Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 16 Paź 2013 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 438
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Kuba989 napisał(a):
Czy ktoś wrócił z Palolem lub Agonda i może podrzucić parę porad przed wylotem?

My spędziliśmy kilka dni w lutym w Palolem. Bardzo ładna, czysta plaża, dużo domków do wyboru (szukaliśmy czegoś dopiero na miejscu), trochę krów tu i tam...;) ogólnie ok. W Agondzie tez byliśmy (blisko, po drodze tam zahaczyliśmy zwiedzając okolicę na skuterze), było wietrznie i podobno to typowe dla plaży w tej miejscowości (przynajmniej tak nam powiedzieli lokalsi). Pojechaliśmy później na południe do Kerali (plaże i piękny klif w Verkali), też polecam :).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 24 Paź 2013 20:02 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 201
Kilometry: 411 165
niebieski
Pytanie do tych, którzy już wrócili - zdążyliście na przesiadkę w Zurichu? Jeśli nie, to jakim lotem odbył się ostatni odcinek podróży?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 24 Paź 2013 20:26 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 114
Loty: 94
Kilometry: 139 004
Wróciliśmy wczoraj, na przesiadkę jest na prawdę dużo czasu. Wylądowaliśmy o 6:14, dojazd do gate'u i deboarding 10 min. Później szybkie security, przejazd kolejką i odprawa paszportowa ok. 10 min. więc jest jeszcze zapas ok. 15 min. (bramki zamykają 10 min przed odlotem ale pewnie poczekają chwilę na spóźnialskich), wejście z rękawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 24 Paź 2013 20:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7877
O ile samolot będzie o czasie jak był dziś to przesiadka nie stanowi problemu - ok 6:45 już byliśmy w samolocie do Wawy - także bez stresu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 24 Paź 2013 22:06 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 21
Dzisiaj wszyscy spokojnie zdążyli a było nas trochę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Paź 2013 22:31 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 201
Kilometry: 411 165
niebieski
Dzięki za info, nie spodziewałem się że tak sprawnie pójdzie przesiadka w Zurichu. No ale w końcu Szwajcaria... ;)
Teraz Indie- w drodze powrotnej w Mumbaju opuszczaliście terminal? Ile godzin przed odlotem trzeba być na tym lotnisku?
Może jeszcze ktoś pochwaliłby się, gdzie i za ile załatwiał noclegi w Goa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Paź 2013 01:38 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 799
niebieski
cavani napisał(a):
Może jeszcze ktoś pochwaliłby się, gdzie i za ile załatwiał noclegi w Goa?


Hotel details
Santana Beach Resort Quinto Costa Frias Complex, Goa, 403515
Booking details
1 room for 3 nights From September 19, 2013 to September 22, 2013
Room details
1 X Suite pool View room

Rate breakup
Room Rate Rs. 9,750
Discount (-) Rs. 1,950
Cashback (-) Rs. 2,000
Total Rs. 5,800

Cleartrip z kodem promo; cena ze śniadaniem, zmieściłaby się cała rodzina, m.in. urządzona kuchnia, 2xAC, 2xTV; były tańsze pokoje w tym samym obiekcie; obok plaży; wtedy za złotówkę było ponad 21 rupii; zgodzili się na późniejszy o kilka godzin check-out; okolice Candolim/Calangute bo nie było sensu oddalać się od lotniska, a jeden dzień był na Panaji/Old Goa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Paź 2013 07:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7877
W Palolem pokój z wiatrakiem ok 400-600 rp za dzień - w wielu miejscach, my akurat zostaliśmy w "hotelu" przy wejściu na plażę za 500rp, nie pamiętam nazwy, ten co ma obok lodziarnię.
W Bombaju my nie opuszczaliśmy, sam transfer między terminalami zajął 1h20min ;) trzeba było w końcu uzyskać z 2 pieczątki, przejść 2 bramki, pokazać kilka razy paszport i bilety, a obsługiwało to "tylko" ze 30 Indian :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Paź 2013 08:38 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 201
Kilometry: 411 165
niebieski
Bardzo dziękuję. :)
Rozumiem, że na miejscu szukać noclegów jest taniej ale mimo wszystko wolałbym mieć coś już wcześniej zarezerwowanego, z klimą i blisko plaży. 3 gwiazdki starczą czy należy spodziewać się syfu i szukać wyższego standardu?
Czyli cleartrip najlepiej. A skąd promo code?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 25 Paź 2013 09:10 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 92
Loty: 14
Kilometry: 26 318
cavani napisał(a):
Bardzo dziękuję. :)
Rozumiem, że na miejscu szukać noclegów jest taniej ale mimo wszystko wolałbym mieć coś już wcześniej zarezerwowanego, z klimą i blisko plaży. 3 gwiazdki starczą czy należy spodziewać się syfu i szukać wyższego standardu?
Czyli cleartrip najlepiej. A skąd promo code?


Jak bylem w Palolem to nie widzialem zadnego hotelu, który miałby jakiekolwiek gwiazdki. Podobno na północym Goa (np. Baga) możesz znaleźć hotele w standardzie śródziemnomorskim. Naprawde nie ma się co przejmować i spokojnie znajdziesz coś na miejscu :). Ja spałem w hoteliku Seagull 3 min od plaży ale daleko było mu od 3 gwiazdek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 25 Paź 2013 10:38 

Rejestracja: 18 Cze 2013
Posty: 18
Loty: 80
Kilometry: 132 382
Tak, w samym Palolem nie widać było żadnych hoteli z gwiazdkami, ale nie ma sensu rezerwować noclegu wcześniej przez internet. Jak tylko wyjdziesz z taksówki to zaatakuje Cię grupa naganiaczy. My spaliśmy w pokoju za 1300Rp (właściciel zszedł z 1500rp bo zostaliśmy na 6 nocy) w zappia cove palolem. Pokój z klimą i tv, pół minuty od plaży.
_________________
pj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Gru 2013 19:07 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 39
Wróciłem właśnie z południowego Goa, jeśli ktoś miałby jakieś pytania to służę pomocą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 14 Gru 2013 23:31 

Rejestracja: 14 Gru 2013
Posty: 2
Proszę , doradź nam jaki wybrać ośrodek / może być wyższy standard na plaży z widokiem na morze /? jedziemy grupą potrzebne nam 4 domki . gdzie być w Palolem czy Agondzie ,jedziemy na 2 tygodnie w lutym. Jakie są ceny ? czy wypożyczyć skutery , co zwiedzić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 17 Gru 2013 14:32 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 50
Ośrodek to tj. wyżej piszą, na miejscu wybrać to co się spodoba! Innej opcji nie widzę, bo albo zapłacicie 2x więcej rezerwując przez internet albo ośrodki z dobrymi warunkami nie będą nawet widniały na stronach, tylko opcja zabookwania na miejscu wejdzie w rachubę.

Plaża Palolem vs. Agonda. Palolem w 100% do polecania. Agonda z kolei jak ktoś chce się odizolować bardziej od ludzi, zdecydowanie bardziej tam spokojnie jest. Natomiast Palolem mnóstwo malutkich sklepików, można piwa się napić w "kiosku". Zakupić rzeczy codziennego użytku. Bez problemu znajdziecie budki z internetem ( m.in skype też ). Więcej knajp i większy wybór resortów - jeśli tak można nazwać domki na plaży :)

Wracając jeszcze do resortu, to jak ja byłem w październiku, najlepszy oferował Ciaran's była opcja dostania domku z widokiem na morze. Ciaran's też jest na necie, także wystarczy wygooglować i sobie spojrzeć. Oczywiście bez widoku na morze dużo taniej, a jeszcze taniej dalej od morza ... :)

Ceny są śmieszne, chociaż jak ja wylatywałem pod koniec października, to na Palolem w knajpach ceny wzrosły średnio o 30-40% :) jakie moje zdziwienie było jak zamówiłem śniadanie i zapłaciłem dużo więcej :D

Skuter bez problemu do wypożyczenia. Na ZŁ wychodzi bodajże z 3-4zł na 24h. Paliwo też tanie. Na pełnym baku pojezdzicie z 150km. Ogólnie można zobaczyć dużo plaż. Plantacja herbaty. Pojechać do Old Goa. ... Jest tego sporo - polecam przewodnik Lonely Planet w celu zapoznania się z atrakcjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 17 Gru 2013 19:07 

Rejestracja: 14 Gru 2013
Posty: 2
Dzięki za odpowiedz:) myślę że pobalujemy w Palolem potem odpoczniemy w Agondzie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Gru 2013 19:13 

Rejestracja: 04 Cze 2011
Posty: 15
Witajcie,

zastanawiam się w tej chwili nad zakupem biletów SWISS do Mumbai na luty 2014 i chciałam prosić o kilka podpowiedzi:

1. Jak wygląda transport z Mumbai do Goa?

2. Czy na miejscu jest bezpiecznie?

3. Ile należy przeznaczyć na noclegi, standard europejski ok. 2***/ 3***?

4. Ile należy przeznaczyć na zwykłe jedzenie z knajpkach bez szczególnego oszczędzania?

5. Co można robić na miejscu, aby trochę urozmaicić sobie plażowanie?

Dotyczy: 2 dorosłych + 2 dzieci (8,5 lat)
Czy ten kierunek to w ogóle dobry pomysł?

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi,

Pozdrawiam, Katarzyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 25 Sty 2014 14:38 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 201
Kilometry: 411 165
niebieski
maltanski napisał(a):
cavani napisał(a):
Bardzo dziękuję. :)
Rozumiem, że na miejscu szukać noclegów jest taniej ale mimo wszystko wolałbym mieć coś już wcześniej zarezerwowanego, z klimą i blisko plaży. 3 gwiazdki starczą czy należy spodziewać się syfu i szukać wyższego standardu?
Czyli cleartrip najlepiej. A skąd promo code?


Jak bylem w Palolem to nie widzialem zadnego hotelu, który miałby jakiekolwiek gwiazdki. Podobno na północym Goa (np. Baga) możesz znaleźć hotele w standardzie śródziemnomorskim. Naprawde nie ma się co przejmować i spokojnie znajdziesz coś na miejscu :). Ja spałem w hoteliku Seagull 3 min od plaży ale daleko było mu od 3 gwiazdek.


Dzięki za info ale ja już taki jestem, że wolę jednak mieć coś z góry zarezerwowanego. Przez otel.com udało mi się zarezerwować chyba całkiem niezły Park Inn by Radisson 4* w Candolim za 50 zł/os. na dzień ze śniadaniem. Wygląda rzeczywiście na standard śródziemnomorski.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Sty 2014 19:11 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 799
niebieski
"Czyli cleartrip najlepiej. A skąd promo code?"

sami publikują te kody, czasem działają te niby wygasłe więc trzeba kolekcjonować;
np. jeszcze dwa dni i godzinę działa CTJANFS (-25% do 1500 INR)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Sty 2014 19:50 

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 11
danau napisał(a):
Witajcie,

zastanawiam się w tej chwili nad zakupem biletów SWISS do Mumbai na luty 2014 i chciałam prosić o kilka podpowiedzi:

1. Jak wygląda transport z Mumbai do Goa?

2. Czy na miejscu jest bezpiecznie?

3. Ile należy przeznaczyć na noclegi, standard europejski ok. 2***/ 3***?

4. Ile należy przeznaczyć na zwykłe jedzenie z knajpkach bez szczególnego oszczędzania?

5. Co można robić na miejscu, aby trochę urozmaicić sobie plażowanie?

Dotyczy: 2 dorosłych + 2 dzieci (8,5 lat)
Czy ten kierunek to w ogóle dobry pomysł?

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi,

Pozdrawiam, Katarzyna



Byłem dwa razy w Indiach, dwa razy zahaczyłem o Goa, więc może pomogę.

1. Jeżeli chodzi o transport Mumbai - Goa, najszybciej będzie samolotem. Połączeń możesz szukać we wspomnianym wcześniej cleartrip.com.
Można również kupić bilety na pociąg nocny i wybrać odpowiednią klasę, aby normalnie przespać podróż. Tańsza perspektywa, jeżeli zależy Ci na pieniądzach.
2. Tak, na miejscu jest bezpiecznie. Byłem w Indiach ponad 5 tygodni i ani razu nie pomyślałem, że coś może mi się stać.
3. Zależy od miejsca, w których chcesz przebywać. Już za 100-130zł masz często bardzo dobry standard, zazwyczaj w hotelach (ze śniadaniem). Warto jednak rozglądnąć się, ponieważ często kwatery czy domki mają b.dobry standard, a cenę zdecydowanie niższą.
4. Myślę, że to również zależy od miejsca, do którego się udasz. Licząc średnio 15-18zł/os za posiłek, masz naprawdę sporo dobrego jedzenia.
5. Goa jest spore i zależy, w które miejsce się udasz. Przykłady możesz znaleźć na pierwszej lepszej stronie google : http://www.goa-tourism.com/entertainment.php?id=8 .
Oferowane są też czasami wycieczki, także kwestia wyboru.

Ten kierunek to dobry pomysł. Weź proszę pod uwagę fakt, że Indie są specyficzne. Na Goa dociera dużo różnych turystów, szukających zabawy lub spokoju. Na plażach wciąż spotkach krowy i psy, przesiadujące w dzień i nocą. Indie są miejscem specyficznym, jednak ja wrócę tam po raz kolejny, chociażby ze względu na jedzenie.

W razie pytań - pisz na priv.

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group