Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 23 Lis 2013 00:43 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
Pewnie nie każdy zagląda do działu "giełda", pozwolę więc sobie skrobnąc tu pare zdań.

Mam do sprzedania 2 bilety na Arsenal - Marsylia, miejsca przy linii środkowej.
WIĘCEJ W DZIALE GIEŁDA

Przejrzałem tą craigsliste z postu wyżej i widzę, że moje bilety chodzą po 100gbp za sztuke (ja chcę tyle za 2 sztuki:)), a miejsca za bramką nawet po 75. Generalnie przebitka x2, no ale jest to jakaś opcja, a na Arsenal chyba jedyna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Teneryfie za 1541 PLN. Loty (bez WDC) z Gdańska i 7 nocy w apartamencie Lato na Teneryfie za 1541 PLN. Loty (bez WDC) z Gdańska i 7 nocy w apartamencie
Urlop w Sri Lance: 10 dni za 3562 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel Urlop w Sri Lance: 10 dni za 3562 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel
#102 PostWysłany: 23 Lis 2013 20:00 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Napisz jeszcze dokładnie który to jest rząd w sektorze 122
Nie chcialbym być wscibski ale jeśli to jest powyżej 20tego rzędu to juz troszke slabo widać.
Poza tym na Marsylie jest jeszcze duzo biletów na "ticket exchange" więc moim zdaniem bardziej oplaca się kupic red membershipa za 3 dychy i do tego bilet w dolnych sektorach za kolejne 30gbp
Członkostwo zostaje nam wtedy do konca tego sezonu.

Masz te bilety w formie papierowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 24 Lis 2013 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
@AFC: widzę, że masz w miarę rozeznany temat biletów na Arsenal. Jak to jest z tymi członkostwami i biletami? W senie mam założone konto, ale bez RM i nie widzę dostępności biletów dla RM ani dostępności w TicketExchange. Mogę jakoś to sprawdzić? Bo kupić członkostwo i potem jak się okaże, że wcale biletów nie kupię to średnio...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 24 Lis 2013 19:06 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Niestety, dopiero kiedy będziesz miał aktywny (wykupiony) membership będziesz mógł kupować bilety na ich stronie.
Jedyny minus jest taki ze jeden bilet na jedno członkostwo:(
Druga rzecz- dostajesz kartę członkowska (jak karta debetowa) i tylko z nią wejdziesz na stadion bo na niej sa "wgrane" bilety które zakupiles. Karta idzie do polski ok. 2 tyg. więc jesli chciałbyś iść np. na Marsylie tetaz to pewnie trzeba by było skontaktować się z ich "box office" zeby wystawili bilety papierowe np. do odbioru w kasie przed meczem, powinno się udać, moze nawet kartę mógłbyś wtedy odebrać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 27 Lis 2013 16:22 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
gruda napisał(a):
No właśnie - membershipy, box office'y, 2 tyg. czekania i jeden tylko bilet, więc +60gbp. Tu były bilety od ręki, masz papier i wchodzisz. Mieszkasz w UK? Bo o tych 30gbp napisales 3 dychy, jakby to było 30zł, a to jednak >150pln.
W każdym razie bilety poszły za 300zl, więc krzywdy nabywca nie ma.

Co do miejsc - był to rząd 28. Wirtualnie na "seat view" wyglada całkiem spoko, nie wiem, może na żywo faktycznie jest trochę za daleko, ale przynajmniej po równo w obie strony. Na upper tier siedziałem w pierwszych rzędach, ale na łuku na Clock Endzie i z przeciwległej połowy za wiele nie widziałem. Jak tak odświeżam pamięć, to wychodzi, że zawsze lądowałem na Clock End - czy to upper, boxy czy lower - tu też pierwsze rzędy (pamiętam bo dach nie sięgał i zacinało deszczem) i szczerze to gówno było widac, spłaszczony widok. Na plus jednak, że lepiej czuć i słychać klimat - kopnięcia piłki, znana z TV ryje na wyciagnięcie ręki.

Jakie są wg Ciebie AFC najlepsze miejsca?
Jeśli miałbym się jeszcze wybrać na The Emirates to pierwsze rzędy lower przy linii środkowej, albo North Bank, żeby nie slyszeć jak goście zakrzykują sektor - żałosne. Najlepiej jednak jakiś wyjazd.
A w ogóle to wolę iść na 2. ligę na mojego Gryfa, usiąść obok młyna i pół meczu poskakać, pół pooglądać, piwko wypić, fajeczkę zapalić, gdzie po końcowym gwizdku żaden nygus mnie nie wygania: 50gbp zostawiłes, bułke zjadłeś, sika wypiłeś, fotkę strzeliłes, więc już wyp***j bo spektakl sie skończył i zamykamy teatr...


Spoko, gruda wyluzuj bo widzę że wziąłeś to do siebie ;) A w ogóle to widać jaki z Ciebie fan Arsenalu po ostatnim zdaniu... ;)

Ja ostatnio siedziałem w 16-tym na górze i szczerze, średnio już było widać ale może dlatego że jestem ślepy:)
Najlepsze wg mnie miejsca to oczywiście " diamond seats" pomiędzy club memebers a upper tier - no ale to jedyne 20 000 GBP na sezon więc co kto lubi :)
Ja osobiście wolę siedzieć w dolnych sektorach, jakiś czas temu miałem 16ty sektor rząd 8 i powiem Ci że było zajebiście, prawie za ławką rezerwowych a widziałem i tak wszystko nie mówiąc o klimacie.
Dobra koniec OT bo to nie o tym temat....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 21 Gru 2013 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Kilka razy przewinął się tutaj temat Liverpoolu, ale jakoś bez szczegółów i konkretów. Pewnie dlatego, że bilety faktycznie ciężko dostać. Jako, że dzisiaj udało mi się zakupić bilety po raz pierwszy to może napiszę co i jak, może ktoś skorzysta.

1. Najpierw dostępność biletów sprawdzamy tutaj: http://www.liverpoolfc.com/tickets/latest-ticket-news .
2. To czego szukamy po rozwinięciu wybranego meczu to General Sale. Tylko wtedy bez membership będziemy mogli kupić bilety. General Sale na dobre mecze się nie zdarza, na słabsze często też się nie zdarza, a jak już jest to biletów sprzedawanych jest kilkaset, rozsianych po całym obiekcie, często pojedynczych. Np. w dzisiejszej sprzedaży na Aston Ville było 816 biletów i to jest najwięcej ile widziałem, a śledzę temat od ok. poł roku. Większość biletów jest z różnych zwrotów i od nieobecnych karnetowców.
3. Termin General Sale jest zazwyczaj na 3-4 tygodnie przed meczem, czyli niestety dość późno jak chcemy tani lot rezerwować. Zazwyczaj zaczyna się o 8:15 ich czasu, czyli o 9:15 naszego czasu. Dokładny termin, godzina i ewentualne dodatkowe wymagania są podane na podanej wcześniej stronie.
4. Sama sprzedaż biletów odbywa się tutaj: https://tickets.liverpoolfc.com/PagesPu ... bType=HOME
5. Aby kupić bilety potrzebne jest konto, można je założyć podczas zakupu (bo wybraniu miejsce), ale wiadomo jak to ze sprzedażą online z dużym zainteresowaniem, lepiej ilość kliknięć ograniczyć do minimum i jak najszybciej dojść do płatności.
6. Jeśli nie jest powiedziane inaczej to 1 konto = 1 bilet. Konta można ze sobą wiązać przez zakładkę Friends&Family. Dzięki temu kupimy więcej biletów za jednym razem, tylko musimy je po wrzuceniu do koszyka dopasować do ludzi z naszej listy Friends&Family.

To by było tyle informacji podstawowych, teraz pora na kilka dość ważną, praktyczne wskazówki:
1. Sklep jest dość dobrze zaprojektowany, tzn. dopuszcza tylko określoną ilość osób do serwera sprzedażowego, reszta jest trzymana w kolejce także lepiej wejść chwilę wcześniej
2. Sesja trwa 30 minut, także optymalnie wydaje się wejść 15 minut wcześniej, a potem mieć 15 minut spokojny zakup. UWAGA! Sejsa wygasa też po 5 minutach braku aktywności, także można warto co kilka minut poklikać między podstronami sklepu.
3. Dzisiaj wszedłem 10 minut przed sprzedażą i bez problemu, nic się nawet lekko nie przycięło przez cały proces sprzedaży, ale... Jak sobie na 3 minuty przed w trybie incognito chciałem otworzyć drugą sesję to przybliżony czas oczekiwania mi napisało 9 minut. W momencie rozpoczęcia sprzedaży jak znowu na próbę nową sesję próbowałem otworzyć w innym oknie to było już 14 minut.
4. Co do biletów to zasada jak zazwyczaj w takim przypadku, nie zastanawiać się tylko kupować, nie przeskakiwać między sektoramia szukając lepszych miejsc, bo te znikają w oczach. Jak ruszyła sprzedaż to prawie na każdym sektorze były miejsca, jak przeklikałem przez 3 sektory szukając odpowiednich miejsc to już zostało tylko kilka sektorów z miejscami, ale na szczęście 3 strzał był szczęśliwy i trafiły się miejsca w pierwszym rzędzie :) Dodam tylko, że jak mi się ta druga sesja aktywowała (ta z 9min oczekiwania), to biletów już nie było, a było raptem 5-6 minut bo rozpoczęciu sprzedaży.
5. Poza założeniem konta, dodaniem znajomych można też zapamiętać dane karty. Też wygodne, bo podaje się nr i datę ważności, a przy zakupie już tylko kod ccv, także szybko idzie.

Na koniec jeszcze kilka słów o innych opcjach biletowych. Członkostwo które ułatwia nam zakup biletów kosztuje ok. 40 funtów za sezon, czyli podwaja koszty każdego biletu. Dodatkowo członkostwo ciągle nie daje nam gwarancji, że bilety kupimy, będzie to wyglądało tylko trochę lepiej niż w w/w sytuacji i odbędzie się wszystko dużo wcześniej. Tzn. na około 9-10 tygodni przed meczem, czyli w czasie optymalnym do kupna biletów lotniczych. Ale dostępność też jest ograniczona, pierwszeństwo zawsze mają osoby, które zaliczyły ileś meczów w poprzednim sezonie, także nawet z członkostwem nie mamy gwarancji biletu. A o hitowych meczach możemy zapomnieć nawet z membership. 10 po meczu na który jadę będzie mecz Liverpool-Everton. I też ma być jakieś General Sale, ale mimo że nie trzeba mieć członkostwa to obowiązuje zasada co najmniej 7 meczów w zeszłym sezonie. Także hity to naprawdę ciężka sprawa .

Na większości stadionów jest jeszcze zawsze dobra opcja koników. Tutaj jest dużo gorzej. Na mecze wchodzi się za pomocą karty kibica, na której kodowany jest bilet. Bilety papierowe wydawane są tylko w szczególnych okazjach i zazwyczaj tylko dla osób bez karty, które kupiły w General Sale. A to znaczy, że te bilety ciężko kupić i większość osób poluje dla siebie, a nie na sprzedaż. Także podobno koników praktycznie nie ma, a jak są (przed lepszymi meczami, gdzie można trafić lepszą przebitkę) to ceny zaczynają się od 100funtów.

Mam nadzieje, że komuś pomoże, więcej informacji będę mógł wrzucić po meczu, czyli po 18 stycznia. Jakby ktoś miał pytania to chętnie odpowiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
liver87 lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 21 Gru 2013 12:41 

Rejestracja: 17 Lis 2012
Posty: 10
kiew, w sprawie General Sale czy koników masz oczywiście rację ;) natomiast dodam kilka uwag do membera. Wersje light mozna nabyc za 27 funtów, a daje ona możliwość uczestniczenia w zbiorczych General Sale dwa razy na sezon. Tak jak napisales, nie ma gwarancji otrzymania biletu na 100%, ale 4 razy juz kupowalem je w ten sposob, zawsze bez problemow (po prostu trzeba pilnowac terminu i godziny 9:15 ;) ) Plus membera jest taki ze mozna zdobyc bilety na ktore nie ma szans w zwyklych General Sale, przykladowo w listopadzie dla siebie kupilem bilet na Spurs, dla kumpla na Arsenal. Nalezy tylko nie kombinowac za bardzo z wyborem miejsca, brac to co jest jak najszybciej bo znika w oczach ;) Mam juz troche biletow nabitych na karcie, ale i tak za malo zeby dostac specjalne warunki, wiec rowniez osoba z zerowa historia moze zdobyc bilet na fajniejszy mecz (sa od tego dwa wyjatki, muły i Everton - chyba minimum 7 meczy na karcie z porzedniego sezonu musi byc by myslec o czymkolwiek)

Nikt nie sprawdza przy wejsciu na Anfield danych osoby z karty, wiec spokojnie mozna na jednego membera kupic kilka biletow (na rozne mecze) i koszt zakupu podzielic przez ilosc zainteresowanych. ;)

To o czym pisze to sytuacja z ostatnich sezonow, gdzie LFC popadl w przecietnosc i byc moze z tego powodu bylo latwiej o bilety, ze wzgledu na mniejsze zainteresowanie. Wczoraj Suarez przedluzyl kontrakt, wiec powrot do TOP4 jest coraz bardziej realny ;) zobaczymy czy wyniki wplyna w jakis sposob na dostepnosc biletow w przyszlym sezonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
liver87 lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 21 Gru 2013 16:29 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
kiew napisał(a):
5. Poza założeniem konta, dodaniem znajomych można też zapamiętać dane karty. Też wygodne, bo podaje się nr i datę ważności, a przy zakupie już tylko kod ccv, także szybko idzie.


wystarczy zwykla debetowka czy kredytowa musi byc :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 27 Gru 2013 14:28 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
podpowiedzcie , będę w Londku w weekend 17-19 stycznia , żona z córką pewnie będą robić zakupy a ja z chęcią wybrałbym się na mecz premier league Arsenal-Fulham i z stąd pytanie , czy bez wykupienia członkowstwa tzw red memberschip mam szansę kupić bilet pod stadionem np od konia i wejść na mecz no i czy nie będzie problem z wejściem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 27 Gru 2013 15:23 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Bilety na mecz z Fulham były wrzucone na stronę Arsenalu 18-go grudnia ( dla Red members)
W tej chwili jest dostępna jeszcze opcja ticket exchange, gdzie możesz odkupić bilet ( pojedynczy) od posiadaczy karnetów którzy nie mogą iść na mecz i sprzedają swoje miejsce- niestety do tego też potrzebny jest Red membership...
Co do koników - często widzę jak stoją przed stadionem ( przeważnie od strony stacji metra Arsenal) i oferują bilety ale szczerze nie wiem jak te bilety działają - muszą mieć na pewno formę papierową biletów bo karty którą skanujesz na wejściu na stadion od nich na pewno nie dostaniesz ( chodzi o kartę członkowską). Próbowałem tylko raz negocjować z konikiem ( jeszcze jak nie miałem membera w poprzednim sezonie) ale za bilet warty 35 funtów chciał najpierw 100 a potem 70 więc sobie odpuściłem i poszedłem do kas ( 2 godziny przed rozpoczęciem meczu)
Było dostępnych jeszcze kilka biletów w kasie ale ceny były 3-krotnie wyższe niż gdybyś kupił przez internet jako red member więc też zrezygnowałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 28 Gru 2013 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
kiew napisał(a):
Kilka razy przewinął się tutaj temat Liverpoolu, ale jakoś bez szczegółów i konkretów. Pewnie dlatego, że bilety faktycznie ciężko dostać. Jako, że dzisiaj udało mi się zakupić bilety po raz pierwszy to może napiszę co i jak, może ktoś skorzysta.

[...]

Mam nadzieje, że komuś pomoże, więcej informacji będę mógł wrzucić po meczu, czyli po 18 stycznia. Jakby ktoś miał pytania to chętnie odpowiem :)


Miało być więcej po 18 stycznia, ale już pewne nowe fakty się pojawiły. Bilety dotarły pocztą nadspodziewanie szybko. Tzn. zamówienie złożyłem 20.12, a dzisiaj z rana bilety były w mojej skrzynce. A to znaczy, że doszły w 7 dni z czego dwa dni to był weekend + dwa dni świąteczne wolne od pracy...
Góra
 Profil Relacje PM off
liver87 lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 28 Gru 2013 06:17 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 69
kiew ja bilety na derby Liverpoolu drukowalem na swojej drukarce ale ja mam membership . Czy ta mozliwosc zablokowali ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Gru 2013 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
groundhopper napisał(a):
kiew ja bilety na derby Liverpoolu drukowalem na swojej drukarce ale ja mam membership . Czy ta mozliwosc zablokowali ?


Nigdzie nie miałem takiej opcji do wyboru, również w panelu z biletami na koncie w sklepie też jej nie ma.

W rozpisce którą dostałem po kupnie było napisane, że otrzymam bilet papierowy.

A jak miałeś membershipa to nie otrzymałeś karty? Bo teraz jak masz kartę to Ci aktywują kartę i tylko z nią idziesz na mecz. Nawet nie musisz mieć membershipa na ten sezon, wystarczy że kiedyś Ci wydali kartę fizycznie i jest związana z Twoim kontem to nawet wtedy jak kupisz na general sale to Ci ją aktywują na ten jeden mecz.

P.S. A swoją drogą nie widziałem, że bywasz na taki "moder football" wydarzeniach jak derby Liverpoolu. Może to nie piknik na Barcelonie, ale mimo wszystko modern football pełną gębą. Kojarzyłem Cię tu na forum z samych kierunków spoza czołowych lig...
Góra
 Profil Relacje PM off
liver87 lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 28 Gru 2013 16:20 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 69
Ja membera na LFC mam od 1999 roku . Zreszta to jedyny klub zagraniczny na ktory mam to cos . Jak zakladalem to nie bylo jeszcze kart tylko zwykly identyfikator ze zdjeciem i kodem kreskowym :) a bilety po kupnie osobna karta kredytowa odbieralo sie w specjalnej kasie . potem dorzucono mozliwosc samodzielnego druku ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 02 Sty 2014 15:26 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Mam pytanko, czy kupując bilety na mecz manchesteru city trzeba miec jakaś karte kibica itp. czy moge kupić normalnie bilety na stronie oficjalnej lub viavogo? a czy przed samym meczem sprzedają jeszcze bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 02 Sty 2014 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 50
Loty: 48
Kilometry: 89 809
Można kupić na stronie klubu.
Byłem w zeszłym roku i kupiłem na ich stronie.
Bilety przysyłają pocztą tradycyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 02 Sty 2014 15:34 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
a korzystal ktos z viavogo? bo niestety na stronie zostaly juz tylko miejsca pojedyncze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 02 Sty 2014 15:58 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 36
Viagogo jak najbardziej bez problemu, również wysyła bilety, nawet na Polski adres, ale ceny przeważnie są wyższe niż normalnie. Teoretycznie w Anglii zawsze pod stadionem są koniki:)) więc jeśli nie masz do kupienia 5 biletów tylko 1-2 to taka opcję również bym rozważał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 09 Sty 2014 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Witam wszystkich;) szukam współtowarzyszy do wyjazdu na mecz LFC (jakikolwiek) na weekend i do tego jakaś wizyta w Melwood. Znaleźli by się chętni?;) od siebie mam ekipę trzech osób włącznie ze mną. Jak oceniacie szanse dostania biletu na mecz nawet z jakimś słabszym przeciwnikiem z dołu tabeli? W zasadzie nie przeszkadza mi perspektywa oglądania popisów Suareza :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 09 Sty 2014 02:27 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Witajcie,
Planuje wypad do Manchesteru 18.02 na mecz Ligi Mistrzow Man City - Barcelona. Wybiera sie ktos z forumowiczow? Bilety do General Sale powinny trafic za jakies 1,5 tygodnia. Obstawiam cene tak jak na spotkania hitowe Premier zleague czyli ok 50-60£.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 660 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group