Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong
#81 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:09 

Ja ostatnio byłem w Hong Kongu. Mieszkałem w hotelu LBP na Queens Road . Zaraz obok był sklep . Wpadłem tam po wodę mineralną gazowaną i kupiłem tą z polskiego Tesco. Była cała masa produktów z Polski. Mnóstwo z logiem Tesco . Ale były również gulasze angielskie ,czy konserwa tyrolska z Łukowa. Pasztety ,zupki chińskie z Vifona. Soki owocowe tesco. Serki Hochland itd. Najlepsze jest to,że wszystko było tańsze niż w PL.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN
7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy 7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy
 Temat postu: Re: Hong Kong
#82 PostWysłany: 21 Lip 2016 20:27 

A ja pozwolę sobie zapytać - nocował ktoś ostatnimi czasy w którymś z "przybytków" w Chunking i może jakiś polecić? Wiem, czego mniej więcej się spodziewać po tym miejscu, ale będę go traktował tylko jako przechowalnie plecaka, nocleg i bazę wypadową do zwiedzania.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#83 PostWysłany: 21 Lip 2016 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1396
Loty: 452
Kilometry: 643 205
niebieski
Oweeen napisał(a):
Rozmawiałem z dziewczyną i chyba jednak dołożymy i zatrzymamy się, np. w Ibis North Point albo M1 Hotel North Point. Wychodzi po ok 500zł więcej za osobę, ale jednak będziemy tam 13 nocy więc wydaje mi się, że warto.


Jeżeli chodzi o Ibisa to często bywa w Azjatyckiej Promo Accora. Ja go kupowałem we wrześniu na grudzień za ok. 380zł (a to szczyt sezonu w HK). Poza tym uraczyli mnie pokojem mniejszym niż standardowe 11m2, za co dostałem bonus 2000pkt po reklamacji.

Świetna miejscówka do zwiedzania miasta, pod nosem pętla autobusowa, a metro jest za zakrętem. Do tego niecały kilometr dalej staje autobus bezpośredni z lotniska. Jedyny minus to dość drogie restauracje w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oweeen lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#84 PostWysłany: 28 Lip 2016 07:10 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 15
Dzięki wszystkim za pomoc! Dziś mam lot, więc trzymajcie kciuki:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#85 PostWysłany: 07 Lis 2016 23:05 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 15
Cześć,

Wybaczcie, że tak późno:)
Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze hotelu - Ten Ibis North Point jest idealny, polecam każdemu. Pokój zawsze sprzątany, klima działa no i idealna baza wypadowa wszędzie!
Polecam Hong Kong każdemu, na prawdę warto:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#86 PostWysłany: 23 Lis 2016 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 519
Loty: 347
Kilometry: 646 645
niebieski
Ostatnio spedzilam 4 noce w Chungking, Las vegas hostel (umieszczono nas w klitce na 6tym pietrze). Jakie cuda na parterze i klatkach bylo juz wspominane, kolejki do windy faktycznie czasem masakryczne, a schodami tez strach ;) Nic nieprzyjemnego nas tam nie spotkalo, zawsze szybko szlismy do windy/klatki schodowej, nie zwracajac uwagi na naciagaczy (copy watch? bags? marihuana? haszysz?) i nikt sie nas nadmiernie nie czepial.
Jesli ktos szuka wylacznie noclegowni po kosztach to da sie przezyc. Pokoj, wiaodmo klitka, ale czysta, codizennie swieze reczniki, woda pitna i herbata na korytarzu. Wychodzilismy rano i wracalismy pozno po calym dniu wloczenia sie po miescie, wiec jednye czego nam bylo trzeba to lozko i prysznic. No i lokalizacja zdecydowanie na plus!
Nie, zebym specjalnie polecala, ale chcialam tylko poswiadczyc, ze sa sie przezyc, a jakoze Hong Kong tani nie jest, to mozna przyoszczedzic w ten sposob na noclegu ;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#87 PostWysłany: 23 Lis 2016 11:48 

Też miałem perspektywę noclegu w Chunking, ale na szczęście udało mi się trafić na promo w Bridal Tea House (na Winslow street) i polecam - pokoje może i malutkie (10-11m2), ale reszta na wysokim poziomie. A ilość naciągaczy/naganiaczy w środku i wokół CM, faktycznie masakryczna.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#88 PostWysłany: 23 Lis 2016 13:06 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2197
złoty
Po 2-3 dniach pobytu w CM to ci naganiacze nie zwracali nawet na mnie uwagi. Pewnie kojarzyli już gościa, który wszystko ma i niczego nie potrzebuje, i woleli skupiać swoją uwagę na nowych przybyszach ;) A będąc w tej okolicy to tak czy inaczej człowiek trafia na mniej lub bardziej natrętnych, jak to nie Hindusów od garniturów, to panie z ofertami masażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#89 PostWysłany: 26 Mar 2017 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Mi się udało znaleźć nocleg w dobrej cenie w Yesinn Fortress Hill, na głównej wyspie. Idealna lokalizacja, koło stacji metra Fortress Hill - 10 minut do Central, jeździ również tramwaj. Dostałem pokój z łazienką w sąsiedniej kamienicy, niewielki, ale ponoć na HK warunki jednak dosyć spory :) Nowe meble i armatura w łazience, czysto, jest TV, czajnik i lodówka. No i bez naciągaczy pokroju CM. Zarezerwowałem przez hostelworld, zapłaciłem około 100 zł/noc (a dokładniej 8€ przedpłaty i 300 HKD gotówką na miejscu za dwie noce), co jest ceną podejrzanie niską. Dwa dni później cena była dwukrotnie wyższa, więc do dziś nie wiem, czy to była promocja czy błąd.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#90 PostWysłany: 26 Paź 2017 13:26 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
polecam hostel eLog Inn, tuż obok wyjścia D stacji Jordan.

Pokoik jak to w HK malutki, ale mądrze rozplanowany - łóżko wyniesione do góry, pod spodem miejsce na bagaże, do tego sporo miejsca przy oknach, łazienka bardzo ładna i spory prysznic na 2 osoby. Pokój bardzo jasny, chociaż szyby mleczne więc widok dopiero po otwarciu okna, klima i tv, a do tego na ścianach mają calkiem śliczne rysunki prezentujące różne aspekty lokalnej kultury, my mielismy pięknego smoka. Bardzo czyste miejsce, ręcziki codziennie wymieniane, angielski na recepcji bez problemu a i budynek z tych niższych, kolejek do windy ani naciągaczy żadnych nie było.

Spędziliśmy w nim 8 dni i mimo tego jaki był mały to nas nie zmęczył
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 25 Cze 2018 20:59 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 32
Witam Szukam hotelu w Hongkongu dla 2 osob doroslych i dziecka 11 lat od 23 sierpnia 2018 do 28 sierpnia< 5 nocy> Znalezlismy w Chungking Mansions za okolo 1tys zl bez sniadania i mase dodatkowych oplat < np reczniki etc> Niby cena jak na HK ok ale boimy sie akustyki w tym molochu. Cale dnie bedziemy zwiedzac i w nocy fajnie byloby sie w ciszy przespac . A z tym moze tu byc problem. Moze ktos poleci nam jakis moloch dobrze usytulowany ze sniadaniem . Pozdrawiam i dzieki zawczasu .....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 25 Cze 2018 21:05 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2384
Loty: 232
Kilometry: 474 348
złoty
Ja od siebie polecę: https://www.booking.com/hotel/hk/ovolo- ... an.pl.html -> spędziłem tam kilka nocy, nie jest nataniej ale satandard ok, lokalizacja ok - widok na zatokę Aberdeen bomba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 25 Cze 2018 21:08 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 32
Seal dzieki ale 2370 zl za 5 dni to za drogo . Po Hg lecimy do Indonezji ,a potem do Tajlandii wiec kazden grosz sie liczy . Szukamy czegos do max 1200 zl ze sniadaniem. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 25 Cze 2018 21:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7873
Nie akustyki powinieneś się obawiać tylko tego że będąc pod prysznicem trzeba trzymać nogi na łóżku, a okno zobaczysz gdy je sobie narysujesz. Nieprzyjemna okolica zaczepiających imigrantów. Jeśli wierzyć internetom również centrum narkotykowe i drobnej przestępczości. Nie spałem w Chungking Mansions a po sąsiedzku w Mirador Mansion ale klimat podejrzewam identyczny - dość traumatyczne przeżycie, z dzieckiem może być jeszcze ciekawiej ;)

Co doradzam? Zarezerwować jakiś zwrotny nocleg który jesteś w stanie zaakceptować w razie czego i uważnie śledzić dział viewforum.php?f=81, temat kody-znizkowe-na-hotele,81,52510 , no i przede wszystkim wyszukiwarki hoteli - a nóż trafi się jakieś promo / błąd cenowy, choć czasu do sierpnia nie ma dużo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#95 PostWysłany: 25 Cze 2018 22:13 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2058
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@kris1970 , dołóż 400-500 zł , weż jakiś normalny hotel. Nie rób przykrości swojej żonie i dziecku..np. Metropark Hotel Mongkok
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#96 PostWysłany: 26 Cze 2018 00:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
niebieski
Kiedyś w którymś z tych wieżowców nocowałem i główny problem polega na tym, że hotelików (czy jak je tam zwał) jest w jednym budynku dość dużo a standard i warunki różne. Spaliśmy w jednym kilka nocy i warunki były jak na standardy azjatyckie całkiem niezłe, obsługa miła, towarzystwo międzynarodowe ale raczej zachodni studenci. Ponieważ coś tam nie grało z długością pobytu na ostatnią noc przekwaterowali nas do innego (o którym mówili, że to ich "filia" ale raczej wyglądał tylko na zaprzyjaźniony) - niebo a ziemia. Pokoje zapuszczone, towarzystwo bardziej pakistańsko/nigeryjskie (choć o dziwo ciche i spokojne). A ten i tak nie był najgorszy bo po drodze oglądaliśmy chyba dwa inne, których nie zaakceptowaliśmy. Tam to juz była Sodoma i Gomora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#97 PostWysłany: 28 Cze 2018 08:15 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Ja byłem w Chunking Mansion tylko wymienić walutę, bo jest tam masa kantorów i są tam zdecydowanie najlepsze kursy w całym HK. Co do noclegu, to myślę, że jest to miejsce dla osób szukających tanich noclegów, ale należący do grupy niewymagających. Ja płaciłem dużo więcej niż wynosi twój budżet, więc nie pomogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#98 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:27 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1114
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Tu masz na ebookers Ibisa Central za 375 EUR.
Na pewno da się go znaleźć na innych stronach taniej (poszukaj tez ew kodów)

https://www.ebookers.de/Hotel-Search?de ... sort=price
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#99 PostWysłany: 28 Cze 2018 20:12 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Dorsett Mongkok (ok. 300 zł za noc bez śniadania, śniadanie ok. 30 zł za osobę) jest bardzo przyjemny. Naprzeciwko McDonald (dosłownie po drugiej stronie ulicy), do metra Prince Edward ok. 10 minut, pokoje niewielkie, ale dobrze zorganizowane, z mega wygodnymi łóżkami, a widok (miałem pokój na 23. piętrze) z okiem zniewalający.

No i darmowy shuttle bus jeżdżący co godzinę do najważniejszych miejsc w mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#100 PostWysłany: 18 Sie 2018 23:20 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 32
Jezusicku Przenajświetszy ,, we ,, środe Panie wyjazd a my nadal noclegu NIET w Hong Kongu. Ceny skoczyly do poziomu około 2 tysie za 5 dni ze śniadaniem w 3-y gwiazdkowych klitkach(8 m) . Takoż frustracja przeogromna .Szcześciem w Yogyakarta , Phuket i Bangkoku kwaterunek już zabookowalim. Gdybyśta coś 3 gwiazdkowego w Kowloon (bez sniadania - po taniości ) dla 3 osob uwiedzieli to uniżenie poprosze o info . Pozdrawiam dziekując..... :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group