Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong
#101 PostWysłany: 21 Sie 2018 05:35 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 32
Szcześciem dzisiaj w nocy - ostatecznie - zakupilim Panie Metroplace Boutique Hotel za przyzwoite jak na HK penążki , żeby zaraz potem w spokojności wtulic w Morfeusza swe geriatryczne , rozemocjonowane zewłoki ( reise fieber :lol: ) . Jutro naczyna sie nasza 26 dniowa eskapada (Chiny, Malezja,Indonezja,Tajlandia) Dziekuje Wszystkim za wsparce infor ..... Good bless you....
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN
7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy 7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy
 Temat postu: Re: Hong Kong
#102 PostWysłany: 12 Wrz 2019 15:45 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Hej podbijam temat bo chciałam podpytać czy przy 3 pełnych dniach w Hongkongu i planach wieczorno/nocnej wizyty w kasynie w Macau opłaca się rozbijać nocleg 2 noce Hongkong + 1 noc Macau? Wiem, że promy do Macau kursują praktycznie cała dobę ale widziałam też wskazówki aby bilety na prom kupić wcześniej (a nie wiem jak długo zabawimy w kasynie 8-) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#103 PostWysłany: 12 Wrz 2019 21:37 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 216
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Nie warto. Jeden dzień na Macao wystarczy, HKG ma do zaoferowanie o wiele więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#104 PostWysłany: 03 Gru 2019 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 315
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
The Royal Garden https://www.rghk.com.hk hotel naprawde godny polecenia dookola mnostwo knajp i sklepow, do metra tez blisko. Hong Kong jest naprawde wspanialy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#105 PostWysłany: 13 Sty 2020 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 92
Kilometry: 280 824
Przeleciałam wątki o Hong Kongu i w sumie nie znalazłam odpowiedzi, gdzie lepiej szukać noclegu na Kowloon czy na głównej wyspie HKG? Duża jest rozpiętość. Jako baza wypadowa na zwiedzenie atrakcji w mieście i żeby wieczorem można się gdzieś pokręcić w okolicy na jedzenie itp. Oglądam okolice:
- Fortress Hill,
- Tsim Sha Tsui,
- Mong Kok (czy to już za daleko?),
- ewentuanie Central.
Proszę o jakieś rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#106 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:00 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 493
Loty: 195
Kilometry: 665 512
niebieski
alison napisał(a):
Przeleciałam wątki o Hong Kongu i w sumie nie znalazłam odpowiedzi, gdzie lepiej szukać noclegu na Kowloon czy na głównej wyspie HKG?


Ekspertem w kwestii Hongkongu nie jestem ale 2 lata temu spedziłem tam ze 3 dni w ramach pierwszego etapu małej azjatyckiej wyprawy i noclegi miałem w pobliżu stacji metra Tsim Sha Tsui. Komunikacyjnie było wygodnie, gdyż tam krzyżują się dwie linie. Mongkok to 3 stacje dalej od tamtego miejsca ale jak na taką metropolię to nie jest za daleko, a jedynie nieco dalej. W obu miejscach nie będzie brakować knajpek. Okolice Central o ile pamiętam, to nie że złe miejsce ale tam miejscami jest bardzo wielkomiejsko, tzn. biurowce, eleganckie salony czołowych marek, banki. Osobiście wolę scenerię rejonu Tsim Sha Tsui i nie miałęm powodów do narzekania. Ponieważ oba te miejsca to praktycznie ścisłe centrum oddalone od siebie o dwie stacje metra, to kierowałbym się ceną i otoczeniem hotelu. Ewentualnie dojazdem z lotniska, jesli przylot czy wylot byłby o takiej porze, że prosty dojazd miałby znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#107 PostWysłany: 13 Sty 2020 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2948
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na 5 pobytow, zatrzymalam sie 3 razy w Tsim Sha Tsui i uwazam, ze jest to najlepsza miejscowka. Wszedzie blisko, mnostwo tanich miejsc do jedzenia, park, itp. Pozostale dwa pobyty w innych lokalizacjach ze wzgledu na konkretne hotele.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#108 PostWysłany: 14 Sty 2020 08:52 

alison napisał(a):
Jako baza wypadowa na zwiedzenie atrakcji w mieście i żeby wieczorem można się gdzieś pokręcić w okolicy na jedzenie itp.

Tsim Sha Tsui będzie najlepszym wyborem.
Góra
 PM off
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#109 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 92
Kilometry: 280 824
Dzięki za podpowiedzi, wszyscy polecacie podobnie więc skupię się na okolicach Tsim Sha Tsui lub ewentualnie Mongkok. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#110 PostWysłany: 14 Sty 2020 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7514
HON fly4free
Ja jeszcze dorzucę taką podpowiedź, że jeśli masz tam być kilka dni (powiedzmy co najmniej 3 noclegi), to warto rozważyć nocowania w różnych miejscach.
W trakcie jednego z moich 2 pobytów zrobiłem tak, że 2 noclegi miałem w Tsim Sha Tsui (The Perkin), a w Cyberport (Le Meridien). Dzięki temu, oprócz świetnej lokalizacji w Tsim Sha Tsui, miałem też łatwy dostęp do Aberdeen i do wzgórza Victorii, które "zdobywałem" na piechotę od zbiornika Pok Fu Lam.

A drugi pobyt miałem już w całości w Tsim Sha Tsui :D
Góra
 Profil Relacje PM off
alison uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#111 PostWysłany: 21 Maj 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Jest sobie taki hotel, Bishop Lei: obsługa średnio uprzejma (chociaż to akurat norma w HK), pokoje malutkie (dlatego najlepiej brać Grand Deluxe Suite), wystrój też przeciętny (à la Ibis). Ma natomiast jedną, ogromną zaletę: rozciąga się z niego świetny widok na centrum Hongkongu ("Harbor View"), a pokoje mają okna na całą ścianę. Są 23 piętra, oczywiście im wyżej tym lepiej. Po obudzeniu się można mieć widok np. taki:

Image

Lokalizacja też jest niezła, bo jest on obok schodów ruchomych, którymi można sobie wjechać/zjechać, ale panorama to główny atut. Cenowo może być atrakcyjnie albo tak sobie zależnie od sezonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#112 PostWysłany: 04 Paź 2023 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 315
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
tropikey napisał(a):
Ja jeszcze dorzucę taką podpowiedź, że jeśli masz tam być kilka dni (powiedzmy co najmniej 3 noclegi), to warto rozważyć nocowania w różnych miejscach.
W trakcie jednego z moich 2 pobytów zrobiłem tak, że 2 noclegi miałem w Tsim Sha Tsui (The Perkin), a w Cyberport (Le Meridien). Dzięki temu, oprócz świetnej lokalizacji w Tsim Sha Tsui, miałem też łatwy dostęp do Aberdeen i do wzgórza Victorii, które "zdobywałem" na piechotę od zbiornika Pok Fu Lam.

A drugi pobyt miałem już w całości w Tsim Sha Tsui :D
Jak ten The Perkin ? Mam dwa stopy w HKG szukam cos ponownie na TST
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#113 PostWysłany: 04 Paź 2023 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7514
HON fly4free
Dużo czasu już upłynęło od mojej wizyty w tym obiekcie, ale jeśli dużo się tam nie zmieniło, to moje wspomnienia zamieszczone w relacji mogą się okazać pomocne:

https://www.fly4free.pl/forum/erzac-prozacu-na-lezaco-przez-swiat-25-10-12-11-2016,219,102448&p=842444&hilit=perkin#p842444
Góra
 Profil Relacje PM off
Gricho uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#114 PostWysłany: 04 Lis 2023 05:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 315
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Wybralismy ponownie Royal Garden na TST
Dostalismy darmowy upgrade do junior suite z widokiem na port. £186 doba jak najbardzije godny polecenia

ImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#115 PostWysłany: 19 Lis 2023 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 315
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Hotel Icon - TST

Zabukowane partial harbour view darmowy upgrade do full harbour view na 15 pietrze.

Hotel super z basenem na 9 pietrze i pokojem gier. Darmowy mini barem i obsluga na najwyzszym poziomie.

£270 za noc platne w dzien check inu bezposrednio ze strony hotelu.

Napewno tam wroce. ImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#116 PostWysłany: 09 Gru 2023 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 887
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
Podczas mojej pięciodniowej wycieczki do Hong Kongu spaliśmy w Dorsett Mongkok. Pokój 20m2 z pięknym widokiem na miasto. [wybraliśmy Executive Room]
Blisko hotelu duży sklep spożywczy oraz McDonald's. Do metra 7 minut piechotą.
W hotelu znajduje się świetnie wyposażona pralnia (tv, indukcja, lodówka, stoły, krzesła), gdzie codziennie urządzaliśmy sobie wieczorne integracje. W hotelu też jest siłownia z podstawowym sprzętem, więc można zrobić też trening.

Na minus niestety mizerne śniadania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#117 PostWysłany: 22 Maj 2024 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3153
Loty: 338
Kilometry: 529 293
platynowy
Tu nie będzie sieciówki ;) Ceny są w HKG...jakie są :( więc bez punktów/statusów zostają eksperymenty ;)

To naprawdę jest recenzja na plus i duża polecajka z mojej strony, mimo tego co przeczytacie ;)
Ocen Inn i zasłużone 8,8 na booking ;) https://maps.app.goo.gl/MSbL7tWaA7zggpBE6
11 piętro, naprawdę dobra lokalizacja.

Hotelik mocno rodzinny ;) Tzn. rodzina właścicieli...tam mieszka :lol: Wydzielili kilka 2-3 osobowych pokoików gdzie na 1-2 noce, naprawdę można się zatrzymać. Czysto, schludnie. Mikro łazienki gdzie prysznica od WC nic nie oddziela ;) Ale idąc korytarzem, można w bonusie podglądać codzienne życie ;)

Co ciekawe 2 dni przed wyjazdem sprawdzając jak do niego dotrzeć odkryłem, że w kwietniu w budynku, w którym się mieści doszło do tragicznego w skutkach pożaru (na 1 & 2 piętrze) w wyniku, którego kilka osób zginęło...
Skutki widać do dziś schodząc klatką schodową przez owe nadpalone piętra. I stan na maj 2024 działa jedynie 1 z 4 wind po tym pożarze.

Załącznik:
hkg11.jpg
hkg11.jpg [ 757.6 KiB | Obejrzany 451 razy ]

Załącznik:
hkg22.jpg
hkg22.jpg [ 580.39 KiB | Obejrzany 451 razy ]
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#118 PostWysłany: 23 Maj 2024 15:12 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 120
O właśnie mam w nim zarezerowaną nockę w listoapadzie jak będe wracał z Tajwanu xD

Troche się cykałem, ale nie będę zmieniał bo za 200zł za noc to elegancka cena
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#119 PostWysłany: 20 Cze 2024 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2091
Loty: 202
Kilometry: 466 623
platynowy
Z wielu wypowiedzi w wątku wynika, że optymalną lokalizacją na nocleg jest Tsim Sha Tsui. Mam jednak opcję w Causeway Bay, która nieco bardziej mi odpowiada i podobno też jest fajnie. Zawracać sobie tym głowę i szukać czegoś na Tsim Shan Tsui czy zostać prze Causeway? Zdaję sobie sprawę, że ew. odpowiedzi będą subiektywne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#120 PostWysłany: 20 Cze 2024 16:58 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 120
Nie no, Tsim Shan Tsui i ogólnie Kawloon jest polecane bo jest taniej niż na wyspie Hongkong.

Ale ogólnie Causeway Bay i okolice, wydaje się lepszą opcją. Ja sam na podróż w Listopadzie wybrałem okolice Wan Chai. Przy ferry do Macau, Lamma Island czy Lantau masz bliżej. Tak samo wydaje mi się że więcej rzeczy masz do zrobienia na wyspie niż na Kawloon, gdzie pewnie wystarczą 1/2 dni żeby obskoczyć wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group