Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wiza do Turcji
#1 PostWysłany: 06 Gru 2011 16:28 

Rejestracja: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Może komuś przyda się taka informacja - za wizę na lotnisku w Turcji można zapłacić jedynie w euro (15) lub dolarach. Nie przyjmują swojej własnej waluty.

Dodatkowo w samej Turcji, pomimo częstych wskazówek w przewodnikach, lepiej płacić już ich własną walutą (lirami), a nie "eurasami" czy dolarami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Costa Brava za 1210 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w hotelu ze śniadaniami Lato na Costa Brava za 1210 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w hotelu ze śniadaniami
Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#2 PostWysłany: 06 Gru 2011 18:10 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 8
Za wizę 180-dniową uprawniającą do wielokrotnego wjazdu do Turcji płacimy na lotnisku 20$ lub 15euro, lir tureckich nie przyjmują. Natomiast podczas zakupów bardziej opłaca się używać lokalnej waluty i targować się zawsze i wszędzie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#3 PostWysłany: 07 Sie 2014 21:05 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 44
Loty: 14
Kilometry: 16 140
Witam, nie wiedziałem gdzie umieścić pytanie ale to chyba będzie odpowiedni dział.

Mam pytanie, ponieważ wybieram się na wycieczkę fakultatywną z Bułgarii do Stambułu. Mój problem dotyczy wizy właśnie, czy przy wykupie wycieczki będzie również wiza w cenie całej wycieczki czy wizę powinienem wyrobić sobie sam?
Pisałem nawet do jednego z biur podróży jednak tam odpowiedziano mi iż sami nie posiadają informacji na ten temat.. Czy był ktoś może na takiej wycieczce i mógłby pomóc? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
_________________
zapraszamy na nasz blog: www.sightseeingwithlove.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#4 PostWysłany: 07 Sie 2014 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Jeśli wycieczkę organizuje bułgarskie biuro podróży, to pewnie wizę będziesz musiał zorganizować sam, bo obywatele większości państw w okolicy (Bułgaria, Rumunia, Serbia a nawet Grecja) są zwolnieni z obowiązku wizowego.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#5 PostWysłany: 13 Sie 2014 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Wracając do tematu:
Turyści polscy zakupują turecką wizę turystyczną online na stronie www.evisa.gov.tr. Wiza dla Polaków kosztuje 20 USD, wiza jest ważna przez 180 dni i uprawnia maksymalnie łącznie do 90 dni pobytu na terenie Turcji. Jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy. Istnieje również możliwość, jeszcze tylko w tym sezonie turystycznym (2014), uzyskania wizy starego typu na międzynarodowych lotniskach tureckich. Koszt wizy na lotnisku to 30 USD lub 25 EUR, płatne gotówką.

Zarówno w przypadku e-wizy jak i wizy zakupionej na lotnisku należy okazać paszport, który w momencie wjazdu do Turcji musi być ważny przynajmniej jeszcze 180 dni od daty wjazdu do Turcji.



Wiza elektroniczna

Od dnia 23. lipca 2014r. strona www.evisa.gov.tr jest dostępna w polskiej wersji językowej.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#6 PostWysłany: 13 Sie 2014 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 788
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Dopowiem. Można kupić wizę z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. Ja kupiłem wczoraj na 11 listopada. Tureckie MSZ informuje, że wiza jest i tak w systemie ale na ewentualny wypadek awarii, można mieć kopię np. w iPadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#7 PostWysłany: 16 Gru 2014 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2207
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Czy nadal wiza na lotnisku (30$) jest droższa niż ta online (20$)?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#8 PostWysłany: 16 Gru 2014 13:17 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
No zaraz, zaraz, ale przeciez szumnie zapowiedzieli ze wizy dla Polakow znosza.

Wiadomo od kiedy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#9 PostWysłany: 16 Gru 2014 13:27 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 560
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
NIE WIADOMO.
Słyszałem tylko w biurze podróży że być może od 1 stycznia - ale żadnej informacji niepotwierdzonej nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#10 PostWysłany: 16 Gru 2014 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 250
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
Wiza online 20$ + 1$ chyba za koszt wyrobienia online. Na lotniskach rzekomo nie da się uzyskać wizy jednak podobno są jakieś kioski gdzie można kupić wizę ale kosztów nie znam.
Co do zniesienia wiz dla Polaków to data obowiązywania nowych przepisów ma być podana w późniejszym terminie (bliżej nieokreślonym): http://www.turcja.org.pl/page/11/44
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#11 PostWysłany: 16 Gru 2014 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
przemos74 napisał(a):
Czy nadal wiza na lotnisku (30$) jest droższa niż ta online (20$)?


Byłem tydzień temu i wiza na lotnisku (SAW) była droższa od tej online. Nie pamiętam tylko czy kosztowała 25 czy 30$
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#12 PostWysłany: 16 Gru 2014 14:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3283
srebrny
30 USD
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#13 PostWysłany: 27 Lut 2015 15:04 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1805
niebieski
Cos wiadomo nt. zniesienia wiz dla Polakow? Podobno decyzja juz jest, ale jak na razie dalej trzeba za nia zaplacic...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#14 PostWysłany: 27 Lut 2015 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 11103
HON fly4free
@digger, chodzą plotki że zniosą w czerwcu

Na stronie ambasady Polski w Ankarze piszą:
W związku z deklaracją premiera Republiki Turcji o zniesieniu obowiązku wizowego wobec obywateli polskich, złożoną w dniu 8 grudnia 2014 r. podczas oficjalnej wizyty w Warszawie, Wydział Konsularny Ambasady RP w Ankarze uprzejmie informuje, że do momentu przyjęcia przez rząd turecki odpowiednich aktów prawnych w mocy pozostają dotychczasowe przepisy wjazdowe: https://www.msz.gov.pl/pl/p/ankara_tr_a ... mie_e_visa
O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

I jeszcze artukuł z Naszego Dziennika :)
http://forsal.pl/artykuly/841412,zniesi ... olski.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#15 PostWysłany: 27 Maj 2015 01:06 

Rejestracja: 23 Lut 2015
Posty: 59
Loty: 46
Kilometry: 51 607
Czy ktoś się spotkał z komunikatem: "Numer karty, który wprowadziłeś/aś nie figuruje wśród numerów kart dozwolonych przez nasz system płatniczy. Spróbuj dokonać płatności inną kartą. Karta nie musi być wystawiona na Twoje nazwisko."? Jest to może jakiś chwilowy błąd/przerwa w systemie, czy akurat tą kartą nie da rady zapłacić - mam spróbować inną? Karta Visa Classic do konta eMax USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#16 PostWysłany: 27 Maj 2015 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 788
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@arthurols taki typ karty honorują. Jeśli nie jest to wielki problem, spróbuj inną. Jeśli tak, napisz do nich maila z zapytaniem (podając pierwsze 6 cyfr karty). Odpowiedzą jednoznacznie. Pamiętajcie (wszyscy), że wizę można zamawiać z wyprzedzeniem (z datą rozpoczęcia jej ważności 3 miesiące do przodu), więc wychodząc naprzeciw takim sytuacjom - warto spokojnie sobie wszystko wyjaśnić. U mnie nie było żadnego problemu z MC czy VISA. I nigdy nie drukowałem papierowej wersji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#17 PostWysłany: 21 Lis 2015 20:55 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
czy mając e-vise - na granicy wbijają nam cos do paszportu ?
na ile wcześniej przed wylotem można e-visę załatwiać (np. czy dzień przed da się ) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wiza do Turcji
#18 PostWysłany: 21 Lis 2015 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2074
srebrny
1. Tak, pieczątkę.
2. Tak, wiza jest szybko na mailu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Eryk87 lubi ten post.
Eryk87 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 14 Mar 2016 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4858
Loty: 311
Kilometry: 517 479
HON fly4free
probowal ktos z sukcesem zakupic turecka wize - Raiff Wizz karta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Mar 2016 09:59 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 57
@correos kupowałam w listopadzie kredytówką Wizz, bez najmniejszych problemów
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group