W sieci powstał symulator… Ryanaira. Są ciasne fotele, kłótnie z personelem i dodatkowe opłaty
Symulator stworzony na platformie Roblox jest niezwykle realistyczny i uwzględnia wszystkie podstawowe elementy podróży Ryanairem. Autorzy z należytą starannością oddali takie aspekty, jak ciasne siedzenia, szereg dodatkowych opłat czy kłótnie między pasażerami i personelem. Pierwsze kroki symulator stawiał w 2015 roku, kiedy to 19-letni wówczas student informatyki Sebastian Codling postanowił dla żartu odwzorować to, co dzieje się na pokładzie samolotu.
– Początkowo pomysł był żartem, ale z biegiem czasu zaczął nabierać własnego, ironicznego zycia. Byłem młody i nie miałem pojęcia o prawach autorskich. Nagle jednak zainteresowałem się lotnictwem. Poprzez naśladowanie prawdziwych linii lotniczych można przedstawić na ekranie w wirtualny sposób typowe dla Ryanaira wsiadanie ludzi do samolotu, małą ilość miejsca na nogi czy płacenie za różne dodatki – powiedział twórca w rozmowie z „Los Angeles Times”.
Monastir od 1975 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Sycylia od 2357 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Hurghada od 2277 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Autor dość mocno „wkręcił” się w lotnictwo i sprofesjonalizował swój projekt. – Naśladujemy działania prawdziwych linii lotniczych i zapewniamy ludziom umiejętności miękkie, takie jak tworzenie stron internetowych i uczenie ich o lotnictwie. Przede wszystkim prowadzimy czterodniowe szkolenie dotyczące procedur bezpieczeństwa w sytuacjach awaryjnych. Chcemy stawić czoła stereotypowi, że loty tą linią nie przebiegają zbyt dobrze – wyjaśnił twórca.
W realistycznie przedstawionych realiach Ryanaira gracze mogą zasymulować długie kolejki do kontroli bezpieczeństwa, frustrację wynikającą z wysokich cen fast foodów czy opóźnień samolotu. Do tego wirtualne maszyny irlandzkiego przewoźnika latają na takich samych trasach, co w rzeczywistości. Użytkownicy chcący dokupić dodatkowe akcesoria czy dostosowywać awatary, mogą wykupić aktualizację przy użyciu Robux, czyli waluty własnej Robloxa.
Początkowy żart studenta informatyki wyrósł na przedsięwzięcie, w ramach którego Codling zatrudnia kilku pracowników pomagających mu w zarządzaniu firmą. Wśród nich znajduje się chociażby 16-latka, która pracuje jako menedżer ds. zasobów ludzkich.
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?