Czy to jest wymarzona oferta pracy? Wyspa niemal na wyłączność, łatwe obowiązki i stado jeleni
Ogłoszenie zamieszczone w serwisie rekrutacyjnym HiJobs dotyczy poszukiwania dwóch pracowników w obszarze nieruchomości, którzy zamieszkają na wyspie na stałe. Jak czytamy w ofercie, będą oni „odpowiedzialni za różne działania, w tym konserwację i zarządzanie posiadłościami i nieruchomościami, sprzątanie, logistykę czy zarządzanie (cokolwiek to znaczy) stadami jeleni i przetwarzanie dziczyzny„.
Wobec kandydatów postawiono kilka wymogów, w tym chęć poznania maszyn i zrozumienia ich działania, a to za sprawą obowiązków w postaci konserwacji ciężkiego sprzętu, w tym łodzi i koparek. Ponadto pracownicy powinni być „skłonni do samotności, niezawodni, odporni, entuzjastyczni i mieć poczucie humoru„. Szczególnie dwie ostatnie z tych cech mogą być przydatne – Rona to odludne miejsce, a kandydaci będą musieli witać gości na wyspie z uśmiechem na ustach.
- Wyspa Malta od 2169 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Poznań)
- Costa Dorada od 2349 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Warszawa – Chopin)
- Costa Blanca od 2189 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Wrocław)
Pobyt na szkockiej wyspie nie wiąże się tylko z pracą. Autorzy ogłoszenia napisali, że w wolnych chwilach pracownicy będą mogli obserwować delfiny, gwiazdy na niebie, a także „socjalizować się” z zamieszkującym Ronę, liczącym 180 osobników stadem jeleni.
Praca jest oczywiście płatna, ale wysokość wynagrodzenia nie została ujawniona. Wiadomo jedynie, że pracownicy będą mieli opłacone zakwaterowanie. Chętni mogą wysłać swoje zgłoszenie i CV na adres mailowy podany przy ogłoszeniu w serwisie HiJobs.
W XVI wieku położna na Hebrydach Wewnętrznych, na północ od Raasay i na wschód od półwyspu Trotternish w Skye wyspa Rona była znana jako schronienie dla piratów. Obecnie na obszarze liczącym nieco ponad 9 kilometrów kwadratowych znajdują się zaledwie cztery domki, nie ma sklepów ani pubów, a dostać się tam można jedynie łodzią. Nie dochodzi tam sieć energetyczna, ale zainstalowane są panele słoneczne i generatory.