Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sty 2013 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
Witam. W marcu planuję zwiedzić Monzę i wybrać się na tor F1.
Może ktoś był i podzieli się praktycznymi poradami, w kwestii komunikacji i planu zwiedzania, itp.?
Z góry dzięki za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Azji: Singapur i Malezja (Malakka, Penang lub Kuala Lumpur) z Warszawy za 2707 PLN Przygoda w Azji: Singapur i Malezja (Malakka, Penang lub Kuala Lumpur) z Warszawy za 2707 PLN
Tydzień w Dubaju za 2750 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi (ze śniadaniami) w hotelu Ibis Tydzień w Dubaju za 2750 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi (ze śniadaniami) w hotelu Ibis
#2 PostWysłany: 18 Sty 2013 13:27 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 15
Hej:)

Byłam wraz z moim chłopakiem w tym roku na tym torze. Akurat trafiliśmy na dzień, w którym nic na torze się nie działo. Na tor można wejść swobodnie za free gdy nie ma tam żadnych zawodów/ treningów itd. ( oprócz samej płyty). Na hasło Robert Kubica wszyscy reagują. nie wszyscy wiedzą, że to Polak :)

Pociągi z Mediolanu do Monzy jeżdzą praktycznie do 15-20 minut, a sam przejazd trwa mniej niż 15 minut. Cena biletu kolejowego to 1,85€, kupujesz w automacie na dworcu, można płacić gotówką lub kartą i trzeba skasować bilet w kasowniku, który jest przy peronie (Milano Centrale) lub na dworcu (Monza).

Jeżeli coś się dzieje (np. jakieś testy), to wejście kosztuje 5€ i czynna jest wtedy tylko jedna brama (Ingresso Vedano). Owal chyba najłatwiej zobaczyć przy wejściu Ingresso Mirabello. Na wysokości linii start-meta jest przejście podziemne do padoku, które podczas testów jest otwarte, więc możesz z niego skorzystać Z dworca trzeba dojechać autobusem miejskim do dzielnicy Lambro (jakieś 6-7 przystanków). Stamtąd masz jeszcze jakieś 10 minut drogi na pieszo. W drodze powrotnej możesz wysiąść 3 przystanki wcześniej i zobaczyć jeszcze stare miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sty 2013 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
Dzięki serdeczne za informacje.
W kwestii samej Monzy, pamiętasz może nr autobusu? Gdzie kupiłaś bilety na autobusy w Monzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sty 2013 13:48 

Rejestracja: 05 Sie 2012
Posty: 15
Bilet na autobus kupowałam u kierowcy. A dany autobus sprawdzałam korzystając z wujka google i komórki - nie pamiętam numeru. Będąc we Włoszech wykup sobie w TIM ( ich operator komórkowy) internet na tydzień był chyba za 9 EUR i będziesz zawsze wiedział jak dojechać :)

Z dworca idź w stronę fontanny ( tam jest przystanek autobusowy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sty 2013 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1238
niebieski
Jedna rada, szukaj możliwości zakupu biletu poza autobusem, bo nie zdażyło mi się jeszcze trafić tam na kierowcę który mówiłby choćby podstawowym angielskim, a na Monzy jestem co roku od mniej więcej dekady ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lut 2013 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1118
Loty: 476
Kilometry: 482 534
niebieski
@Mareckipl Czy możesz dać jakąś radę gdzie kupić najtaniej bilety na zawody F1 ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Lut 2013 11:47 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Z tego co mi wiadomo cena biletów jest stała. Najtańszy na góreczce a zakupy przez neta:
http://www.mygpticket.com/f1/pol/race/m ... owformuly1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Lut 2013 01:13 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 64
Jeżeli planujesz pobyt od A do Z (czterodniowy) ( ;-) ) to polecam Tobie bilet General Admission który już w czwartek pozwala popatrzeć na uzbrajanie przez ekipy boxów w pit-stopie....i chyba piesze obejście toru(nie pamietam), w piatek lub sobotę jest mozliwość wejścia na wszystkie trybuny poza VIP aby wybrać sobie dogodne miejsce na GP2014. Niedzielny wyścig ogląda się z miejsc wewnątrz toru...są nawet darmowe mini trybunki.......lub miejsce stojace przy siatce......No F1 to podstawa ale są też inne wyścigi (Porsche Cup,i inne) więc jest co oglądać. Miłej wizyty na torze Monza.......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Kwi 2014 18:12 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 30
Loty: 148
Kilometry: 369 380
Hej, czy warto pojechać zobaczyć tor czy nie robi specjalnego wrażenia?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Maj 2014 09:47 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 562
Loty: 393
Kilometry: 651 518
niebieski
Myślę, że warto - nawet jeśli nic się tam akurat nie dzieje. Ten tor to legenda, do tego jest wspaniale ulokowany w parku. Miasteczko Monza również ładne.

Ja tam byłem we wrześniu 2011 na wyścigu F1 i atmosfera była niesamowita. Kiedy Ferrari wyszło na prowadzenia po pierwszym okrążeniu na trybunach wybuchła istna euforia - krzyki, śpiewy, race dymne :-)

Ogólnie jeśli ktoś by się chciał wybrać na wyścig F1 to właśnie na Monzę. Tam naprawdę można poczuć prędkość. Są miejsca, gdzie można stać dosłownie 2-3 metry od toru, w miejscu, gdzie bolidy śmigają > 320 km/h.
Pod tym względem Hungaroring pod Budapesztem nie ma podejścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Maj 2014 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
to żeby utrzymać się w klimacie polecam jeszcze modenę i maranello + okolice
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Maj 2014 17:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3895
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Runo-88 napisał(a):
Myślę, że warto - nawet jeśli nic się tam akurat nie dzieje. Ten tor to legenda, do tego jest wspaniale ulokowany w parku. Miasteczko Monza również ładne.

Ja tam byłem we wrześniu 2011 na wyścigu F1 i atmosfera była niesamowita. Kiedy Ferrari wyszło na prowadzenia po pierwszym okrążeniu na trybunach wybuchła istna euforia - krzyki, śpiewy, race dymne :-)

Ogólnie jeśli ktoś by się chciał wybrać na wyścig F1 to właśnie na Monzę. Tam naprawdę można poczuć prędkość. Są miejsca, gdzie można stać dosłownie 2-3 metry od toru, w miejscu, gdzie bolidy śmigają > 320 km/h.
Pod tym względem Hungaroring pod Budapesztem nie ma podejścia.


Szkoda tylko, że jedynym samochodem z silnikiem V8, który wyjedzie na tor w tym roku będzie samochód bezpieczeństwa :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Maj 2014 17:57 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 562
Loty: 393
Kilometry: 651 518
niebieski
Dlatego po kilku ładnych latach teraz odpuszczam sobie wyjazd na wyścig. Odkurzacza mogę sobie posłuchać w domu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Maj 2014 14:43 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 30
Loty: 148
Kilometry: 369 380
Będę za dwa tygodnie bardzo blisko toru, więc podjadę zobaczyć:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Maj 2014 08:21 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 478
niebieski
Czy mógłby ktoś coś więcej powiedzieć nt. kosztów dojazdu do toru Monza z Milano Centrale? Planuje maksymalnie budżetowy wyjazd, stad pytanie :)

Nie ma większych problemów z dojazdem?

Dzięki za wszelkie info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Maj 2014 11:35 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3895
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Sprawdź sobie na trenitalia.com, ale podejrzewam że są to jakieś grosze, Monza jest blisko Milanu. Później na google maps jak daleko jest tor i wszystko już wiesz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Maj 2014 13:12 

Jak można dostać się na tor bezpośrednio z Bergamo?
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 27 Maj 2014 13:21 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 562
Loty: 393
Kilometry: 651 518
niebieski
Wydaje mi się, że transportem publicznym chyba się nie da, jedynie (a przynajmniej najszybciej) trzeba dojechać do Mediolanu i stamtąd pociągiem.

Ale może jest ktoś bardziej zorientowany w temacie i zna jakiś inny sposób.

Sam jestem ciekaw, bo wybieram się we wrześniu na GP Włoch i po wylądowaniu w Bergamo będzie mi zależało, żeby jak najszybciej dostać się na tor :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 27 Maj 2014 23:39 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3895
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jechałem swego czasu pociągiem z Milanu do Bergamo i po drodze był przystanek w Monza, więc i w drugą stronę powinien być. Sam tor jest blisko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Maj 2014 23:43 

A pamiętasz może jaka cena za pociąg?
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group