LOT też zmienia rozkład i odwołuje loty. Apeluje do pasażerów: Bądźcie na lotnisku 3 godziny przed lotem
O problemach LOT z odwołanymi lotami informowały w ostatnich dniach portale internetowe, jednak bez konkretów. Wiadomo jednak, że LOT i Lotnisko Chopina od pewnego stopnia dostają rykoszetem za problemy innych przewoźników i przepełnienie oraz chaos na największych lotniskach w Europie. Z tego powodu już kilkanaście dni temu LOT ogłosił odwołanie kilkunastu lotów z Warszawy na londyńskie Heathrow i do Amsterdamu. Widzimy jednak wyraźnie, że sytuacja w Europie nie poprawia się, a wręcz przeciwnie – jest coraz gorzej. Właśnie dlatego LOT zdecydował się mocniej zmodyfikować swoją siatkę połączeń. Jakie zmiany wprowadzi linia?
Sharm El Sheikh od 2614 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Słoneczny Brzeg od 1516 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Kraków)
Bodrum od 2091 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Kraków)
„W ostatnich tygodniach europejskie lotniska mierzą się w problemami kadrowymi, ograniczeniami naziemnymi oraz w przestrzeni powietrznej, co przekłada się na ich zmniejszoną operacyjność. PLL LOT, aby ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego, podjęły decyzję o zmianach w letniej siatce połączeń. Anulacje dotyczą wybranych połączeń „nocujących” do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga i Lublina w okresie od 18 lipca do końca sierpnia. Rejsy nocujące do Koszyc i Ostrawy zostają zamienione na dzienne, natomiast częstotliwość rejsów do Bejrutu zostaje zmieniona z 5 tygodniowo – na 2 oraz 3 tygodniowo” – informuje nas biuro prasowe LOT w odpowiedzi na pytania Fly4free.pl.
Zmiany dotyczą też lotów z Krakowa do Izraela.
„W związku z remontem na krakowskim lotnisku oraz ograniczeniami operacyjnymi lotniska w Tel-Awiwie – rejsy z Krakowa do Tel-Awiwu zostają zmienione z wieczornych na poranne” – informuje biuro prasowe LOT.
Jednocześnie narodowy przewoźnik spodziewa się w najbliższym czasie kontynuacji problemów i już teraz apeluje do pasażerów o wcześniejsze pojawianie się na lotnisku.
„W związku z możliwymi kolejkami, rekomendujemy obecność na lotnisku na 3 godziny przed odlotem, podróżowanie z bagażem podręcznym (tam, gdzie to możliwe) oraz odpowiednie przygotowanie do kontroli bezpieczeństwa„ – informuje biuro prasowe LOT.
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?