Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Kwi 2016 18:08 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 6
Cześć wszystkim,
Orientuje się ktoś, czy jest możliwość zakupu biletu w national express u kierowcy ? Lub czy jest jakiś punkt/kasa biletowa na lotnisku w Luton ?
Pozdrawiam
Basia :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Kwi 2016 20:43, edytowano w sumie 1 raz
E i N w tytule + przeniesiony. Pamiętaj że możesz kliknąć pomógł i/lub lubię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Sylwester w Sztokholmie! Loty z Gdańska i 3 noce w hotelu za 777 PLN Sylwester w Sztokholmie! Loty z Gdańska i 3 noce w hotelu za 777 PLN
Rejs (kajuta z balkonem) z Włoch na Teneryfę + doloty bez WDC z Katowic za 3451 PLN Rejs (kajuta z balkonem) z Włoch na Teneryfę + doloty bez WDC z Katowic za 3451 PLN
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2016 18:10 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Jesli sa wolne miejsca to mozna kupic u kierowcy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:18 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1769
Loty: 116
Kilometry: 198 993
niebieski
Można, cena u kierowcy jest oczywiście większa. Autobusy podjeżdżają na bieżąco i w miarę zapełnienia jednego jest już następny.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2016 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 549
niebieski
Są punkty obsługi, automaty i osoba odprawiająca (steward) u której można nabyć bilet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2016 00:31 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 6
OK, bardzo dziękuję za informację :) czyli mogę lecieć spokojnie i nie robić rezerwacji online.
Pozdrawiam
Basia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:26 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 2
Na przejazd z Londynu na lotnisko Luton liniami National Express nalezy przeznaczyc min 3,5 godziny, z czego 2,5 to czekanie na przystanku. Wynika to z tego, ze firma ta sprzedaje wiecej biletow niz jest wstanie przewiezc pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:50 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 6
Czy tak samo jest z lotniska Luton do Birmingham ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Kwi 2016 20:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9027
Ogolnie jest automat na Luton, który sprzedaje każdy bilet, więc nie sądzę, żeby dla Birmingham było inaczej. Sam po przylocie kupiłem bilet do Leicester i nie było kłopotu

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Kwi 2016 21:07 

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 6
OK, bardzo dziękuję za informację! :)
Pozdrawiam
Basia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2016 21:46 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
Marek 7 napisał(a):
Na przejazd z Londynu na lotnisko Luton liniami National Express nalezy przeznaczyc min 3,5 godziny, z czego 2,5 to czekanie na przystanku. Wynika to z tego, ze firma ta sprzedaje wiecej biletow niz jest wstanie przewiezc pasażerów.


To akurat bzdura. National Express nie sprzedaje więcej biletów niż miejsc-jeśli trzeba czekać to głównie przez korki.
Raz mi się zdarzyło że o godzinie 15 przyjechał autobus z 14-ale w ten dzień były masakryczne korki i wszystkie autobusy były w trasie. Ledwo zdążyłam na samolot wtedy. Najlepiej na lotniska londyńskie jeździć pociągiem, ale niestety jest to drogie. Lub wyjeżdżać z dużym zapasem czasowym. Uroki Londynu...
A co do pytania o bilety-to można je kupić na Luton u kierowcy i nie są wcale droższe. Kosztują zwykle po 10 funtów do Victorii. Jakby chcieli więcej to można olać national express i jechać Terravision-tam zawsze bilet 10 funciaków stoi.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Kwi 2016 22:16, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Kwi 2016 21:56 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 477
niebieski
Od kilku dni national express kosztują 11£ na miejscu, pozostali przewoźnicy chyba 10£.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Kwi 2016 22:25 

Rejestracja: 26 Kwi 2016
Posty: 2
Ami_Ami napisał(a):
Marek 7 napisał(a):
Na przejazd z Londynu na lotnisko Luton liniami National Express nalezy przeznaczyc min 3,5 godziny, z czego 2,5 to czekanie na przystanku. Wynika to z tego, ze firma ta sprzedaje wiecej biletow niz jest wstanie przewiezc pasażerów.


To akurat bzdura. National Express nie sprzedaje więcej biletów niż miejsc-jeśli trzeba czekać to głównie przez korki.
Raz mi się zdarzyło że o godzinie 15 przyjechał autobus z 14-ale w ten dzień były masakryczne korki i wszystkie autobusy były w trasie. Ledwo na samolot zdążyłam wtedy. Najlepiej na lotniska Londyńskie jeździć pociągiem, ale niestety jest to drogie. Lub wyjeżdżać z dużym zapasem czasowym. Uroki Londynu...
A co do pytania o bilety-to można je kupić na Luton u kierowcy i nie są wcale droższe. Kosztują zwykle po 10 funtów do Victorii. Jakby chcieli więcej to można olać national express i jechać Terravision-tam zawsze bilet 10 funciaków stoi.


Dlaczego piszesz, że to bzdura? Jesteś pewien? Wiesz wszystko? Dokładnie w ostatnią niedzielę próbowałem wraz z rodziną wrócić z Londynu na lotnisko Luton. Bilety miałem kupione przez stronę Wizzair dla 5 osób ( sprzedają też na pokładzie samolotu). Kierowca NE,który zatrzymał się przy Marble Arch stwierdził, ze nie ma miejsc, po czym wpuścił 5 innych osób z innymi biletami ( nie eticket). Powiedział, że następny autobus będzie za 20 minut i nim na pewno się zabierzemy. Po ok. 45 minut ciągle nie było autobusu NE w kierunku Luton. Zatrzymał się za to inny , którego kierowca z NE, Polak po moim pytaniu: Stary, doradź co robić bo za 1,5h zamykają bramki, powiedział: twoja decyzja, ale jesteś z rodziną więc żebyś nie utknął w Londynie, to bierz taryfę!. Po ok. 10 minutach przyjechał autobus Greenline ( kursowały regularnie co 30 minut, więc brak NE to nie mityczne korki, Greenline jeździ, nie lata). U kierowcy Greenline kupiłem 5 biletów po 10 funtów i do bramek dobiegliśmy na 2 minuty przed zamknięciem. Na Marble Arch i na kolejnym przystanku zostało kilka wściekłych osób z biletami NE, a w samolocie było ok. 20 wolnych miejsc. National Express jest prawie monopolistą jeśli chodzi o przejazdy autokarowe z/do Luton. Bilety sprzedaje przez internet, w automatach, u kierowców, stewardów, przez stronę Wizzair i na pokladach Wizzair ( z tego co się orientuję to Ryanair też). W niedziele kursuje co 30 minut. A teraz pytanie: ile samolotów/pasażerów odlatuje z Luton w godzinach 19.30 do 21.30 i jak to się ma do ilosci kursów w niedzielę NE. To co, przeprosisz za to "bzdura"? . A wiesz, że na eticket NE jest informacja widoczna dopiero wydrukowaniu, że w niedziele powinieneś byc na przystanku 4 ( CZTERY! ) godziny przed odlotem? Może tym osobom, które przez NE zostały w Londynie powiesz, że to bzdura?

-- 26 Kwi 2016 22:58 --

Ku przestrodze osobom zainteresowanym zakupem biletów National Express proponuję wcześniej poczytać tutaj https://pl.trustpilot.com/review/www.na ... oach.co.uk . Może takie przypadki nie zdarzają się zbyt często, ale oceńcie sami czy chcecie ponosić takie ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Maj 2016 00:00 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
To może takie cuda się dzieją przy kupnie biletu przez stronę linii lotniczych. Co oczywiście jest nie fair ale już jaki deal tanie linie mają z National Express i kto jest winny to nie wiem.
Na tyle przejazdów ile jeździłam ja czy znajomi na lotnisko z NE jeśli były problemy z zabraniem pasażerów na pokład autobusu to tylko przez korki-zdarzało się że np o 14:45 podjeżdżał autobus z 14. Więc trzeba było czekać na trzeci autobus z rzędu który podjedzie żeby zabrał ludzi z biletem 14:45 (bo jeżdżą co 15 minut). I te korki to nie ściema bo niestety dało się je odczuć siedząc w tym autobusie potem. Do tego wiele razy nie kupiłam biletu łączonego który jest droższy tylko dwa osobne-do Victorii i z Victorii bez wymaganego zapasu czasowego 45minut na przesiadke i zdarzało się że pierwszy autobus był spóźniony-przez korki przy wjeździe do Londynu (a przy przesiadce gdy bilety nie są zabukowane z zapasem 45min NE nie odpowiada za opóźnienie) i nie musiałam płacić za nowy bilet tylko szli na rękę i przebukowywali z miejsca mimo że to była moja wina, że tak bukowałam bilet. Nigdy nie było problemów-ale bilety były kupione przez stronę NE. Za kroki w Londynie to już żaden operator nie odpowiada niestety. Dla mnie to w ogóle jakieś nieporozumienie żeby np nie zorganizować części autobusów z Victorii bezpośrednio na lotnisko i omijać wszystkie przystanki po drodze. Może byłoby prościej i trochę szybciej. W ten dzień miałeś po prostu pecha-i tyle. Mi też się kiedyś zdarzyło wbiec z językiem na brodzie w samolot ale to było definitywnie przez korki. Więc nie robiłabym tu jakiejś nagonki na National Express bo nie aż tak wiele jest takich przypadków i procent osób które miały takie przygody w porównaniu do tych co dojechali o czasie jest niewielki. Przynajmniej starają się nie być aż tacy zachłanni na kasę i zazwyczaj jak jest autobus opóźniony to dają kody zniżkowe na kolejne bukowanie-przynajmniej tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group