Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Cze 2017 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Witam

Dzis wlasnie wrocilem z dosc intensywnego i niesamowitego safari po parkach Tanzanii, widocznie polubilem ten kraj odwiedzajac 4 raz w przeciagu niecalego roku.
Uwielbiam grillowane miesko kozie w przydroznych lokalnych restauracjach, czy tez w innych krajach Afryki, jak np. Burundi. :)
Grillowana mieso kozie w jezyku Swahili nazywa sie "Mbuzi Nyama Choma".
Polecam wybrac cala noge i nie zamawiac juz pokrojonego grillowanego miesa, gdyz mozna natrafic na mieso z psa.
Proponuje nie placic wiecej niz 10 000 TSH (ok. $5) za cala noge.
Nierzadko widzadc Bialasa (Mzungu) podbijaja cene podwojnie, albo nawet potrojnie. ;)
Proponuje nauczyc sie troche zwrotow w Swahili, najlepiej slangu ulicznego, albo pojsc tam z jakims Lokasem czy Lokaska, wtedy ceny staja sie przystepniejsze.
Najlepsze i najtansze grillowane miesko kozie jadlem w dzielnicy Morombo w Arusha, lubie zamowic dodatkowo swiezo pokrojone chili (pilipili).
Mam szczescie, ze komary mnie nie lubia kasac, moze wlasnie dlatego ze jadam swieze pilipili. :D
0.5 l browarek (pombe) w lokalnych knajpkach kosztuje ok. 2200 - 2500 - 3000 TSH, ale jak sie bierze ze soba czasami doliczaja zastaw za butelke.
Moim zdaniem najlepszy browarek to "Safari", ale od czasu do czasu dla odmiany zamawialem 6.5% "Guinnessa" w butelkach.
Mocno przereklamowany browarek "Kilimanjaro" mi nie smakuje.
Mozna tez napotkac "Tuskera" z Kenii, ale dla mnie to nie jest piwo. ;)
Lokalne winko czerwone mozna dostac za 12000 - 20000 TSH za butelke, ale nie bylo wytrawne, mialo dosc slodkawy smak.

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tajwan na 11-dniową wycieczkę za 3601 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) + hotel ze śniadaniami Tajwan na 11-dniową wycieczkę za 3601 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) + hotel ze śniadaniami
Tunezja luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 1899 PLN. Wyloty z 3 miast Tunezja luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 1899 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 22 Cze 2017 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chcialbym jeszcze dodac, jak bylem w miejscowosci Morogoro, to w lokalnej restauracji odmowiono mi podania piwa, gdyz maja zakaz serwowania alkoholu przed 16.00.
Przewodnik mowil, ze nie chodzi o Ramadan, tylko maja nowe przepisy i nic nie da sie zrobic, nawet gdyby wiecej zaplacic.
Zdziwilem sie, bo na polnocy, czy nawet na Zanzibarze podczas moich wczesniejszych pobytow o takim zakazie nie slyszalem
Zapytalem sympatyczne Panie Kelnereczki, czy moga nalac mi browarka do butelki po soczku czy napoju i nie wadzac nikomu bede sobie spokojnie saczyl. ;)
To ich tak rozsmieszylo, ze dostalem browarka w duzej szklance po normalnej cenie. :D
Jak tu nie lubiec tej Afryki?
Gdyby taki zakaz byl w CH, to prawdopodobnie nic by nie pomoglo. ;)

Przypomniala mi sie jeszcze taka historia za czasow glebokiej komuny.
Kolega Henio mial urodziny i dostal od wyjatkowo bogatej cioci z Kanady tylko 1$.
Namowil mnie na wagary i zamiast do szkoly pomaszerowalismy do Pewexu.
Heniu mowi do Pani sprzedawczyni: "Zytnia prosze". Cena byla, o ile pamietam ok. 0.85$.
Pani mowi: "Panowie, sprzedaz alkoholu dopiero od 13.00".
Na to pewny siebie Heniu: "Reszty nie trzeba". ;)
Pani rozgladnela sie po sklepie, czy przypadkiem nie ma jakiegos tajnego "UB-ola", albo innej osoby podejrzanej i nam sprzedala. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group