Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 11 Sie 2023 07:58 

Rejestracja: 11 Sie 2023
Posty: 4
Czy ktoś z Was był może w ostatnich dniach na tranzycie i udało się dostać wize? Mam 15h przesiadkę i zastanawiam się jakie są szanse powodzenia :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Zakopane bierze się za porządki na Gubałówce! Koniec z dzikim handlem i pstrokatymi straganami? Zakopane bierze się za porządki na Gubałówce! Koniec z dzikim handlem i pstrokatymi straganami?
#862 PostWysłany: 13 Sie 2023 17:04 

Rejestracja: 13 Sie 2023
Posty: 3
Olusia641 napisał(a):
Czy ktoś z Was był może w ostatnich dniach na tranzycie i udało się dostać wize? Mam 15h przesiadkę i zastanawiam się jakie są szanse powodzenia :(

Tydzień temu miałam transfer w Guangzhou (w moim przypadku ponad 24 godziny) i obyło się bez problemów i też nikt z osób w kolejce przede mną nie miał problemów, ale też każdy miał rezerwację w hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
lipna kaczka uważa post za pomocny.
 
      
#863 PostWysłany: 21 Sie 2023 17:41 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Wracam z dobrymi wiadomościami - wypuszczono nas wczoraj z lotniska w Pekinie 8-) Lot z KUL, długość przesiadki 19 h, przylot o 6 rano, wylot o 2 w nocy. Długa kolejka do okienka wiz 24/144 h. Polaków raczej brak, głównie Włosi i Hiszpanie. Z tych, co obserwowałam to nikt nie dostał odmowy.

Wypełnione deklaracje zdrowia z informacją o "sightseeing" i brak rezerwacji jakiegokolwiek zakwaterowania. Szczerze mówiąc szkoda mi było poświęcać 70 USD (bo tyle na booking.com kosztował najtańszy nocleg) bez gwarancji sukcesu. W health declaration podany numer telefonu do siebie i lokalizacja lotniska. Testy - self-testy bez żadnych zdjęć wyników, ale nikt o nie nie pytał.

Dostaliśmy wizę 144 h i padło tylko jedno pytanie o motywację do jej otrzymania. Moja odpowiedź była taka, że 19 godzin na lotnisku to za długo ;) Pierwszy z paszportów przekartkowany dokładnie dwa razy, za drugim razem duże skupienie na afrykańskich wizach jak Gwinea Bissau czy Mauretania :lol: Mój paszport jest świeży, więc nie było co oglądać. Dodałam, że podróżujemy zawsze razem i widocznie zadziałał mój urok osobisty :lol:

Droga od momentu rozpoczęcia stania w kolejce po wizę do momentu dojścia do Capital Airport Express zajęła nam 2 godziny! Procedury u nich trwają naprawdę długo.

PS. Zachowaliśmy się jak zupełni amatorzy. Po przeczytaniu wszystkich opinii na forum i po informacji z infolinii Air China, że mają taką wiedzę, że nikogo z ich klientów nie wypuszczają na tranzytach, zupełnie nie wierzyliśmy w powodzenie tej akcji. W związku z tym na miasto wyszliśmy bez żadnej wiedzy co i jak, oczywiście bez działającego google :lol: Ciężko znaleźć kogoś kto mówi po angielsku i absolutnie nikt nie ma pojęcia czym jest city centre. W okolicach placu Tian'anmen byliśmy jednymi z nielicznych białych osób (poza nami widziałam może z 5-10 innych białych turystów), więc wszyscy zwracali na nas uwagę. Dzieci, które są na tyle małe, że przed covidem nie widziały białych osób, traktowały nas jak małpki w zoo :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#864 PostWysłany: 11 Wrz 2023 22:01 

Rejestracja: 24 Maj 2023
Posty: 5
Hej a jak wygląda sprawa kiedy mam 2 międzylądowania w Chinach. Najpierw mamy 10 h w Pekinie (chcemy wyjść na miasto). Potem 3h do Chengdu i 17h tam łącznie ze zmianą lotniska (więc też miasto no i jakiś hotel bo zahaczamy o noc). Dopiero potem lecimy dalej.

Będziemy potrzebować wizy? Jeśli tak to jakiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#865 PostWysłany: 11 Wrz 2023 22:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23616
Bezwizowy tranzyt po Chinach, przed pandemią było 24h. U was to o wiele więcej.

Według Timatic

Passengers with a confirmed onward ticket for a flight to a third country within 24 hours. They must stay in the international transit area of the airport and have documents required for the next destination. Passengers with multiple transit stops within China (People's Rep.) can obtain an entry permit on arrival, with a total transit time not more than 24 hours.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#866 PostWysłany: 19 Wrz 2023 19:08 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Testował ktoś z Was 144h w Xiamen? Widzę, że Xiamen air ma sensowny lot z przesiadką 24h, w sumie dobra okazja żeby zobaczyć okolice.
https://www.xiamenair.com/en-eu/article ... 46912.json
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#867 PostWysłany: 21 Wrz 2023 11:30 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
Witam, lecę z Polski do Japonii i zastanawiam się czy jest możliwość udania się z Tokio do Pekinu i z powrotem bez wizy na 2-3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#868 PostWysłany: 21 Wrz 2023 11:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23616
Jak chcesz zrobić Tokio - Pekin - Tokio bez wizy, to mozesz o tym zapomnieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#869 PostWysłany: 21 Wrz 2023 11:43 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
Dlaczego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#870 PostWysłany: 21 Wrz 2023 11:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23616
Bo to nie przesiadka?
Przeczytaj temat/wikipost i będziesz wiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#871 PostWysłany: 21 Wrz 2023 11:50 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
A jakbym ustawił loty tak, by po powrocie z Pekinu do Tokio tego samego dnia wylatywać do Warszawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#872 PostWysłany: 21 Wrz 2023 11:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23616
No wtedy to jest przesiadka,....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#873 PostWysłany: 21 Wrz 2023 12:01 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 68
Czyli w ten sposób da radę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#874 PostWysłany: 21 Wrz 2023 13:04 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 358
Loty: 147
Kilometry: 315 845
niebieski
Ja bym na twoim miejscu został w domu, jeśli nie ogarniasz co to jest przesiadka.
Zreszta czy da rade czy nie - zależy od celnika, możesz mu sie nie spodobać i spędzisz troche czasu na lotnisku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#875 PostWysłany: 21 Wrz 2023 13:44 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 167
Loty: 40
Kilometry: 124 893
Niektórzy wspominali w Internecie o pieczątce z Turcji i pytaniami - ciekaw jestem jak to faktycznie ma się w rzeczywistości.

A hotel zarezerwowany przez AirChina wchodzi w grę na wizie 24h normalnie chyba, nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#876 PostWysłany: 21 Wrz 2023 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4451
HON fly4free
Nie wiem czy @Tabciogaraj az tak "podpadnie", aby celnik musial brac udzial w akcji ale immigration moze chciec sie wykazac :-)
szpaczny napisał(a):
....Zreszta czy da rade czy nie - zależy od celnika, możesz mu sie nie spodobać i spędzisz troche czasu na lotnisku :)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tabciogaraj lubi ten post.
 
      
#877 PostWysłany: 24 Wrz 2023 23:50 

Rejestracja: 24 Wrz 2023
Posty: 1
Cześć! Wybieram się do Japonii z przesiadką w Pekinie - chciałbym tam spędzić 4 dni - czy ktoś kto był na miejscu mógłby mnie uspokoić, że faktycznie najdłuższy możliwy okres wizy wynosi 144h a nie 72h? Bo już się trochę pogubiłem trochę.
Będę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#878 PostWysłany: 19 Paź 2023 08:53 

Rejestracja: 19 Paź 2023
Posty: 1
Czy komuś ostatnio udało się z 15h przesiadką wyjść z lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#879 PostWysłany: 19 Paź 2023 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1906
Loty: 287
Kilometry: 305 821
złoty
Poczytaj poprzednie posty zanim zadasz pytanie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#880 PostWysłany: 24 Paź 2023 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 306
Loty: 242
Kilometry: 651 170
niebieski
Ostatnio w ciągu 5 dni lądowałem w PKX i w PEK, w obu przypadkach dostałem wizę 144h, w PEK chcieli zobaczyć rezerwację hotelu. Dodatkowo w międzyczasie przekraczałem granicę z Chinami statkiem, nie prosili o żadne bilety wylotowe czy rezerwacje hotelu. W żadnym z 3 przypadków nie było problemu z otrzymaniem wizy, jedynie pytali o 2 pieczątki z Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group