Tanie bezpośrednie loty na Islandię z Wrocławia za 128 PLN
Islandia jest państwem wyspiarskim, zlokalizowanym w północnej części Oceanu Atlantyckiego. To wyspa gejzerów (np. Geisir), prawie 10 000 wodospadów (m.in. Dettifoss, Gullfoss, Godafoss), lodowców (Eyjafjallajokull, Myrdalsjokull, Tindfjallajokull). Podczas zwiedzania kraju na liście nie może zabraknąć też takich miejsc jak Hvalfjördur – Wielorybi Fiord, skamieniały smok – Hvítserkur, Jökulsárlón – Lodowcowa Laguna czy Lasy Thora. Wrócicie zachwyceni!
Promocyjne bilety są dostępne dla członków Wizz Discount Club, a zapłacicie za nie dowolną kartą płatniczą. Bez dodatkowych opłat podróżować będziecie z bagażem podręcznym o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze nieprzekraczającej 10 kg.
Na Islandii proponuję Wam zakwaterowanie w Harbourfront Guesthouse za 301 PLN/pokój za noc. Każdy z pokoi wyposażony jest w płaski telewizor, bezprzewodowy dostęp do internetu oraz łazienki z prysznicem, bezpłatnymi przyborami toaletowymi i suszarką do włosów.
By móc zobaczyć piękne miejsca na Islandii potrzebne jest auto.
Dlaczego warto odwiedzić Islandię?
Nietypowo, zacznijmy od... wodospadu. Miejsce, które zachwyca: spójrzcie na te sześciokątne kolumny, którymi pokryta jest ściana wodospadu. Czarne bazaltowe nacieki, wyglądają jak dzieło szalonego drwala ;)
Svartifoss zwany jest również Black Falls, czyli Czarny Wodospad... a owe figury mają ciemne zabarwienie z powodu miejsca, gdzie powstały – wewnątrz lawy. Ciekawostką jest to, że to właśnie one zainspirowały pewnego architekta do zaprojektowania obiektu, będącego nieformalnym symbolem Islandii. Jakiego? Czytajcie dalej!
Fot. Collage / Andrew Mayovskyy, Max Topchil / shutterstock