Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Maj 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 97
Kilometry: 234 978
niebieski
Witam
Szukamy biletów w terminie 2.09-16.09 na trasie Chicago - Las Vegas i powrót San Francisco - Chicago.
Czy coś zyskamy/stracimy wybierając którąś konkretną linie? Póki co wygląda na to że United Airlines są najdroższe. Czy limity bagażu są takie same? Jeden podręczny darmowy, za dodatkowe opłata? Jaka? Jaki jest standard? NA pokładzie wszystko płatne? Czy są jakieś znaczące różnice?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 1578 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop w Turcji: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 1578 PLN. Wyloty z 4 miast
Tanie loty do ZEA: Szardża z Krakowa i Warszawy od 728 PLN Tanie loty do ZEA: Szardża z Krakowa i Warszawy od 728 PLN
#2 PostWysłany: 13 Maj 2015 10:32 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 436
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Na lotach wewnętrznych wszystkie te linie oferują bardzo podobny serwis w klasie ekonomicznej - płatny bagaż, płatny wybór miejsca, w czasie lotu darmowy napój, płatne drinki i zestawy z przekąskami. Kierowałbym się ceną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Maj 2015 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 97
Kilometry: 234 978
niebieski
Podręczny też jest płatny? ;/
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Maj 2015 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1992
srebrny
Sprawdź jeszcze Spirit Airlines (ORD-LAS / OAK-ORD), powinni być najtańsi na tej trasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Maj 2015 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 97
Kilometry: 234 978
niebieski
Gregggor napisał(a):
Sprawdź jeszcze Spirit Airlines (ORD-LAS / OAK-ORD), powinni być najtańsi na tej trasie.


http://www.spirit.com/DPPCalendarMarket.aspx
Gregggor czy to możliwe, żeby bilet w obie strony kosztował $160 na osobę? to ponad dwarazy mniej niż w przypadku wymienionych przez mnie przewoźników. Jedyny minus to taki, że loty tylko rano. A 16.09 chcieliśmy wracać możliwie najpóźniej.
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Maj 2015 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5442
srebrny
Mozliwe tak samo jak to ze w Polsce Ryanair moze kosztowac 10x mniej niz LOT :)

Z tego co ja kiedys sprawdzalem na tej trasie to poza Spiritem jest jeszcze tanio Frontier choc nie wiem jakie tam maja roznice z bagazem.

Jesli masz jakies mile w M&M to warto je wykorzystac wlasnie w USA. 12k mil za OW. Doplaty rzedu 1-5$.
Niestety jednak bilety krajowe za mile M&M w United nie maja bagazu rejestrowanego...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Maj 2015 11:13 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Możesz jeszcze sprawdzić linie Jetblue airways
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Maj 2015 11:59 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2103
HON fly4free
Maxima0909 napisał(a):
czy to możliwe, żeby
...radzę ci uważnie przestudiować opłaty za bagaż w liniach Spirit, bo to co tam nazywają "bagażem podręcznym" jest dość śmieszne, a opłaty za cokolwiek większego są niemałe, albo wręcz kuriozalne. Żebyś się nie naciął...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Maj 2015 12:17 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Maxima0909 napisał(a):
Gregggor napisał(a):
Sprawdź jeszcze Spirit Airlines (ORD-LAS / OAK-ORD), powinni być najtańsi na tej trasie.


http://www.spirit.com/DPPCalendarMarket.aspx
Gregggor czy to możliwe, żeby bilet w obie strony kosztował $160 na osobę? to ponad dwarazy mniej niż w przypadku wymienionych przez mnie przewoźników. Jedyny minus to taki, że loty tylko rano. A 16.09 chcieliśmy wracać możliwie najpóźniej.


jesli faktycznie taka cene masz bo mi nie znajduje , to bardzo dobra cena. ja nie znalazłem taniej jak 190$ a lecę dwa tygodniu pozniej

-- 13 Maj 2015 12:24 --

man4business napisał(a):
Maxima0909 napisał(a):
czy to możliwe, żeby
...radzę ci uważnie przestudiować opłaty za bagaż w liniach Spirit, bo to co tam nazywają "bagażem podręcznym" jest dość śmieszne, a opłaty za cokolwiek większego są niemałe, albo wręcz kuriozalne. Żebyś się nie naciął...


korzystałem kiedyś z linii na trasie new york i Fort Lauderdale i generalnie nie zauważyłem odstępstwa od tego jak działa Wizzair albo Ryanair.

jedynie problem dotyczy przepisów dotyczących odwołania lotów dyrektywy europejskie nie obowiązują. zatem polecam wykupić polise na wypadek odwołanego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Maj 2015 15:05 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2103
HON fly4free
luke_ro napisał(a):
generalnie nie zauważyłem odstępstwa od tego jak działa Wizzair albo Ryanair
Chodzi mi o http://www.spirit.com/OptionalServices gdzie stoi, że "podręczny" bagaż ma rozmiar 16”x14”x12”, a za wszystko co większe płacisz. W szczegółach rozmiary są tu: https://customersupport.spirit.com/hc/en-us/articles/202096476-What-are-the-size-and-weight-limits-for-bags- i nie da się ukryć, że "darmowy bagaż" ma cokolwiek dziwne proporcje (40 x 35 x 30 cm), trzeba mieć taki plecak lub torbę, ale raczej nie walizkę. "Carry-on bag", za który się już konkretnie płaci (35-45 dolarów w zależności od fazy w której się go dodało do zamówienia) ma "normalne" rozmiary, 56 x 46 x 25 cm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 97
Kilometry: 234 978
niebieski
Czy w pozostałych liniach poza southwest za bagaz podreczny trzba placic???
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5442
srebrny
A może by tak wejść na stronę i sprawdzić? My na forum naprawdę chętnie pomagamy, ale to o co pytasz powyżej to kwestia 2 minut spędzonych na stronie przewoźnika...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:35 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2103
HON fly4free
Nie, ale rozmiary podręcznego są nieco inne niż w naszych low-costach. Była o tym dyskusja tutaj, poszukaj. Generalnie szerokość 40 cm to o bodaj 2 cale za dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Maj 2015 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 97
Kilometry: 234 978
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
A może by tak wejść na stronę i sprawdzić? My na forum naprawdę chętnie pomagamy, ale to o co pytasz powyżej to kwestia 2 minut spędzonych na stronie przewoźnika...

bierzesz pod uwagę barierę językową?

czy te oplaty dotycza bagazu rejestrowanego czy podrecznego?
http://www.usairways.com/en-US/travelto ... icies.html
http://www.aa.com/i18n/travelInformatio ... aggage.jsp
http://www.united.com/CMS/en-US/travel/ ... ggage.aspx
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1992
srebrny
Maxima, dziś Twój szczęśliwy dzień ;)
Korzystając z chwili wolnego czasu i zaawansowanego programu graficznego paint, zrobiłem specjalnie dla Ciebie wizualizację wymiarów bagażu podręcznego w FR, W6 oraz Spirit. Centymetry nad obrazkami oznaczają dopuszczalną "grubość" walizki. Teraz już powinno być wszystko jasne.

Mały bagaż podręczny - bezpłatny we wszystkich wymienionych liniach.
Załącznik:
smallbag.jpg
smallbag.jpg [ 16.1 KiB | Obejrzany 2273 razy ]

Duży bagaż podręczny - bezpłatny tylko w Ryanie:
Załącznik:
bigbag.jpg
bigbag.jpg [ 20.65 KiB | Obejrzany 2273 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dmirstek uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 13 Maj 2015 17:28 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Maxima0909, na barierę językową pomaga Google Translate albo automatyczne tłumaczenie strony przez przeglądarkę (z autopsji, bo dziś np. potrzebowałam sprawdzić coś na stronie dostępnej tylko w jęz. duńskim). Nie będzie to przekład doskonały, ale lepszy rydz niż nic na początek.

Co do stron - wszystkie trzy (bez dodatkowego klikania) mówią o bagażu rejestrowanym (checked). Dwie pierwsze zawierają też bezpośrednie linki do zasad dotyczących bagażu kabinowego (carry-on).
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
szymonpoznan1 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Maj 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 97
Kilometry: 234 978
niebieski
Gregggor napisał(a):
Maxima, dziś Twój szczęśliwy dzień ;)
Korzystając z chwili wolnego czasu i zaawansowanego programu graficznego paint, zrobiłem specjalnie dla Ciebie wizualizację wymiarów bagażu podręcznego w FR, W6 oraz Spirit. Centymetry nad obrazkami oznaczają dopuszczalną "grubość" walizki. Teraz już powinno być wszystko jasne.

Mały bagaż podręczny - bezpłatny we wszystkich wymienionych liniach.
Załącznik:
smallbag.jpg

Duży bagaż podręczny - bezpłatny tylko w Ryanie:
Załącznik:
bigbag.jpg


dziękuję!

Kara napisał(a):
@Maxima0909, na barierę językową pomaga Google Translate albo automatyczne tłumaczenie strony przez przeglądarkę (z autopsji, bo dziś np. potrzebowałam sprawdzić coś na stronie dostępnej tylko w jęz. duńskim). Nie będzie to przekład doskonały, ale lepszy rydz niż nic na początek.

Co do stron - wszystkie trzy (bez dodatkowego klikania) mówią o bagażu rejestrowanym (checked). Dwie pierwsze zawierają też bezpośrednie linki do zasad dotyczących bagażu kabinowego (carry-on).


również dziękuję, w momencie kiedy wydaje pieniądze na bilety dla 4 osób wolałam mieć pewność...
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group