Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2018 00:09 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Da się autobusem wyskoczyć do Nieświeża. Wyjazd 7:50 lub 12:20. Powrót 18:13 lub ostatecznie 20:05. Koszt autobusu 30-35 zł (w obie strony, jeśli jest miejsce, ale to duże pojazdy, nie sprintery). Samo zwiedzanie zamku to 1,5 godziny, ale dojście i zwiedzanie centrum może wyjść do 4 godzin. Koszt wejścia to ok 65 zł plus ok 7 zł za wejście do ratusza miejskiego. Na inne opcje językowe niż ruskie i angielskie trzeba się umawiać mailowo lub telefonicznie. Są audiobuki (czy coś w ten deseń) po polsku. Przewodnik polski tylko dla grup.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów
Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 25 Lut 2018 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2336
złoty
Chris Peen napisał(a):
Za dwa tygodnie lecę turystycznie na 3 dni do Mińska. Przeczytałem przewodnik, poczytałem w necie... i wyszło mi, że 3 dni to chyba dość sporo jak na stolicę Białorusi :lol: . Pomyślałem, że może warto byłoby na jeden dzień gdzieś wyskoczyć. Ale gdzie? W tym wątku przewinął się np. Mir z zamkiem? Da się go sensownie w ciągu jednego dnia odwiedzić z Mińska. A może coś innego? Od razu napiszę, że czytałem o tych skansenach pod Mińskiem, ale nie jestem pasjonatem w tym kierunku, a i pora roku nie sprzyja.
Mam jeszcze jedno pytanie nie do końca dotyczące wątku. Ze strony ambasady Białorusi wynika, iż konieczne jest ubezpieczenie. Mam wykupione całoroczne ubezpieczenie w Planecie Młodych. Czy ono jest wystarczające? Ktoś to na lotnisku sprawdza? A w razie czego czy można wykupić ubezpieczenie na lotnisku i ile ono kosztuje?


Zamki w Mirze i Nieświeżu obskoczyć jednego dnia da się chyba tylko ze zorganizowaną wycieczką ze względu na brak publicznego transportu pomiędzy tymi miastami (~40km).
W zeszłym roku płaciłem 34eur, w tym cenę podnieśli do 45eur (https://viapol.by/welcome_1day_en.htm).

Po wylądowaniu na lotnisku w Mińsku przed kontrolą paszportową jest "okienko" w którym można wykupić ubezpieczenie.
AXA ma dedykowane ubezpieczenie turystyczne na Białoruś, za 4 dni płaciłem ~16pln, całość można załatwić drogą telefoniczną/mailową.
https://axa.pl/podroz-ubezpieczenia/ube ... -bialorus/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lut 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4791
Loty: 658
Kilometry: 845 025
HON fly4free
@hose A cóż to za herezje? Brak publicznego transportu? Znaczy google maps nie pokazuje?

Tak po 10 s szukania
http://www.openbelarus.ru/puteshestvie- ... oim-xodom/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2336
złoty
W zeszłym roku chciałem zrobić tą trasę w jeden dzień na własną rękę, sugerowałem się www.ticketbus.by i informacjami głównie z TripAdvisora które jednoznacznie twierdziły, że można dostać się transportem publicznym z Mińska do Miru lub Nieświeża, ale zrobienie obu razem w jeden dzień jest niemożliwe (pomijając taksówki i stopa). Jeśli komuś się udało to zwracam honor.

Informację z Twojego wyszukanego w 10 sekund linka pochodzą z 2012 roku a linki do rzekomych rozkładów busów w Harodzieji i Nieświeżu nie działają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2018 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4791
Loty: 658
Kilometry: 845 025
HON fly4free
Sorry, może trochę niegrzecznie napisałem. To jest bliska poradziecja. Wg moich doświadczeń tam wszędzie dojedzie się transportem publicznym. Problemem jest tylko ustalenie skąd i kiedy on odjeżdża. Czyli nie ma "nie ma" jest "nie znalazłem." Powinienem zrobić zastrzeżenie - poszukaj w ruskim internecie nie dawać przeterminowanego linku.
Sam miałem taką sytuację, że nie znalazłem informacji o więcej niż bodaj 2 autobusach jadących spod Dzierzynskiej Góry, ale pojechałem będąc pewnym, że coś jedzie w międzyczasie. I jechało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2018 15:34 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja korzystam z tego rozkładu http://www.minsktrans.by/ru/routes/prig ... hruty.html, ale mam wrażenie, że kiedyś natrafiłem na jeszcze jeden nie tylko mińskiego przewoźnika.

PS.
Na ticketbus.by jest do znalezienia kurs. Np. Z Soligorska do Grodna przez Nieśwież i Mir oraz Nowogródek i Lidę kursujący cały tydzień, ale jeden kurs. Niemniej przychylam się do zdania przedmówcy, że te dwa miasta w jeden dzień i powrotem do Mińska to realne jest jedynie przy pomocy zorganizowanego transportu własnego lub wynajętego. Rozkłady marszrutek nie zawsze są dostępne w necie.

PS 2.
7:50 z Mińska do Pińska. Wysiadka w Nieświeżu o 9:41. Czas do odjazdu autobusu do Miru 4,5 godziny. Ten powyższy jedzie do Grodna i w Mirze jest o 15:08. Czas w Mirze do odjazdu autobusu do Mińska 4 godz. Odjazd do Mińska 19:30. Przyjazd do Mińska 21:17. Jednak się da. To wszystko z ticketbus.by.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Maj 2019 08:42 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1623
Loty: 60
Kilometry: 57 063
niebieski
Informacyjnie:

Jest możliwość zwiedzenia w jeden dzień zamków w Nieświeżu i w Mirze startując z Mińska. Są pewne warunki ale jak najbardziej jest to do zrobienia.
Jest bezpośredni autobus z Mińska do Nieświeża, o godz. 7 50 o 9 30 jest w Nieświeżu. Sęk w tym, że jak byłem na weekend majowy i chciałem dzień wcześniej kupić bilet to wszystkie były wyprzedane.
Ogólnie jak pytałem to w weekendy jest ciężko z miejscami w tym autobusie, tym bardziej że rano jest jeden kurs. Jak się Wam nie uda to nie zrażać się.
Ja kupiłem bilet na pociąg do Haradzieji na trasie Moskwa Białoruska - Mińsk - Brześć. Pociąg jedzie codziennie, planowo o 8 07 odjeżdża z dworca głównego w Mińsku, koszt miejsca siedzącego 5,59 BYN, leżanka - 7,70 BYN.
W Haradzieji jest się planowo ok. 9 30, o 10 45 jest marszrutka do Nieświeża, jedzie ok 15-20 min.Koszt 1,35 BYN Wrzucam rozkład marszrutek z Haradzieji, pewnie się komuś przyda. Tylko uwaga. Ta marszrutka o 10 30 jedzie najpierw pod kombinat cukrowy, robi kółko i wraca pod stacje kolejową, dlatego nawet jak wsiądziecie o 10 30 to po prostu się przejedziecie po Haradzieji :D

Najbardziej hardcorowy odcinek jest pomiędzy Nieświeżem a Mirem. Na trasie jest autobus relacji Soligorsk - Grodno. Oczywiście przepełniony, dlatego trzeba być asertywnym, żeby do niego wsiąść. Jak jechałem na tej trasie to w autobusie z około 20-25 miejscami było ze 40 osób :) Ale wszyscy wsiedli. Wskazówka - jak chciałem kupić bilet zaraz po przyjechaniu do Nieświeża żeby mieć spokój to dostałem "dzwona" od Pani w kasie, że bilety na ten autobus można kupić w kasie obok, która otwiera się o 14 10. Autobus planowo odjeżdża o 14 26, więc możecie sobie wyobrażać co działo się pod kasą :D . Ja stanąłem chwilę, ale odpuściłem temat i poszedłem od razu pod autobus, jak kierowca wysiadł to się władowałem do środka i później jak ruszyliśmy kupiłem bilet (4,5 BYN). Inni zrobili tak samo ;)
Po ok 25-30 min jesteśmy w Mirze. Autobus do Mińska odjeżdża o 19 30. Jak chciałem wracać już o 17 30, niestety nic w stronę Mińska nie jechało.
Koszt 6,06 BYN, ok 21 jesteśmy w Mińsku

Załączniki:
IMG_20190504_094930108.jpg
IMG_20190504_094930108.jpg [ 133.9 KiB | Obejrzany 9378 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lip 2019 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Opisany w tym poście sposób zwiedzenia w ciągu jednego dnia Nieświeża i Miru jest aktualny (stan na koniec czerwca 2019).

Jadą autobusem nocnym z Warszawy do Mińska wysiadłem około 7 rano na stacji autobusowej w Baranowiczach. O 9 rano jechał autobus z Baranowicz do Nieświeża. Z Nieświeża o 14.26 jedzie marszrutka do Grodna, która przejeżdża przez Mir. Bilety rzeczywiście można kupić w kasie, która jest otwierana koło 14.10. Busik jest pełny i Pani w kasie sprzedając bilet ewidentnie analizowała czy może go sprzedać - czy odpowiednio dużo osób wsiada/wysiada na poszczególnych odcinkach. Chodzi o to, że mało kto jedzie do Grodna. Większość osób jedzie właśnie tylko jakiś krótki odcinek. Jest duża rotacja pasażerów.
Z Miru do Mińska jest kilka autobusów po południu. Ale realnie można wrócić tylko tym o 19.30 bo inaczej nie starczy czasu na zwiedzanie zamku w Mirze. Kasy biletowe w Mirze zamykane są o 17.00. W takim wypadku autobus kupuje się u kierowcy. Marszrutka nie była jakaś przeładowana - każdy siedział.
W Mirze są 2-3 kawiarnie przy rynku gdzie można w miłych okolicznościach czekać na ten autobus o 19.30.

Kravkrk napisał(a):
Informacyjnie:

Jest możliwość zwiedzenia w jeden dzień zamków w Nieświeżu i w Mirze startując z Mińska. Są pewne warunki ale jak najbardziej jest to do zrobienia.
Jest bezpośredni autobus z Mińska do Nieświeża, o godz. 7 50 o 9 30 jest w Nieświeżu. Sęk w tym, że jak byłem na weekend majowy i chciałem dzień wcześniej kupić bilet to wszystkie były wyprzedane.
Ogólnie jak pytałem to w weekendy jest ciężko z miejscami w tym autobusie, tym bardziej że rano jest jeden kurs. Jak się Wam nie uda to nie zrażać się.
Ja kupiłem bilet na pociąg do Haradzieji na trasie Moskwa Białoruska - Mińsk - Brześć. Pociąg jedzie codziennie, planowo o 8 07 odjeżdża z dworca głównego w Mińsku, koszt miejsca siedzącego 5,59 BYN, leżanka - 7,70 BYN.
W Haradzieji jest się planowo ok. 9 30, o 10 45 jest marszrutka do Nieświeża, jedzie ok 15-20 min.Koszt 1,35 BYN Wrzucam rozkład marszrutek z Haradzieji, pewnie się komuś przyda. Tylko uwaga. Ta marszrutka o 10 30 jedzie najpierw pod kombinat cukrowy, robi kółko i wraca pod stacje kolejową, dlatego nawet jak wsiądziecie o 10 30 to po prostu się przejedziecie po Haradzieji :D

Najbardziej hardcorowy odcinek jest pomiędzy Nieświeżem a Mirem. Na trasie jest autobus relacji Soligorsk - Grodno. Oczywiście przepełniony, dlatego trzeba być asertywnym, żeby do niego wsiąść. Jak jechałem na tej trasie to w autobusie z około 20-25 miejscami było ze 40 osób :) Ale wszyscy wsiedli. Wskazówka - jak chciałem kupić bilet zaraz po przyjechaniu do Nieświeża żeby mieć spokój to dostałem "dzwona" od Pani w kasie, że bilety na ten autobus można kupić w kasie obok, która otwiera się o 14 10. Autobus planowo odjeżdża o 14 26, więc możecie sobie wyobrażać co działo się pod kasą :D . Ja stanąłem chwilę, ale odpuściłem temat i poszedłem od razu pod autobus, jak kierowca wysiadł to się władowałem do środka i później jak ruszyliśmy kupiłem bilet (4,5 BYN). Inni zrobili tak samo ;)
Po ok 25-30 min jesteśmy w Mirze. Autobus do Mińska odjeżdża o 19 30. Jak chciałem wracać już o 17 30, niestety nic w stronę Mińska nie jechało.
Koszt 6,06 BYN, ok 21 jesteśmy w Mińsku
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 28 Lip 2022 14:01 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1799
srebrny
A oto mój sposób na szybkie zwiedzenie Nieświeża, Miru, Nowogródka a nawet Lidy w jeden dzień. Można to zrobić łącząc autobusy państwowe i wspomóc się autostopem/taxi. U mnie wyszło jak wyszło, ale rozpisuję dla potomnych. Kluczem jest dotarcie do Nieświeża na wieczór poprzedniego dnia.

Brześć-Baranowicze: 15:35-18:48 (elektriczka); 6 BYR
Pociągi jeżdżą dosyć często (co 1-1,5 h), ale w niektórych nie ma miejsc stojących i się wyprzedają - trzeba jechać nastepnym. Mój przyjechał do Baranowicz ciut spóźniony i miałem 10 minut od wybiegnięcia z pociągu do odjazdu kolejnego transportu. Lepiej jechać wcześniejszym.

Baranowicze-Nieśwież: 19:00-20:30 (marszrutka); 5,83 BYR
Autobus z dworca autobusowego naprzeciwko stacji kolejowej

Kolejny dzień:
Nieśwież-Horodziej: 9:20-9:45 (marszrutka); 1,76 BYR
Są też kursy o 10:55, 12:45
Nie zależało mi jakoś szczególnie na zobaczeniu zamku w środku. Teren dookoła można spokojnie obejść w kilkanaście minut. Zamek w lato był otwierany o 10:00.

Z Nieświeża do Miru można dotrzeć też prywatną marszrutką. Każdy tam oferuje jej numer telefonu, bez problemu znajdziecie i się umówicie.
Z tego co się orientowałem taxi Nieśwież-Mir powinno kosztować 20-25 BYR.

Załączam rozkład jazdy z Nieświeża.

Horodziej-Mir: autostop
Taxi kosztuje 10 BYR. Ruch w Horodzieju jest niewielki (dzień powszedni), lepiej podejść ~2 km do głównej drogi.
Wspomniany autobus Soligorsk-Grodno nie jeździ codziennie (przynajmniej w wakacje).

Mir-Korelicze: autostop
Minęła mnie prywatna marszrutka bezpośrednio do Nowogródka (nie zatrzymują się na trasie). Odjeżdżała z okolic dworca - przy głównej drodze.
Taxi z Miru do Nowogródka kosztuje ponoć około 40 BYR.

Korelicze-Nowogródek: autostop
Stąd już są marszrutki. Jeździ też dużo samochodów, nie pytałem, ale stało kilka taxi.

Nowogródek-Lida: 13:45-14:45 (marszrutka); 5,8 BYR
Ponoć jest kilka dziennie.

Na niektorych stacjach nie było terminali, ale na większości da się płacić kartą. Na starszych nie przyjmowało Curve. Część miejsc obsługuje tylko białoruskie karty.

Podsumowując:
Marszrutki+autostop: da radę ogarnąć trasę z Brześcia do Lidy za ~ 20 BYR.
Taxi: ~ 90 BYR, z czego najtrudniejszy odcinek Nieśwież-Mir-Nowogródek - 70 BYR. Przy już 2 osobach podróżujących nie wydaje się złą opcją. Możliwe, że taxi da się taniej. Nie targowalem się tylko pytałem orientacyjnie.

Załączniki:
20220728_083256.jpg
20220728_083256.jpg [ 489.68 KiB | Obejrzany 5017 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Lip 2022 07:34 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 375
niebieski
Właśnie wczoraj byłem w Nieświeżu. Bilet wstępu na teren zamku 15 BYN, po parku (parkach) można chodzić za darmo, ale teren jest naprawdę rozległy, więcwarto wypożyczyć melex napędzany siłą własnych mięśni, 20 BYN za godzinę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group