Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zwiedzanie Delhi
#1 PostWysłany: 04 Lip 2014 07:45 

Rejestracja: 04 Lip 2014
Posty: 2
Delhi to z pewnością kwintesencja i serce Indii. Kiedy w 1857 r. zbuntowani żołnierze indyjscy w służbie brytyjskiej, sepoje, opanowali miasto, zwrócili się do króla Delhi o swoisty “patronat”. Tak wielki był autorytet dawnych władców Delhi, mimo ze wówczas nie mieli już żadnej realnej władzy i majątku, a stolicą brytyjskich Indii była Kalkuta.

Delhi to ciekawe zabytki z przeszłości, jak licząca sobie ponad 2.000 lat Kolumna Asioki, Qutub Minar, artefakty cywilizacji Mohendżo Daro w National Museum, czy ruiny starych fortec. Delhi to gęsto zaludnione, niskozabudowane dzielnice o niezbyt wysokim standardzie, ale Delhi to też bardzo nowoczesne wieżowce Gurgaonu (formalnie to już wprawdzie inny stan) o ciekawej architekturze. Znajdziemy dzielnice biedy, ale i dzielnice bogactwa. Rowerowe riksze i salon Rolls-Royce’a. Trafiają się jeszcze na ulicach świete krowy, liczne (i uczęszczane) są świątynie rozmaitych bogów, ale uczelnie delhijskie jak Uniwersytet Delhijski, czy Indian Institute of Technology, to już inny swiat. Typowo wschodnie bazary z najbardziej chyba tradycyjnym Rynkiem Przypraw w Old Delhi i bardzo nowoczesne shopping malle, chyba zresztą mniej ciekawe.

Czasami pojawiają się opinie - uciekać z Delhi. Są to opinie turystów, którzy chcieliby zwidzić Indie za grosze i na wszystkim oszczedzają. Najtańszy hotel na Pahar Ganj, maksimum drogi piechotą na przeraźliwie hałaśliwych ulicach, to faktycznie nie jest przyjemność. Ale warto wydać ciut więcej i juz Delhi zmieni swoje oblicze.

Mimo, że mieszkam tu od ponad dziesięciu lat, miasto nie przestaje mnie fascynować. Poza miejscami opisywanymi w przewodnikach, Delhi oferuje nieskończenie więcej. Widok chłopców grających w krykieta pośród starych, zapomnianych muzułmańskich grobowców skłania mnie zawsze do refleksji i pytań, czy czuja oni jakąś więź z ich budowniczymi, czy uważają się za spadkobierców wielkiej cywilizacji?

Można przejechać się „tradycyjnym” autobusem marki Tata, ale jest też znakomite metro, o długości linii prawie 200 km i jest moim zdaniem dużo lepsze i bezpieczniejsze od warszawskiego.

Delhi to tez ogromny konglomerat ludzi i religii. Hindusi, Muzułmanie, Sikhowie, Tybetańczycy (buddyści), ludzie z Nord-Eastu, mnóstwo białych. Trudno powiedzieć, czy jest jakaś rasa lub nacja nie reprezentowana.

Tego wszystkiego można dotknąć. Na pewno, nie można powiedzieć, że Delhi to Indie. Ale Delhi to „Indie w pigułce”, takie, jakie one są.

Na zwiedzanie Delhi należy poświęcić minimum 3 dni, choc można i wiele dłużej. Można „smakować” poszczególne miejsca.
_________________
Hindus
http://indie-wyprawy.bloog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu Wycieczka do Murcji za 800 PLN. Loty z Gdańska + 3 noclegi w hotelu
Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Omanie: 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 3599 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 04 Lip 2014 09:28 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 78
Hindus napisał(a):
Czasami pojawiają się opinie - uciekać z Delhi. Są to opinie turystów, którzy chcieliby zwidzić Indie za grosze i na wszystkim oszczedzają.

Z tym sie niestety nie zgodze. Bylem dwa razy w Delhi, z czego raz calosc pobytu nocowalem w 5gwiazdkowym ITC Maurya w enklawie dyplomatycznej. Delhi przytlaczalo tak samo jak przy kolejnym pobycie z noclegiem w tanszym hoteliku blisko glownego bazaru.

Indie sa piekne... ale nie indyjskie miasta, ktore chaosem, brudem i halasem zniechecily niejednego.


Ostatnio edytowany przez Gregggor, 04 Lip 2014 09:31, edytowano w sumie 1 raz
zdublowany post
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Delhi
#3 PostWysłany: 07 Sie 2014 19:30 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 5
Według mnie warto chociaż 2 dni pobyć w Delhi. Oczywiście Indie to nie miasta ale warto zajrzeć do stolicy. Spędziłem 2 pełne dni i uważam, że w zupełności wystarczy na zobaczenie najciekawszych atrakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Delhi
#4 PostWysłany: 07 Sie 2014 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Cytuj:
Najtańszy hotel na Pahar Ganj, maksimum drogi piechotą na przeraźliwie hałaśliwych ulicach, to faktycznie nie jest przyjemność.

Może nie był najtańszy. Ale nie wyobrażałam sobie mieszkać w innym miejscu.
Cytuj:
Znajdziemy dzielnice biedy, ale i dzielnice bogactwa. Rowerowe riksze i salon Rolls-Royce’a. Trafiają się jeszcze na ulicach świete krowy, liczne (i uczęszczane) są świątynie rozmaitych bogów, ale uczelnie delhijskie jak Uniwersytet Delhijski, czy Indian Institute of Technology, to już inny swiat. Typowo wschodnie bazary z najbardziej chyba tradycyjnym Rynkiem Przypraw w Old Delhi i bardzo nowoczesne shopping malle, chyba zresztą mniej ciekawe.

Czyli standardowa opowieść o "kraju kontrastów" ? Ale przecież nie po to latamy do Indii, żeby zobaczyć Rolls - Royce'a czy ociekające zbytkiem sklepy. Latamy po ten hałas, krowy na ulicach, które są dla nas egzotyczne i świątynie, które zobaczysz tylko tam.
Mnie np. do Delhi przekonywać nie trzeba, Zakochałam się w tym mieście po 10 minutach pobytu. Mieszkając na Pahar Ganj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Delhi
#5 PostWysłany: 01 Gru 2014 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 244
http://m.groupon.co.in/deals/delhi-ncr/ ... e-1/628644


Hohobus w delhi
_________________
www.arleta.geoblog.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Kadex lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zwiedzanie Delhi
#6 PostWysłany: 03 Gru 2019 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1397
Loty: 452
Kilometry: 643 205
niebieski
Przed wyjazdem do Indii poświęciłem trochę czasu żeby odszukać aktualne informacje o cenach biletów i godzinach wstępu, zostawię ku potomności, może się komuś przyda. Ja byłem w stolicy 2 dni i w sumie to tak brakowało mi 1 dnia, i to nie dlatego że jakoś super mi się tutaj podobało (wręcz przeciwnie), tylko odległości między ważnymi miejscami dla tego miasta są duże, metro źle zaplanowane, więc ze stacji albo trzeba dojść gdzieś 1km, albo podjechać Tuk-Tukiem, a ten jak widzi białego za 500m woła sobie 200 Rupii (normalna stawka to 25 Rupii/km). Autobusem ciężko się przemieszczać, ale na pewno najtaniej. Bilet kosztuje na krótkim odcinku 6 Rupii. Metro za kilka stacji 20 Rupii, w najdalszy zakątek Delhi 60 Rupii. Koło kas jest wywieszona mapa, więc widać ile kosztuje przejazd. Wg mnie lepiej jest zapłacić ciut więcej i kupić za 150 Rupii kartę całodniową, wtedy nie tracimy czasu na stanie w kolejkach do kas.

http://delhitourism.gov.in/delhitourism ... /index.jsp
Załącznik:
ceny-biletów-delhi.png
ceny-biletów-delhi.png [ 47.08 KiB | Obejrzany 1964 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group