Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hong kong hotel
#1 PostWysłany: 25 Gru 2011 19:30 

Rejestracja: 27 Wrz 2011
Posty: 37
witam, czy mozecie polecic jakis fajny hotel w hk? planuje 2 noclegi w terminie 6-8 marca 2012. chetnie tez kupilbym opcje 2 noclegow wraz z 1 dniowym wstepem do disneylandu.
widzialem takie opcjd na gruponie. ale obecnie sa one niektywne. a moze macie jakis kod rabatowy na hotel albo bilet wstepu. albo na jedno i drugie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Salamanki za 1028 PLN. Loty z Warszawy, auto i 4* hotel na 5 nocy Wycieczka do Salamanki za 1028 PLN. Loty z Warszawy, auto i 4* hotel na 5 nocy
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN
 Temat postu: Re: Hong kong hotel
#2 PostWysłany: 20 Mar 2012 12:32 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 11
Witam

do disneylandu jest bardzo latwy dojazd prawie z kazdego miejsca w HKG, polecam ci hotel gdzies w kowloon na pewno bedzie taniej niz przy samym disneylandzie. Dojazd pociagiem okolo 30 minut z centrum takze bez problemowo na lotnisku od razu mozesz kupic karte ktora uprawnia do jezdzenia w ta i z powrotem ile dusza zapragnie.

Ja spalem w 4 gwiazdkowym hotelu za 180 zl pokoj i to o podwyzszonym standardzie , wlasnie w centrum kowloon 100 metrow od stacji metra Yau Ma Tei (to bylo dla mnie wazne bo mialem walizy duze i nie chcialo mi sie chodzic za duzo).

Szukalem tylko nazwy teraz na booking.com i nie moge znalesc juz tego hotelu :( moze juz nie wspolpracuja z booking.com
Jednakze okolice stacji Jordan i Yau Ma Tei polecam ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Hong Kong
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2013 15:14 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4363
Loty: 445
Kilometry: 982 521
złoty
Czy ktoś może coś polecić? gdzie najlepiej spać w HK, żeby było blisko centrum i nie trzeba było korzystać z komunikacji miejskiej? chyba że jest tania :) choć osobiście lubię zwiedzać miasta na piechotkę :)
Szukam pokoju dla 3 dorosłych - niewiele hoteli ma opcję spania w 1 pokoju - większość "wymusza" zabukowanie 2, co jest droższe...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#4 PostWysłany: 16 Kwi 2013 20:11 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3
Hong Kong jest zbyt duży, żeby zwiedzać go na piechotę. Za to komunikacja jest na bajkowym poziomie. Polecam kupić kartę octopus i od razu doładować (uniwersalny bilet elektroniczny).

Co do noclegów, to Hong Kong jest drogi. Polecam zatrzymać się blisko metra, bo to ułatwia życie. Ja mieszkałem w Ibis (w dzielnic North point) tuż przy metrze, linii tramwajowej i przystani promowej. Ceny też były racjonalne, chociaż pokój z łazienką miał 11m2. To jest bardzo dobre miejsce na bazę wypadową. Chociaż do centrum (Kowloon) jest kawałek.

Jak będziesz mieć pytania to postaram się pomóc.

Pozdr.
Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#5 PostWysłany: 16 Kwi 2013 20:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4363
Loty: 445
Kilometry: 982 521
złoty
oo super :) nareszcie jakaś duszyczka:) my zatrzymamy się w Causeway Bay - czy myslisz, że to dobry punkt do zwiedzania?
Mógłbyś coś napisać o kosztach przejazdów? zwiedzania (wstępy do muzeum po 4zł? to prawda?). Rozumiem, że ta karta działa tak jak Oyster w Londynie?
Mógłbyś jeszcze coś napisać o kosztach żywienia? jakie są ceny w knajpkach? restauracjach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#6 PostWysłany: 16 Kwi 2013 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Zastanawia mnie właśnie Octopus. Podróże metrem w HK kosztują różnie w zależności od długości naszej trasy. Zastanawiam się tylko jak to w praktyce działa. Czy jest tak, że przy wchodzeniu do metra skanujemy kartę i przy wychodzeniu znowu skanujemy i wtedy dopiero pobiera?

A jak to wygląda w przypadku biletu papierowego. Przy kupowaniu trzeba wybrać gdzie się jedzie?

P.S. w HK będę 17-23.05 i 03.05 jakby ktoś chciał wyskoczyć gdzieś wspólnie to pisać :P
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#7 PostWysłany: 16 Kwi 2013 21:49 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4363
Loty: 445
Kilometry: 982 521
złoty
oyster w Londynie działa właśnie tak, że na bramce jest czytnik, i przy wychodzeniu też - w autobusach stała stawka. Pobiera po wyjsciu przy czym jest limit, że niezależnie od przejazdów dziennie może ściągnąć maksymalnie stawkę za bilet 1-dniowy :) więc jak się dużo jeździ, to się opłaca:) tyle, że przejazd w ramach jednej strefy to było coś 1,5-2GBP więc troszkę drogo...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#8 PostWysłany: 17 Kwi 2013 11:11 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 3
Causeway Bay jest ok pod względem logistycznym. Dobre zwłaszcza do zwiedzania wyspy Hong Kong pieszo albo gorąco polecanym przeze mnie piętrowym tramwajem (jedna z dwóch linii na świecie). Od razu podpowiem, że do tramwaju wsiada się od tyłu i kasuje bilet (stała opłata 2 HKD) przy wysiadaniu obok kierowcy.

Karta Octopus działa tak jak Oyster. Co do kosztu przejazdu metrem, to zależy od on długości trasy. Bilet papierowy kupuje się w automacie po wybraniu trasy, którą chcemy przejechać. Ale zdecydowanie polecam kartę Octopus (po pierwsze tańsze bilety, a po drugie można ją odsprzedać z powrotem w kilku punktach w metrze i 100% kaucji zostanie zwrócone).

Komunikacja jest rozwiązana super i w sposób bardzo intuicyjny.

Kosztów wstępu do muzeum nie pamiętam, ale nie były to duże stawki.

Jedzenie generalnie jest w przystępnych cenach. Ja raczej stołowałem się w restauracjach ,ale jak ktoś lubi mocne wrażenia, to jest mnóstwo budek bespośrednio na ulicy sprzedających lokalne specjały prosto z głębokiego tłuszczu.

Polecam szczególnie tysiącletnie jaja i kaczkę po pekińsku. Jak ktoś będzie zainteresowany to podam namiary na sprawdzoną kantońską restaurację przy Nathan Road. I koniecznie radzę spróbować koktailu z mango z probiotykiem! Budek jest pełno, zwłaszcza na wyspie, ale koktaile mają super!




maxima napisał(a):
oo super :) nareszcie jakaś duszyczka:) my zatrzymamy się w Causeway Bay - czy myslisz, że to dobry punkt do zwiedzania?
Mógłbyś coś napisać o kosztach przejazdów? zwiedzania (wstępy do muzeum po 4zł? to prawda?). Rozumiem, że ta karta działa tak jak Oyster w Londynie?
Mógłbyś jeszcze coś napisać o kosztach żywienia? jakie są ceny w knajpkach? restauracjach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#9 PostWysłany: 17 Kwi 2013 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2076
srebrny
miki3475 napisał(a):
Zastanawia mnie właśnie Octopus. Podróże metrem w HK kosztują różnie w zależności od długości naszej trasy. Zastanawiam się tylko jak to w praktyce działa. Czy jest tak, że przy wchodzeniu do metra skanujemy kartę i przy wychodzeniu znowu skanujemy i wtedy dopiero pobiera?

A jak to wygląda w przypadku biletu papierowego. Przy kupowaniu trzeba wybrać gdzie się jedzie?

P.S. w HK będę 17-23.05 i 03.05 jakby ktoś chciał wyskoczyć gdzieś wspólnie to pisać :P

Gdzie planujesz nocowac w HK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2013 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 658
Loty: 294
Kilometry: 738 456
niebieski
Podpinam się pod temat , szukam hotelu w HK a w sumie dwóch.

1. Przylatuję do HK o godz. 18:00 , potrzebuje jakis tani hotel jak najblizej lotniska lub tez z dogodnym dojazdem do niego tak aby nastepnego dnia rano wrocic na lotnisko i poleciec dalej.

2. Po powrocie do HK zamierzam spedzic tam ok. 3dni i pozwiedzac , w zwiazku z tym poszukuję jakiegos fajnego lokalizacyjnie hotelu do wypadów w rozne czesci miasta i tez mozliwie niedrogiego.

Z góry dzięki za namiary !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#11 PostWysłany: 19 Paź 2013 01:28 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
kb_poland napisał(a):
Podpinam się pod temat , szukam hotelu w HK a w sumie dwóch.

1. Przylatuję do HK o godz. 18:00 , potrzebuje jakis tani hotel jak najblizej lotniska lub tez z dogodnym dojazdem do niego tak aby nastepnego dnia rano wrocic na lotnisko i poleciec dalej.

2. Po powrocie do HK zamierzam spedzic tam ok. 3dni i pozwiedzac , w zwiazku z tym poszukuję jakiegos fajnego lokalizacyjnie hotelu do wypadów w rozne czesci miasta i tez mozliwie niedrogiego.

Z góry dzięki za namiary !


I jak sobie poradziłeś? Jakieś hotele do polecenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#12 PostWysłany: 19 Paź 2013 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2076
srebrny
kb_poland napisał(a):
Podpinam się pod temat , szukam hotelu w HK a w sumie dwóch.

1. Przylatuję do HK o godz. 18:00 , potrzebuje jakis tani hotel jak najblizej lotniska lub tez z dogodnym dojazdem do niego tak aby nastepnego dnia rano wrocic na lotnisko i poleciec dalej.

2. Po powrocie do HK zamierzam spedzic tam ok. 3dni i pozwiedzac , w zwiazku z tym poszukuję jakiegos fajnego lokalizacyjnie hotelu do wypadów w rozne czesci miasta i tez mozliwie niedrogiego.

Z góry dzięki za namiary !


Polecam YesInn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#13 PostWysłany: 20 Paź 2013 19:38 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2197
złoty
Nocował ktoś w jednym z licznych hoteli/hosteli w Chungking Mansions? Ewentualnie w znajdującym się obok Mirador Mansion? Reputacja tego pierwszego jest powszechnie znana, ale trudno o tańsze noclegi w HK... no i lokalizacja bardzo dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#14 PostWysłany: 22 Paź 2013 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 658
Loty: 294
Kilometry: 738 456
niebieski
Andi napisał(a):

Polecam YesInn


Zabukowałem już jakiś czas temu zarówno po przylocie jak i potem przy powrocie YesInn CausewayBay za 113zl / pokój 2osobowy z klima i łazienką. Ten hotel miałeś na myśli ? Wydaje mi sie ze jest w bardzo fajnej lokalizacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#15 PostWysłany: 18 Mar 2015 09:03 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Lecę z Szanghaju i ląduję w HK dopiero 23:45. Problem jest tej natury, że praktycznie każdy hostel ma recepcję do 23:00 czynną, max. do 0:00. Znajdzie się coś niedrogiego otwartego 24h? Czy najlepiej przekimać na lotnisku i bardzo rano ruszyć do hostelu? Co radzicie?
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#16 PostWysłany: 18 Mar 2015 09:41 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Mam w zasadzie dwa pytania:


1. Ile dni to absolutne minimum na pobiezne zwiedzenie HK?

2. Jak wyglada kwestia polaczen promami HK z Makao?
Ceny, czas podrozy, czestotliwosc?

Podziekowal :)
_________________
40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#17 PostWysłany: 18 Mar 2015 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 788
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
3 dni na Hong Kong wystarczy. Na szybko, to nawet dwa. Hong Kong jest bardzo mały, wbrew opiniom, które tu krążą. Ja byłem tam służbowo przez 8 dni. Na zwiedzanie poświęcałem jakieś półtorej godziny dziennie (tylko!) i były miejsca, w których byłem po dwa razy... albo dwie godziny siedziałem w parku gapiąc się z nudów na żółwie.

Promy (nie wiem jak to się nazywa... katamarany?) do Macao odpływają co chwilę. Masz opcję szybką i wolniejszą. Żeby się nie rozpisywać - tu masz wszystko.
http://en.wikipedia.org/wiki/TurboJET
http://en.wikipedia.org/wiki/Cotai_Water_Jet

Możesz nawet polecieć helikopterem (ale to akurat koszt ok. 1600zł. - w 10 minut jesteś na miejscu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#18 PostWysłany: 18 Mar 2015 10:43 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
KrystianZ napisał(a):
Mam w zasadzie dwa pytania:


1. Ile dni to absolutne minimum na pobiezne zwiedzenie HK?

2. Jak wyglada kwestia polaczen promami HK z Makao?
Ceny, czas podrozy, czestotliwosc?

Podziekowal :)


Na temat promów polecam zasięgnąć informacji u źródła, czyli na stronach przewoźników:

http://www.turbojet.com.hk/en/routing-s ... fares.aspx
https://www.cotaiwaterjet.com/ferry-sch ... taipa.html

A jeśli o to chodzi, to ja również mam pytanie.Płynąc pomiędzy HK a Macau promem i z powrotem to nie ma nic wspólnego z wjeżdżaniem / wyjeżdżaniem z Chin? Wiza chińska tutaj nie ma żadnego udziału, mam rację?
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#19 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:10 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2197
złoty
KrystianZ napisał(a):
1. Ile dni to absolutne minimum na pobiezne zwiedzenie HK?

Są na tym forum tacy, którym i jeden dzień wystarczył na pobieżne zwiedzenie. Ja odpowiem z drugiej strony - byłem w HK przez tydzień i uważam, że to za długo jak na jeden raz. HK to miasto do którego fajnie się wraca, ale nie na długo. A jak chcesz pobieżnie, to i dwa dni wystarczą.

KoBi88 napisał(a):
A jeśli o to chodzi, to ja również mam pytanie.Płynąc pomiędzy HK a Macau promem i z powrotem to nie ma nic wspólnego z wjeżdżaniem / wyjeżdżaniem z Chin? Wiza chińska tutaj nie ma żadnego udziału, mam rację?

Masz rację.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#20 PostWysłany: 19 Mar 2015 18:53 

Rejestracja: 01 Lut 2012
Posty: 54
KoBi88 napisał(a):
Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Lecę z Szanghaju i ląduję w HK dopiero 23:45. Problem jest tej natury, że praktycznie każdy hostel ma recepcję do 23:00 czynną, max. do 0:00. Znajdzie się coś niedrogiego otwartego 24h? Czy najlepiej przekimać na lotnisku i bardzo rano ruszyć do hostelu? Co radzicie?

Ktoś, coś? Zdarzyło Wam się szukać noclegu w centrum po północy, albo nocować na lotnisku w HK?
_________________
Nowy blog: http://podrozujese.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group