Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Maj 2016 15:15 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Nie ma takiego wątku więc zakładam. Ode mnie na początek dwa uprzejme pytania do forumowiczów:

1. Z czego wynika, że np. na booking.com i nie tylko wiele hoteli ma zaznaczone, że oferta tylko dla obywateli Chin kontynentalnych? Czy szukając noclegu np. na Ctrip mogę się gdzieś naciąć, że nie będzie napisane, że oferta jest tylko dla Chińczyków? I z czego wynika takie ograniczenie w hotelach, nie życzą sobie turystów?

2. Czy jeśli zarezerwuję 2-osobowy pokój z jednym łóżkiem dwuosobowym w hotelu lub tańszym hostelu a zjawię na miejscu z osobnikiem tej samej płci, czy w takim kraju jak Chiny należy spodziewać się jakichkolwiek nieprzyjemności, komentarzy itp. wynikających z tego że dwóch facetów będzie spać w pokoju z jednym łóżkiem? Po mocnej awanturze w jednym z hoteli w kraju arabskim wolę dopytać.

3. Jak jest z kwestią chińskich wtyczek? Chyba nie da się ich uaktywnić tak jak brytyjskich (tam to zawsze patyczkiem do uszu i włączone :lol: )? Czy generalnie w każdym hotelu/hostelu raczej mają dla gości jakiś adapter, czy lepiej się w taki wyposażyć przed wyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Salamanki za 1028 PLN. Loty z Warszawy, auto i 4* hotel na 5 nocy Wycieczka do Salamanki za 1028 PLN. Loty z Warszawy, auto i 4* hotel na 5 nocy
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN
#2 PostWysłany: 24 Maj 2016 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
niebieski
Ctrip zasze stawał na wysokości zadania, kontakt mailowy i telefoniczny mucha nie siada- nie powinno byc żadnej wtopy z ich strony.

W temacie łóżka; nie będą robić scen, ew. mogą probować wytłumaczyć że macie 1, a pewnie wolelibyście 2, ale tylko tyle ,
w Chinach z reguły nie wtrącają sie w cudze sprawy...

Zasilanie: http://www.chiny-info.pl/przewodnik/faq/#Zasilanie
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
KTR2015 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Maj 2016 17:33 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Z rzeczy ważnych: mimo informacji wysłanej do hotelu (określiliśmy godzinę przyjazdu na 23.00), spadła nam rezerwacja (podobno w niektórych hotelach są ważne do 18.00...). Tak się stało z rezerwacją z booking, na ctrpie nie było takich problemów, chociaż też byliśmy w hotelu przed północą. Za każdym razem podawaliśmy numer karty płatniczej, więc było z czego ściągnąć opłatę ;) Ogólnie w Chinach zawsze trzeba być przygotowanym na jakieś scenariusze alternatywne, bo bywa wesoło.

Kwaterowaliśmy się jednopłciowo, nie ma z tym żadnych problemów.

Wszędzie były gniazdka w wersji europejskiej, wszystkie sprzęty działały.
Góra
 Profil Relacje PM off
KTR2015 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Maj 2016 18:48 

Rejestracja: 21 Kwi 2016
Posty: 3
Potwierdzam wtyczki z reguły dostosowane są do naszych. Aczkolwiek nie zaszkodzi mieć uniwersalnej przełączki. My ze 3 razy też kwaterowaliśmy się późno, ale żadnych kłopotów nie było. Należy tylko zwrócić uwagę na godziny check in - godzin recepcji. I przy późnym przyjeździe zawsze lepiej wpisać w rez late arrival.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2016 14:15 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1792
srebrny
Z moich obserwacji wynika, że nie ma sensu zabierać polskich przejściówek. Wszędzie (hostele, hotele, dworce, sklepy, nawet ulice) są zarówno gniazdka chińskie jak i "nasze".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2017 13:22 

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 54
Pytanie ogólne..

Czy w chinach bez rezerwacji rzeczywiście jest ciężko znaleźć nocleg z dnia na dzień (1-18 kwietnia będę na miejscu) ?
Ludzie raczej piszą żeby rezerwować bo zawsze tłok, po dziś raczej w Azji, Am.łac poza pierwszym noclegiem i to nie zawsze szukałem na miejscu co mi się podoba.. czy w chinach (Pekin, Szanghaj i okolica) ten system będzie działał ? co sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Sty 2017 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2212
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Spokojnie znajdziesz nocleg z dnia na dzień.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Sty 2017 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 275
niebieski
Tylko może nie być on do końca taki, jakby się chciało.
Poza tym zarezerwowanie sobie noclegu wcześniej ma ten plus, że można sobie do hotelu bilety na pociąg zamówić ;-)
Ale zwłaszcza w większych miastach w Chinach nie ma większych problemów z noclegiem.
_________________
http://www.babistravelguide.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Sty 2017 18:26 

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 54
Dzięki, o to mi chodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Sty 2017 11:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Nie było problemu z hotelami ani hostelami. W Pekinie i Szanghaju byliśmy większą grupą i w okresie chińskich świąt około 1 maja, dlatego nocleg przy Bundzie kosztował trochę więcej niż pozostałe.
Nawet tego samego dnia szukaliśmy hotelu w Pekinie przy lotnisku dla 6 osób i dało się ogarnąć temat w rozsądnej cenie. Kiedy byłam drugi raz sama, to było dużo łatwiej, bo jednego człowieka zawsze jest gdzie wcisnąć. Warto się jednak pochylić trochę nad tym, bo w Chinach odległości są nieporównywalnie większe. Żeby na przykład na kolację w miłej okolicy nie jechać pół godziny metrem, bo się człowiekowi odechce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kilka uwag ogólnych prosto z Chin. Noclegi rezerwowałem przez ctrip, wszystko na miejscu bez problemów. Jedyne co nie było wspominane w tym wątku to depozyt, przeważnie 100-200 juanów, co może być denerwujące bo zamrazamy sobie gotówkę, z kolei z ostatniego hotelu jadę bezpośrednio na lotnisko i zostanę z niepotrzebną gotowką, zamiast ją wydać chociażby na pamiątki.
Jeśli chodzi o gniazdka to różnie, miałem przypadek że nie pasowała żadna z przejściowek i wreszcie udało się z tą "tajską" z dwoma skosnymi płaskownikami w połączeniu z konstrukcją krzesła i plecaka, bo adapter nie trzymał się w gniazdku.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adix1982 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Cze 2024 21:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23555
To jest nowość

Chiny nakazują hotelom, aby nie odmawiały gościom zagranicznym w związku z skargami zagranicznych internautów

Władze chińskie nakazały w piątek hotelom w całym kraju, aby nie odmawiały gościom zagranicznym, uzasadniając to brakiem odpowiednich kwalifikacji hoteli. W związku ze skargami internautów z Nigerii, Wielkiej Brytanii, Pakistanu i innych krajów hotele są kierowane i nadzorowane w celu ulepszenia usług przyjmowania gości zagranicznych.

https://www.globaltimes.cn/page/202405/1312991.shtml

https://www.ft.com/content/bd2ea766-21f ... f8be640052
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Sie 2024 13:53 

Rejestracja: 14 Lis 2022
Posty: 68
krasnal napisał(a):
Kilka uwag ogólnych prosto z Chin. Noclegi rezerwowałem przez ctrip, wszystko na miejscu bez problemów. Jedyne co nie było wspominane w tym wątku to depozyt, przeważnie 100-200 juanów, co może być denerwujące bo zamrazamy sobie gotówkę, z kolei z ostatniego hotelu jadę bezpośrednio na lotnisko i zostanę z niepotrzebną gotowką, zamiast ją wydać chociażby na pamiątki.
Jeśli chodzi o gniazdka to różnie, miałem przypadek że nie pasowała żadna z przejściowek i wreszcie udało się z tą "tajską" z dwoma skosnymi płaskownikami w połączeniu z konstrukcją krzesła i plecaka, bo adapter nie trzymał się w gniazdku.


Czy ctrip jest w wersji angielskiej? Wszędzie mi konwertuje na te chińskie znaczki :/ jest aplikacja czy przez przeglądarkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sie 2024 14:53 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1107
złoty
Ctrip w wersji angielskiej to po prostu trip, więc doskonale znana na forum aplikacja i strona internetowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group