Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 16 Paź 2023 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 706
Loty: 164
Kilometry: 311 265
srebrny
@Z6GD9 tak. Naprzeciw wejścia do Inf.Turyst. jest przystanek dla jadących w kierunku dworca. To ulice jednokierunkowe i przystanek dla jadących w przeciwną stronę jest po drugiej stronie zakola.
W maps.me jest to dokładniej zaznaczone niż w Google maps, jak również okolice dworca autobusowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Z6GD9 uważa post za pomocny.
 
      
Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów
Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami
#642 PostWysłany: 22 Paź 2023 20:27 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 226
niebieski
21.10.2023 (sobota) po dotarciu do McDonalda, okazało się, że najbliższa marszrutka, która jedzie na lotnisko, odjeżdża dopiero za 30 minut. Dodatkowo kolejka do wejścia do kontroli paszportowej oraz gate’ów była gigantyczna – ze 3 godziny stania. Działo się tak, bo tylko jedna osoba z obsługi sprawdzała każdemu bilet i dokument. Nie wiem, czy taka sytuacja występuje tam często, ale jest sposób na wejście w ostatniej chwili. Trzeba stać w pobliżu wejścia, za taśmą (ok. 2 – 3 m na prawo) i słuchać jak wywołują ludzi na samolot, który zaraz wystartuje. Jeżeli usłyszymy swój lot, przechodzimy pod taśmami, pokazujemy bilet, dokument i … powinniśmy zdążyć. Mój samolot czekał na „spóźnialskich” 30 minut. Jednym słowem polecam wcześniejsze udanie się na lotnisko (nie ma na nim fast tracka).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 22 Paź 2023 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 864
Loty: 69
Kilometry: 107 281
srebrny
Potwierdzam - 17.10 lot do WAW ….ponad 2 godzina na lotnisku …i ledwo zdążyliśmy .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 25 Paź 2023 21:02 

Rejestracja: 25 Paź 2023
Posty: 1
-- 25 Paź 2023 20:54 --

Czy po 23:00 w sobotę dostanę się marszrutką do centrum Kutaisi? Jeśli nie to co zostaje? Bolt lub taxi?

-- 25 Paź 2023 21:02 --

PitKlos napisał(a):
Czy po 23:00 w sobotę dostanę się marszrutką do centrum Kutaisi? Jeśli nie to co zostaje? Bolt lub taxi?

Z lotniska Kutaisi do centrum Kutaisi jak wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 25 Paź 2023 21:59 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 226
niebieski
Kilka dni temu jechałem autobusem 1L do centrum. Bilety kupuje się w środku autobusu w automacie z oznaczeniem kart płatniczych (Visa, MC): przykładamy kartę, czekamy na „pyk” i krótkie podświetlenie. Nie widziałem żadnej instrukcji obsługi, ale na szczęście powiedziano/pokazano mi jak tego dokonać. Chcemy kupić dwa bilety, przykładamy dwa razy kartę. Cena 1,2 lari za sztukę.
BTW: Wracałem marszrutką nr 1 do McDonalda. Niedaleko MD marszrutka skręciła z głównej drogi na południe, zatrzymała się na kilku przystankach i po ok. 10 minutach wróciła na trasę (w pobliżu miejsca, z którego skręciła). Nie przestraszcie się więc, że „gdzieś” Was wywiezie. Niestety jedzie się nią dłużej niż autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 25 Paź 2023 23:16 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 2078
niebieski
A ile za marszrutkę - 3 Lari?
Ten 1L to jedzie z lotniska czy gdzieś obok? Pytam, bo podoba mi się ta opcja, w tym płacenia kartą - można jakieś szczegóły, rozkład jazdy lub www? :)

Tak przy okazji - ile obecnie kosztuje taxi do Kutaisi, bo jak popatrzyłem na mapę to mam nocleg jakieś 4 km od dworca, na który jada marszrutki? Ale pytam o taxi dla 5 osób - czy cena mocno wyższa niż publiczne sposoby czyli 5 biletów? ;)
A może ten 1L jakoś inaczej jedzie...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 26 Paź 2023 12:19 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 226
niebieski
Nie pamiętam ile za marszrutkę, ale chyba mniej niż 3 lari. Co do rozkładu, to na dużej liczbie przystanków, są tablice elektroniczne, które pokazują za ile minut przyjedzie dany autobus. I o dziwo, dobrze pokazywały. Autobus 1 nie jedzie na lotnisko: https://wikiroutes.info/en/kutaisi?routes=24280
drugi link: https://tinyurl.com/24ubthde


Ostatnio edytowany przez michzak, 28 Lis 2023 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Skrócenie linku
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#648 PostWysłany: 26 Paź 2023 14:30 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 2078
niebieski
Ale z tych linków, to wynika iż żaden nie jedzie na lotnisko...? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 26 Paź 2023 18:13 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 226
niebieski
Ten autobus nie jedzie na lotnisko (i tak napisałem). Aby dojechać na lotnisko, trzeba pojechać marszrutką z MD za 5 lari (zobacz wiadomości od #621).
Autobus nr 1 ma dodatkowo literę za jedynką: 1L jedzie z MD do centrum, a 1R z centrum do MD (o czym informował wcześniej bim-bam).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 02 Lis 2023 12:19 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 166
Czy transfer z lotniska do Kutaisi za 15 euro to dobra cena? Przylot mamy EEG we wtorek 21-szego o 22 giej. Jest to oferta z hostelu, w którym mamy nocleg. Wg mnie to dosyć drogo. (Marszrutki nie wchodzą w grę o tej porze) Myślę o łapaniu czegoś na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 02 Lis 2023 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1907
Loty: 287
Kilometry: 305 821
złoty
@Ves123

Bolt
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#652 PostWysłany: 02 Lis 2023 12:40 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 67
Bolt pokazuje 29 GEL tzn róznica w cenie nie jest drastyczna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 09 Lis 2023 09:47 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 2078
niebieski
Aktualnie moje doświadczenie z trasy lotnisko <--> Kutaisi.
Z lotniska szliśmy na marszrutkę nagabywani ostro przez niby taksówkarz i taksówkarzy. Nota bene wisi obok bankomatów w strefie przylotów ekran z oficjalnymi cenami taxi do Kutaisi: 35 GEL i 70 GEL za minivana. :shock: Jako że my w 5 osób, to raczej zwykłe taxi by się nie dało - chociaż to Gruzja jest więc... ;)
Idziemy w stronę drogi, a za nami jakiś agresywnie krzyczący, że 40 GEL - i z oddali zaczął, że jednak 20 GEL. :roll: No to przystanęliśmy, dopytuję tak 5x czy "dwadcati Lari?". No niby tak. To jeszcze dopytałem czy po adres w centrum - no niby że tak. To myślę, że jak 20 GEL, to dziwne, ale bierzemy.
Potem okazało się, że gostek zgarnął jakiegoś turystę, który też dał 20 GEL, ale nie za 5 tylko za siebie samego czyli 1 osobę. Najsmutniejsze, że ten turysta jechał do... Batumi. Więc sami wiecie - nie dość, że mocno przepłacił, to jest "w tę i nazad". :? Wysadził go na dworcu przy busie do Batumi, a nas pod kwaterą jakieś 4 km dalej.

Powrót dzisiaj:
Mogę powiedzieć, że nie dało się kupić biletów i kierowcy, bo oni krzyczeli, że kamery video itd., więc udaliśmy się do kasy. Tak się złożyło, że zostało mi 20 GEL - nastawiałem się jednak na bilet u kierowcy, o czym niektórzy tutaj pisali. Ale brakowało mi piątaka do 25 GEL - jednak patrzę, a w środku kobieta ma 3 terminale płatnicze, a na okienku naklejki Visa itd.
Ale kobieta widzę, że wypisuje tylko 4 bilety, to się poirytowałem i powtarzam 3-ci raz, że chcę 5 sztuk, a za 1 zapłacę kartą. :evil: Ona że niby wszystkie terminale nie działają. Totalna ściema. :oops:
No to udałem się do oddalonego 300 metrów bankomatu bezprowizyjnego (kartę też mam bezprowizyjną i z dobrym kursem) Basis Banku - i wypłaciłem 5 GEL.

Osobiście nie lubię - acz korzystam w wielu krajach - takiego podejścia, gdzie cena jest taka jak aktualne widzimisię oznajmiającego. Niech sobie tę cenę ustalą w zasadzie dowolną (bo jak będzie za drogo to będą inne alternatywy), ale żeby to było jasne i precyzyjnie określone. A tutaj: jaki jest koń - każdy widzi. :lol:

Podaję inne oficjalne ceny z lotniska - Taxi sedan/minivan//bus:
Batumi: 300/400//20 GEL
Tbilisi: 450/550//25 GEL

Autobus miejski 1L/1R - 1,50 GEL za osobę. Płatność kartą płatniczą zbliżeniowo w kasowniku: mega wygodnie. Dodatkowo autobus miejski(sic!) na prawie wszystkich poręczach pionowych posiadał po 2 porty USB do ładowania telefonu. Czyli jednak da się nowocześnie, nawet w biednym kraju! :)
...żeby tylko taki "podmiejski" autobus jeździł na lotnisko, to byłoby tam normalnie. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 26 Lis 2023 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4149
Loty: 474
Kilometry: 704 594
platynowy
Ostatnie 2 doświadczenia z dojazdem KUT-Kutaisi

Łapanie marszrutki przy lotnisku w kierunku Kutaisi oczywiście banalnie proste - wszystko co jedzie w prawo nam pasuje.
Za pierwszym razem czekałem ok. pół minuty (ok. 13) - jeszcze w tym czasie zdążył mnie zagadnąć taksówkarz - najpierw 40, potem 20 lari.
Za drugim kilka sekund (ok. 21)
W obu przypadkach cena 3 lari.

Raz z Kutaisi wracałem za 3 lari - jest to busik jadący (bodajże) do Samtredi mający na tabliczce także AIRPORT (ok. 17)
Za drugim razem (sobota ok. 19) obok Maca było już tylko kilka busików - podszedłem do tego jadącego do Batumi. Pierwsza cena to 10 lari, potem info, że 10 lari ale za 2 osoby - jak powiedziałem, że cena to 3 lari to powiedział, że w kasie to będzie 10 lari (faktycznie tyle). Spieszyło nam się, nie było alternatywy więc pojechaliśmy.

Myślę, że dobrym pomysłem przy powrocie na KUT jest łapanie busa w zaznaczonym miejscu.
Zawsze wszystkie busy wyjeżdżające spod Maca tam jeszcze stają zabrać pasażerów, a być może jakieś jadące aleją od prawej też będą nam pasować (ale to oczywiście w sytuacji jak nie ma busa za 3 lari spod Maca).

Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 320.26 KiB | Obejrzany 645 razy ]


----------

Aktualnie lotnisko świętuje 1 mln pasażerów.
Trochę mnie to zdziwiło, bo lotnisko działa już ponad 10 lat - wynika, że obsługuje niecałe 100 000 pasażerów rocznie - jakoś mi się wydawało, że jednak sporo więcej.
Ciekaw jestem, czy fotka Tu-144 jest przypadkowa, czy faktycznie w czasach ZSRR w Kutaisi tam lądował.

Image
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#655 PostWysłany: 28 Lis 2023 01:03 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 503
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@Tomo14
Z tego co kojarzę to już na początku roku jak byliśmy w styczniu albo lutym wisiał ten baner z milionem pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#656 PostWysłany: 28 Lis 2023 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 42
Loty: 93
Kilometry: 158 981
Czy ktoś ostatnio praktykował dojazd z lotniska do Batumi innym transportem niż Georgian Bus? Okazuje się, że w najbliższą sobotę nie mają autobusu dopasowanego do lotu z Wrocławia (przylot o 12:40), jest autobus dopiero o 16 i trochę nie chce nam się czekać. A transfer Wizza nie pokazuje w ogóle godziny odjazdu przy zakupie biletu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 28 Lis 2023 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4149
Loty: 474
Kilometry: 704 594
platynowy
Z lotniska do Batumi to akurat temat jest bardzo prosty (i wielokrotnie powtarzany w wątku).
Wychodzisz na wprost z terminala, idziesz w miejsce gdzie jest przystanek i łapiesz busa jadącego w lewą stronę z napisem Batumi.
O tej godzinie to powinieneś czekać nie więcej niż 10-20 minut.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Hebe lubi ten post.
 
      
#658 PostWysłany: 04 Sty 2024 12:05 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
Czy ktoś faktycznie jechał Boltem z Batumi na KUT? Czy cena faktycznie wynosiła około 130 lari? Pytam, bo w Sylwestra cena z Kutaisi do Tbilisi też była całkiem przyzwoita, ale nikt nie chciał za tyle jechać, każdy odwoływał, po tym, jak pytał się nas jaka wyskakuje cena :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 04 Sty 2024 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2336
złoty
Kod: happy-geobus
20% zniżki na GeorgianBus, zakupy do 14.01, przejazdy do 31.03
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
evedodo uważa post za pomocny.
 
      
#660 PostWysłany: 05 Sty 2024 16:31 

Rejestracja: 05 Sty 2024
Posty: 4
Siema. Czy orientuje się czy jest bezpośrednie połączenie między lotniskiem kutaisi a lotniskiem Tbilisi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group