Interesujące! Dokąd najczęściej zamawiacie Ubera w Warszawie, Krakowie i Trójmieście?
Skąd owe dane? Od najlepiej poinformowanych osób w tych miastach, czyli po prostu od kierowców korzystających z aplikacji Uber. Na podstawie ich wskazań, a także analizując informacje dostarczone przez Ubera – stworzyłem listę 10 najpopularniejszych miejsc w Warszawie, Krakowie i Trójmieście w 2016 roku.
Zacznijmy może od stolicy. Jak myślicie, jakie są trzy „hitowe” miejsca, dokąd jedziemy w Warszawie z Uberem? Ujmę to tak: lotnisko-dworzec-zakupy 🙂
Zgarnijcie 20 PLN na darmowy przejazd Uberem >>
Pełna dziesiątka wygląda następująco:
- Lotnisko Chopina
- Dworzec Centralny
- Złote Tarasy
- CH Arkadia
- Galeria Mokotów
- ul. Mazowiecka
- Pl. Zbawiciela
- bulwar Flotylli Wiślanej
- ul. Rozbrat
- Rondo gen. Charles’a de Gaulle’a
Fot. Grand Warszawa, shutterstock
Przenoszę się z wami do Krakowa – i sprawdzam, jak to wygląda w grodzie Kraka (w międzyczasie robiąc sobie, jako mieszkaniec tego miasta, szybki rachunek sumienia: gdzie najczęściej jeżdżę Uberem? – wychodzi, że na Plac Nowy). Czy to najpopularniejszy cel podróży z Uberem? Jest w pierwszej trójce. Pełna dziesiątka:
- Lotnisko Balice
- Dworzec MDA
- pl. Nowy
- Galeria Krakowska
- ul. Szpitalna
- ul. Przemysłowa
- Forum Przestrzenie
- Orange Office Park
- Teatr Bagatela
- Tauron Arena
Fot. mikolajn, shutterstock
Przemieszczamy się nad morze. Jesteście ciekawi, jakie są preferencje mieszkańców Trójmiasta? Tutaj wyniki wyglądają następująco:
- Port Lotniczy Gdańsk
- Gdańsk Główny PKP
- ul. Powstańców Warszawy 10 w Sopocie (Sheraton / Molo)
- Targ Węglowy w Gdańsku
- Bohaterów Monte Cassino, Sopot
- CH Manhattan / Dmowskiego 1A, Gdańsk
- Sopot PKP
- Galeria Bałtycka
- ul. Szeroka, Gdańsk
- Dworzec Główny Gdynia
Fot. Abrada, shutterstock
Widzicie pewną prawidłowość, patrząc na te lokalizacje? Wyniki jasno pokazują, że mieszkańcy największych polskich miast korzystają z Ubera, aby dostać się na lotnisko lub dworzec, często też zamawiają przejazd, kiedy wybierają się do centrum handlowego (dla mnie to jasne: łatwiej wrócić z torbami pełnymi zakupów samochodem, niż komunikacją publiczną). No i nie zapominajmy o… dojeździe na imprezy – stąd w przypadku stolicy popularność ul. Mazowieckiej i pl. Zbawiciela, w moim rodzinnym Krakowie – Placu Nowego, a w Trójmieście – okolic sopockiego Molo.
I na koniec jeszcze jedna, ciekawa informacja: 70% użytkowników Ubera to osoby poniżej 30. roku życia (zwani w niektórych kręgach „millenialsami”).