Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2024 14:11 

Rejestracja: 11 Paź 2023
Posty: 10
Tamanrasset miasto graniczne i niekończące się ulice targu zwierząt. Owce i kozy zebrane razem w ciasnych zagrodach z patyków, białe dromadery z małymi, umieszczone jakby z szacunkiem w dużych i oddzielnych boksach. I śmieci, wszędzie śmieci, torebki, butelki, papiery i inne wynalazki ludzkości. Sprzedawcy, gromady bosych żebrzących dzieci, chłopaki szukające pracy, Tuaregowie z Mali i z Nigru, niscy nigryjscy Hausa i wysocy Tubu z Czadu, którzy przywędrowali aż do południowej Algierii razem z biznesem poszukiwania złota, algierscy Arabowie i Tuaregowie, potomkowie czarnych arabskich niewolników i nielegalni imigranci, w drodze do lepszego życia. Paczki sprowadzanego z daleka siana, pokazują jak zmienił się klimat, bo pasterze nie mogą już wyżywić swoich zwierząt pasając je po prostu na pustyni koło Tamanrasset. Ostatnimi czasy mięso, będące ulubionym składnikiem kuchni zarówno Arabów jak i Tuaregów, podobno z tego powodu strasznie podrożało.
Czułam przez okno tą energię ludzką. Ale moi Tuaregowie, bojąc się o mnie, kazali mi trzymać podniesioną szybę. Przez otwarte z przodu okno do samochodu wpadał śmierdzący zwierzętami, zatykający, brudny kurz. Pomyślałam sobie, że gdybym nie nosiła męskiego tagelmustu, podwójną warstwą chińskiej bawełny chroniącego mi usta i nos, to chyba bym kupiła sobie na rynku w Tamanrasset nikab, żeby mi zasłaniał twarz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Cze 2024 20:42 

Rejestracja: 04 Cze 2015
Posty: 259
Loty: 19
Kilometry: 100 280
srebrny
Fajny tekst, dobre pióro:)
Wygląda jak próbka czegoś większego.
Można liczyć na więcej? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group