Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2860 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 143  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#2561 PostWysłany: 14 Gru 2023 13:38 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1118
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
OK czyli te 2752,81 to już jest standardowy kurs MC
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Curve
#2562 PostWysłany: 14 Gru 2023 15:45 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 198
lolekanabolek napisał(a):
czyli czekać, powinno się chyba samo naprawić
A jak wczoraj mnie 4x odrzuciło w 2 sklepach, to myślałem ze to przez zmianę nowej wirtualnej na nową fizyczną...
Skasowałem wszystkie karty i wprowadziłem od nowa.
Niby na ich stronie wszystkie systemy działają wczoraj i dziś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2563 PostWysłany: 14 Gru 2023 17:45 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 134
I po ponownym dodaniu kart jest ok??
Dzisiaj próbowałem i nadal zonka zaliczyłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2564 PostWysłany: 14 Gru 2023 17:55 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 198
Pierwsza próba OK
Teraz podkladam wczoraj odrzuconą... i zonk.
Ot zagwozdka...
Obie kredytowki z Citi.
MC poszła. Visa odrzucona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2565 PostWysłany: 14 Gru 2023 18:31 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 134
U mnie w Citi też jest Visa. Może tu jest pies pogrzebany??

Przy okazji, znowu jest promka na X. Zastanawiam się nad nią.
Czy dobrze rozumiem, jak po 3 miesiącach wrócę do standardowego planu to zostanę przy nowej karcie?? Będzie ona nadal działać do końca waznosci. Nie skasują mnie za dostawę karty do planu standardowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2566 PostWysłany: 14 Gru 2023 19:01 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 198
Będę musiał wrócić do podstaw - czy ta karta Citi Visa działa fizycznie?
Ale to jutro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2567 PostWysłany: 14 Gru 2023 19:03 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 134
I mnie działa, po odrzuceniu przez Curve bez problemu zapłaciłem plastykiem Citi Visa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2568 PostWysłany: 14 Gru 2023 22:53 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 198
Skargi na odrzucanie płatności rzekomo przez bank się pojawiają w opiniach do apki...
Weszła nowa wersja... obadamy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2569 PostWysłany: 15 Gru 2023 11:26 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 198
Nie działają płatności kartami Visa.
Odrzuciło mi dziś Visa Credit Citi i Visa Debit Revolut.
MC Credit Citi działa.
Żadne czary z czyszczeniem pamięci apki, usuwaniem i dodawaniem kart, aktualizacją apki - nie działają.
Zobaczę jak tam GBiT na Visę pójdzie...

Edit:
Revolut pokazuje odrzuconą transakcję z komunikatem, że podczas płatności był problem z połączeniem "spróbuj ponownie " 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2570 PostWysłany: 15 Gru 2023 12:04 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2120
HON fly4free
Wczoraj zrobiłem z 9 operacji GBIT właśnie na Revout VISA i wszystko przeszło gładko.
Appka na Android wersja 41600018
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2571 PostWysłany: 15 Gru 2023 15:31 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 134
ja mam 4.17.0 i problemy z visa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2572 PostWysłany: 15 Gru 2023 15:58 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 198
4.16 nie działała Visa
4.17 to samo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2573 PostWysłany: 16 Gru 2023 09:17 

Rejestracja: 16 Gru 2023
Posty: 5
man4business napisał(a):
Powinieneś napisać: "dla mnie nie ma sensu". Dla kogoś innego może mieć sens. Cashback 1% z 12 wskazanych miejsc zakupowych (od stycznia 2024) pozwala spokojnie na wykręcenie kilkuset zł rocznie zwrotu... (zależy jakie kto zakupy robi oczywiście, ale są też takie punkty, w których można większe rzeczy kupować). Plus dla mnie ważny jest GBIT 120 dni, dzięki któremu mam totalnie w nosie za granicą, czy mam walutę, czy nie mam, czy jest weekend czy nie. Potem mam 4 miesiące na przepięcie transakcji na inną kartę, na której np. korzystniej kupię walutę, pozbędę się weekendowych dopłat itd. Zwykle zwraca mi się z jakiegoś wyjazdu 100-200 zł po takich operacjach. I też ważny szczegół - wszystkie zwroty ze skasowanych biletów itp. wracały do mnie w kwocie co do grosza identycznej jak płatność. Zapomniałem co to są "reklamacje w banku" z powodu "różnic kursowych" po otrzymaniu zwrotu. Ubezpieczenia szkoda to fakt, zwłaszcza że dwa razy skutecznie skorzystałem, ale cóż - i tak nie było to moje jedyne ubezpieczenie, a przynajmniej się dowiedziałem gdzie ewentualnie się ubezpieczać na wyjazd, żeby nadal korzystać.


Płacąc Curve można też co nieco zarabiać na osłabieniu złotówki, np. płacąc na codzień w Polsce Curve z podpiętą kartą w EUR. Jeżeli w ciągu 120 dni kurs EUR istotnie się umocni, robię GBIT na kartę w PLN i na podpiętą kartę wracają EUR kupione kilkanaście/kilkadziesiąt groszy taniej. Oczywiście w takim przypadku na codzień ponoszę koszty przewalutowania, co jednak w moim przypadku rekompensuje cashback w kryptowalucie na karcie w EUR (Plutus)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2574 PostWysłany: 16 Gru 2023 09:17 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 134
Naprawili już, poszło kartą Citi Visa
Góra
 Profil Relacje PM off
Slavekk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2575 PostWysłany: 16 Gru 2023 12:15 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2120
HON fly4free
tetomek napisał(a):
Płacąc Curve można też co nieco zarabiać na osłabieniu złotówki
Owszem, ale raczej płacisz PLN podpiętą kartą w EUR bo takie masz, raczej niecodzienne jak na klienta z Polski, uwarunkowania - np. zarabiasz w EUR. Tak samo można z CHF, USD... Niestety każdy wybór determinuje kierunek kursu, na którym później "można zarobić"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2576 PostWysłany: 16 Gru 2023 12:25 

Rejestracja: 16 Gru 2023
Posty: 5
man4business napisał(a):
tetomek napisał(a):
Płacąc Curve można też co nieco zarabiać na osłabieniu złotówki
Owszem, ale raczej płacisz PLN podpiętą kartą w EUR bo takie masz, raczej niecodzienne jak na klienta z Polski, uwarunkowania - np. zarabiasz w EUR. Tak samo można z CHF, USD... Niestety każdy wybór determinuje kierunek kursu, na którym później "można zarobić"...


Nie zarabiam w EUR, po prostu płacąc w Polsce kupuje EUR od Curve.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2577 PostWysłany: 16 Gru 2023 12:29 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2120
HON fly4free
To powiem szczerze, że nie rozumiem twojej strategii. Jeśli "grasz na spadek" PLN do EUR, to rozumiem zakup EUR (i sprzedaż w dowolnym momencie gdy się opłaca), ale po co wtedy je przepalać z powrotem płatnościami Curve...
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2578 PostWysłany: 16 Gru 2023 13:05 

Rejestracja: 16 Gru 2023
Posty: 5
man4business napisał(a):
To powiem szczerze, że nie rozumiem twojej strategii. Jeśli "grasz na spadek" PLN do EUR, to rozumiem zakup EUR (i sprzedaż w dowolnym momencie gdy się opłaca), ale po co wtedy je przepalać z powrotem płatnościami Curve...


Płacąc Curve zamrażam EUR kupione po danym kursie. Jeżeli kurs EUR spadnie nie zyskuję, ale też nie tracę (poza kosztami dwukrotnego przewalutowania, co jednak z nawiązką rekompensuje mi cashback na Plutusie). Jeżeli kurs wzrośnie, zyskuję dzięki GBiT, bo otrzymuję z powrotem EUR, za które mogę kupić więcej za PLN (albo sprzedać).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2579 PostWysłany: 16 Gru 2023 13:14 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 2120
HON fly4free
Czyli jedyny sens, jaki widzę, to jest jakieś krypto, które dostajesz za obrót w EUR, bo wszystko co napisałeś można równie dobrze zrobić "w drugą stronę". Czytaj: płacąc w PLN (czyli normalnie), mogę przepiąć transakcję na jakąś kartę w EUR, jeśli złotówka się wzmocni. Wydam w ten sposób mniej EUR, niż w momencie transakcji wykonanej oryginalnie w PLN. Twoja strategia przynosi zysk tylko gdy PLN się osłabi, moja tylko, gdy PLN się wzmocni. "Dwóch srok" niestety za ogon trzymać się nie da. To wszystko oczywiście jeszcze musi się stać nie później niż do 120 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2580 PostWysłany: 16 Gru 2023 14:10 

Rejestracja: 16 Gru 2023
Posty: 5
man4business napisał(a):
Czyli jedyny sens, jaki widzę, to jest jakieś krypto, które dostajesz za obrót w EUR, bo wszystko co napisałeś można równie dobrze zrobić "w drugą stronę". Czytaj: płacąc w PLN (czyli normalnie), mogę przepiąć transakcję na jakąś kartę w EUR, jeśli złotówka się wzmocni. Wydam w ten sposób mniej EUR, niż w momencie transakcji wykonanej oryginalnie w PLN. Twoja strategia przynosi zysk tylko gdy PLN się osłabi, moja tylko, gdy PLN się wzmocni. "Dwóch srok" niestety za ogon trzymać się nie da. To wszystko oczywiście jeszcze musi się stać nie później niż do 120 dni.


Z tymi dwoma srokami to tak nie do końca, bo jak złotówka się osłabia robię GBIT na transakcje dokonywane za granicą, w walutach obcych :-) Moja strategia generuje tylko koszty przewalutowań, jest niewrażliwa na spadek kursu EUR. Przy czym jest spora szansa, że w trakcie 120 dni kurs EUR jednak wzrośnie, co pozwoli mi zrealizować zysk na GBIT. W przypadku Twojej strategii tracisz na spadku EUR lub zamrażasz kwoty w EUR do czasu ponownego wzrostu. No i też ponosisz koszty przewalutowań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2860 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 143  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group