Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Gru 2013 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Witam,

jaki jest najtańszy sposób na kupienie biletów przez airtickets24.com i tickets.pl (wg skyscanner.pl najczęściej widnieją jako najtańsi pośrednicy).

Z zamieszczonych poniżej obrazków jednoznacznie wynika że jest to VISA DEBIT (tickets.pl wprowadziło drugą opcję wyboru transakcji). Niestety tickets.pl odrzuca mi visę paywave wydaną do eKonta w mBanku. Czy komuś udało się skorzystać z tej tańszej opcji za pomocą jakiejś innej Visy?

Pytanie brzmi: Co te 3 serwisy rozumieją pod hasłem VISA DEBIT? Czy Visa Electron paywave mBanku się do tego nadaje?

Image

Image

Image

Z mojej analizy wynika że posiadając kartę Visa Paywave mBanku, kredytową Visę Classic Citibanku oraz 3 karty debetowe MasterCard (w PLN, EUR, USD) najtaniej wyjdzie płatność przelewem w Euro z konta walutowego mBanku (Przelew SEPA koszt 5 złotych) na konto airtickets24.com w Reiffeisen banku. Euro możemy kupić po minimalnym spreadu na wielu internetowych kantorach. Tyle że wtedy taki przelew SEPA idzie dość długo.

Czy ktoś ma lepszy pomysł?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Wiedniu za 741 PLN. Loty z Warszawy (piątek-poniedziałek) + 3 noclegi Lato w Wiedniu za 741 PLN. Loty z Warszawy (piątek-poniedziałek) + 3 noclegi
Wakacje na Krecie: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1899 PLN. Wylot z Katowic Wakacje na Krecie: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1899 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 26 Gru 2013 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Visa Debit to nie jest to samo co debetowa Visa Electron z mBanku: viewtopic.php?f=181&t=31947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Gru 2013 03:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Na tripście także nie? Lipa.

Na tickets.pl w tej drugiej (tańszej) opcji nadal nie przyjmuje żadnej polskiej karty? Bo od 1. grudnia trochę pozmieniali w wyglądzie rubryki Payments.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Gru 2013 04:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Kupiłem w końcu ten bilet na Bravofly.pl z wyborem jedynej bezharaczowej opcji VISA DEBIT, karta Visa Electron Paywave mBanku przeszła bez problemu. Opłata naliczona w euro, więc poza wysokim kursem euro pobranym przez mBank (4,28 wobec średniego 4,13) to chyba najtańsza opcja na zakup biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Gru 2013 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 547
niebieski
M-c temu przy płatności jako Mastercard Debit pomimo odrzucenia różnych kart debetowych została zaakceptowana przez serwis bravofly.fr karta kredytowa Citibanku Mastercard Wizz Air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Gru 2013 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
A czy na bravofly.fr jest dodatkowa opłata 25,90 Euro za płatność Mastercadem Debit, tak jak na bravofly.pl ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Gru 2013 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Karty zwolnione z haraczu zmieniają się dość często a opłaty za karty też są zmienne
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Gru 2013 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
^ masz rację, obecnie widzę że "na topie" u pośredników wśród bezharaczowych płatności jest VISA DEBIT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2014 16:05 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 2
Mam problem jakiś tydzień temu kupiłam bilet w airtickets24 na lot warszawa-adelaide-warszawa zapłaciłam, dostałam bilety na maila ale w poniedziałek przyszedł mi taki mail
"We would like to inform you that due to a system problem the credit card clearance fee of your ticket was not charged to your card.
You can pay the amount of 26.56 euro in the below address:"
Próbuje od dwóch dni to zapłacić i nie dam rady pomimo że płacę tą samą kartą co za bilety.
Skontaktować oczywiście z nimi sie też nie da;/ co zrobić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lut 2014 16:38 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
nie lepiej na airticket24 wybrać płatność przelewem?
(a potem jeśli chcemy jednak kartą to jest taka możliwość bez dopłaty)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lut 2014 16:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3965
platynowy
magdaserczyk napisał(a):
"We would like to inform you that due to a system problem the credit card clearance fee of your ticket was not charged to your card.
You can pay the amount of 26.56 euro in the below address:"

Co to w ogóle za kultura kilka dni po wystawieniu biletów pisać o dopłatę?!? Olej ich i odpisz że nie masz zamiaru więcej płacić niż to co na potwierdzeniu, śmieszni są.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lut 2014 16:58 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 2
No ale jeżeli nie zapłace to nie będzie żadnych konsekwencji i problemów ? Nie znam sie to jest dopiero mój drugi lot i jestem szczerze mówiąc przerażona tym wszystkim i jeszcze teraz to ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group