Najpopularniejsze trasy Ryanaira z Polski. Dominuje jeden kierunek, ale będziecie też zaskoczeni
O planach Ryanaira, czyli zdecydowanego lidera na polskim rynku, pisaliśmy na naszych łamach kilka dni temu. Irlandczycy chcą w tym roku przewieźć z i do Polski ponad 18 mln pasażerów. Wiemy już, na których lotniskach Ryanair chce rosnąć najmocniej, teraz zaś pora na informacje o najbardziej popularnych trasach irlandzkiej linii. Zebrał je branżowy portal Air Service One, na podstawie danych firmy Cirium. Wnioski są dość ciekawe.
Alanya od 1987 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Rzeszów)
Kemer od 1856 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Rzeszów)
Słoneczny Brzeg od 2031 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Rzeszów)
Zacznijmy od danych dotyczących oferowania na polskich lotniskach w drugim kwartale w porównaniu do analogicznych danych sprzed roku. Jak widzimy, największe wzrosty oferowania pod względem liczby foteli Ryanair zanotuje w Poznaniu (wzrost o 45 procent), Katowicach (34 procent) i Wrocławiu (wzrost o 30 procent). Z kolei aż na 5 lotniskach irlandzka linia zmniejszy swoje oferowanie: oprócz Modlina w okresie od kwietnia do końca czerwca irlandzka linia zaoferuje mniej lotów z lotnisk w Lublinie (spadek oferowania o 3 procent), Bydgoszczy (spadek o 20 procent), Szczecinie (spadek o 26 procent) i lotniska Olsztyn-Mazury (spadek aż o 71 procent).

Ogółem Ryanair w drugim kwartale będzie latał z Polski na 286 międzynarodowych tras 4 trasach krajowych: z Gdańska do Lublin, Krakowa i Wrocławia oraz z Krakowa do Szczecina. Największą siatkę tras Ryanaira, bo aż 81 połączeń, ma lotnisko w Krakowie.
Jeśli chodzi o najpopularniejsze lotniska, na które Ryanair lata z Polski, zdecydowanym liderem jest lotnisko Londyn Stansted. Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują Mediolan Bergamo, Dublin, Sztokholm Airlanda i Oslo Torp. Widzimy więc, że mimo zapowiedzi Ryanaira, że na polskich lotniskach coraz mocniej rosną kierunki wakacyjne, trasy emigracyjne wciąż trzymają się mocno. A jak wygląda zestawienie najpopularniejszych kierunków, czyli konkretne pary lotnisk? Spójrzcie na to zestawienie.

ASO porównał tu średnie oferowanie, czyli liczbę foteli i liczbę lotów tygodniowo w czerwcu, czyli szczycie sezonu letniego. Z danych tych wynika, że najpopularniejszą trasą w Polsce będzie połączenie z Modlina do Londynu Stansted – Ryanair będzie na tej trasie latał 20 razy w tygodniu. Co ciekawe, w analogicznym okresie w 2019 roku linia latała na tej trasie aż 25 razy tygodniowo.
Kolejne miejsca zajmują połączenia z Krakowa do Stansted (19 lotów tygodniowo) i z Gdańska do Sztokholmu Arlanda (16 połączeń tygodniowo).
W czołowej dziesiątce znalazło się aż pięć połączeń do Londynu (z Modlina, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania), po 1 do Szwecji i Norwegii (Kraków-Oslo) oraz Niemiec (Katowice-Dortmund), a także dwie trasy do Włoch. Chodzi tu o połączenia Katowice-Mediolan Bergamo (14 lotów tygodniowo) i Modlin-Rzym Ciampino (12 lotów tygodniowo)
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?