Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 832 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
Autor Wiadomość
#821 PostWysłany: 24 Mar 2024 22:50 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 358
Loty: 147
Kilometry: 315 845
niebieski
Możesz nawet spakować w reklamówkę na śmieci.
Ważne byś sobie tak bagaż zabezpieczył że przy rzutach na odległość 10 metrów nie uszkodził się ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów Loty Qatar Airways do Seulu z Warszawy od 2494 PLN. Dużo terminów
Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami Tydzień w Agadirze od 2099 PLN. Loty z dużym bagażem z 2 miast + 4* hotel ze śniadaniami
#822 PostWysłany: 15 Maj 2024 13:36 

Rejestracja: 15 Maj 2024
Posty: 4
Czesc,

Mam pytanko o bagaz w Lufthansie.

Lece WRO - MUN - JFK. Bilety kupione przez strone Lufthansy.

Czy na lotnisku w Monachium musze odebrac bagaz i nadac go jeszcze raz zczy obsluga lotniska automatycznie przeniesie moj bilet do drugiego samolotu?

Dzieki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#823 PostWysłany: 15 Maj 2024 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 2007
Loty: 282
Kilometry: 324 600
srebrny
Lotnisko MUN to jest Maturin w Wenezueli więc lepiej się upewnij gdzie Ty właściwie lecisz.
A tak bardziej serio to we Wrocławiu nadadzą Ci bagaż od razu do Nowego Jorku i Cię wyraźnie o tym poinformują.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamiloos uważa post za pomocny.
 
      
#824 PostWysłany: 15 Maj 2024 14:17 

Rejestracja: 15 Maj 2024
Posty: 4
@xyrxis


Zauwazylem blad juz po wyslaniu posta, nie znalazlem opcji edycji ;)

Dzieki za odpowiedz


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 15 Maj 2024 14:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#825 PostWysłany: 24 Maj 2024 16:56 

Rejestracja: 17 Lut 2023
Posty: 34
Cześć, wybaczcie jeśli było już b podobne pytanie (nie widziałem), chciałbym się upewnić.

Mam walizkę z wyrwanym kółkiem i dziurą w obudowie, czy jeśli zakleję te dziurę tasma stretch to nie ma żadnego ryzyka że nie przyjmą walizki do nadania? Zakładam, że nie skoro była mowa że można nadać i torbę z biedronki, ale chciałbym się upewnić aby nie zostać na lodzie, bo muszę wziąć rzeczy do przeprowadzki.

Lot British Airways do Londynu z Chopina.

Dzięki! Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#826 PostWysłany: 24 Maj 2024 17:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23631
Nadasz, ale spora szansa ze pracownik przy odbieraniu bagazu doda adnotacje ze walizka jest zepsuta.
Góra
 Profil Relacje PM off
mikapi22 lubi ten post.
mikapi22 uważa post za pomocny.
 
      
#827 PostWysłany: 13 Sie 2024 13:08 

Rejestracja: 13 Sie 2024
Posty: 1
Dzień dobry,
Mam pewien problem z wagą bagażu rejestrowanego...w styczniu kupiłam bilet przez Esky , w mailu potwierdzającym rezerwację u Esky jest podane , że wykupiłam bagaż 20 kg natomiast w potwierdzeniu rezerwacji od wizzair za każdym razem widnieje informacja , że jest to 26 kg.. z racji tego , że rezerwowałam tak dawno temu ciężko jest mi stwierdzić , która opcja jest prawdziwa, wiecie może w jaki sposób to zweryfikować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#828 PostWysłany: 13 Sie 2024 13:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7901
złoty
Ważne jest to co masz na potwierdzeniu rezerwacji od wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#829 PostWysłany: 22 Sie 2024 15:26 

Rejestracja: 22 Sie 2024
Posty: 1
Do jednego bagażu rejestrowanego (walizka 23 kg) pakuję się z dwójką dzieci (ich bilety nie mają bagażu rejestrowanego). Myślałam, że problemu nie będzie, bo podobno limity kosmetyczno-objętościowe (10x100 ml) obowiązują tylko przy bagażu podręcznym i nie dotyczą bagażu rejestrowanego, który w zakresie kosmetyków (płynów, mydeł, past do zębów, dezodorantów, lakierów do włosów, perfum) jest ograniczony wyłącznie masą całkowitą, bo stan skupienia elementów bagażu nie ma znaczenia.

1. Dlaczego więc LOT przy odprawie online informuje, że "DOZWOLONE W BAGAŻU REJESTROWANYM kosmetyki i aerozole (pojemnik <500ml, łącznie 2L)"?

2. Czy LOT przy rejsach krajowych rygorystycznie podchodzi do tego zakazu? Co się stanie, jeśli będę mieć w sumie 2,5 L albo jeden z pojemników będzie mieć 750 ml?

3. Ten zakaz dotyczy tylko kosmetyków i aerozoli, więc rozumiem, że wody butelkowanej (też cieczy - absurd) mogę przewieźć już 23 kg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#830 PostWysłany: 05 Paź 2024 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 255
Loty: 15
Kilometry: 28 310
niebieski
Leciał ktoś z Was liniami China Southern z infantem?
https://www.csair.com/en/tourguide/befo ... ce/infant/

Nie za bardzo rozumiem zapisy:
Cytuj:
V. Free Baggage Allowance

1. An infant with a child ticket is entitled to the corresponding free baggage allowance.

2. When the free baggage allowance is calculated in weight, an infant without a seat do not enjoy free baggage allowance. When the free baggage allowance is calculated in pieces, a piece of baggage with a maximum weight not exceeding 22 lbs (10 kg) and a volume (the sum of the three sides – L x W x H) not exceeding 45 inches (115 cm) can be checked in free of charge. In addition, a foldable stroller, bassinet, or child safety seat may be carried on board free of charge.

3. Only non-foldable strollers can be checked in free of charge. Foldable strollers may be checked in free of charge if they do not comply with the cabin’s specified storage limits.


Chodzi mi głównie o stroller czyli "spacerówkę". Czy dobrze rozumiem, że nadać jako rejestrowany mogę albo nieskładaną spacerówkę albo składaną, ale za dużą, aby zmieściła się do luku bagażowego w kabinie?
Mam dość duży wózek (zajmuje cały bagażnik w kombi), nie jest to standardowa spacerówka tylko wózek do biegania Thule Urban Guide 2. Mogę go w takim razie nadać "free of charge"?
Pakować w folię bąbelkową i stretch?

Czy jeśli lecę BUD-CAN-AKL, to mogę prosić przy nadawaniu w BUD, abym mógł go odebrać w CAN (nie jestem w stanie przez 8 godzin nosić niemowlaka na rękach) i potem ponownie nadać w CAN?

Załącznik:
Thule-Urban-Glide-2.jpg
Thule-Urban-Glide-2.jpg [ 111.67 KiB | Obejrzany 150 razy ]
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#831 PostWysłany: 15 Paź 2024 21:10 

Rejestracja: 13 Maj 2012
Posty: 40
Cześć. Lecę z Warszawy do Australii Turkish Airlines, wszystko na jednej rezerwacji, rezerwowane na oficjalnej stronie linii lotniczej. Loty Warszawa- Stambuł- Kuala Lumpur mam Turkish (więc bagaż rejestrowany w cenie), z kolei ostatni odcinek lecę Batik Air (który bagaż rejestrowany ma płatny). Rozumiem, że na ostatni odcinek podróży będę musiał oddzielnie dokupić bagaż rejestrowany? Z góry dzięki za pomoc


Ostatnio edytowany przez thomek205, 15 Paź 2024 21:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#832 PostWysłany: 15 Paź 2024 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5797
HON fly4free
Nie będziesz musiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 832 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: DERKER, Google Adsense [Bot] oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group