Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lip 2010 14:25 

Rejestracja: 27 Cze 2010
Posty: 57
Zastanawiam się nad lotem łączonym przez Bergamo, na przesiadkę mam 1 h, bagaż podręczny, wizzair z Katowic to jest pierwszy lot. Miał ktoś podobną przesiadkę ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 20 Lip 2010 14:32 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Wizzair lubi się spóźniać. Ale jak będzie na czas to żaden problem, bo lotnisko nie jest duże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lip 2010 14:36 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Masz godzinę na przesiadkę, czy godzinę między lotami?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Lip 2010 12:21 

Rejestracja: 27 Cze 2010
Posty: 57
godzina między przylotem a wylotem następnego samolotu.Lecę z Katowic jest to pierwszy lot tego dnia opóźnienia nie powinno być.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lip 2010 12:33 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Teoretycznie się wyrobisz (30-40 minut na przesiadkę), ale nie zostawiasz sobie jednak żadnego marginesu an czynnik losowy. Kwestia gustu :). Może jestem pechowcem, ale w moim przypadku 20-25% lotów obarczonych jest czynnikiem losowym, który powoduje lekkie opóźnienia. Przykłady z ostatnich kilku miesięcy: w niedzielę 30 minut kołowania nad Warszawą, bo była burza i lotnisko zamknięte, klika miesięcy temu pół godziny stania na pasie w Kijowie bo po prostu "sloty sie zapchały", na wiosnę lądowanie we Wrocławiu zamiast Łodzi, bo w Łodzi mgła uniemozliwiła lądowanie, jeszcze inny przykład to godzina czekania już w samolocie na Okęciu bo kontrolerzy lotów na Malpensie zrobili sobie strajk - itd, itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lip 2010 16:05 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
Kamil napisał(a):
Teoretycznie się wyrobisz (30-40 minut na przesiadkę), ale nie zostawiasz sobie jednak żadnego marginesu an czynnik losowy.


Nawiązując do opóźnień, to w ostatnią sobotę miałem lot FR BGY-POZ, planowany wylot 18:45.

Pierwsze przesunięcie było na 20:20, potem na 22:30, potem skrócili na 22:00. Ostatecznie byliśmy boardingowani ok 22:00, ale potem ze względu na strajk w Hiszpanii (?!) oraz burze w Europie Środkowo-Wschodniej czekaliśmy w samolocie ponad godzinę na kołowanie.

Z kolei lecąc tydzień wcześniej Wizzairem WAW-BGY, to ze względu na mega kolejki na Okęciu i opóźnienia z odprawą wystartowaliśmy z godzinnym opóźnieniem i nie byliśmy tego w stanie odrobić lądując z 30 min. delayem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Sie 2010 14:34 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 65
To ja podlacze sie do tematu ze swoim pytaniem:
PIK - CRL przylatuje 8 wrz 16:00
CRL - WRO odlatuje o 18:50 więc 2h50' na przesiadke
Oba Ryanair.
Myslicie ze zdaze sie przesiasc? Lecimy z samym podrecznym we 3 osoby,
nie mam zadnego doswiadczenia w tych sprawach, pomozcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sie 2010 14:55 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
bez problemu, no chyba, że pierwszy lot będzie miał duuże opóźnienie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Sie 2010 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
a czy ktoś z Was lata czasem na trasie poznań - paryż BVA [chodzi mi o wylot w czwartek o 11.40]

mam dwie godziny od przylotu do kolejnego odlotu, więc niby ok, no ale jakby było duże opóźnienie to mogą być komplikacje.... no ale jeśli ugrzęznąć to chociaż w ładnym miejscu a nie w jakims dizeldorfie ; )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Wrz 2010 13:37 

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 15
Zbanowany
Apropo przesiadek zapytam tez o swoj lot, mysle ze powinienem spokojnie sie wyrobic ale to bedzie moj pierwszy lot tanimi liniami wiec zapytam:
W Maladze bede o 13:15 a lot na El Prat mam o 18:35 ( 5 godz nie powinno byc problemu ale mam pytanie jak czesto Ryan ma takie opoznienia? )
Druga przesiadka to 5 godz w Eindhoven i tu pytanie to samo i drugie czy jest sens podjechac do centrum miasta na powiedzmy 3godz? (lotnisko jakies 7km z centrum)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Wrz 2010 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
davids1986 napisał(a):
Apropo przesiadek zapytam tez o swoj lot, mysle ze powinienem spokojnie sie wyrobic ale to bedzie moj pierwszy lot tanimi liniami wiec zapytam:
W Maladze bede o 13:15 a lot na El Prat mam o 18:35 ( 5 godz nie powinno byc problemu ale mam pytanie jak czesto Ryan ma takie opoznienia? )
Druga przesiadka to 5 godz w Eindhoven i tu pytanie to samo i drugie czy jest sens podjechac do centrum miasta na powiedzmy 3godz? (lotnisko jakies 7km z centrum)


na moje naście lotów ryanairem nie pamiętam jakichkolwiek opóźnień
poza jednym przypadkiem ;)
kiedy w Alicante tuż przed startem [już po odpaleniu silników !] okazało się, że samolot ma awarię i trzeba lecieć innym
że akurat stał tam jeden nadmiarowy samolot ryanaira to przesiedliśmy się do niego - przesiadka i związane z nią czynności trwały jakieś 2 godziny i takie mniej więcej było nasze opóźnienie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Wrz 2010 21:55 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
davids1986 napisał(a):
Apropo przesiadek zapytam tez o swoj lot, mysle ze powinienem spokojnie sie wyrobic ale to bedzie moj pierwszy lot tanimi liniami wiec zapytam:
W Maladze bede o 13:15 a lot na El Prat mam o 18:35 ( 5 godz nie powinno byc problemu ale mam pytanie jak czesto Ryan ma takie opoznienia? )
Druga przesiadka to 5 godz w Eindhoven i tu pytanie to samo i drugie czy jest sens podjechac do centrum miasta na powiedzmy 3godz? (lotnisko jakies 7km z centrum)


Zdania pewnie będą podzielone, ale ja odradzam tej wycieczki do miasta. 3h to wcale nie tak dużo, tymbardziej że z tego co piszesz nie jesteś oblatany. Możesz iść na spacer gdzieś w okolice lotniska, ale 7km to chyba nie ma sensu :D.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Wrz 2010 12:10 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 20
A ja z kolei polecam wycieczkę do Eindhoven. 5 godzin przerwy to masa czasu. A autobusy jadą często. Tutaj rozkład z lotniska - http://www.oveindhoven.nl/EhvAirport.htm
Jeśli pierwszy lot nie będzie miał znacznego opóźnienia, to moim zdaniem nie ma sensu siedzieć na lotnisku, tylko jechać chwilę do centrum. Eindhoven nie jest szczególnie ciekawym miastem, ale na te parę godzin jest ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Paź 2010 22:32 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Witam,
chcialbym sie dowiedziec czy sie wyrobie z przesiadka:
Przylot na Mediolan Bergamo 12.11 o 9.20 i wylot do Krakowa o 10.40!
Lece Ryanair!
Dzieki i pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Paź 2010 22:36 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
jeśłi tylko nie będziesz miał opóźnienia(mgłą, strajk cokolwiek) to z palcem nie powiem gdzie i jeszcze zdążysz się przejśc po sklepach w strefie za odprawą. Zakładam że lecisz tylko z podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Paź 2010 22:39 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Tak lece tylko z podręcznym...fajne sklepy sa na tym lotnisku??pzdr:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Paź 2010 22:45 

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 132
Ja ostatnio miałem 60 minut w GRO, ale dzięki Rajanowi zrobiło się z tego 80 minut :lol: No ale jakby się spóźnił to byłbym w czarnej d.... :twisted:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Paź 2010 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
cz4444 napisał(a):
Tak lece tylko z podręcznym...fajne sklepy sa na tym lotnisku??pzdr:)

najtansze wino ok 10€, nie, dziekuje :P

swoja droga skad lecisz? bo to tez ma znaczenie.

pamietaj w bergamo ze PRZED security stoją panienki z ryana i mierzą+ważą bagaż, wiec trzeba uwazac. Polecam sprawdzona metode - poczekac az sie odwroca i wtedy przemknąć.

Milego latania :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Paź 2010 13:01 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Lece z Barcelony:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Lis 2010 16:26 

Rejestracja: 22 Wrz 2010
Posty: 460
niebieski
Witam,
10.11 lece do Barcelony przez Mediolan.
Ląduje w Mediolan (Bergamo) o 14.45 a wylatuje do Barcelony o 21.00!
Pytanie, czy sie oplaca jechac na 6h do Mediolanu? Jesli tak, to jak tam dojechac, jak wrocic i jakie sa koszta?
Dziekuje i pzdr:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group