Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2015 17:30 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Czy warto brac FT na tym lotnisku? Czy tak samo do FT jest duża kolejka?

Czy FT działa tez przy wyladowaniu i szybciej mozna przejsc przez kontrole paszportowa czy tylko jest do wylotu?

Mam paszport bio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z dwiema dużymi walizkami) na Filipiny z Warszawy za 2665 PLN. Kilka terminów Loty (z dwiema dużymi walizkami) na Filipiny z Warszawy za 2665 PLN. Kilka terminów
Dominikana na wypasie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 6501 PLN. Bezpośrednio z Warszawy Dominikana na wypasie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 6501 PLN. Bezpośrednio z Warszawy
#2 PostWysłany: 25 Lis 2015 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
1) Klikamy na "Szukaj", 2) Wpisujemy "Stansted fast track", 3) Powtarzamy czynność z 1).

Z "paszportem bio" w 2) możemy zaszaleć z "biometr*".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lis 2015 17:53 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
I ile wyskakuje Ci wyników po tej jakze cennej radzie? Mi 2 w tym jeden twój post sprzed chwili

Dalej nic nie wiem. Bardzo dziękuję za tę błyskotliwą poradę...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Lis 2015 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
1 z pierwszej kwerendy, który odpowiada bezpośrednio na 1. pytanie.

A z drugiej - 56. Nie chciało mi się wpisywać niczego w nawiasy (<= podpowiedź).

Kwestia sięgnięcia po to, co leży i czeka. Nie ma za co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lis 2015 18:11 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Nie ma to jak 'mądrale'. Znacznie więcej czasu zajęło ci wyszukanie i przeczytanie od prostej odpowiedzi na pytanie.

Pamiętaj, że forum jest po to żeby sobie pomagać - jeśli ktoś ma więcej doświadczenia z danej dziedziny. Na pewno podziękują Ci tak samo na innym forum z dziedziny w której nie jesteś mistrzem. Być może właśnie ja.

btw: równie dobrze można wejść na wyszukiwarkę google. Po co dać zarobić właścicielowi forum i strony. Jednakże nie takie jest zadanie forum żeby odsyłać do wyszukiwarki. Jednak uważam, że dzielenie się wiedzą jest lepsze od udawania wszechwiedzącego. Po to jest forum! Oczywiście mogę znaleźć wszystko sam. Tak samo jak każdy tylko po co jak ktoś już zna odp. na to pytanie i może odp. w kilka minut a ja muszę szukać 30.

A chodziło mi tylko o informację czy warto brać FT jeśli mam paszport biometryczny i czy działa także na wylądowanie FT. Czy tylko na wylot. Dość spore lotnisko więc do FT też jest kolejka zapewne.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2015 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3226
Loty: 535
Kilometry: 824 377
złoty
Nie ma sensu. Paszport biometryczny przydaje się tylko przy wyjściu z lotniska - po prostu na wejściu nie ma czytników :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Nolimit uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Lis 2015 18:17 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Ok, ale jest FT na przylot czy tylko na wylot działa? Czy muszę wykupić np 2 razy?

Planowałem przylot zrobić na paszport bio w automacie (ponoć jest duża oszczędność czasu)

a wylot na FT - zeby nie tracić czasu (krótki czas na przesiadkę). Pytanie tylko czy dużo czasu mogę zaoszczędzić jeśli wykupię FT i czy działa na przylot i wylot (przesiadam się na STN i lecę dalej) czy tylko na wylot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2015 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Jak trafisz na spora kolejke to z tym paszportem bio bedziesz stal > 30 min.

FT dziala tylko na wylot.

Sporo pytan zadajesz o to lotnisko ostatnio w roznych watkach. Jaki jest Twoj plan podrozy?
Góra
 Profil Relacje PM off
Nolimit uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Lis 2015 18:47 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
To chyba 2 pytanie. Pierwsze było o liczbę terminali gdyż niby jest 1 ale tak właściwie 3 i do jednego trzeba dojechać kolejką.

Pytanie ile trzeba czekać przy wylocie z STN - dlatego pytam o FT ile można zaoszczędzić czasu. Ktoś mnie uprzedzał, że tam się strasznie długo czeka do wszystkiego chociaż wg mnie mam dużo czasu bo 3:45. Tyle że ktoś wspominał że mimo to będzie STRES.

Nie chciałbym się spóźnić na kolejny lot. A na tym lotnisku będę 1 raz.

Plan: BZG-STN; STN-LPA. Wylot z BZG 5.12 i 3:45 godz. na przesiadkę w STN. Muszę jeszcze odebrać bagaż oraz nadać. Ogólnie 2 szt. bagażu rejestrowanego, liczba osób 2. Ciekawe czy teraz po tych zamachach jeszcze nie spowolnili kontroli na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2015 19:12 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9027
Tamten temat jest zamknięty, dlatego tutaj wrzucę - pokusiłem się o rozrysowanie w najlepszym programie graficznym jaki posiadam jak z grubsza będzie wyglądać Twoja przesiadka na Stansted :D

*skala nie jest zbyt dobra
**zaczynasz od strzałek brązowych, później czarne
*** to, że na moim planie jest zakręt w prawo nie znaczy, że jest w prawo - może być w lewo lub ogólnie go nie być - chodzi o ideę :D
4* - czas przejścia przez sklepy to od 5 min do 1h
5* - metro przejeżdża pod budynkiem, po prostu nie wysiadasz (o ile nie musisz i bramki nie masz na pierwszej stacji)
6* - PILNUJ numerów bramek, wszystko jest podpisane na lotnisku :D

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 92.69 KiB | Obejrzany 4612 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lis 2015 19:48 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 116
Kilometry: 157 931
niebieski
jeszcze coś z wiki dla poszerzenia wiedzy ;) Terminal i budynki satelickie
Stansted jest najnowszym lotniskiem pasażerskie ze wszystkich głównych lotnisk w Londynie. Terminal stanowi podłużny budynek ze szkła i jest podzielony na trzy obszary: Strefę check-in i halę główną na przedzie budynku, odloty na tyłach budynku, a strefa przylotów po lewej stronie z tyłu tuż przy wejściu. Nie ma bramek w budynku głównym terminalu; zamiast tego, są trzy oddzielne budynki, w których znajdują się bramki, z czwartym budynkiem satelitarnym w budowie. Budynki satelickie nr 1 i 2 są dostępne przez system Stansted Airport Transit System zabierając pasażerów z hali odlotów i przylotów do hali w Głównym budynku terminala. Budynek nr 2 jest również podłączony do budynku terminalu przez chodnik tak jak budynek nr 3, który nie jest obsługiwany przez system tranzytowy.
Budynek satelicki nr 3 nie posiada rękawów, dlatego jest wykorzystywany przez największą tanią linię lotniczą Ryanair. Wszystkie inne linie lotnicze korzystają z budynków nr 1 i 2, które, w przeciwieństwie do budynku nr 3 są wyposażone w rękawy. Ryanair nigdy nie używa Budynku nr 1 ze względu na jego niechęć do wymaganego użycia pociągu tranzytowego dla pasażerów, aby się do niego dostać. Jest to najczęściej stosowane budynek przez inne linie lotnicze w tym easyJet.
Terminal jest wyposażony w kantory wymiany walut, zaplecze de usługi bagażowych, dostęp do internetu, toalety, prysznice, kaplicę i salę modlitw dla innych religii[4]. Istnieje ponad 60 różnych sklepów, barów, restauracji i kawiarni na całym lotnisku, jak również saloniki lotnicze


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Wrz 2018 20:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 25 Lis 2015 19:56 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Ja lecę Ryanair właśnie. Czyli budynek nr 3 i muszę iść pieszo, nie ma 'pociągu'.

Czyli wychodzi na to że 3:45 godz na przesiadkę wraz z odbiorem bagazu i jego nadaniem mając paszport biometryczny jest czasem optymalnym bez pospiechu zbytniego?

michzak - dzięki za mapkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lis 2015 20:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 9027
Ja na lot STN-WMI mogłem spokojnie dojechać pociągiem (i to wysiadałem na 2. stacji, tak jak na mapce), więc po mojemu można tam dojechać

3:45 powinno starczyć, jedynie możesz trochę żwawiej iść od samolotu do security.

Żeby uszczegółowić, mapka pokazuje jak ja jechałem na lot z WMI (brązowe) do WMI (czarne)

EDIT: @Nolimit Wykopałem jeszcze schemat jak są tory tego pociągu:
http://www.openstreetmap.org/relation/2 ... 887/0.2571
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Lis 2015 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
@Nolimit szczęśliwie dojechałam do domu i mogę odpowiedzieć na Twoją krytykę.

Nie szukałam przed napisaniem postu. Pamiętam, że fast track (czyli przejście osobną ścieżką przez kontrolę bezpieczeństwa na STN) był polecany, a temat paszportów biometrycznych i tzw. e-gates wałkowany był do znudzenia. Abstrahując od faktu, że zdarzyło mi się być na tym lotnisku.

Nie miałam i nie mam wrażenia, że przeszukałeś forum przed założeniem tego wątku (czyli trzeciego już na temat tego samego, niezbyt dużego lotniska). Dlatego wręczyłam Ci "wędkę" zamiast "ryby".

Nie chcąc rzucić okiem na ledwie 2-3 strony wyników i wybrać interesujące Cię posty w pewnym sensie ignorujesz fakt, że komuś jednak chciało się podzielić tymi informacjami. Nie motywuje to do tworzenia kolejnych postów.

Gdybania na temat innych forów nie mają, niestety, pokrycia w rzeczywistości. A nawet gdyby ktoś kazał mi użyć Google, to "nie strzelałabym do posłańca", tylko ruszyła do "boju" z wyszukiwarką, bo to mój wyjazd/ urlop/ wakacje.

Życzę bezproblemowej przesiadki.

Edit: @Nolimit wytłuszczam fragmenty, których nie chcę powtarzać. Tym bardziej, że ostatnio analogiczną dyskusję o szukaniu przeprowadziłam wraz z innymi użytkownikami z osobą, która miała podobny punkt widzenia do Twojego (jest w Luźnych Gatkach, więc możesz sam porównać).


Ostatnio edytowany przez Kara, 26 Lis 2015 13:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lis 2015 13:07 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Kara napisał(a):
@Nolimit szczęśliwie dojechałam do domu i mogę odpowiedzieć na Twoją krytykę.


Naprawdę nie ma potrzeby dalszego spamowania mojego wątku. Moim zdaniem nie ma obowiązku pomocy więc jak nie ma się nic pomocnego do napisania to lepiej w ogóle nie pisać. Jest to uważam dziecinada. Jak nie chcę pomóc to w ogóle nie pisze - po co spamować. Każdy wie, że można użyć googla i naprawdę przydało by się trochę więcej szacunku i życzliwości bo takie stwierdzenie o wyszukiwarce w której nawet się wcześniej nie odpaliło - żeby sprawdzić czy coś jest - wg mnie jest zwykłą złośliwością. Jeśli coś znalazłaś w wyszukiwarce - trzeba było podać chociaż link a nie tracić czas na pisanie dyrdymałów, które nic nie wnoszą poza spamem i nabijaniem postów. Napisałem, że szukałem i sa z Twoim postem razem 2 wyniki.

Kara napisał(a):
Abstrahując od faktu, że zdarzyło mi się być na tym lotnisku.


Czyli jak byłą to wiesz czy dużo osób jest do FT i ile do zwykłej kontroli. I mogłaś odpowiedzieć (oczywiście nie musiałaś, ale w tedy po co coś pisać w ogóle) na moje konkretnie zadane krótkie pytanie.


Kara napisał(a):
Nie miałam i nie mam wrażenia, że przeszukałeś forum przed założeniem tego wątku (czyli trzeciego już na temat tego samego, niezbyt dużego lotniska). Dlatego wręczyłam Ci "wędkę" zamiast "ryby".


dziękuję za taką wędkę gdzie są tylko 2 posty które nie odpowiadają na moje pytanie. Oczywiście można wyszukać 'którekolwiek zes słow' ale tak to tym bardziej nie można nic znaleźć i chyba by trzeba siedziec pól dnia - a pewności nie ma że się znajdzie odpowiedź.

Kara napisał(a):
ignorujesz fakt, że komuś jednak chciało się podzielić tymi informacjami.


Tyle, że nie znalazłem nic. Jak ty znalazłaś wystarczyło podać linka - chętnie bym przeczytał. Chociaż zawsze wolę mieć informacje bieżące a nie sprzed kilku lat. Wiadomo, że po zamachach może być inaczej, tak samo jak może zmienić się lotnisko na przestrzeni czasu.

Kara napisał(a):
A nawet gdyby ktoś kazał mi użyć Google, to "nie strzelałabym do posłańca", tylko ruszyła do "boju" z wyszukiwarką, bo to mój wyjazd/ urlop/ wakacje.


Do jakiego posłańca? Ktoś ci kazał mi przekazać, że jest wyszkuwarka? Przecież to Ty zaproponowałaś nie mając nawet wiedzy czy coś w niej jest bo nie sprawdzałaś. Nie chcesz pomagać - nie pisz takich lakonicznych słów o wyszukiwarce bo to tylko niepotrzebnie wprowadza złą atmosferę i zniechęca do forum. Zapewne wiesz że jak by Ci ktoś tak napisał to też byś nie była szczęśliwa więc po co komuś pisać na złość.

Nie ma co wałkować tematu. Życzę więcej empatii.


Ogólnie to jest ciekawe, że zamiast zamknąc post w kiklu odpowiedziach i każdy byłby zadowolony - trzeba pisać zupelnie nie na temat. Zwykłe tracenie czasu. Zadałem pytanie konkretne i szczerze mówiąc, dalej nie wiem czy warto brać Fast Track i czy te 3:45 gdz czasu na przesiadkę jest wystarczająca czy nie jeśli mam bagaże rejestrowane.

Jedynie wiem, że majac paszport bio mogę iść do automatu - ale to przeczytałem wcześniej z innych postów i myślę że to dalej działa również po zamachach.

Chyba jednak wykupię FT bo jest to tylko 4,5 funta. Lepiej zapłacic tyle niż nie zdążyć na lot na 2 osoby z bagażami rejestrowanymi i stracic więcej.

Chciałem się tylko dopytać czy FT działa też na przylot - już wiem że nie działa i dziękuję Panowie za tę informację. Dzięki też za mapki. Chociać dalej nie wiem z którego terminala będzie wylot B czy C wg tej mapy open street i czy muszę jechać pociągiem czy muszę iść pieszo i jak jest lepiej i szybciej. Wyczytałem w innych postach że po wyladowaniu warto isc zwyklymi schodami a nie windą czy ruchomymi bo jest dużo szybciej- bo są tam jakieś długie korytarze i jest się wczesniej przy kontroli od tych co jadą ruchomymi. Oczywiście można to sprawdzić wszystko na miejscu, jak również przeszukać google i inne fora i strony. Tylko po co jest forum żeby ułatwiać i tanio latać.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Lis 2015 13:43 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2410
Loty: 251
Kilometry: 337 423
złoty
A moim zdaniem w te 3h 45min to nie tylko nie potrzebujesz fast tracka, ani pośpiechu, ale jeszcze będziesz umierał z nudów na STN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lis 2015 13:53 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 123
Uważałem podobnie. Tylko jednak to jest UK - a wiadomo, że oni są dziwni i różnie to bywa.
Kontrola jest dość szczegółowa w Anglii. Teraz jeszcze po zamachach.
No nic - okaże się jak będzie. Dam znać jak tam teraz wygląda sytuacja.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Wrz 2018 20:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lut 2016 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 313
niebieski
1.25h na przesiadkę jutro rano na STN. Brać Fast Track'a? FR->FR, tylko podręczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Lut 2016 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 313
niebieski
To sam sobie odpowiem, bo dwa przemyślenia "po". Minimum przesiadkowe na STN z podręcznym to 1,5h, ale wtedy należy liczyć, że szczęśliwie pójdzie wszystko zgodnie z planem. A drugie, że na fast track'a chyba najrozsądniej jest zdecydować się już na samym lotnisku, po szybkiej ocenie sytuacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Mar 2016 11:46 

Rejestracja: 20 Mar 2016
Posty: 1
Pytanie do humptydumpty.
Czy 1:25 na przesiadkę na Stansted z podręcznym wystarczy ??
* Czy dokupić Fast Track ?
* Czy od razu zdecydować się na późniejszy lot ?

Z góry dzięki za info

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group