Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dubaj tanio i dobrze
#1 PostWysłany: 17 Lis 2014 08:29 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6182
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Przed wyjazdem do Dubaju znajomy polecił mi dobrego vlog-a. Sporo przydatnych informacji tam znajdziecie. Mnie najbardziej interesowały dwie sprawy: tanie, dobre jedzenie oraz tanie pamiątki.

W tym poście będzie o tym pierwszym. W starej części Dubaju Al Hamriya/Al Ras znajdziecie bardzo dobrą restaurację Kachi Darbar(FB). Przykładowe ceny tego co my zamawialiśmy (polecam):

Butter Chicken: 18 AED
Chicken 65 (na ostro): 24 AED
Krewetki, dwie różne porcje: 24 AED
Mutton Afghani: 20 AED
Tandoori Roti (świeżo wypiekane): 1 AED = 1 placek (starczy do jednego posiłku)
Duża woda 1.5l: 2 AED
Mała woda 0.5L: 1 AED
Talerz surówek: 4 AED

link bo vloga
Kod:
https://www.youtube.com/user/marcyshan


Natomiast w okolicy Dubai Mall sami znaleźliśmy Eat & Drink Restaurację. Dokładna lokalizacja << tutaj >>. Obok znajduje się mały meczet oraz salon samochodowy (Ferrari, Porsche, Lamborghini, Bugatti Veyron, RR) stoją na parkingu i można focić ;)

Osobiście jedliśmy tam: Mutton Tika (5 kawałków mielonego + kilka frytek ;)), a do tego tandoori roti: 22 AED
Woda 0.5l: 1 AED
Krewetki w jakimś sosie: 24-30 AED
Z tego co pamiętam to pół kurczaka z rożna to koszt 16 AED, a cały 32 AED. Dla porównania cała kura w Carrefour to koszt 14 AED. Nie mniej polecam ww. lokal.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 08 Sty 2015 12:21 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 283
niebieski
Bu Qtair
http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant ... Dubai.html

zamawiasz (czesto kolejka) wybierajac rybe z widocznych, ktora smaza i serwuja na zewnatrz. Pyszne krewetki. Wszytsko w przyprawie. Przy sunset beach. 100 za kolacje dla 2 osob, ale tak dobrej ryby dawno nie jadlem, a krewetek nigdy.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Sty 2015 19:17 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Przy Al Ghubeiba Stations można wrzucić dobrego kebaba z kurczakiem w cieście za 5AED, trochę inny niż u nas ale niezły. Dodatkowo za 1AED na ulicy sprzedaje się ziemniaki, paprykę chili i banany w cieście smażone na głębokim oleju. Herbata z kardamonem i mlekiem też po 1AED.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sty 2015 12:16 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Witam, zamierzam brac hotel bez jedzenia w zwiazku z tym nie mam pojęcia jaki ustalic dzienny limit kasy na jedzenie na 2 os? ma byc tanio. bez owoców morza itp. nie trzeba zwiedzac kraju za duze pieniądze :) ale w tamtym rejonie mnie jeszcze nie bylo i nie mam pojecia ile przeznaczyc na wyzywienie :O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sty 2015 13:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1286
niebieski
zaryzykowałbym stwierdzenie: tyle, ile w Polsce, albo już dla prawdziwego bezpieczeństwa, tyle, ile w Polsce + 25% ;-)


Ostatnio edytowany przez Roku, 26 Lut 2016 04:00, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Lut 2015 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2013
Posty: 103
Grzegorz40 napisał(a):
zaryzykowałbym stwierdzenie: tyle, ile w Polsce, albo już dla prawdziwego bezpieczeństwa, tyle, ile w Polsce + 25% ;-)

Byłem na początku stycznia 2015 i zdecydowanie się zgadzam z powyższym. Ja co prawda zabookowałem hotel ze śniadaniem, które starczało mi praktycznie do kolacji (nie licząc przekąski w trakcie dnia).
Ceny w restauracjach są praktycznie takie jak w Polsce oczywiście biorąc pod uwagę status i target danej restauracji. Najtaniej oczywiście jest poza głównymi atrakcjami turystycznymi lub w food courtach w mallach. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem są też kolacje bufetowe w hotelach - ale trzeba zrobić rekonesans, lub mieć farta i przechodzić obok :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Lut 2015 13:49 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 521
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
A jakieś miejsce z pamiątkami w przyzwoitych cenach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Lut 2015 14:28 

Rejestracja: 09 Gru 2012
Posty: 538
Loty: 189
Kilometry: 213 328
niebieski
Bollywood w okolicach Al Ghubeiba Station (kawałek w stronę The Creek). Wszelkiego rodzaju pamiątki od 5 aed.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2015 15:15 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 5
Podpowiedz Pani Marceliny z Dubaju, zakupy pamiątek i jedzenie w jednym:



Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2015 22:22 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6182
Loty: 228
Kilometry: 534 135
marcino86 napisał(a):
Bollywood w okolicach Al Ghubeiba Station (kawałek w stronę The Creek). Wszelkiego rodzaju pamiątki od 5 aed.


dokładnie to oraz Beauti coś tam. Ogólnie oba sklepy znajdują się pomiędzy restauracji, którą opisuję w 1 poście.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2015 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Załącznik:
Dubajmapa.JPG
Dubajmapa.JPG [ 61.61 KiB | Obejrzany 20274 razy ]


1) Za 11 AED zupa, kurczak, ryż i jakaś sałatka
Załącznik:
1 (Small).jpg
1 (Small).jpg [ 94.95 KiB | Obejrzany 20274 razy ]

Załącznik:
1a (Small).jpg
1a (Small).jpg [ 106.15 KiB | Obejrzany 20274 razy ]


2) Sklep Day to Day. Trafiłem tu przez przypadek, wygląda to jak "Sklep Chiński" ze wszystkim. Sporo rzeczy gospodarstwa domowego ale można też znaleźć sporo pamiątek w super cenie.
Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 81.38 KiB | Obejrzany 20274 razy ]


3) Jeśli ktoś chciałby koszulkę to przez przypadek trafiłem na świetne koszulki z Dubaju za 19 AED w Carrefour w Mall of the Emirates.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Cze 2015 01:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Może jakaś aktualizacja tematu? Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą, która korzystając z ostatniej promocji WizzAira wybiera się niedługo do Dubaju :D czy znacie jeszcze jakieś tanie restauracje, ale również bary?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Cze 2015 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 321
niebieski
Jak się nie boisz ;), to na terenie targu z przyprawami są bary dla sprzedawców z jedzeniem całkiem smacznym acz prostym za kilka złotych. Udało im się samotną kobietę ztolerować i nakarmić. Choć byli bardzo zaskoczeni że chcę tam jeść.
Przy targu rybnym jest knajpka (sprzedawcy bez problemu pokażą gdzie) w której ugrilują za 10 AED to co na targu sobie wybierzesz.
A jak się pokręcisz w okolicach od tramwaju wodnego po Dubai Creec (odpływa spod Spicy Souk) do metra Al Ghubaiba, to jest cała masa knajpek z jedzeniem indyjsko-pakistańskim.
A najlepsze co mi się udało zjeść, to domowe pakistańskie jedzenie, placki z kawałkami baraniny w sosie- ale tam nas poznany kierowca taksówki zaprosił do domu na obiad (był bardzo miły, a ja zawsze jak gdzieś jadę mam mini upominki z Polski.... i ciąg dalszy można sobie dopisać)
Bardziej cywilizowanie to jest aplikacja w stylu pizzaportal, "eateasily" i też można upolować promocję z dostawą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Cze 2015 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 5
Z niedrogich restauracji w Dubaju mogę polecić:

Karam Express

Sieć libańskich restauracji, której lokale znajdują się m.in. w Dubai Mall i Mall of the Emirates.

Przykładowe ceny:
    Zupa z soczewicy – 14 aed
    Tabbouleh (sałatka z pietruszki i pomidorów) – 18 aed
    Kurczak shish taouk – 35 aed
    Mixed grill – 38 aed
    Shawarma z kurczaka – 30 aed

Ravi

Pakistańska jadłodajnia, położona w dzielnicy Satwa. Warto spróbować w niej kurczaka butter chicken.

Przykładowe ceny:
    Biryani z jagnięciną – 14 aed
    Kurczak tikka masala – 25 aed
    Palak paneer (szpinak po indyjsku) – 16 aed
    Butter chicken – 22 aed

Gazebo
Restauracja serwująca dania kuchni indyjskiej. Lokale Gazebo znajdziemy m.in. w Mirdif City Centre i Deira City Centre.

Przykładowe ceny:
    Mango lassi – 16 aed
    Samosa (trójkątne przekąski z nadzieniem) – 18 aed
    Kurczak tandoori – 45 aed
    Kebab z jagnięciny – 36 aed
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2015 21:30 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 38
Mimo iż tegoroczny Ramadan dobiegł już końca, to dla pechowców którym przyjdzie spędzić kilka dni w ciągu tego święta w ZEA w kolejnych latach mam kilka rad:

Nie liczcie na jedzenie na mieście, prawie (ale o tym później) wszystkie knajpy, restauracje, fastfoody i inne tego typy rzeczy są zamknięte przez cały dzień, otwierają się dopiero mniej więcej po 19. Sklepy spożywcze są czynne w normalnych godzinach, ale spożywanie posiłków, picie wody czy palenie papierosów jest zabronione w miejscach publicznych. Co w takim razie można zrobić, kiedy złapie nas głód na mieście? Udało nam się trafić na otwartego McDonalda przy jednej ze stacji autobusowych, który jednak sprzedawał jedzenie tylko na wynos - zjedliśmy je bez zwracania na siebie uwagi w metrze, w toalecie (ze względu na prywatność polecam toalety przeznaczone dla inwalidów) - mała odskocznia od miejskiego zgiełku, warunki nawet lepsze niż na świeżym powietrzu, gdzie temperatura sięga 46 stopni! Warto też zajrzeć do centrum handlowego - w The Dubai Mall mimo Ramadanu restauracje z food court były oddzielone kilkoma parawanami, a za nimi... uczta dla ciała!

Załączniki:
Share2015-07-22-71d72189ae4d1fa6232c7a81e39d68e621cc9c2f29450fbde0e4a5e816982de5-Picture.jpg
Share2015-07-22-71d72189ae4d1fa6232c7a81e39d68e621cc9c2f29450fbde0e4a5e816982de5-Picture.jpg [ 239.42 KiB | Obejrzany 19422 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
blantomat lubi ten post.
blantomat uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Lip 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5443
srebrny
Dziwnie napisane, ale dla pewności zapytam: jedliście w metrze? Nie widzieliście znaczków jakie mandaty za to grożą? W metrze nie można jeść, pić, żuć gumy, rozmawiać przez telefon. W sumie tylko jeździć można ;) Mandaty po 200-500PLN :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 16 Wrz 2015 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
My jedliśmy w:

- Kulcha King - specjalnie poprosiłam o "spicy but not too spicy" curry, dostałam mieszkankę przy której jedzeniu się poryczałam :lol:
- Asian Night w Towers Rotana (kupon z Entertainer) - 190AED/2os za All you can eat & drink. Jedzenie przepyszne, i niepowtarzalna okazja na wypicie alkoholu do kolacji w restauracji :P POLECAM!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Gru 2015 20:00 

Rejestracja: 22 Wrz 2014
Posty: 4
Al Reef Bakery (jest kilka lokalizacji), polecam zaatar bread i halloumi bread, do tego butelkę labanu. Można potem podjechać na plażę i zjeść w spokoju.

W Dubai Mall za sałatę z owocami morza zapłaciłam chyba 25Dhs, moim zdaniem to bdb cena jak za tę ilość i świeżość składników. https://www.instagram.com/p/ycAyA7HS9I/ ... amgidynska
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Lut 2016 02:44 

Tyle osób było ostatnio w Dubaju i nikt niczego nie dodał w temacie :D

Dla pasażerów lotniska DWC, jeżeli jesteście głodni to polecam sieciowego hindusa (Tandori). Jedzenie jest zadziwiająco smaczne, dobrze doprawione a porcje są duże. Ceny to 20-30 dirhamów.

W Deira przetestowałem:
Aroos Damascus Restaurant - ceny przystępne, za 50 dirhamów można zjeść i wypić po kokardkę. Darmowe przystawki i woda.
Layali Al Sham - także przystępne ceny. Za około 30 dirhamów drugie danie plus przystawki i woda.
W jednym i drugim można też spróbować bardziej oryginalnych dań, np. pieczeń z gołębia i móżdżki owcze.
Góra
 PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Mar 2016 17:32 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 752
niebieski
Dla koneserów polecam wielbłądzie przysmaki ;) W restauracji Local House niedaleko Dubai Creek można nabyć Camel Burgera (45 AED), a przy przystani łódek abra nieopodal Spice Souk jest stoisko, gdzie serwują lody z mleka wielbłąda (25 AED) :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group