Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9815 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 480, 481, 482, 483, 484, 485, 486 ... 491  Następna
Autor Wiadomość
#9641 PostWysłany: 17 Lip 2024 13:10 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2120
HON fly4free
W nawiązaniu do mojego pytania z viewtopic.php?p=1702032#p1702032 i sytuacji, w której 1.06.2024 najpierw skasowano lot AirDolomiti EN8072 (MUC-GVA), a potem z wybranych alternatywnie znowu kolejny, tym razem Austrian (VIE-GVA).

Złożyłem 10 czerwca reklamację do AirDolomiti. Dziś zrobiłem "reply" na otrzymany automatycznie mail z numerem sprawy, pisząc, że nie jestem przyzwyczajony do bycia ignorowanym :lol: i oczekuję na niezwłoczną odpowiedź... i parę godzin później dostałem, że przyznają mi 250 Euro.
Cytuj:
The mentioned flight has been cancelled due to a technical irregularity which could not have been solved in short time, despite the initial predictions.
Czekam na przelew 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
#9642 PostWysłany: 17 Lip 2024 16:02 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 681
Loty: 150
Kilometry: 223 498
srebrny
Do jakiej instytucji można odwołać się w Niemczech w przypadku odrzuconego wniosku o odszkodowanie za odwołany lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9643 PostWysłany: 17 Lip 2024 16:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23632
https://soep-online.de/welcome.html
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
#9644 PostWysłany: 17 Lip 2024 16:15 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1438
Loty: 850
Kilometry: 1 292 044
srebrny
söp - Schlichtungsstelle für den öffentlichen Personenverkehr e.V.
- skargę rozpatrują w ciągu przepisowych 3 miesięcy. Ale generalnie najczęściej stają po stronie swojego narodowego przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
lukket uważa post za pomocny.
 
      
#9645 PostWysłany: 17 Lip 2024 16:31 

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 681
Loty: 150
Kilometry: 223 498
srebrny
U mnie akurat chodzi o niedzielny EN do KTW. Wyparli się pogodą, ale wcześniej przez cały dzień co najmniej trzy razy wg flightradar zmieniali samolot który ma lecieć na tej trasie. Myślę że warto spróbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9646 PostWysłany: 17 Lip 2024 16:44 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1438
Loty: 850
Kilometry: 1 292 044
srebrny
Oczywiście trzeba spróbować, koniecznie daj znać co Ci odpowiedzą. U mnie też była ewidentna sytuacja z LH, Lufa oczywiście odrzuciła moje roszczenie, co jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale söp ku mojemu zdziwieniu również odrzucił (w uzasadnieniu podali kompletne ble ble) a myślałem że są neutralni i bezstronni.
Dopiero AirCompensa wywalczyła w sądzie od Lufy te parę stówek ojro. Po tym napisałem do SOPa i wygarnąłem im ich "bezstronność i praworządność". :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9647 PostWysłany: 17 Lip 2024 20:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4226
złoty
Ostatnio to jest raczej rok.
Niekoniecznie, mnie przyznano rację, choć sprawa była nieoczywista i dawałem sobie jakieś 10% szans, więc różnie to bywa.
DMW napisał(a):
söp - Schlichtungsstelle für den öffentlichen Personenverkehr e.V.
- skargę rozpatrują w ciągu przepisowych 3 miesięcy. Ale generalnie najczęściej stają po stronie swojego narodowego przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#9648 PostWysłany: 23 Lip 2024 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 353
Loty: 174
Kilometry: 319 854
srebrny
LBA już w tych tematach nie działa?
Formularz zgłaszania problemów na ich stronie:
DE: https://www.lba.de/DE/Fluggastrechte/Be ... _node.html
EN: https://www.lba.de/EN/AirPassengersRigh ... _node.html
Wymagają żeby lot odbył się max 2 lata wstecz, linia została powiadomiona (nie odpowiedziała/odpowiedziała niesatysfakcjonująco) min 2 miesiące wstecz.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
wolworld lubi ten post.
 
      
#9649 PostWysłany: 23 Lip 2024 11:22 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 562
Loty: 401
Kilometry: 675 336
niebieski
U mnie w ostatnią niedzielę taka sytuacja:
Lot W6 BSL-WAW planowany wylot 20:40, planowane lądowanie 22:35.
Boarding opóźniony ok, 1,5h, potem po wypchnięciu samolotu informacja, że z uwagi na wzmożony ruch powietrzny nad Niemcami postoimy ok. godziny.
Finalnie lądowanie 1:52, a więc kilkanaście minut po barierze 3h opóźnienia.
Złożyłem wczoraj wniosek. Jak myślicie, jest szansa coś ugrać?
Oczywiście Wizz może się zasłaniać tym korkiem w powietrzu, ale to głównie ich spóźniony przylot do Bazylei spowodował całe opóźnienie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9650 PostWysłany: 23 Lip 2024 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1907
Loty: 287
Kilometry: 305 821
złoty
@Runo-88

W temacie o wypłaconych odszkodowaniach parę dni temu dałem wpis o tym jak wygrałem a raczej pośrednik (AC) z W6. Opóźnienie do otwarcia drzwi wyniosło równo 180min. Była walka z czasem ale udało się.
Lot był w 04/2023 a pieniądze otrzymałem 07/2024. Także możesz poczytać.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
#9651 PostWysłany: 30 Lip 2024 22:45 

Rejestracja: 30 Lip 2024
Posty: 1
Cześć, mam pytanie dotyczące odszkodowania w Ryanair- czy jest sens walczyć.
Sprawa dotyczy lotu Alghero- Katowice w czerwcu. Lot było opóźniony o ponad 3h. Ryanair oczywiście odrzucił wniosek twierdząc, że to nie ich wina (podobno była awaria systemów na lotnisku w Katowicach, z którego wylatywał samolot do Alghero, którym mieliśmy wracać). Sytuacja się komplikuje, ponieważ samolot dotknął płyty lotniska w Katowicach z opóźnieniem 2h 41 min i taki czas opóźnienia jest oficjalnie podawany. Nie jest to jednak faktyczny czas opóźnienia, ponieważ po 10 minutach stania i czekania, aż będzie można opuścić samolot, pilot powiedział, że niestety, ale będzie trzeba poczekać na autobus, który nas dowiezie do terminala i potrwa to nawet 20 min. Ostatecznie pokład samolotu mogliśmy opóźnić po godzinie 4.10 (miał być o 1.00) do daje już ponad 3h 10 min opóźnienia. Pilot mówił, że lotnisko i załoga lotniskowa nie byli przygotowani, że samolot wyląduje tak wcześnie.

Airhelp wprowadził mnie w błąd twierdząc, że opóźnienie liczy się do momentu, w którym samolot dotknie płyty lotniska (co swoją drogą nie jest prawdą). Z ich strony nie mam co liczyć na pomoc.

Z pozdrowieniami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9652 PostWysłany: 30 Lip 2024 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1907
Loty: 287
Kilometry: 305 821
złoty
Przysługuje mi odszkodowanie.
Co lepiej opłaca się wziąć przy opcji wypłaty odszkodowania z Wizz? Przelew w EUR czy PLN?
Po jakim kursie wypłacają PLN? Kwota 2x 250€.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9653 PostWysłany: 31 Lip 2024 08:50 

Rejestracja: 31 Lip 2024
Posty: 3
Cześć.
Mam taką sytuację linie Ryanair przesuwają godzinę odlotu z Bergamo do Wrocławia a następnie anulują lot (po ok 3h)
Dają hotel na jedną dobę. Nie oferują nic więcej. W stresie, w aplikacji Ryanair przekładam sobie lot na najbliższy możliwy tj za 3 dni.
Zapominam że nie mam nawet bagażu podręcznego i żadnych rzeczy osobistych, nie mam aby przebywać 3 dni gdzieś we Włoszech. Nie mam lekarstw które muszę regularnie przyjmować (kto by przypuszczał ze podróż się przeciągnie o 3 dni)
Oczywiście to działo się w godzinach późno nocnych, do hotelu trafiamy ok godz 3 nad ranem.
I teraz sprawa wygląda tak.
Rano bardziej trzeźwo oceniam sytuację i stwierdzam że nie nie dam rady czekać 3 dni bez rzeczy i lekarstw oraz noclegów…..
Zatem poprzez chat zgłaszam sprawę ze chcę do innego miasta, cokolwiek w Polsce . O oni mi na to że to niemożliwe że jedna bezpłatna zmiana została wykorzystana i spier…..j mogę sobie kupić nowy lot….. (mimo tłumaczeń że stres, późno w nocy etc)
W zaistniałej sytuacji sam sobie organizuję lot byleby maksymalnie skrócić czas pobytu w bergamo .
Udaje mi się znaleść bilet na następny dzień do Warszawy następnie Flex busem do Wrocławia, załatwiam kolejny nocleg na własny koszt. Odbywam zaplanowaną podróż w do Wrocławia przez warszawę . Jestem o conajmniej jedną dobę wcześniej w domu niż pierwotnie przekładałem. Jestem w plecy ok dwa tysiące zł, oraz 3 dni z życiorysu.
Pytanie co z tym dalej robić
Znacie jakąś firmę która się tym zajmie ? Jakieś porady.
Ryanair w odpowiedzi na odszkodowanie od razu odpisuje że lot odwołany z przyczyn atmosferycznych.
Dzięki za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9654 PostWysłany: 31 Lip 2024 09:00 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8529
HON fly4free
Skoro przełożyłeś sam lot to zgodziłeś się na opcję zmiany planu podróży zaproponowaną przez przewoźnika.
Na przyszłość to w tej sytuacji rezerwuje się na swój koszt dodatkowe noclegi (jeśli opcja za 3 dni była jedyną czy najwcześniejszą możliwą zmianą zaoferowaną przez linię) i zbiera rachunki za wyżywienie (bez alkoholu) a następnie wysyła wniosek o refundację tych wydatków do przewoźnika. Na wszelkie wyjazdy, nawet najkrótsze zabiera się również stosowny zapas leków (więcej niż planowane dni) - właśnie na wypadek wszelkich sytuacji losowych.
W zależności od faktycznej przyczyny odwołania lotu może przysługiwać ci prawo do odszkodowania - zgłoś się z tym do firmy, w wielu wątkach masz tutaj ich wykaz. Jeśli rzeczywiście była to pogoda - ryczałtowego odszkodowania nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9655 PostWysłany: 31 Lip 2024 09:11 

Rejestracja: 31 Lip 2024
Posty: 3
Wiem że utrudnieniem jest moja zgoda na przełożenie lotu. Wszystkie rachunki posiadam…
Jak firma zajmie się tym całościowo ?
To miała być bardzo krótka podróż ….. cóż człowiek uczy się na doświadczeniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9656 PostWysłany: 31 Lip 2024 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4804
złoty
Na górze strony wpisz pośrednicy w odszkodowaniach i wybierz taką która pasuje, można też wysłać rachunki do Ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9657 PostWysłany: 31 Lip 2024 09:32 

Rejestracja: 31 Lip 2024
Posty: 3
Rachunki i opis wysłałem ale chyba nie czytają treści i uważają że domagam się zwrotu kosztów za bilet ten przebukowany
W kwestii formularza który dotyczy zwrotu poniesionych kosztów to nie mogę go złożyć bo twierdzą że wszystko w porządku było z tym lotem i nie ma żadnych podstaw.
Po kontakcie z czatem napisali mi aby złożył w w ogólnym formularzu co zrobiłem, ale tam to jakiś automat działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9658 PostWysłany: 01 Sie 2024 16:47 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3116
złoty
Czy ktoś z was próbował claimować w Danii na https://www.en.flypassager.dk/ ?
Miałem lot CPH-FRA-VFA Lufa/Discover , opóżniony lot z Danii (ze względu na opóźniony przylot - kolejne rotacje tego dnia łapały coraz większe opóźnienie) , nie zdążyłem na przesiadkę. Lufa odwaliła mi standardowo reklamację (wina duńskiej kontroli lotów). Zastanawiam się co dalej. Opcje wydają sie następujące - urząd duński/pośrednik duński/SOP? Może ktoś z Was miał podobne doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9659 PostWysłany: 02 Sie 2024 21:51 

Rejestracja: 29 Lut 2024
Posty: 147
Zbanowany
mam bilet wystawiony przez AA LAX-LHR-FRA-WRO
Z tego LAX-LHR aa, LHR-FRA BA i FRA-WRO LH.
Na przesiadkę w LHR mam 50 minut i już wiadomo, że jest to niemożliwe bo ląduje w T3 a wylot do FRA mam z T5.
Pytanie do kogo w takiej sytuacji uderzyc po odszkodowanie ?
Czy jeżeli w LHR przebukują mi na lot następnego dnia, to dostanę hotel albo zwrot wydatków za hotel ? a jeżeli opcja nr 2 to do jakiej kwoty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9660 PostWysłany: 02 Sie 2024 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2948
HON fly4free
A odszkodowanie to z jakiej przyczyny?
Przewoźnik spoza UE, lot spoza UE do UE...
Więc nie podpada pod UE261.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9815 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 480, 481, 482, 483, 484, 485, 486 ... 491  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group