Nasi sąsiedzi ruszyli ze sprzedażą biletów miesięcznych na cały kraj za 9 EUR! Także dla turystów z Polski
Tani bilet na transport publiczny w całych Niemczech to oferta, o której od kilku tygodni jest bardzo głośno u naszych zachodnich sąsiadów. Pomysł na jej stworzenie powstał w niemieckim rządzie, a idea jest prosta: biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen energii, chodzi o odciążenie portfeli obywateli Niemiec, a przy okazji promocję rodzimej turystyki i zmianę zwyczajów transportowych, bo przy tak niskiej cenie biletu, samochody z pewnością zostaną na parkingach.
Side od 2170 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Warszawa – Chopin)
Majorka od 2460 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Costa Brava od 2214 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Poznań)
– Chcemy odciążyć społeczeństwo, oferując znacznie tańszy bilet na transport publiczny i przyczynić się do oszczędności energii w dłuższej perspektywie dzięki korzystaniu z transportu publicznego – mówi Volker Wissing, federalny minister ds. transportu.
Jak to wygląda w praktyce? Już tłumaczymy: za 9 EUR kupujemy bilet, który pozwala przez miesiąc podróżować po Niemczech lokalnym i regionalnym transportem publicznym: chodzi tu zarówno o autobusy, tramwaje, metro, ale też szybką kolej miejską S-Bahn oraz pociągi regionalne oznaczone jako RE i RB. Bilet jest dostępny dla wszystkich. Oferta obowiązuje przez 3 miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień, a bilet jest ważny od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca.
Oferuje go zarówno niemiecka kolej Deutsche Bahn, jak i inni przewoźnicy w całych Niemczech, m.in. za pośrednictwem aplikacji, biletomatów czy centrów obsługi klienta.
Zainteresowanie bije wszelkie rekordy
Niemieckie media informują, że zainteresowanie tanim biletem miesięcznym bije wszelkie rekordy. Już w poniedziałek rano Deutsche Bahn informował, że tylko za pośrednictwem internetu kupiono ponad 50 tysięcy biletów. Z kolei w Berlinie, gdzie w ciągu kilku godzin zakupiono 130 tysięcy takich biletów, zainteresowanie było tak duże, że aplikacja BVG U-Bahn zawiesiła się i na kilka godzin przestała wydawać nowe bilety.
Jednocześnie niektórzy przewoźnicy zapowiadają zwiększenie liczby połączeń na wybranych trasach. Na przykład przewoźnik DB Regio zapowiedział podstawienie dodatkowych 50 składów oraz wagonów od 1 czerwca, aby nadążyć za zwiększonym popytem.
Nie da się ukryć, że taki bilet to świetna opcja do podróży po Niemczech dla każdego. A jeśli jeszcze połączycie ja np. z opisywaną przez nas wczoraj promocją sieci Achat Hotels, to może się okazać, że za wakacje w Niemczech zapłacimy grosze.