: 18 Sty 2024 11:52 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
A do czego innego służy forum, jak nie do wymiany informacji? W celu wymiany informacji chyba zadaje się pytania, nieprawdaż? Onet zapytaj to też forma forum, a myślałem, ze to nie jest forum elektrody, żeby obrywać za sama chęć zadania pytania. Serio, to zwykle forum i chyba nie trzeba osiągać 20 poziomu wtajemniczenia na forum dedykowanym taniemu podróżowaniu, żeby móc uzyskać zgodę na odpowiedz od starszyzny? Serio, jak chcesz pomoc, to wystarczy po prostu olać przeczytany post, a nie szukać jakichś dziwnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 18 Sty 2024 12:07 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 407
srebrny
[list=][/list]@carpetcrawler
Na swój plan popatrz przez "terror geografii" kraju, do którego wybierasz się i ograniczony czas wyjazdu. Masz do dyspozycji 12 dni co sugeruje ograniczenie liczby odwiedzanych miejsc do góra 6. Indie to ogromny kraj, wielkością porównywalny do powierzchni Unii Europejskiej, a kulturowo jeszcze bardziej zróżnicowany. "Terror geografii" narzuca ograniczenie przestrzeni do odwiedzenia, w przeciwnym razie Twój wyjazd stanie się wyścigiem pomiędzy stacjami, dworcami i lotniskami. W oczywisty sposób z wymienionych przez Ciebie pozycji należałoby wykreślić najbardziej odległe miejsca, czyli Maduraj, Aurangabad+Elura i Varanasi. Sensownie byłoby ograniczyć się jedynie do Delhi, Agry (z Fatehpur Sikri) i do Radżastanu - ten stan prócz trzech sztandarowych miast ma jeszcze spory potencjał do zwiedzania.


Ostatnio edytowany przez jaszon, 18 Sty 2024 14:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 18 Sty 2024 12:20 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
W takim razie odrzucam Aurangabad i Maduraj. Dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 18 Sty 2024 15:58 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 409
srebrny
carpetcrawler napisał(a):
A do czego innego służy forum, jak nie do wymiany informacji? W celu wymiany informacji chyba zadaje się pytania, nieprawdaż?



Pięknie to napisałeś, stąd moje pytanie, jakimi informacjami się wymieniłeś. Bo chyba znasz znaczenie słowa "wymiana"?

Nie pisz o szukaniu problemów, poziomach wtajemniczenia i innych takich, tylko po prostu podziel się kilka razy informacjami, które sam zdobyłeś w czasie swoich podróży. Bo do tej pory pasożytujesz, a nie się wymieniasz informacjami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 18 Sty 2024 22:08 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
Wymiana informacji m.in. polega na tym, że ktoś zadaje pytania, a ktoś inny udziela na nie odpowiedzi. Nie wiedziałem, ze proste prośby o pomoc to pasożytowanie.
Wziąłeś w ogóle pod uwagę, że ktoś może być początkujacym podróżnikiem, i nie ma za wiele doświadczeń, które są jakkolwiek przydatne? Mam siedzieć i odpisywać w różnych wątkach posty typu 'no ja nie wiem, może ktoś inny Ci pomoże', żebyś czuł się usatysfakcjonowany?
Nie chcesz pomóc - nie musisz. Serio masz taką potrzebę dowalać się do ludzi o to, że pytają? Nie bedę z Toba dyskutować więcej, bo to nie ma sensu, scrolluj dalej, póki nie jesteś moderatorem, nie możesz mi zabronić korzystać z forum na podstawie swoich dziwnych zasad.
Góra
 Profil Relacje PM off
piokow9 lubi ten post.
 
      
#289 PostWysłany: 18 Sty 2024 23:28 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
Przygotowałem taki oto plan:

11.03 przylot do New Delhi, zwiedzanie Delhi
12.03 zwiedzanie Delhi, przelot w nocy do Jaipur
13.03 zwiedzanie Jaipur
14.03 zwiedzanie Jaipur, nocny przejazd do Jaisalmer
15.03 zwiedzanie Jaisalmer
16.03 zwiedzanie Jaisalmer, nocny przejazd do Dżodhpuru
17.03 zwiedzanie Dżodhpuru
18.03 zwiedzanie Dżodhpuru, popołudniu przelot do Waranasi
19.03 zwiedzanie Waranasi
20.03 zwiedzanie Waranasi, przelot popołudniu do Delhi, przejazd do Agry
21.03 zwiedzanie Agry+Fatehpur

Posiadam jeszcze jeden dzień do rozdysponowania, gdzie byście go spędzili? I poproszę również o sugestie gdzie skrócić, a gdzie wydłużyć pobyt. A może gdzieś w okolicy tych miast jest coś godnego zobaczenia akurat w 1 dzień? Za wszystkie sugestie i rady będę wdzięczny, dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 19 Sty 2024 00:03 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 177
@carpetcrawler

Rozumiem, że lecisz do/z DEL? Na Delhi (Stare i Nowe) przeznacz dwa dni. Warto zrobić sobie jednodniówkę lotniczą do Amritsaru (plus ewentualnie dodać sobie ceremonię zamykania granicy w Wagah). No i potem, jak radził @jaszon - Radżastan: Udaipur, Jodphur, Khimsar, Pushkar, Jaipur, Agra, Fatehpur Sikri i powrót do Delhi. Tylko musisz sobie ogarnąć logistykę (najprościej polecieć z Delhi do Udaipuru, a potem wynająć samochód z kierowcą na powrót). Varanasi jest super klimatyczne, ale to zupełnie inna część Indii (najrozsądniej można to zrealizować wypadem lotniczym z Delhi, ale to już z nocowaniem).

Po Indiach w ogóle najsensowniej jest latać (jeśli jest budżet, a nie ma za dużo czasu).

Aurangabad to w ogóle inna wycieczka (do połączenia z Bombajem), a Maduraj to przecież samo południe (Tamil Nadu), to sobie zrobisz trzecim wyjazdem (Kerala).

Bardzo niechętnie wypowiadam się w wątkach "oceń mój plan", bo każdy ma inne możliwości, potrzeby i zainteresowania, ale tym razem zrobiłem wyjątek (z uwagi na klimat wokół pytania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 19 Sty 2024 12:50 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
Dzięki za pomoc! Tak przylot i wylot mam z Delhi. Wynająć kierowcę na powrót? Tzn. żeby obwiózł mnie po wszystkich miejscowościach i zawiózł do Delhi? Takie coś chyba kosztuje fortunę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 19 Sty 2024 14:35 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 177
Ja to (kilkudniowy kilkuetapowy powrót z Udaipuru do Delhi) załatwiałem przez jakieś lokalne biuro podróży, nie pamiętam, ile to dokładnie wyszło, ale jakoś nieszokująco - zwłaszcza jak jesteś wieloosobowy. Oszczędziło mi to stresów z podróży w trybie tabor cygański. Poza tym, jak kierowca jest kumaty i komunikatywny, to ma różne fajne pomysły na rozbudowanie programu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 27 Sty 2024 23:48 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1118
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ponieważ do wyjazdu zostało jakieś 3 dni to musiałem coś zaplanować ;)

W sumie plan polega na zwiedzeniu złotego trójkąta, 3 dniach wypoczynku na plażach (wypadło na Goa bo podobno najlepsze plaże), oraz zwiedzeniu czegoś jeszcze (nie określonego).

Mumbai-Delhi samolotem

Nie jestem jeszcze pewien czy Goa zaraz po Jaipur (nie chcę brać nocnego pociągu, więc logistycznie to byłby pewnie samolot), czy może z Jaipur polecieć gdzieś indziej a dopiero potem Goa.

Ponieważ lot powrotny z Mumbaju mam wcześnie rano, to muszę przylecieć do BOM dzień wcześniej. Nie wiem jeszcze o której to byłoby, ale jeśli rano, to w połączeniu z 2 dniami po przylocie to byłoby 3 dni, trochę dużo moim zdaniem. Ale chyba nie ma sensu wylatywać z BOM do DEL tego samego dnia po przylocie, bo ani nic bym nie zobaczył, a pewnie bym musiał czekać na lotnisku kilka godzin.

W sumie nastawiałem się na pobyt w tropikach, a jak patrzę to połowa wyjazdu (Turcja, Delhi, Agra, Jaipur) to temperatury 10-20 stopni ;) Nawet bym rozważał zacząć od zwiedzania południa (Goa + coś) a potem trójkąt, ale wątpię by tydzień dużo zmienił...

31.01.2024 środa, Krakow -> Istanbul -> Mumbai
01.02.2024 czwartek, Mumbai przylot 5:10
02.02.2024 piątek, Mumbai, Mumbai -> Delhi
03.02.2024 sobota, Delhi, Delhi -> Agra
04.02.2024 niedziela, Agra, Agra -> Jaipur
05.02.2024 poniedziałek, Jaipur
06.02.2024 wtorek, ?
07.02.2024 środa, Goa?
08.02.2024 czwartek, Goa?
09.02.2024 piątek, Goa?
10.02.2024 sobota, ?
11.02.2024 niedziela, ?
12.02.2024 poniedziałek, ?, Mumbai
13.02.2024 wtorek, Mumbai 6:50 -> 11:25 Istanbul, Istanbul
14.02.2024 środa, Istanbul wylot 8:10 -> Krakow
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 09 Maj 2024 14:02 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 57
Nvjc napisał(a):
@bilbobag Weź pod uwagę, że z Agry do Jaipur lata codziennie samolot, co może skrócić czas na przedostanie się z jednego miejsca do drugiego. Z Jaipur do New Delhi zresztą też.

Jak dla mnie to sensowną opcją wydaje się taki rozkład:

6 maja - lot do Jaipur
7 maja - Jaipur
8 maja - lot Jaipur - Agra o 14:10
9 maja - Taj Mahal, Fort i pociąg do New Delhi

A 8 maja mógłbyś też wziąć kierowcę i zrobić trasę Jaipur - Agra samochodem z przystankami w Chand Baori i Fatehpur Sikri, dzięki czemu zobaczyłbyś jeszcze więcej. Z tego co pojawiało się tutaj na forum, cena za kierowcę powinna się zmieścić w 200 zł.

Tylko w przypadku wzięcia lotu z Delhi do Jaipur zrób sobie zapas na immigration, wydaje mi się, że z tą półtoragodzinną przesiadką może być ciężko.


Wlasnie koncze pobyt wiec podziekuje jeszcze raz za propozycje, zastosowalem sie i fajnie to wyszlo. Wiadomo, wszystko bylo w mega pospiechu, ale lepiej tak, niz w ogole.

Finalnie wygladalo to tak, ze skorzystalem z samolotu do Jaipur kolo 16, znalazlem fajnego kierowce, z ktorego uslug korzystalem przez 3 dni. Odebral mnie z lotniska, wozil po wszystkich atrakcjach Jaipur, a ostatniego dnia zawiozl do Agry z przystankami w wymienionych wyzej miejscach. Poranne taj mahal, pociag do new delhi bez zadnego problemu, teraz spokojnie zwiedzam delhi, juz bez zadnego parcia, wieczorem mam fajna kolacje i pozniej nocny lot. Powiedzialbym, ze wyszly indie wersja light, troche emeryckie, wiekszosc czasu w samochodzie z kierowca, ale byla to dobra decyzja. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Nvjc lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 294 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group