Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 419  Następna
Autor Wiadomość
#5501 PostWysłany: 11 Lip 2021 02:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
2900 mil więcej jak jednak zrezygnujesz z pozycji horyzontalnej i zdecydujesz się na P w PE (160%). Nie wiem jak ceny w porównaniu z A czy Z, ale piszesz, że brakuje Ci niecałe 50k - te kilka tysięcy na koniec może robić różnicę.

Na koniec doklejenie czegoś w OZ z ICN co daje potrzebny zastrzyk mil - np. Palau gdzie na chwilę obecną jest tak:


- All travelers must provide valid proof of full COVID-19 vaccination, with final dose received at least 14 days prior to arrival in Palau. Vaccine record must clearly show date(s) and number of dose(s) received as well as vaccine brand that is either US FDA or WHO approved or authorized for COVID-19.

- All travelers are also required to provide valid negative PCR COVID-19 test results taken within three (3) days of departure to Palau or proof of COVID-19 recovery if previously infected with COVID-19.

- All travelers must wear a face mask during their first five(5) days upon arrival and undergo mandatory COVID-19 testing on the fifth(5th) day after arrival.

- Visitors and non-residents must stay at a Pandemic Certified establishment during their first five(5) days upon arrival.


Ten ostatni punkt to nie jest kwarantanna, tylko po prostu hotel z Pandemic Certificate, ale możesz normalnie wychodzić. Oczywiście z ICN jest dużo innych fajnych opcji niestety wiele przyblokowanych przez cv.

Ogólnie ta trasa póki US się nie otworzy jest najlepsza.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Wiedniu za 741 PLN. Loty z Warszawy (piątek-poniedziałek) + 3 noclegi Lato w Wiedniu za 741 PLN. Loty z Warszawy (piątek-poniedziałek) + 3 noclegi
Wakacje na Krecie: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1899 PLN. Wylot z Katowic Wakacje na Krecie: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1899 PLN. Wylot z Katowic
#5502 PostWysłany: 11 Lip 2021 02:57 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6339
Loty: 490
Kilometry: 1 036 891
Faktycznie roznica miedzy A a Z finansowo 1300 pln lub więcej a ilość mil identyczna to mogę posiedzieć :cry: . Z P jest pewien problem bo wymusić ją ciężko online. Nawet powrót kolejną rotacją daje już A nie P. Można to oczywiście kupić w call center lub kasach lot ale wtedy tracę możliwość użycia kodu -30%. Dłuższe pobyty to już tylko klasa R czyli trochę bieda jak za tę kasę.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5503 PostWysłany: 13 Lip 2021 20:06 

Rejestracja: 29 Lis 2017
Posty: 23
algoth napisał(a):
Cześć,

Nazbierałem 70k mil Miles & More. Przez to, że MBank wycofuje karty kredytowe pomagające w zbieraniu mil, grozi im ich wygaśnięcie. Nie wymienię ich na bilet lotniczy, bo ze względu na sytuację rodzinną nie planuję w najbliższym roku wyruszać z Polski.

Myślałem o wykorzystaniu mil w WorldShop Lufthansy, ale obsługują cały świat za wyjątkiem Polski. Nie udało mi się wymienić ich też na voucher do Amazona, a z tej opcji skorzystałbym najchętniej.

Czy znacie jakieś inne sposoby na wykorzystanie mil bądź wymianę ich na ekwiwalent gotówki?


Jak to nie dziala? ja zamowilem jakis tydzien temu garmina z dostawa do Polski z worldshop.eu i zegarek juz na rece nosze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5504 PostWysłany: 13 Lip 2021 22:56 

Rejestracja: 06 Lip 2021
Posty: 4
tomex85 napisał(a):

Jak to nie dziala? ja zamowilem jakis tydzien temu garmina z dostawa do Polski z worldshop.eu i zegarek juz na rece nosze

Może konto M&M zakładałeś pierwotnie przez Lufthansę albo na jakiś zagraniczny adres?

Ja na swoim koncie po dodaniu produktu do koszyka WorldShop i przejściu do zakupów nie widzę slidera do wyboru mil, którymi chciałbym rozliczyć transakcję. Jedyna opcja to płatność w EUR kartą kredytową. Pisałem nawet w tej sprawie do supportu i dostałem poniższą odpowiedź:

Kod:
We regret to hear that you are having problems ordering in our online WorldShop and would like to inform you, that, unfortunately, the regulations of Miles & More have changed. Since the 1st October 2015 it is no longer possible for participants from the Polish market to redeem miles purchasing articles from Lufthansa WorldShop at www.worldshop.eu. This applies for all Miles & More accounts created in connection with LOT-airlines.

Should you meanwhile have a place of residence other than Poland, please send us a suitable proof. We will gladly forward your change request to the responsible department for examination and modification.

You may of course continue purchasing products paying by credit card.

Miles can still be redeemed at our Lufthansa WorldShops at German airports and on board of flights operated by Lufthansa and Swiss International Airlines.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5505 PostWysłany: 15 Lip 2021 15:15 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 12
Cześć,

przeglądałem ostatnie kilkanaście stron i wielu z was zastanawia się jak dobić kilka tysięcy mil do FTL, ale większość bardziej idzie w senatora. Mam obecnie FTL do końca lutego 2022, ale na ten moment w tym roku kalendarzowym całe 0 mil statusowych, nie korzystałem i nie posiadam również karty kredytowej M&M. Korzystając z promocji na podwójne mile statusowe zastanawiam się jak można by było najtaniej/najprościej przedłużyć sobie status od zera.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5506 PostWysłany: 15 Lip 2021 17:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6339
Loty: 490
Kilometry: 1 036 891
Za mile to tylko latając i trzeba ich aż 35k. Status przedłużysz też za 30 odcinków LO i grupą LH. Wygodniejsze niż uzbierać tyle mil
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Szeryfito lubi ten post.
 
      
#5507 PostWysłany: 15 Lip 2021 17:58 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 12
Tak tak, to jest zrozumiałe dla mnie. Pytałem bardziej, czy są jakieś loty, które mogą to dać w przyzwoitej cenie (np. biznes), czy najlepiej wyjdzie trzaskanie odcinków na krajówce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5508 PostWysłany: 15 Lip 2021 18:19 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1671
HON fly4free
Miał ktoś kiedyś taki problem z naliczeniem mil? “Taryfa nie uprawnia do naliczania mil” loty operowane przez TAP AIR PORTUGAL, taryfa discount. Nigdzie nie było takowego info, że ta taryfa nie uprawnia. Co dziwne dzień wcześniej naliczałem znajomemu te mile w tej samej taryfie tylko na innej trasie i przeszło, ma ktoś jakiś pomysł co robić dzwonić do nich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5509 PostWysłany: 15 Lip 2021 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Litera klasy rezerwacyjnej by pomogła. www.wheretocredit.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5510 PostWysłany: 15 Lip 2021 18:37 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6339
Loty: 490
Kilometry: 1 036 891
mathieu napisał(a):
Tak tak, to jest zrozumiałe dla mnie. Pytałem bardziej, czy są jakieś loty, które mogą to dać w przyzwoitej cenie (np. biznes), czy najlepiej wyjdzie trzaskanie odcinków na krajówce.



Na jednym strzale

BUD-WAW-LO-A/WAW-ICN-LO-A/ICN-WAW-LO-A/WAW-BUD-LO-A earns miles on…
Miles & More (4U, DE, EN, EW, JP, LG, LH, LO, LX, OS, OU, SN) 16906 miles. z bonusem 33812 plus 25% ftl
Do wzięcia z kodem -30% za mniej niż 5k
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5511 PostWysłany: 15 Lip 2021 20:06 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1671
HON fly4free
@billabong zwykły najtańsze ekonomik w TAP-ie (Y)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5512 PostWysłany: 15 Lip 2021 20:09 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1787
@Kacper Szymanski na pewno nie Y. Najtańsze w TP jest O.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski lubi ten post.
 
      
#5513 PostWysłany: 15 Lip 2021 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1054
srebrny
oskiboski napisał(a):


Na jednym strzale

BUD-WAW-LO-A/WAW-ICN-LO-A/ICN-WAW-LO-A/WAW-BUD-LO-A earns miles on…
Miles & More (4U, DE, EN, EW, JP, LG, LH, LO, LX, OS, OU, SN) 16906 miles. z bonusem 33812 plus 25% ftl
Do wzięcia z kodem -30% za mniej niż 5k


Prawda, aczkolwiek krajówki dobrze kupione wyjdą zdecydowanie taniej. Natomiast trzeba mieć czas i chęci na ich wylatanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5514 PostWysłany: 15 Lip 2021 22:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11451
Loty: 488
Kilometry: 766 683
I dodam, że w tym roku nie jest to łatwe - LOT od kilku miesięcy systematycznie tnie rozkłady, co mocno utrudnia durnoloty. Kilka dni temu wypadł mi kolejny zaplanowany na koniec sierpnia (WAW-POZ-WAW). I podejrzewam, że wrzesień i kolejne miesiące też jeszcze będą z okrojonymi rozkładami. Cieszę się, że sporo udało mi się wylatać w miarę tanio w I kwartale.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5515 PostWysłany: 15 Lip 2021 22:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6339
Loty: 490
Kilometry: 1 036 891
@ofer w 2019 kiedy było po 5 rotacji w każdym kierunku na kraju to pewnie. Teraz kiedy masz 1-2 rotacje dziennie to dosyć męczace nawet przy 30 odcinkach. Seul jest szybki i jednorazowy
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#5516 PostWysłany: 16 Lip 2021 09:59 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 12
@oskiboski Wygląda ciekawie te połączenie z Seulem. Czy mógłbyś podać więcej szczegółów, w jaki sposób wyszukałeś taką kombinację i cenę? O jakim kodzie -30% mowa?
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka lubi ten post.
 
      
#5517 PostWysłany: 16 Lip 2021 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1203
Loty: 379
Kilometry: 407 824
niebieski
No i oczywiście, zmiany są darmowe, ale opłaty się zmieniły i wyszło ponad 40PLN do dopłaty. Stwierdziłem, że nie wylatam tego biletu, zostawię jak jest (no-show), a co potem będzie - albo pozwolą na jakiś zwrot albo nie - trudno się mówi. I tak to jest "bezpłatna zmiana" - chwyt marketingowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5518 PostWysłany: 16 Lip 2021 13:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3274
srebrny
-- 16 Lip 2021 12:37 --

oskiboski napisał(a):
mathieu napisał(a):
BUD-WAW-LO-A/WAW-ICN-LO-A/ICN-WAW-LO-A/WAW-BUD-LO-A earns miles on…
Miles & More (4U, DE, EN, EW, JP, LG, LH, LO, LX, OS, OU, SN) 16906 miles. z bonusem 33812 plus 25% ftl
Do wzięcia z kodem -30% za mniej niż 5k


Od dawna nie wrzucałem żadnego lotu międzykontynentalnego do M&M , ale o ile mnie pamięć nie myli to exec bonus 25% jest liczony wtedy od odległości (a nie od bazowej liczby mil wynikających z mnożnika taryfy)
Ale oczywiście nadal to wystarczy aby zgromadzić 35k.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5519 PostWysłany: 16 Lip 2021 16:21 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 9034
Loty: 1011
Kilometry: 973 172
platynowy
mathieu napisał(a):
O jakim kodzie -30% mowa?

Jak miałeś jakiś lot z 2020 odwołany i zdecydowałeś się na zmianę terminu podróży, to po dokonaniu takiej zmiany dostajesz kod na 30% zniżki od taryfy do wykorzystania w ciągu roku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5520 PostWysłany: 16 Lip 2021 20:02 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1787
oskiboski napisał(a):
spotkać wielkich moderatorów za kotarką



KRK-GDN-LO-Y/GDN-WAW-LO-Y/WAW-YYZ-LO-A/YYZ-WAW-LO-A/WAW-GDN-LO-Y/GDN-KRK-LO-Y

5370 zł z kuponem

42 310 statusowych

Kanada od września wpuszcza zaszczepionych :oops: Jak Trudeau się ogarnie, to jeszcze 5k statusowych wpadnie z promki :ugeek: profit
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 419  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group