Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8567 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426 ... 429  Następna
Autor Wiadomość
#8441 PostWysłany: 23 Lip 2024 15:46 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 685
srebrny
@Arek15 już niestety skończyło się wylatywanie statusów na przyszłość. Teraz po prostu w każdym roku musisz zdobyć odpowiednią liczbę punktów i punktów kwalifikowanych aby przedłużyć status na następny rok. Jakże proste i jakże okrutne...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Wietnamu: Hanoi z Warszawy z dużym bagażem od 2833 PLN Loty do Wietnamu: Hanoi z Warszawy z dużym bagażem od 2833 PLN
Grudniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Sal za 4057 PLN. Wypoczynek z Katowic Grudniowe all inclusive w 4* hotelu na wyspie Sal za 4057 PLN. Wypoczynek z Katowic
#8442 PostWysłany: 25 Lip 2024 18:09 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 11
Cześć,

mam obecnie 79882 mile, planuję wydać je na loty TK: WWA - KUL i powrót BKK - WAW w okresie koniec stycznia - początek marca. Interesujący mnie termin to "koszt" 80000 mil i 890 złotych (nigdy nie korzystałem z nagród i wydaje mi się to spoko ofertą, jeśli uważacie, że można pokombinować coś lepiej to chętnie się tego dowiem od bardziej doświadczonych użytkowników :)))

Jak łatwo obliczyć brakuje mi 118 mil. Czy jest jakiś w miarę szybki sposób, abym je sobie 'uzbierał'? Coś kupił, zarezerwował (chociaż wiem, że punkty wpadają zazwyczaj dopiero po odbytej rezerwacji).

Na ten moment M&M nie zaliczył mi jeszcze około 5k mil ale nie mam pojęcia kiedy to nastąpi także one mi niestety 'wiszą'.

Wzięcie Karty z żubrem odpada w tym momencie (zmieniam rodzaj działalności z JDG na sp. z o. o. i dowiedziałem się, że mogą nie być w stanie zweryfikować moich dochodów...).

Macie jakies pomysły?

Pozdrowionka!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8443 PostWysłany: 25 Lip 2024 18:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23537
Kupic ubezpieczenie UNIQA

https://www.miles-and-more.com/pl/pl/ea ... ic_01.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8444 PostWysłany: 25 Lip 2024 18:33 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2809
złoty
826 pkt. z payback. Były ostatnio kupony związane z Carrefour, po 1000 pkt., teraz miałem 500 pkt. za zakupy na minimum 10 zł, więc niezbyt wygórowane warunki. Dla nowych to chyba za 4 transakcje za min. 20 zł, dają ten 1000 pkt.
Wczoraj wymieniałem pkt., dziś rano już widoczne. Zatem albo sam zbierzesz, albo znajdź kogoś kto te 826 pkt. ma i niech przeleje na Twój nr M&M...
https://media.carrefour.pl/pr/carrefour ... amu/836791
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8445 PostWysłany: 25 Lip 2024 20:00 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 11
Zeus napisał(a):


Z tego co widzę w regulaminie, to mile naliczają po zakończeniu okresu ubezpieczenia. Także odpada, potrzebuję to raczej "na już".

Ten kerfur to ciekawy trop, sprawdzę. Dzięki. :)

Załączniki:
Screenshot 2024-07-25 at 20.00.26.png
Screenshot 2024-07-25 at 20.00.26.png [ 100.74 KiB | Obejrzany 1842 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8446 PostWysłany: 25 Lip 2024 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1430
złoty
Niby po, ale w rzeczywistości naliczali kiedyś tuż po zapłaceniu. Później były jakieś problemy i w ogóle mi dwa razy nie naliczyli, musiałem pisać. Możesz kupić najtańsze ubezpieczenie na 1 dzień i sprawdzić jak jest teraz.

Jeśli faktycznie naliczają od razu po odbyciu podróży, to możesz kupić kilka polis na jeden dzień w wysokiej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8447 PostWysłany: 25 Lip 2024 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 176
ginqrwo napisał(a):
Zeus napisał(a):
. Także odpada, potrzebuję to raczej "na już".


Podroz planujesz na styczen to niekoniecznie takie ‚na juz’.

Jezeli chcesz mieć mniejsze doplaty to mozesz poszukac polaczenia SQ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8448 PostWysłany: 26 Lip 2024 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 261
niebieski
@ginqrwo Jeśli "już" oznacza parę dni, to najprościej zrobić dwie recki na Holidaycheck i załatwione. Naliczają po paru dniach zwykle.

holidaycheck-ge-100-mil-m-m-za-recenzje-hotelu,1574,110641&p=1711620&hilit=Holidaycheck#p1711620
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8449 PostWysłany: 27 Lip 2024 18:20 

Rejestracja: 07 Lis 2016
Posty: 67
Loty: 299
Kilometry: 656 335
Jeśli te mile, które "wiszą" są za wsteczne naliczenie lotów, to możesz napisać maila z prośbą o przyspieszenie biegu sprawy. Ja tak zrobiłam, bo dostępność wybranych biletów strasznie spadała i osoba która przeczytała maila, była super przemiła, bo mile naliczyły się już na drugi dzień :) I od razu zabookowałam sobie upatrzone bilety :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8450 PostWysłany: 27 Lip 2024 20:11 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2809
złoty
mapa napisał(a):
Czy ktoś ma wiedzę odnośnie aktualnej sytuacji z mileage pooling, ponieważ od jakiegoś czasu ta opcja jest niedostępna. Pytanie czy wróci ta możliwość

Wg https://youhavebeenupgraded.boardingare ... -moeglich/ mileage pooling powróci końcem sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8451 PostWysłany: 30 Lip 2024 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7513
HON fly4free
czy w przypadku złożenia wniosku o wsteczne naliczenie mil za odbyte loty (w moim przypadku LATAM), M&M przysyła jakiegoś maila informującego o tym, jak rozpoznano ten wniosek? Ostatni raz załatwiałem u nich coś takiego już wiele lat temu i nie wiem, jak to teraz wygląda.

Pytam, bo złożyłem kilka wniosków na początku lipca i zaglądam co jakiś czas na konto, ale nic się tam nie pojawia. Jeśli M&M przysyła obecnie jakąś informację, gdy załatwi już dany wniosek, to abstrahując od tego, że z naliczaniem mil za loty LA bywa ponoć loteria, przynajmniej nie traciłbym czasu na regularne weryfikowanie konta M&M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8452 PostWysłany: 30 Lip 2024 18:10 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8425
HON fly4free
@tropikey: dokładnie ten sam problem, od kilku tygodni cisza na linii; do tej pory mile za LA wpadały dokładnie 2 tygodnie po złożeniu wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8453 PostWysłany: 03 Sie 2024 08:04 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1790
srebrny
Ile punktów M&M wpada za odcinek WAW-ADD Ethiopianem? Kalkulator mil jeszcze nie potrafi tego policzyć. 60 tak jak w przypadku innych lotów miedzykontynentalnych linii sojuszu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8454 PostWysłany: 03 Sie 2024 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 261
niebieski
Teoretycznie tak by wychodziło, bo stop w Atenach jest tylko techniczny. Ale też chciałbym znać odpowiedź
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8455 PostWysłany: 03 Sie 2024 09:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 8425
HON fly4free
Jeden numer lotu = stawka pkt międzykontynentalna, za "odcinek" europejski nie będzie nic. Podobnie z milami liczonymi od dystansu: do kalkulacji liczy należnych mil bierze się pod uwagę WAW-ADD a nie sumę dystansu WAW-ATH i ATH-ADD.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#8456 PostWysłany: 03 Sie 2024 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 424
Loty: 1253
Kilometry: 2 500 920
platynowy
tropikey napisał(a):
czy w przypadku złożenia wniosku o wsteczne naliczenie mil za odbyte loty (w moim przypadku LATAM), M&M przysyła jakiegoś maila informującego o tym, jak rozpoznano ten wniosek?


W moim przypadku mile z LATAM pojawiły się koncie M&M po jakichś dwóch tygodniach od claima ale tylko za odcinki na których była odpowiednia taryfa. W drugim przypadku zero mil (zgodnie z tabelą niestety) i pojawił się komunikat w okienku "Konto milowe" na stronce M&M z moim numerem lotu LATAM i destynacją, że "mile zostały już naliczone". Oczywiście naliczyli zero.
_________________
Image

"Turysta to ktoś, kto już od przyjazdu myśli o powrocie do domu, podczas gdy podróżnik nie wie, czy w ogóle wróci"
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8457 PostWysłany: 04 Sie 2024 19:38 

Rejestracja: 12 Sty 2024
Posty: 18
Loty: 80
Kilometry: 201 373
Czy wiecie jak będą naliczone mile w kombinacji lotów z 1 NO SHOW:
1 strona: 2 odcinki - odbyte
2 strona: 1 odcinek odbyty, ostatni opuszczony NO SHOW
Nasz LOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8458 PostWysłany: 04 Sie 2024 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2938
HON fly4free
Dostaniesz mile za odcinki które przeleciałeś.
Chyba że się walną i dostaniesz za całość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8459 PostWysłany: 06 Sie 2024 00:05 

Rejestracja: 27 Sie 2022
Posty: 12
Cześć wszystkim :)

Jakiś czas temu udało mi się zarezerwować ofertę mileage bargains za 55 000 mil i 800 PLN na lot WAW-MIA-WAW. Najpierw mój lot tam został odwołany i zaproponowano mi alternatywę, którą zaakceptowałem. Teraz, na 12 dni przed wylotem, mój lot powrotny również został odwołany i zaproponowano mi powrót dzień wcześniej lub 5 dni później. Żadna z tych opcji mi nie odpowiada, ponieważ mam już zarezerwowane loty krajowe, bilet na US Open, bezzwrotny pobyt w hotelu itd. To oznacza, że albo przegapię wydarzenie i zmarnuję pieniądze, albo zostanę w Stanach dużo dłużej niż chcę i znowu zmarnuję sporo pieniędzy co mi się nie widzi ;)

Czy jest coś, co mogę zrobić, aby zaproponowano mi inną alternatywę niż to co mogę wybrać online? Inna trasa, przewoźnik, cokolwiek? Są dostępne loty, ale prawdopodobnie nie ma wystarczająco dużo reward space, więc nie oferują mi tam miejsca. Próbowałem dzwonić zarówno na polską, jak i niemiecką infolinię MM, ale bezskutecznie - widzą mniej dostępnych opcji niż widzę sam online. Czy jest jakaś inna forma kontaktu z nimi?

Zaskakujące jest dla mnie, że mogą odwołać lot i najlepsze, co proponują, to zmienić rezerwację na 5 dni dłuższą lub całkowicie ją odwołać na krótko przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8460 PostWysłany: 06 Sie 2024 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2969
platynowy
Dzwoniles na infolinie, bo z tego co napisales to wnioskuje, ze nie ? Zadzwon i sie dowiedz
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy, 06 Sie 2024 08:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8567 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426 ... 429  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group