Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 23 Lut 2023 08:49 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 9152
Loty: 1018
Kilometry: 979 329
platynowy
@piotrkr Ja parę razy brałem i nie miałem żadnych skutków ubocznych, ale to jest indywidualna sprawa.
Są określone zasady przyjmowania. O ile dobrze pamiętam, pierwsza tabletka dzień przed znalezieniem się w obszarze ryzyka, przez cały pobyt tam i chyba jeszcze tydzień po.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu za 965 PLN. Loty z Krakowa + 3 noclegi ze śniadaniami w tradycyjnym riadzie
Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu Urlop na Bali na za 3225 PLN. Loty z Berlina + 13 noclegów w 4* hotelu
#182 PostWysłany: 23 Lut 2023 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1208
Loty: 404
Kilometry: 673 051
srebrny
Ja brałam kilka razy, mój mąż i dziecko również. Nic nam nie dolegało.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#183 PostWysłany: 23 Lut 2023 10:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2278
Brać tak, jak zalecił lekarz!

Mi osobiście totalnie nic nie było, zresztą ponoć ze środków na malarię, ten jest najlepiej tolerowany
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#184 PostWysłany: 23 Lut 2023 10:41 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 477
Loty: 193
Kilometry: 661 570
niebieski
@piotrkr
Towarzyszka podróży miała przez jeden dzień nudności, wymioty i biegunkę. Nie było to zbyt intensywne i ekstremalne. Te objawy wg ulotki - o ile pamiętam - mają dość duże prawdopodobieństwo (1 na 100 ?) - do sprawdzenia. Pojawiły się po ok. tygodniu zażywania leku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 23 Lut 2023 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2245
Loty: 867
Kilometry: 1 958 910
HON fly4free
Jak pojawiło się po 10 dniach to raczej nie od malarone.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 23 Lut 2023 12:29 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 321
niebieski
piotrkr napisał(a):
Podobno po malarone mogą być ciężkie skutki uboczne, tzn można np wymiotować (co sprawia że tabletkę trzeba zażyć jeszcze raz :D). Jak to w praktyce wygląda, tzn trzeba zacząć zażywać wcześniej, czyli jeszcze dolatując, nie chciałbym zacząć wymiotować np na lotnisku, jeszcze mnie nie wpuszczą do samolotu. Czyli ile trwa od zażycia tabletki do czasu aż będzie się człowiek źle czuł? Czy jest sens zażyć tabletkę na próbę wcześniej, żeby sprawdzić jak się na nią reaguje?
Mi nic nie było. Jednak słyszałem o ludziach którzy je mieli. Ja jednak nie spotkałem kogoś takiego albo się nie chcieli przyznać :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#187 PostWysłany: 23 Lut 2023 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 510
Loty: 156
Kilometry: 323 996
złoty
@piotrkr Przeczytaj ulotkę, tam jest opisane prawdopodobieństwo wystąpienia różnych skutków ubocznych. Ja brałem kiedyś przez miesiąc i nic mi nie było. Po 3 latach jak znów wziąłem to już musiałem odstawić, bo miałem wysypkę, na którą jest z tego co pamiętam 10% prawdopodonieństwa. Generalnie to, że teraz przeczytasz 6 postów osób, którym nic nie było, nic nie wnosi, bo to jest sprawa indywidualna i nawet Twój organizm może zareagować różnie. Również skutki uboczne mogą wystąpić po jakimś czasie brania, a nie od razu. Proponuję nie martwić się na zapas, nikt na lotnisku za Tobą nie będzie chodził do toalety i sprawdzał czy Ci nic nie dolega. Jak się boisz niekontrolowanych wymiotów to ogranicz jedzenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 23 Lut 2023 13:31 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 670
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Tak jak napisali przedmówcy - jeżeli lekarz zalecił to trzeba brać.

Ja po Malarone mocno średnio się czułem. Miałem dolegliwości brzucha, zdarzył się krwotok z nosa i najgorsze były... koszmary. Nie mogłem po tym normalnie spać :shock:

Mimo wszystko jak jeszcze raz się wybiorę w rejon zagrożony malarią to na pewno wezmę.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 23 Lut 2023 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5712
HON fly4free
Kolorowe sny i jeden dzień nudności. Brałem kilka razy jadąc do Afryki. Nie demonizuję malarii, ale też nie lekceważę problemu. Ot, zdrowy rozsądek.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda, WKS | | Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Nepal, Oman, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Meksyk, Panama + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 26 Lut 2023 22:40 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1046
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Od siebie powiem, że zażywam od 3 dni bez skutków ubocznych
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 29 Kwi 2023 22:52 

Rejestracja: 17 Gru 2020
Posty: 16
Brałem w lutym odpowiednik - Falcimar w związku z wyprawą na Kili. Czy konieczny ... Lekarz zalecił, a w Moshi w hotelu moskitiery i darmowe repelenty dla gości. Byłem przekonany, że warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 30 Kwi 2023 07:26 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1046
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
piotrkr napisał(a):
Od siebie powiem, że zażywam od 3 dni bez skutków ubocznych


Dla pełni obrazu dodam, że zażywałem przez jakieś 2 tygodnie, bez negatywnych objawów
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 27 Wrz 2023 13:42 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 391
niebieski
Czy w Tanzanii kupię Malarone (albo inny lek na bazie tej samej substancji czynnej) bez recepty w aptece? Jakich cen się spodziewać?
_________________
I visited 82 countries:
https://tinyurl.com/tomczas82countries

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 20 Paź 2023 20:35 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Dopiero co wróciłem z Nungwi - komarów nie stwierdzono, ale pora sucha jest teraz.
Sucha, czy nie, ale co drugi dzień lekki deszczyk pokropił. Lało jednego dnia mocno - po kilkanaście minut z przerwami przez pół dnia - komarów niet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 05 Lip 2024 09:39 

Rejestracja: 17 Maj 2023
Posty: 4
Zdecydowanie brać. Wróciliśmy niedawno kilka tygodni temu z Zanzibaru, komarów było mało, ale jednak były.
Rezultat? Kolega w szpitalu od tygodnia w poważnym stanie, ciężki przypadek malarii.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaszon lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group