Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Kwi 2011 10:31 

Rejestracja: 08 Paź 2010
Posty: 34
Pytanie jak w temacie, Jak dojechac z lotniska do portu w Pireusie, zeby dostac sie na prom??


Ostatnio edytowany przez mashacra 11 Sty 2015 21:37, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 16 Kwi 2011 11:17 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
zobacz tu :
http://www.athensinfoguide.com/arrival_ ... iraeus.htm
albo poszukaj: Airport Athens-Pireus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Kwi 2011 13:57 

Rejestracja: 01 Lip 2010
Posty: 47
z tego, co pamiętam, to kursuje bezpośredni autobus z lotniska do portu. Tyle, że musisz liczyć się z tym, że pojedzie trochę dłużej, niż podają. Poza tym możesz dojechać autobusem do centrum Aten, np do placu Syntagma i stamtad wziąć metro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Kwi 2011 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
pociąg z Lotniska Aten (przystanek Douk. Plakentias), a tam przesiadasz się do Metra (niebieska linia - tutaj nie ma innego wyboru linii) wchodząc po schodach jedną kondygnację w górę :), następnie jedziesz niebieską linią metra do przystanku: Monastriaki lub Thissio i przesiadasz się na zieloną linię metra w stronę Piraeus.
Pociąg bodajże 4 Euro, metro chyba 1-1,5 Euro.

Polecam pociąg bo jedzie naprawdę szybko i jedzie się nim wygodnie, co prawda cena jest wysoka w porównaniu z autobusową alternatywą, ale moim zdaniem warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2011 18:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23632
Z lotniska Aten mozna pojechac do Portu w Pireusiu linia autobusowa X96 z pod lotniska, i kurs trwa tak kolo 30 do 60 minut (zalezy, korki) i bilet kosztuje 5 euro normalny lub 2.5 euro z karta ISIC/lub legitymacją*. Tutaj sa kursy z lotniska http://www.oasa.gr/xmap.php?id=px96&lang=en a tu z portu (stacja jest kolo stacji Pociagu/Szybkiej kolei. Z tamtad odplywaja statki na Mikonos, Siros, Tinos, Naxos, Paros, Donusa, Ios, Santorini. A tu rozklad z pod portu http://www.oasa.gr/xmap.php?id=px96&lang=en

druga opcja pociag (OSE-Proastiakos) Bilet kosztuje 8 euro normalny lub 4 ulogwy (tutaj legitymacja tylko) i mozna pojechac az do przystanku Doukisis plakentias i z tamtad niebeskia linia Metra (nr 3) az do Monastiraki i potem szybka Kolej do Pireusu, lub pojechac az do przystanku Ano Liosia i z tamtad przesiadka do pociagu obok zeby dojechac do Pireusu. Rozklad tutaj http://www.trainose.gr/sites/default/fi ... hinwn2.pdf

i tu jest mapa

Image

pociagi kursuja co 15 minut

ostatnia opcja to metro (linia 3) Lotnisko - Monastiraki, i z tamtad zielona linia/szybka kolej i jestescie w Pireusie. Pociagi kursuja co 30 minut, i bilet koszytuje 8 euro normalny i 4 ulgowy.

* ostatnie info

Studenci jeżdżący w Atenach, i mają wazną legitke, niech podrukują to
http://www.oasa.gr/content.php?id=mkom&lang=el

i jak kanar bedzie się czepial to pokazujecie ostatni paragraf
Φοιτητές Σχολών Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης ή Πανεπιστημίων της αλλοδαπής μέχρι την ηλικία των 25 ετών με την επίδειξη Φοιτητικής Ταυτότητας «Student Card – University ID» και Διαβατηρίου ή Ταυτότητας.

to jest nowy Paragraf w Atenskim MPK (tzn OASA) co pozwala studentom z UE, z wazną legitką, az do 25 roku życia podróżować za połowe biletu normalnego (walczyłem o to 2 lata, az do Strasburga doszla moja propozycja, i wrescie wygralem ;) )
Góra
 Profil Relacje PM off
wntl lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2013 07:55 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 348
niebieski
Od siebie dodam, że cena biletów na metro uzależniona jest od ilości podróżujących, tzn. "im więcej tym taniej"
... i tak za dwie osoby dorosłe będzie to już 14EUR, trzy osoby 20EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Lut 2013 11:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23632
tak, Metra na odcynku Lotnisko - Doukisis Plakentias - Aigaleo a potem kazdy bilet jest wazny 90 minut na komunikacje miastowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sty 2014 21:36 

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 119
Ja ostatnio korzystałem z takiej opcji:
http://livingingreece.gr/2009/06/29/unl ... et-athens/

W cenie jest przejazd z i na lotnisko + 3 dni komunikacji miejskiej za darmo. W sumie to jak ktoś nie mieszka daleko od centrum to spokojnie można chodzić bo odległości od głównych atrakcji nie są duże
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Mar 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Zeus napisał(a):
tak, Metra na odcynku Lotnisko - Doukisis Plakentias - Aigaleo a potem kazdy bilet jest wazny 90 minut na komunikacje miastowa :)

Czyli kupując na lotnisku bilet na metro jest on ważny 90 minut także na autobusy miejskie?
Czy uczeń polskiej szkoły średniej ma zniżkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Mar 2014 00:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23632
Tak jest wazny, a co ucznia szkoly to nie wiem ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2015 12:14 

Rejestracja: 19 Kwi 2015
Posty: 1
Proszę o podpowiedź, jak mogę się dostać z lotniska na ulicę 189, Kountouriotou w Pireusie. Ląduję o 22:50. Czy o tej porze jeździ metro? Wiem, że ostatni autobus X96 jest o 23:20, ale on nie dojeżdża do tej ulicy więc proszę o wskazówki gdzie powinnam się przesiąść i w co, oraz o cenach biletów. Czy to są bilety czasowe, czyli w razie przesiadki zachowują ważność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Kwi 2015 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1572
Loty: 594
Kilometry: 742 793
niebieski
Przecież z przystanku autobusu X96 będziesz miała tylko 100-200 metrów pod ten adres. Metrem bliżej nie dojedziesz :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Kwi 2015 11:41 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Tak, o tej porze jeździ metro, jeszcze spokojnie byś się załapała, i potem przesiadła na Monastiraki :) Ja także wybrałbym trasę autobusem, i trochę taniej i ciekawiej, bo Ateny są bardzo ładne nocą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Maj 2015 21:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8529
HON fly4free
Informacyjnie, bo ostatnio korzystałem z X96 późnym wieczorem po 22:30:
1) jeden kurs w ogóle nie przyjechał (nie wiem jak często się to zdarza), trzeba było czekać 40 min na kolejny
2) podróż do centrum Pireusu (przystanek końcowy) trwała ok. 75 minut. Korków ani innych utrudnień nie było.
3) w przypadku chęci skorzystania z przystanków na trasie warto się przygotować do tego wcześniej, gdyż: autobus zatrzymuje się tylko na żądanie, o zbliżającym się następnym przystanku nie ma żadnego komunikatu, w trakcie jazdy nie wyświetlają się żadne nazwy przystanków, z tego co widziałem, lokalsi nie bardzo wiedzą gdzie jest który przystanek -> w efekcie wielu turystów przejechała swoje przystanki po drodze.
4) autobus wieczorem nie ma wszystkich przystanków wyliczonych na mapce/trasie linii (tak potwierdził kierowca) - po dojechaniu do Pireusu jakieś tam omija w mieście - na szczeście są one blisko siebie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Lip 2015 08:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3096
srebrny
Ktoś tu pisał, że ostatni X96 jest o 23:20. No tak (obecnie 23:35), ale pół godziny później jest... pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23632
Autobusy z lotniska, jadą całą dobę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 24 Sie 2015 19:43 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 4
Czy bilety na autobus X96 kupuje się gdzieś w kasie czy można u kierowcy. Pozdrawiam. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lut 2021 12:28 

Rejestracja: 11 Lut 2021
Posty: 1
Cześć,
czy jest szansa żeby zdążyć dojechać z lotniska w Atenach (lądowanie o g.15:00) do portu w Pireusie (prom odpływa o 17:30) ? Czy jest to zbyt ryzykowne połączenie? Dodam, że chcemy przejechać metrem w okresie wakacyjnym - uda się?

Pozdr
KaTe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Mar 2021 19:33 

Rejestracja: 08 Mar 2021
Posty: 9
ka_te napisał(a):
Cześć,
czy jest szansa żeby zdążyć dojechać z lotniska w Atenach (lądowanie o g.15:00) do portu w Pireusie (prom odpływa o 17:30) ? Czy jest to zbyt ryzykowne połączenie? Dodam, że chcemy przejechać metrem w okresie wakacyjnym - uda się?

Pozdr
KaTe

Cześć
Szansa jest całkiem spora :D
Ja sobie "zafundowałam" taki sprint 2 lata temu, tyle że autobuswm X96
Z lotniska ruszyliśmy 15.50 w porcie byliśmy kilka minut po 17 :roll:
Sprint po bilety i na prom wpadliśmy dosłownie kilka minut przed odpłynięciem :mrgreen:
W tym roku mam nadzieję, że wyląduję zgodnie z planem, czyli o 14 i na spokojnie dojedziemy do Pireusu 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Mar 2021 19:54 

Raczej w tym roku taki sprint moze nie udać się. W ub.roku po wylądowaniu w Atenach trzykrotnie wyjście z lotniska zajęło mi ponad godzinę. To wszystko z wyrywkowym testowaniem części osób lub całego samolotu. Także po 15 po południu nierealne jest dojechać od Pireusu X96 w godzinkę a metro jak trafisz ,kursuje co 20 min i możesz mieć pecha i 19 min poczekać na następne. Dochodzi do tego jeszcze przesiadka na Monastiraki z niebieskiego na zielone. Nie wspominam już o tym z którego gate odpływa prom,
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group