Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Paź 2013 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Witam,
Czy ktoś orientuję się jak działa 'swipe card' w Pekinie? Jak Oyster Card w Londynie? Gdzie można ją kupić. Czy minimalne doładowanie jest za 20 RMB? Słyszałem też, że jadąc autobusem 867 do Mutianyu zapłacę tą kartą 8 RMB a gotówką 16 RMB? Prawda czy fałsz? Ktoś ma doświadczenie?
Z góry dziękuję:)
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wodospady Wiktorii: loty (z bagażem rejestrowanym) z Warszawy od 2293 PLN Wodospady Wiktorii: loty (z bagażem rejestrowanym) z Warszawy od 2293 PLN
Lato w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2229 PLN. Wylot z Warszawy Lato w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2229 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Nico_world napisał(a):
Witam,
Czy ktoś orientuję się jak działa 'swipe card' w Pekinie? Jak Oyster Card w Londynie? Gdzie można ją kupić. Czy minimalne doładowanie jest za 20 RMB? Słyszałem też, że jadąc autobusem 867 do Mutianyu zapłacę tą kartą 8 RMB a gotówką 16 RMB? Prawda czy fałsz? Ktoś ma doświadczenie?
Z góry dziękuję:)

sam nie używałem, ale za bilet do Mutianyu płaciłem bodajże 10 albo 12 RMB gotówką w lutym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2013 13:37 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 450
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Karta jest bardzo wygodna, dokładnie jak oyster w Londynie (tylko tu nie ma stref). Daje zniżkę na autobus ok 1/2 ceny. Kaucja za kartę to 20 RMB plus pierwsze minimalne doładowanie to 20 RMB. Niewykorzystane środki oraz kaucja są zwracane przy oddawaniu karty (nie wszędzie można oddać kartę jak masz więcej niż 100RMB na koncie). Swoją kartę kupowałem na stacji Dongzhimen, powiedziano mi że na lotnisku (PEK T3) nie da się jej kupić i że można tylko doładować (nie wiem czy to prawda). Więcej informacji http://www.travelchinaguide.com/cityguides/beijing/transportation/smart-card.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2013 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
monus napisał(a):
Karta jest bardzo wygodna, dokładnie jak oyster w Londynie (tylko tu nie ma stref). Daje zniżkę na autobus ok 1/2 ceny. Kaucja za kartę to 20 RMB plus pierwsze minimalne doładowanie to 20 RMB. Niewykorzystane środki oraz kaucja są zwracane przy oddawaniu karty (nie wszędzie można oddać kartę jak masz więcej niż 100RMB na koncie). Swoją kartę kupowałem na stacji Dongzhimen, powiedziano mi że na lotnisku (PEK T3) nie da się jej kupić i że można tylko doładować (nie wiem czy to prawda). Więcej informacji http://www.travelchinaguide.com/cityguides/beijing/transportation/smart-card.htm



Dzięki wielkie - za dwa dni będę w Pekinie, to sprawdzę i napiszę jak działało.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group