Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 27 Wrz 2024 10:33 

Rejestracja: 03 Lut 2024
Posty: 25
Dokonywal ktos anulacji? znalazlem lepszy lot i zastanawiam sie czy anulowac to co kupilem i leciec wczesniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
W sezonie! Loty (z walizką) na Florydę z Warszawy za 2522 PLN. Wynajem kabrioletu od 227 PLN/doba W sezonie! Loty (z walizką) na Florydę z Warszawy za 2522 PLN. Wynajem kabrioletu od 227 PLN/doba
Luksus w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2117 PLN. Wyloty z 3 miast Luksus w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2117 PLN. Wyloty z 3 miast
#282 PostWysłany: 27 Wrz 2024 10:45 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 223
niebieski
Chyba w regulaminie jest ze nie wolno anulowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 27 Wrz 2024 11:41 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 84
niebieski
w tym cały AYCF - niepokoi mnie jedna rzecz - część dostępności jest ewidentnie ręcznie sterowana
- przykładowo do największego "hubu" - Budapesztu cały czas brak miejsc w AYCF, podczas gdy na lot w poniedziałek z Warszawy mogę kupić 15 biletów po 259 zł (lub mniejszą ilość po 180zł) - co moim zdaniem świadczy o tym że ten samolot jest pusty

@Franek Kowalczyk - na jednym z forów FB (na którym chyba również jesteś :-)) pojawiły się opinie - że możesz anulować lot (jest taki przycisk) i nie jest to no-show - ale patrząc na wiarygodność niektórych postów z tego forum, to poczekałbym na weryfikację,
@sebaa - jak w listopadzie nie będzie miejsc to to już będzie totalna katastrofa - load factor wizzaira w tamtym roku to około 88% (wrzesień /październik 92%)
Góra
 Profil Relacje PM off
Franek Kowalczyk lubi ten post.
 
      
#284 PostWysłany: 27 Wrz 2024 11:51 

Rejestracja: 09 Sty 2023
Posty: 92
niebieski
Mogę prosić o namiary na tę grupę na PW? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 27 Wrz 2024 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 3029
Loty: 446
Kilometry: 843 504
złoty
Wizz Air All You Can Fly Pass Holders
Ogólnodostępna grupa na Fejsie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#286 PostWysłany: 27 Wrz 2024 11:58 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1122
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
dominiq1920 napisał(a):
w tym cały AYCF - niepokoi mnie jedna rzecz - część dostępności jest ewidentnie ręcznie sterowana
- przykładowo do największego "hubu" - Budapesztu cały czas brak miejsc w AYCF, podczas gdy na lot w poniedziałek z Warszawy mogę kupić 15 biletów po 259 zł (lub mniejszą ilość po 180zł) - co moim zdaniem świadczy o tym że ten samolot jest pusty


To że samolot jest niewypełniony nie oznacza że Wizzowi się opłaca udostępniać tam miejsce AYCF. Ręczne sterowanie nie powinno już niepokoić, to było od początku do przewidzenia. Przecież Wizz nie zrobił tej usługi, żeby dać polatać za grosze tym którzy mają czas i chęci, tylko żeby zmaksymalizować zyski. Biznes.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
 
      
#287 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:24 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1132
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ich napisał(a):
Chyba w regulaminie jest ze nie wolno anulowac.


Raczej, że nie można się nie stawić na lot. To nie to samo co anulowanie.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:30 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 588
niebieski
@dominiq1920 nie wierzę w to że nie będzie prawie żadnych lotów, skończyłoby się sprawami w sądzie. Myślę, że mają po prostu np. po 5 miejsc dla tej usługi i tyle, dlatego nie ma znaczenia ile miejsca w samolocie jest wolnych gdyby to miało znaczenie to wrzucaliby je w ostatniej chwili bo lepiej mieć 50zł niż nie mieć a jednak tego nie widać. Robią tak żeby polecieć w jedną stronę a w drugą kupić normalny bilet.

Da się to połączyć z multipassem ktoś może wie ? albo bilet powrotny z flexem i jak się uda zarezerwować z abonament to ten bilet przełożyć ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#289 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:42 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1122
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
A jak się płaci za paxa 80zł opłaty lotniskowej, to lepiej mieć -30zł czy 0zł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:45 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 588
niebieski
tu się zgodzę że tych miejsc może być mniej jednak sądzę że większośc lotnisk z jakich lata wizz to jednak opłata niższa niż 10 euro.
Weź też pod uwagę że oni założyli że statystycznie odbędzie taki abonamentowicz np. 20 lotów więc dla nich statystycznie to będzie 10 euro plus np. 100zł i wtedy już się opłaca. Ja bym się raczej bał jakiejś manipulacji przy tych kontach które dużo latają niż brak lotów w ogóle bo to zniechęci potencjalnych kandydatów do zakupu abonamentu, więc lepiej zniechęcać tych na których się nie zarabia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:47 

Rejestracja: 09 Sty 2023
Posty: 92
niebieski
Numer z dyskryminowaniem części kont raczej cieżko mi będzie przepchnąć, biorąc pod uwagę, że publikują listę dostępnych lotów. Ale i to może się jeszcze zmienić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:51 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 84
niebieski
sebaa napisał(a):
@dominiq1920 nie wierzę w to że nie będzie prawie żadnych lotów, skończyłoby się sprawami w sądzie. Myślę, że mają po prostu np. po 5 miejsc dla tej usługi i tyle, dlatego nie ma znaczenia ile miejsca w samolocie jest wolnych gdyby to miało znaczenie to wrzucaliby je w ostatniej chwili bo lepiej mieć 50zł niż nie mieć a jednak tego nie widać. Robią tak żeby polecieć w jedną stronę a w drugą kupić normalny bilet.

Da się to połączyć z multipassem ktoś może wie ? albo bilet powrotny z flexem i jak się uda zarezerwować z abonament to ten bilet przełożyć ?


1. Wczoraj pojawiła się Madera z Katowic (śledzę wybrane trasy dość regularnie) - jak tylko zwolniły się miejsca (a rano na rozpisce ich nie było) - więc tu zagrali fair
Co do Budapesztu jego nie było w ofercie - ta trasa jest zablokowana, początkowo też tak było z Luton z Katowic (Budapeszt i Londyn, ewentualnie Mediolan - to miejsca z największą ilością możliwych dalszych przesiadek)

2. Podobno (piszę z relacji obcych osób) nie da się (na początku nie dało się) mieć jednocześnie konta pod multipass i AYCF (ale to jest problem techniczny i nie wiem czy go nie rozwiązali). To znaczy możesz mieć 2 konta na różne maile, ale nie jedno z dwoma usługami (jak ktoś ma aktualne dane - to niech mnie poprawi).
Z flexem bardzo dobrze kombinujesz - niektórzy idą nawet krok dalej (nie będę tu pisał bo już raz cenzurowałem swoje posty na prośbę adminów). Flex to twoje podstawowe ubezpieczenie od powrotu do domu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:59 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 588
niebieski
-- 27 Wrz 2024 11:54 --

Publikują listę lotów o 7 to nie znaczy że o 7.02 może lotu nie być. Ja stawiam że jak się kupi lot do miejsca A to na bank później nie kupisz już powrotnego jeśli go nie ma od razy dostępnego ew. może to zależy od tego ile osób kupi z abonamentu lot do tego miejsca, jak dużo to powrotnych nie będzie. Z puntu wizza byłoby najbardziej opłacalne bo oni jakoś muszą wrócić nawet jak wrócą z 2 czy 3 przesiadkami to i tak zarobi więcej niż bezpośrednio a może zgłodnieją i coś kupią :D

-- 27 Wrz 2024 11:59 --

@dominiq1920 wiem że nie można mieć na tego samego maila bo żeby mieć ten abonament musiałem żałożyć na nowego, mimo że multipass wygasł mi na początku roku, więc wiem że nie da się na tego samego, dziwne że tego nie naprawili jeszcze, ale właśnie chodzi mi o to czy można mieć dwa abonamenty na dwa rózne maile. Jeśli liczą że zwolnią miejsce i kupią z abonamentu to takie coś raczej nie przejdzie, stawiam że jest odgórny podział ile % na abonamenty i jakie. Pamiętam, że z multipassu można było kupić bilet nawet jak były drogie co by wskazywało ma to że to jakaś inna pula. Kupowałem za tokeny bilet z Abu jak był po jakieś 1,6k w normalnej sprzedaży, zwalnianie biletów nic nie da co najwyżej bana :D


Ostatnio edytowany przez sebaa, 27 Wrz 2024 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 27 Wrz 2024 12:59 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 84
niebieski
Robus napisał(a):
Numer z dyskryminowaniem części kont raczej cieżko mi będzie przepchnąć, biorąc pod uwagę, że publikują listę dostępnych lotów. Ale i to może się jeszcze zmienić


Jest to technicznie możliwe i Wizzair jest do tego przygotowany.
Zapytania o dostępność do API idą do różnych adresów, w zależności od konta (w zapytaniu są też informacje o koncie).
@Robus - nie wiem czy zauważyłeś - token zmienia się co parę godzin, ale endpoint do API każde konto ma indywidualne i stałe (i dla różnych kont są różne)
Reasumując - każdy dostaje indywidualną odpowiedź o dany lot (ale na razie chyba wszyscy taką samą)
Góra
 Profil Relacje PM off
sebaa uważa post za pomocny.
 
      
#295 PostWysłany: 27 Wrz 2024 13:04 

Rejestracja: 09 Sty 2023
Posty: 92
niebieski
Że mają techniczną możliwość, żeby dyskryminować, to wiadomo, nawet gdyby tego UUID subskrypcji nie było w odnośniku ;-) A token to zwykły oauth2 access token z keycloaka którego używają, także standard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 27 Wrz 2024 13:08 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 84
niebieski
-- 27 Wrz 2024 12:07 --

sebaa napisał(a):
-- 27 Wrz 2024 11:54 --
@dominiq1920 wiem że nie można mieć na tego samego maila bo żeby mieć ten abonament musiałem żałożyć na nowego, mimo że multipass wygasł mi na początku roku, więc wiem że nie da się na tego samego, dziwne że tego nie naprawili jeszcze, ale właśnie chodzi mi o to czy można mieć dwa abonamenty na dwa rózne maile. Jeśli liczą że zwolnią miejsce i kupią z abonamentu to takie coś raczej nie przejdzie, stawiam że jest odgórny podział ile % na abonamenty i jakie. Pamiętam, że z multipassu można było kupić bilet nawet jak były drogie co by wskazywało ma to że to jakaś inna pula. Kupowałem za tokeny bilet z Abu jak był po jakieś 1,6k w normalnej sprzedaży, zwalnianie biletów nic nie da co najwyżej bana :D


Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś na stare konto sobie z powrotem wykupił multipassa, a broń Boże nie namawiam cię na działania sprzeczne z regulaminem Wizziara
Flexa możesz kupić także jako zabezpieczenie powrotu - by mieć jak wrócić do domu jak nie będzie ci się chciało czekać na pierwszy bilet z AYCF

-- 27 Wrz 2024 12:08 --

Robus napisał(a):
Że mają techniczną możliwość, żeby dyskryminować, to wiadomo, nawet gdyby tego UUID subskrypcji nie było w odnośniku ;-) A token to zwykły oauth2 access token z keycloaka którego używają, także standard.


tu bym spekulował, bo nie bez powodu dali wyszukiwarkę dostępną tylko po zalogowaniu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 27 Wrz 2024 13:08 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1122
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
sebaa napisał(a):
tu się zgodzę że tych miejsc może być mniej jednak sądzę że większośc lotnisk z jakich lata wizz to jednak opłata niższa niż 10 euro.
Weź też pod uwagę że oni założyli że statystycznie odbędzie taki abonamentowicz np. 20 lotów więc dla nich statystycznie to będzie 10 euro plus np. 100zł i wtedy już się opłaca. Ja bym się raczej bał jakiejś manipulacji przy tych kontach które dużo latają niż brak lotów w ogóle bo to zniechęci potencjalnych kandydatów do zakupu abonamentu, więc lepiej zniechęcać tych na których się nie zarabia.


Bardziej skłaniam się ku temu, że oni założyli że abonament to czysty zysk (5mln EUR), a średni koszt trasy z dostępnych w ramach AYCF nie powinien przekroczyć 10EUR (dlatego pewnie będą się pojawiały egzotyczne trasy, ale w ograniczonym zakresie). W przeciwnym wypadku ten projekt wiązałby się z ryzykiem strat. Nie ma też sensu wprowadzać nowej niestandardowej usługi (zarządzanie tym też kosztuje), żeby zarobić na niej 100kEUR. Ponadto, można zarobić na usługach dodatkowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aramise lubi ten post.
 
      
#298 PostWysłany: 27 Wrz 2024 13:18 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 588
niebieski
@dominiq1920 chyba się nie da na tego maila bo chce mi przedłużać multipassa od lutego :D tam nie ma opcji wykup nowego tylko coś w stylu pobierz płatność(za luty) kilka razy nawet mimo rezygnacji wizz chciał mi te płatnośc za luty pobierać.
Na forum jest trochę osób można to przetestować czy bilety są i tylko niektóre konta ich nie mają czy wszyscy to sie z czasem okaże.

@rattaman z tego co widzę w samolotach to jednak większośc pasażerów nie korzysta z usług dodatkowych na krótkich trasach, więc tu jednak by musiały być te egzotyczne jak nazwałeś z długim lotem. Podobnie jak ty sądziłem, ale ten multipass wcześniejszy przekonał mnie, że są bilety na nierentowne dla nich trasy, wszystkie moje bilety poza ostatnim kosztowały powyżej 700zł w chwili zakupu a abonament 235.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 27 Wrz 2024 13:27 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1122
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
No tak, tylko to że bilety kosztowały 700zł, nie oznacza że koszty Wizza, przy dopełnianiu ostatnich miejsc, były wyższe niż 10EUR/pax. Wizz ma swoją strategię dynamicznych cen i przypuszczam, że czasem nie opłaca mu obniżać ceny, nawet jeśli miejce miałby polecieć puste.

Edit: Tak z ciekawości sprawdziłem ile wynosi opłata pasażerska na Malediwach. W przypadku Wizz to będzie 60USD. Tak, że nie spodziewam się, że trasy z MLE będą się często pojawiały...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez rattaman, 27 Wrz 2024 13:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 27 Wrz 2024 13:29 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3638
srebrny
Teraz proponuję skierować dyskusję na wątek, czy pasażer lecący prawie darmo, jest bardziej skłonny do zakupów pokładowych niż ten płacący pełną stawkę za lot. ;) Bo to może być dobre uzasadnienie dla oczekiwania wzrostu przychodów z usług dodatkowych po odpaleniu tego "bufetu".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group