Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 14 Sie 2024 18:03 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 575
niebieski
Mnie skusiła ta niezliczona ilość przygód w miesiącu i już widzę te powroty przez Londyn, Mediolan, Rzym, hej przygodo
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
W sezonie! Loty (z walizką) na Florydę z Warszawy za 2522 PLN. Wynajem kabrioletu od 227 PLN/doba W sezonie! Loty (z walizką) na Florydę z Warszawy za 2522 PLN. Wynajem kabrioletu od 227 PLN/doba
Luksus w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2117 PLN. Wyloty z 3 miast Luksus w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z all inclusive od 2117 PLN. Wyloty z 3 miast
#102 PostWysłany: 14 Sie 2024 18:23 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2481
platynowy
Z tego co widzę, już wyprzedane dla (wszystkich) niemieckich lotnisk bazowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 14 Sie 2024 20:04 

Rejestracja: 03 Lut 2024
Posty: 25
Kupilem. Niestety Londyn tez wyprzedany, takze poszlo na Warszawe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 14 Sie 2024 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1792
platynowy
parafuso napisał(a):
Zakładając cenę abonamentu 499 EUR i bilet za 9.99 EUR, wychodzi na to, że:
10 bilet kosztuje 256.93 zł. (499 EUR + 10x9.99 EUR)/10*4.29
20 bilet to 155.53 zł.
30 bilet to 114.21 zł.
40 bilet to 96.37 zł.
50 bilet to 85.67 zł.
60 bilet to 78.54 zł.
70 bilet to 73.44 zł.
80 bilet to 69.62 zł.
90 bilet to 66.64 zł.
100 bilet to 64.26 zł.


To jest dobre. Jeszcze warto dodac ze przy 10 lotach Wizz dostanie of Nas 2561zl, przy 100 6426zl :D a tak by mial 0zl..
Z tymze sporo ludzi cos dokupi - jak nie my to inni pasazerowie Bo nie bedzie mozna liczyc na wolne miejsca w samolocie I przesiadke cala rodzina :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 14 Sie 2024 20:48 

Rejestracja: 14 Sie 2024
Posty: 5
Odświeżę jeszcze temat punktów 4.3 i 4.4 regulaminu, nie zgadzam się w pełni z poprzednią interpretacją, a może nawet bardziej niepokoi mnie sposób w jaki jest to zapisane.

Otóż według mnie WizzAir widzi to tak, że co prawda opłata roczna nie może być zmieniona w trakcie trwania abonamentu, zmieni się ewentualnie w następnym okresie rozliczeniowym i jest to wprost zapisane w punkcie 4.4, ale już ta opłata stała za odcinek lotu może się zmienić w czasie i wystarczy że ją zmienią na stronie internetowej, ale już nie ma informacji że w przypadku zmiany będzie ona dotyczyła jedynie nowych użytkowników lub tych którzy przedłużając abonament zaakceptują nowe warunki.

Zdaję sobie sprawę, że gdyby chcieli zmieniać warunki w trakcie gry to byłaby to sprawa do UOKiKu czy sądów, ale wydaje mi się że mogą myśleć że są 'sprytni' i zostawili sobie takie okienko do podniesienia dopłaty po jakimś czasie. Kalkulacja robi się inna gdy zamiast €9,99 byliby €14,99 lub €19,99.


4.3 The Voucher Fee is set out on the Website. The amount of Voucher Fee and the Flat Fee (as published on the Website) may change from time to time and will be published on the Website.
4.4 The Voucher Fee within Your current Eligible Period, however, may not be changed (ie. in case of a change, the new Voucher Fee will be applicable only for the next Eligible Period if
You do not terminate Your registration before that in line with Point 7.1). You will be notified by email within 30 days before the planned changes to the Voucher Fee.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 14 Sie 2024 21:03 

Rejestracja: 14 Sie 2024
Posty: 4
Według mnie po prostu pogubili się we własnym nazewnictwie. Ten regulamin jest napisany na kolanie…

Punkt 3.3 na przykład mówi: Should You pay the Voucher Fee before 13 August 2024, the Eligible Period starts with the 25 September 2024.
Zapłaciłem 13 sierpnia, czyli nie przed 13 sierpnia. Czy to oznacza, że mój "Eligible Period" powinien się zacząćod razu?

Idźmy dalej – co to w ogóle jest Eligible Period? Punkt 2 mówi, że Eligible Period: has the meaning defined in Point 3.2.

Zobaczmy więc na punkt 3.2. Tam są wypisane dane, które trzeba podać przy rejestracji. Nie ma w tym punkcie słowa o definicji Eligible Period.

Wykupiłem pakiet wczoraj, ale zastanawiam się, czy od niego nie odstąpie. Cały regulamin wygląda, jakby powstał na ostatni moment i nikt go nawet nie sprawdził.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 14 Sie 2024 21:15 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2279
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Moim zdaniem @Kserkses91 ma rację i Flat Fee może być zmieniona w każdej chwili także dla obecnych użytkowników, ale pomija jeden bardzo istotny element: Wizz nie może tej opłaty zmienić w dowolny sposób, bo w regulaminie jest odniesienie do węgierskiej ustawy LIX z 2023, która określa opłaty dla linii lotniczych i to wysokość tych opłat jest podstawą ustalania wysokości Flat Fee.
Obecnie stawka to 3900 HUF, czyli w przybliżeniu 10€.
W moim rozumieniu regulaminu zmiana Flat Fee może nastąpić tylko w wypadku zmiany opłat w tej węgierskiej ustawie, co mocno ogranicza ryzyko częstych i nagłych zmian, ale ich nie wyklucza - bo podwyżkę musieliby dogadać z parlamentem ;)

Cytuj:
Flat Fee: corresponds to the amount defined in Article 2 (3) of Act LIX of 2023 on airline contributions and
amending certain tax laws as amended from time to time. The Flat Fee is determined in EUR from HUF
at the exchange rate applied by Wizz Air at the time of the payment. The applied conversion rate may
differ from official or interbank exchange rates.


https://njt.hu/jogszabaly/2023-59-00-00
§2, pkt. 3ba
Cytuj:
(3) A hozzájárulás mértéke
a) ha az utas végső úti célja az Albán Köztársaság, az Andorrai Fejedelemség, Bosznia-Hercegovina, az Észak-macedón Köztársaság, Izrael Állam, az Izlandi Köztársaság, a Koszovói Köztársaság, a Liechtensteini Fejedelemség, a Moldovai Köztársaság, a Monacói Hercegség, Montenegró, Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királysága, a Norvég Királyság, San Marino Köztársaság, a Svájci Államszövetség, Szerbia Köztársaság, a Török Köztársaság, Ukrajna és az Európai Unió területén található,
b) az a) pontban meghatározottakon kívüli országokba végső úti céllal repülő utasonként
ba) 10,50 kilogrammnál alacsonyabb 3. § (1) bekezdése szerinti egy ülésre jutó kibocsátási értékkel rendelkező légi jármű esetén 3900 forint,
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 14 Sie 2024 21:35 

Rejestracja: 14 Sie 2024
Posty: 4
A takie ciekawostki o All You Can Fly opowiada chatbot Wizzaira ;)

Cytuj:
Booking Window: Seats are available up to 3 days before departure and are subject to availability.
Destinations: Access to all destinations within the Wizz network.
Booking Process: Purchase the membership on the All You Can Fly site, then book flights through the same site. You’ll need to book at least 3 days in advance. Baggage and additional services are not included but can be purchased separately.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 14 Sie 2024 22:12 

Rejestracja: 14 Sie 2024
Posty: 5
-- 14 Sie 2024 21:54 --

Sam mieszkam w Eindhoven, niedaleko lotniska, przez chwilę myślałem o zakupie tego abonamentu, ale po analizie siatki połączeń i rozkładu lotów na ten moment zrezygnowałem z tego pomysłu. Ciężko ułożyć sensowne 'czyste' weekendówki w takiej liczbie aby płacenie takiego wpisowego miało sens, nawet jeżeli chciałbym w planach zawrzeć również Kolonię i Dortmund.

Z drugiej strony myślałem o powrotach na weekendy do Polski, konkretniej na lotnisko Chopina, docelowo może zakup jakiejś działki w fajnym miejscu i prace na niej i o ile w sezonie letnim rozkład lotów jest całkiem w porządku:

EIN-WAW 16:50-18:40 (piątki)
WAW-EIN 12:45-14:50 (niedziele)

to już w sezonie zimowym nie jest tak fajnie:

EIN-WAW 14:55-16:45 (piątki)
WAW-EIN 12:10-14:20 (niedziele)

Może mógłbym się jakoś ugadać żeby jeszcze wcześniej urywać się z pracy i odrabiać to w inne dni, ale to już jednak byłby jakiś problem. Wstępnie sobie liczyłem że przy założeniu kosztu €100 miesięcznie miałbym do wykorzystania 30 przelotów RT do Polski, co oznacza €40 za przelot w obie strony (przy obecnych podwyżkach podatków lotniskowych w Holandii praktycznie nierealny jest zakup biletów w tej cenie na tej trasie, a już ze świecą szukać takich cen na weekend).

Plusy:
- atrakcyjna cena
- WAW a nie WMI (mieszkam na południe od stolicy, to sporo zmienia)
- przy takim układzie nie ma ryzyka braku lotu powrotnego, rezerwuję dopiero w momencie gdy mogę zarezerwować też powrót

Minusy:
- popularna trasa emigrancka, ryzyko częstego braku dostępnych biletów? Eindhoven jako bazy już nie można wybrać, obawiam się że wiele osób wpadło na podobny pomysł, a przy limicie 10% osób z abonamentem za lot daje nam to 23 osoby w Airbusie A321. Dużo i niedużo, ciężko stwierdzić w ciemno.
- Wizzair zmienia rozkład lotów, wrzuca rotację WAW-EIN-WAW jako pierwszą w piątek i cały misterny plan...
- odcina mnie to praktycznie od potencjalnie bardziej odpowiadających lotów ryanaira (pod względem np. godzin lotów). Jeżeli miałbym z nich korzystać to zabijałoby to sens abonamentu.
- w razie jakiejś awarii i konieczności powrotu do EIN z przesiadkami zostają mi tak naprawdę 3 opcje z jedną przesiadką: Budapeszt, Rzym i Tirana, z czego Tirana nie nadaje się na przesiadkę tego samego dnia w kierunku Eindhoven.

Trzeba powiedzieć że całkiem sprytnie sobie to Wizz wymyślił, dostępność wolnych miejsc w abonamencie może pokazać jaką tylko chce, szczególnie na tylko 'lepszych' trasach (jest to zupełnie nieweryfikowalne), może sobie zawsze zostawić kilka foteli które sprzeda za ciężkie pieniądze tylko którzy muszą lecieć i muszą kupić bilet last minute, resztę miejsc może dopełnić tymi z abonamentem, więc niewiele tu traci. Anulować zarezerwowany lot jest trudno (czyżby tylko względy medyczne?), po trzech no-show mają podkładkę żeby wypowiedzieć umowę bez żadnego zwrotu np. tym którzy wg nich nadmiernie wykorzystują system. Nie wydaje mi się żeby mieli jakąś taryfę ulgową dla tych którzy spóźniliby się na lot z powodu opóźnienia innego lotu Wizzair, ale to już pewnie wyjdzie w praniu.

Trochę zazdroszczę wszystkim którzy są w Polsce i mogą latać z Wawy czy Krakowa, gdybym tam teraz był to pewnie już bym miał swój abonament, w obecnej sytuacji, myśląc na chłodno muszę zrezygnować.

Na koniec, macie jakiś sposób na odfiltrowywanie lotów przesiadkowych tak aby pozostawały jedynie loty WizzAir bez względu na cenę? Popularne OTA nie pokazują wszystkich możliwości, ciężko wylistowanie połączeń Eindhoven-Madera przez Budapeszt, Warszawę, Katowice, Gdańsk czy nawet Rzym.

-- 14 Sie 2024 22:12 --

Wątek @ms993 o tej węgierskiej ustawie jest ciekawy, ale nie wiem czy on nie dotyczy tylko lotów z/do Węgier. Nawet jeżeli on dotyczy jakimś cudem całej siatki W6 z tego względu że przewoźnik jest zarejestrowany na Węgrzech, to nie bardzo rozumiem jak ta uchwała miałaby mieć wpływ na 5W czy W9. Wydaje mi się że oni po prostu chcą mieć wytrych i podkładkę pod ewentualne podwyżki opłat. Gdy szambo wyleje i będą mieli mnóstwo reklamacji to będą pokazywać ten punkt regulaminu licząc na to że większość odpuści. Mam nadzieję że będę złym prorokiem...
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 14 Sie 2024 22:32 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2279
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@Kserkses91
Tam jest przecież wprost napisane, że ta opłata jest ustalana w konkretny sposób i jej wysokość odpowiada stawce opłaty z tej ustawy przeliczonej z HUF na EUR, więc tu nie ma żadnego pola manewru. Niezależnie czy to ma sens czy nie, z regulaminu wprost wynika, że Flat Fee dla całej siatki zależy od węgierskich stawek i tyle. Reszta to moim zdaniem twoja nadinterpretacja, bo tam nie ma żadnego "wytrychu", tylko bardzo jasno określony sposób ustalania tej opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 14 Sie 2024 23:09 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1132
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Być może chodzi o kurs forinta do euro. Skoro opłata w euro ma być przeliczeniem z forinta, to w naturalny sposób będzie się zmieniać w zależności od kursu.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 14 Sie 2024 23:24 

Rejestracja: 14 Sie 2024
Posty: 5
@ms993
Może i nie byłoby tak źle gdyby ta opłata mogła się zmienić dopiero po zmianie ustawy, choć z drugiej strony z Orbanem nigdy nic nie wiadomo i wcale bym się nie zdziwił gdyby podniósł tą opłatę np. dwukrotnie.

Prawnikiem nie jestem, ale według mnie opłata 3900 HUF o której piszesz i widniejąca w punkcie 3ba §2 przywołanej ustawy dotyczy: lotów których destynacją są kraje której nie widnieją na liście w punkcie 3a (a więc nie UE i większość Europy) i dla konkretnego (niskiego) poziomu emisji. Dla państw wymienionych w punkcie 3a wg mnie brakuje na samym początku konkretnej stawki pieniężnej. Jeżeli nie byłaby inna to nie byłoby w ogóle tego wydzielenia jednej grupy krajów i innych stawek dla pozostałych.

Dalej, z TC WizzAir All you can fly:

Flat Fee: corresponds to the amount defined in Article 2 (3) of Act LIX of 2023 on airline contributions and amending certain tax laws as amended from time to time. The Flat Fee is determined in EUR from HUF at the exchange rate applied by Wizz Air at the time of the payment. The applied conversion rate may differ from official or interbank exchange rates.

Powiesz że szukam dziury w całym, ale taki zapis daje Wizzairowi zupełną dowolność w ustalaniu kursu wymiany HUF/EUR. Może powiedzieć że te załóżmy 3900 HUF to wg ich €12, a potem np. €15 itd. Nie trzeba zmieniać żadnej ustawy.

Strasznie to wszystko niechlujnie jest napisane, i ta ustawa i ten nieszczęsnynakolaniepisany regulamin. Wszystkim którzy się zdecydowali ryzykować życzę pomyślności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 14 Sie 2024 23:27 

Rejestracja: 14 Sie 2024
Posty: 4
Zastanawiam się właśnie czy nie napisać na support z pytaniem o start rocznego okresu. Tak jak rozumiem punkt 3.3, to mój powinien już się zacząć. Nie zapłaciłem przecież przed 13 sierpnia…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 14 Sie 2024 23:40 

Rejestracja: 14 Sie 2024
Posty: 5
W ogóle ustalanie opłaty dla lotów po całej Europie (pomijających Węgry) lub równie dobrze powiedzmy Abu Dhabi - Malé na podstawie opłaty środowiskowej pobieranej w imieniu rządu przez lotniska w małym środkowoeuropejskim kraju to jest dla mnie jakiś absurd. To trochę tak jakby opłata za jednorazowe wejście do powiedzmy Afrykarium we Wrocławiu zależała od stawek za wywóz odpadów zmieszanych od gospodarstwa domowego zamieszkującego budynek jednorodzinny w Legionowie. Cyfra się zgadza no więc czemu by tego nie powiązać? Można, ale po co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 15 Sie 2024 00:01 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 588
niebieski
To zależy od rodzaju karty ja płaciłem revolutem te 499 euro i przeszło, tą czarną metalową( są inne kolory ale tak chyba każdy wie o jaka chodzi bo na początku była tylko czarna) , ta zwykła "fioletowa" nie przechodzi i już wcześniej kupowałem tym revolutem bilety na Wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 15 Sie 2024 07:10 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 1132
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Co do czasu startu usługi i ceny, to na stronie pisze "The regular price is € 599,00 from 16th August 2024" więc myślę, że te 499e to cena promocyjna, a czas trwania abonamentu (12 miesięcy) będzie się zaczynał w momencie dostępności usługi, czyli 25 września. Inaczej to nie miałoby sensu.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 15 Sie 2024 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4473
HON fly4free
Moze i nie ma sensu, ale w T&C wprost jest wylaczone dzialania / rozpoczecia usługi (od 25/9) dla platnosci PRZED 13/8, wiec wszystko od 13/8 wlacznie powinno byc z definicji dopelnieniem, czyli... aktywne. Ot jakosc papierkow W6. Sami sobie strzelaja w kolana.
PS> czat nie dziala, mozna pisac na Berdyczow.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 15 Sie 2024 12:56 

Rejestracja: 15 Sie 2024
Posty: 1
pawel319 napisał(a):
Klebek napisał(a):
Czy spotkał się ktoś może z komunikatem "Płatność nieudana - Nie mogliśmy obciążyć Cię opłatą. Kliknij poniższy przycisk, aby ponowić płatność."?

u mnie tak było ale po zmianie karty przeszło bez problemu, nie chciała przejść debetowa revoluta. A w zasadzie dwie nie chciały przejść bo robiłem zakup dla dwóch osób i ta sama sytuacja była.


Mam ten sam problem, na jaki bank zmieniłeś bo mi w dalszym ciągu żadna karta debetowa i kredytowa nie działa??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 15 Sie 2024 14:36 

Rejestracja: 20 Cze 2017
Posty: 84
niebieski
ppat napisał(a):
pawel319 napisał(a):
Klebek napisał(a):
Czy spotkał się ktoś może z komunikatem "Płatność nieudana - Nie mogliśmy obciążyć Cię opłatą. Kliknij poniższy przycisk, aby ponowić płatność."?

u mnie tak było ale po zmianie karty przeszło bez problemu, nie chciała przejść debetowa revoluta. A w zasadzie dwie nie chciały przejść bo robiłem zakup dla dwóch osób i ta sama sytuacja była.


Mam ten sam problem, na jaki bank zmieniłeś bo mi w dalszym ciągu żadna karta debetowa i kredytowa nie działa??



ja mam ten sam problem w tym momencie:
po którejś próbie przeszla weryfikacja karty (obciażenie 0 euro) - ale sama płatność nie przeszła,

mam 2 konta, do których podpinałem karty (sama zmiana karty działa za n-tym razem) - ale płatność nie przechodzi:
- Revolut Credit
- Pekao MasterCard
- PKO BP Visa

w każdej to samo

więc myślę że to jakaś czasowa awaria po ich stronie. Mam tylko nadzieję, że jak płatność przejdzie np. jutro to to będzie 499euro a nie 599

Załączniki:
Zrzut ekranu 2024-08-15 o 14.40.33.png
Zrzut ekranu 2024-08-15 o 14.40.33.png [ 80.19 KiB | Obejrzany 2762 razy ]


Ostatnio edytowany przez dominiq1920, 15 Sie 2024 14:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 15 Sie 2024 14:40 

Rejestracja: 03 Lut 2024
Posty: 25
Ja placilem wczoraj przez Curve i przeszlo bez problemu. Tez bylo zatwierdzenie 0 EUR, a chwile pozniej przeszla operacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group