Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2017 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Hej, w Chinach spędziłem ponad 4 miesiące. Po jakimś czasie odkryłem sposób na najtańsze podróżowanie GDZIEKOLWIEK. Okej, nie mówię, że na całym świecie, bo może gdzieś jest taniej, ale trochę Azji już zjeździłem i tak niskich cen nigdy nie widziałem. Mowa o stronie:
Qunar.com
Image

Strona jest jedynie w języku chińskim, ale można skorzystać z Google Translate, a po kilku próbach mniej więcej obcykamy co i jak. Najtańsze oferty znajdują się w biedniejszej części kraju - na zachodzie. W Dali udało mi się wyrwać 3x noc w 3* hotelu po 2 zł. A Lijiang przez tydzień nie wydałem więcej niż 10 zł (za 7 nocy w hostelu) za spanie w hostelach. Na wschodnim wybrzeżu jest nieco drożej, ale wciąż poza największymi miastami (Pekin, Szanghaj itp.) bez problemu uda nam się wyrwać łóżko w hostelu za 5-10 zł.

W niektórych miastach wiele jest ofert urodzinowych, czyli oferta 1 RMB dotyczy tylko solenizantów, więc trzeba na to uważać. Mimo wszystko serwis uważam za bezkonkurencyjny, nigdy na innej stronie nie znalazłem niższej ceny niż tam, a próbowałem wiele razy. Warto też czasem napisać na WeChata na podany numer, by zapytać czy obcokrajowcy są przyjmowani.

Jeśli wchodzimy przez stronę WWW, zazwyczaj jest dostępna płatność przez PayPal, z kolei na aplikacji mamy do wyboru albo AliPay, albo WeChat (który ogromnie polecam w Chinach!)

A tu trochę więcej o noclegu w hotelu w Shangri-La za 60 groszy:
https://www.facebook.com/TymczasemwChin ... 35/?type=3
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2688 PLN
7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy 7 dni z all inclusive na Fuerteventurze za 2600 PLN. Wypoczynek z Warszawy
#2 PostWysłany: 11 Lut 2017 01:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 249
Loty: 374
Kilometry: 688 796
niebieski
kurde, ... Chin to ja już nie dam rady zrobić w tym roku :-(
... jak ja lubię takie wrzuty :-)
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lut 2017 01:56 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Wszedłem na tę stronę, ale tam trzeba wpisywać wszystko po chińsku, same "krzaczki". Jak to wpisać? Google tłumacz wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lut 2017 01:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@miki3475

Dzieki, fajna sprawa. Czyli, jak dobrze zrozumialem, hotele poza terenem Chin na tym portalu nie funkcjonuja.
Ciekawe jak z hotelami w HK, bo jeszcze nie zdazylem wyprobowac?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lut 2017 02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
@‌kriss‌ no to na 2018 koniecznie Chiny. Masz cały świat właściwie w jednym miejscu :mrgreen: tak ogromny kraj, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zdecydowanie najciekawsze miejsce w jakim byłem, codziennie jakieś zaskoczenie.

@‌julk1‌ nazwy miast można wpisywać łaciną. Wchodzimy na główną i po lewej są te zakładki, drugą tzn. "酒店" można przetłumaczyć na "noclegi". Tam wpisujemy np. "Lijiang" i pojawia się po chińsku nazwa: 丽江 wybieramy daty i dajemy dalej. Sortowanie po cenie jest w ostatniej opcji na liście: 价格. Następnie jak wejdziemy na stronę można przetłumaczyć przez googla ofertę. W Lijiang akurat oferty są "pierwsza noc za 1Y", ale nie zawsze. Wszystkie zasady są zawsze w tej nazwie oferty przy cenie, więc nie trzeba grzebać, gdzieś na dole itp.

@‌cccc‌ Hongkong jeszcze może przejdzie, chociaż nie miałem potrzeby korzystać z tej strony, gdy tam przebywałem. Ciężko mi sprawdzić jakie są oferty, ale myślę, że warto rzucić okiem. Poza Chinami, Tajwanem, HK i Makau strona jest bezużyteczna to na 100%.

----------------------------------------

Image
Jak ktoś potrzebuje dokładnie poradnika krok po kroku o noclegach w Chinach to tutaj szeroko opisałem tę sprawę:

SPIS TREŚCI:
- Wstęp
- Jak tanie potrafią być noclegi?
- Jak wyszukiwać najtańsze oferty?
- Noclegi tylko dla Chińczyków
- Namiot
- Bezpieczeństwo
- Jakie są alternatywy?

https://www.facebook.com/TymczasemwChin ... 42/?type=3
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Lut 2017 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Niezle doladowales tym watkiem, masz niezle szanse na Award roku, bede glosowal.
Powiem szczerze, zakup hoteli po chinsku lepiej mi sie podoba, niz odgadywanie zdjec w watku pontonowym "Czy ktos wie gdzie zrobiono to zdjecie? :)

Dzieki za manual, fajnie napisales:
Kod:
For accommodation we usually pay paypalem
:)

Probuje wlasnie rozszyfrowac regulaminy, czy jest gratisowa anulacja. :D :D :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
miki3475 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Lut 2017 04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dziala rzeczywsiscie, wyskakuja ceny za 1Y, dokladnie tak jak napisales. :)
Przy okazji gratisowa nauka chinskiego (Języki obce - ZA DARMO !!!).
Załącznik:
china.PNG

HK i inne kraje rowniez funkcjonuja, ale ceny sa juz inne.
Tutaj, np. w HK:
Załącznik:
hk.PNG

Porownywalem ceny drogich hoteli na Manhattanie, bylo troche taniej, ale bez rewelacji. ;)
Poza tym nie znalazlem, czy ceny zawieraja podatki, ewentualnie jakies oplate hotelowe.
Czy te hotele, w ktorych nocowales, zadaly od ciebie na miejscu jakichs dodatkowych oplat za nocleg, albo miales pozniej obciazone z karty?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lut 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
@‌cccc‌ Niee, cena tam to ostateczna. Spałem myślę w około 50 miejscach z tej strony i nigdy nie zapłaciłem więcej niż tam było napisane. Zazwyczaj płaci się z góry, chociaż nie zawsze. Często jest depozyt za jakąś kartę itp, ale to zawsze wam oddadzą.

Wiesz te oferty za 1 RMB to np. w Lijiang są często "pierwsza noc", ale jak ja byłem to było tego tam dużo, że brałem na 1 noc, później 300m dalej był kolejny hostel za 60 groszy :mrgreen: Ale to nie zawsze, w Guangzhou spałem 3x po 1 RMB :P Trzeba czytać co napisane w tytule oferty, którą kupujesz i to wszystko. Jak poszukasz tam to znajdziesz zawsze jakiegoś super deala. Często będziesz proszony też żeby wystawić opinię, myślę, że fair za spanie za grosze :P

Jest kilka "ale". W 99% przypadkach nie mówią w ogóle po angielsku, więc ta Twoja nauka chińskiego wskoczy na zupełnie wyższy level :mrgreen: A kolejna sprawa, że zdarza się, że te miejsca odmówią przyjęcia białasa, z obawy przed policją itp. Wiele z tych miejsc nie zdaje sobie sprawy z obowiązku meldunkowego. Ale to akurat nie Wasza sprawa zupełnie. Najlepiej napisać wcześniej na podany numer na WeChata i zapytać po chińsku (przez translator) Czy w tym hostelu przyjmowani są obcokrajowcy.

Ostatniego dnia po 4 miesiącach miałem trochę problem, 2 ostatnie dni siedziałem na wizie tranzytowej w Chengdu. Przy wylocie i odprawie paszportowej coś niefajnego wyskoczyło celnikowi na komputerze. 30 minut później zabrali mnie na drugi koniec lotniska, gdzie otrzymałem tę wizę 2 dni wcześniej. Tam przybył generał jakiś kapitan policji oraz 3 chińczyków, którzy notowali wszystko i nagrywali kamerami. Atmosfera była bardzo nieprzyjemna, wyglądało to bardzo oficjalnie, tak jakby chcieli mieć dowód w sprawie przeciwko mnie. Kapitan zaczął mówić, a generał tłumaczył.
- Panie Mikołaju, ze względu na to że nie zastosował się Pan do obowiązującego prawa i przyznanej panu wizy...
- JAK TO SIĘ NIE ZASTOSOWAŁEM (wstałem i rzuciłem do nich takie WTF?)
- Zgodnie z przyznaną wizą mógł pan przebywać jedynie w Chengdu, nie dokonał pan rejestracji na policji, z tego powodu mamy przypuszczenia że złamał pan prawo
- Z tego co mi wiadomo, to hostel/hotel ma obowiązek to zrobić za mnie, chyba że mieszkam u znajomego.
- Ale przecież pan nie spał w żadnym hostelu?

No i wyszło na to, że ten hostel w ogóle olał obowiązek rejestracji, mimo że komisariat był na dole bloku. Myślę, też że na 4 miesiące to może z 10x zostałem zarejestrowany. Ogólnie do tego momentu byłem pewien, że jest to martwy przepis, ale jednak coś było na rzeczy i chcieli mieć pewność, że faktycznie nie opuszczałem miasta. Wystarczyło pokazać rezerwację i rozmowę z kolesiem na WeChacie i wszystko git, puścili mnie na samolot bez żadnych problemów. Jeśli macie dostęp do wszystkich rezerwacji to ja bym się tam nie przejmował, problem taki że przez te 4 msc wiele razy spałem w namiocie i kilka tygodni siedziałem u znajomych, więc dobrze że nie wyszło to na jaw jak opuszczałem Chiny po 4 msc, bo kara za każdą niezarejestrowaną noc jest ok. 300-500 zł.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Lut 2017 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
miki3475 napisał(a):
Często będziesz proszony też żeby wystawić opinię, myślę, że fair za spanie za grosze :P
Jest kilka "ale". W 99% przypadkach nie mówią w ogóle po angielsku, więc ta Twoja nauka chińskiego wskoczy na zupełnie wyższy level :mrgreen:

Mysle, ze opinie nalezy napisac po chinsku, inaczej kto tam przeczyta? :D
Jesli to nie tajemnica, to jak wpadles na ten portal?

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lut 2017 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
E no właśnie im chodzi o to żeby było po angielsku. Prestiż, że zagraniczni tutaj aż przychodzą. Przyjedziesz do Chin to skumasz o co chodzi dokładnie, bo to tak ciekawe, że aż zabawne :mrgreen:

Ta strona jest nr 1 w całych Chinach wśród noclegów tej niższej klasy. Bogaci Chińczycy wybierają Ctrip, a Ci normalni jeżdżą na Qunar.com (a obie strony należą i tak do jednej firmy). Więc jak będziesz odwiedzał każdy hostel to pełno tam nalepek itp. Po jakimś czasie w Chinach nie da się przeoczyć tej strony.

Ale ja osobiście znalazłem ją przez googla, kiedyś szukałem niższej ceny jakiegoś hostelu i wyskoczyło mi to "coś". Na początku się trochę wystraszyłem, bo język nie zachęca to do kupowania i zapomniałem o tej stronie. 2 tygodnie później przyjechałem do Shangri-La i pomyślałem, że rzuce okiem na tę stronę i tam znalazłem mój pierwszy luksusowy pokój hotelowy (ten ze zdjęcia wyżej) za 60 groszy :P
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lut 2017 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Chinach bylem 2 lata temu, ale tylko 8 dni, bardzo chcialbym wybrac sie na dluzej. :)
Zainstalowalem wlasnie aplikacje do iPhona "Qunar", ale widze, ze nie ma mozliwosci bookowania hoteli, szkoda.
O ctrip.com slyszalem, ale przez nich nie bookowalem, jednak moza u nich znalezc cos b. taniego, np. za Jiuju Youth Hostel nalezy zaplacic "az" 4 zeta i nie potrzeba cwiczyc chinskiego. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lut 2017 18:59 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
@‌miki3475‌ czemu sądzisz, że poza szeroko pojętym ChRL i Tajwanem strona jest "na 100% bezużyteczna"?
Znalazłem Tokyo 12-13.04(data na chybił trafił) hotele kapsułowe po 75 yuanów za noc. Standard pewnie nie jakiś super, ale cena? Reszta hoteli/hosteli do 150Y(na pierwszej stronie) też nie najgorzej, chyba. Pewnie znawcy od Japonii będą mogli coś na ten temat powiedzieć.

-- 11 Lut 2017 19:07 --

Przepraszam, że post pod postem, ale nie wiem jak edytować.
I jeszcze KL w tych samych datach od 1Y :shock:
http://hotel.qunar.com/city/kuala_lumpu ... =吉隆坡
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lut 2017 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Strona Qunar dziala rowniez na inne kraje i nie wiem co kolega @‌miki3475‌ mial na mysli. Wspominalem wczesniej, ze porownywalem hotele w NY. Nie moglem jednak znalezc niektorych hoteli, ktore by mnie interesowaly, np. w Bahrajnie.
Jesli chodzi o Tokyo, to mozna znalezc tanie oferty poprzez Ctrip, jak np. w Haru Hotel za 55 zeta:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lut 2017 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
A no to jeszcze lepiej. Strona mimo że największa w Chinach obok cTrip sprawiała wrażenie nastawionej zupełnie na ten rynek. Faktycznie mój błąd, bo widzę niezłe oferty na całym świecie!

EDIT:

A rozumiem, po prostu pokazują wyniki z Agody i innych stron tego typu, więc do nie są ceny jakieś 'konkurencyjne' tak jak w przypadku ofert bezpośrednio reklamowanych na tej stronie.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Lip 2024 08:00 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 1
Czy ktoś korzysta z tego w 2024? Własnie szukam czegoś na miesiąc dla rodziny i ceny takiego najmu mnie po prostsu zabiły XD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group