Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Maj 2021 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 135
Loty: 82
Kilometry: 200 035
Planuję objazdówkę po Turcji we wrześniu, będę na miejscu 9 dni, przylot i wylot Istanbul S. Gokcen. Szukam na forum jakichś informacji o wypożyczalniach i ogólnie o jeździe i trochę się dziwię, no bo Turcja to jednak ogromny kraj, miejsc do zwiedzenia mnóstwo a ilość informacji niestety znikoma. Czy ktoś wie z czego to wynika?
W innym temacie ktoś polecił wypożyczalnię https://www.windycar.com.tr/en Sprawdzałem już i ceny są dobre - z maksymalnym ubezpieczeniem (bo tylko takie zawsze zakładam) 261$ na te 9 dni.

Moja trasa zakłada od razu wyjazd z Istambułu, Pamukkale, wszystkie najciekawsze atrakcje Oludeniz, wszystkie ciekawe plaże po drodze do Alanyi, Kapadocję i powrót do Istambułu, jeżeli starczy czasu to na pewno jeszcze zwiedzanie Istambułu z buta, ale zakładamy, że na maxa będziemy chcieli korzystać z kąpieli w morzu, więc pewnie będzie ciężko. Spanie codziennie w innym miejscu, żeby już się nie cofać. Łącznie do pokonania plan wyliczył mi 2700km, z kolei wypożyczalnia na ten czas ma limit 3600km, więc doliczając jakieś krążenie robi się już blisko limitu.

Generalnie w Turcji byłem ponad 10 lat, praktycznie tylko w hotelu, ale pamiętam mega wysokie ceny paliwa, z kolei teraz sprawdzam sobie i aż mi się to wydaje nierealne w porównaniu do tego co było - okolice 4zł za benzynę, czy ktoś kto był niedawno na miejscu może to potwierdzić?

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jazdy po Turcji? Jeździłem już w wielu miejscach europy, zjeździłem cały Izrael, ZEA, także tutaj nie mam jakichś obaw, tylko czy trzeba mieć coś specyficznego na uwadze?

Załącznik:
Komentarz do pliku: plan
plan.png
plan.png [ 885.45 KiB | Obejrzany 6481 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast Wycieczka do Stambułu: 5 dni w hotelu ze śniadaniami od 1550 PLN. Wyloty z 6 miast
Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN Zobacz fiordy latem! Zbiór lotów do Norwegii z polskich miast od 129 PLN
#2 PostWysłany: 26 Maj 2021 10:41 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2420
platynowy
Mogę potwierdzić, że Turcja 5-10 lat temu miała najwyższe ceny benzyny w całej Europie (drożej niż Holandia, Norwegia itd), a dzisiaj ma jedne z tańszych :) około ₺7,50 za litr.

Drogi w Turcji są zwykle w bardzo dobrym stanie. Dobra nawierzchnia. Dodatkowo przy trasie dobrze wyposażone stacje benzynowe z darmowymi toaletami i pysznym tanim jedzeniem :) Kultura jazdy trochę gorsza niż w Europie ale zdecydowanie nic strasznego. Szczególnie jeżdżąc poza metropoliami nie ma się czego obawiać. Zasadniczo jedyny prawdziwy problem na który się można napotkać to komplety brak miejsc parkingowych w centrum Stambułu. Chociaż ciebie to oczywiście nie będzie dotyczyć.

Ogólnie polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
FastMan lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Maj 2021 10:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22964
Oraż ogromnymi korkami w Stambule (np. Most nad Bosforem). Jak by się dało, to bym zaparkował w jakims park and ride (https://www.ibb.istanbul/en/News/Detail/1299) albo wybrac hotel z parkingiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
FastMan lubi ten post.
FastMan uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Sie 2021 21:25 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
I jak doświadczenia z wypożyczalnią, o której pisałeś? Planujemy wypozyczyć auta we wrześniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Sie 2021 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 135
Loty: 82
Kilometry: 200 035
Mamy rezerwację w windy car, ale to dopiero w połowie września ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Sie 2021 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 2000
srebrny
Zdecydowanie polecam Windycar, brałem u nich już 5 albo 6 razy i zawsze było spoko i bez problemów, na plus chyba tylko 500TRY depozytu o ile pamiętam. Samochody trafiają się różne, ale nie są to przeważnie nówki sztuki, ale ważne że jeżdżą :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 26 Sie 2021 14:11 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 66
Brałem z Windy Car samochód na 8 dni, cena nie najgorsza , pełne ubezpieczenie u nich , automatyczna skrzynia tanio. Problem był z kartą kredytową, w Antalya oni nie ograniją kart kredytowych, karta na 60 K a on mi mówi że tam nie ma pieniędzy. Na kredytowej nie ma kasy tłumaczę mu. Dobrze że miałem zasilonego Revoluta , mówię mu 'this is very good credit card', I przeszło. Revolut uratował mi dupsko.
Góra
 Profil Relacje PM off
FastMan lubi ten post.
FastMan uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Sie 2021 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 135
Loty: 82
Kilometry: 200 035
marecki1 napisał(a):
Brałem z Windy Car samochód na 8 dni, cena nie najgorsza , pełne ubezpieczenie u nich , automatyczna skrzynia tanio. Problem był z kartą kredytową, w Antalya oni nie ograniją kart kredytowych, karta na 60 K a on mi mówi że tam nie ma pieniędzy. Na kredytowej nie ma kasy tłumaczę mu. Dobrze że miałem zasilonego Revoluta , mówię mu 'this is very good credit card', I przeszło. Revolut uratował mi dupsko.


Brałeś płatność na miejscu, tak? Bo ja mam zarezerwowane auto z pełnym ubezpieczeniem i opłacone z góry, więc zastanawiam się, czy w ogóle będą chcieli ode mnie KK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sie 2021 14:27 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 66
FastMan napisał(a):
marecki1 napisał(a):
Brałem z Windy Car samochód na 8 dni, cena nie najgorsza , pełne ubezpieczenie u nich , automatyczna skrzynia tanio. Problem był z kartą kredytową, w Antalya oni nie ograniją kart kredytowych, karta na 60 K a on mi mówi że tam nie ma pieniędzy. Na kredytowej nie ma kasy tłumaczę mu. Dobrze że miałem zasilonego Revoluta , mówię mu 'this is very good credit card', I przeszło. Revolut uratował mi dupsko.


Brałeś płatność na miejscu, tak? Bo ja mam zarezerwowane auto z pełnym ubezpieczeniem i opłacone z góry, więc zastanawiam się, czy w ogóle będą chcieli ode mnie KK.


Brałem przez Do you Spain, 1/3 miałem zapłaconą a resztę tam dopłacałem. Depozyt też jest ale mały , po kilku dniach oddali. Brałeś z ich strony ? Tam jeż jeszcze takie dodatkowe ubezpieczenie za około 4 -5 EUR za dzień , chodzi o to że jesli coś się stanie małego to nie musisz brać raportu z policji i nie tracisz czasu. Ja to wszystko wziąłem zeby mieć święty spokój. Nie przyjechali po nas po przylocie a karty SIM nie mielismy , to prosiłem po prostu jakiegoś kolesia żeby do nich zadzwonił że czekamy. Tam jest taki przystanek autobusowy i po nas podjechał gość z wypożyczalni, wypozyczalnia jest ze 3 km od przylotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
FastMan lubi ten post.
FastMan uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Sie 2021 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 135
Loty: 82
Kilometry: 200 035
Brałem z ich strony, wszystkie możliwe opcje ubezpieczenia. Płaciłem 304$ za 9 dni (243$ za auto + 60$ ubezpieczenie), klasa Peugeot 301, Diesel, manual. Odbiór i zwrot na lotnisku w Stambule.
Właśnie ogólnie widziałem pełno bardzo kiepskich opinii o nich na mapach google'a, a tutaj na forum kilka osób już polecało, także zobaczymy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Sie 2021 14:39 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 66
FastMan napisał(a):
Brałem z ich strony, wszystkie możliwe opcje ubezpieczenia. Płaciłem 304$ za 9 dni (243$ za auto + 60$ ubezpieczenie), klasa Peugeot 301, Diesel, manual. Odbiór i zwrot na lotnisku w Stambule.
Właśnie ogólnie widziałem pełno bardzo kiepskich opinii o nich na mapach google'a, a tutaj na forum kilka osób już polecało, także zobaczymy :)

Powinno być dobrze, jak masz wszystkie ubezpieczenia. Większośc tych negatywów dot . właśnie płatnosci i nie przyjmowania przez nich niektórych kart kredytowych a nie gorszych wałków.
Góra
 Profil Relacje PM off
FastMan lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Sie 2021 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 135
Loty: 82
Kilometry: 200 035
marecki1 napisał(a):
Powinno być dobrze, jak masz wszystkie ubezpieczenia. Większośc tych negatywów dot . właśnie płatnosci i nie przyjmowania przez nich niektórych kart kredytowych a nie gorszych wałków.


Właśnie tak widziałem, albo negatywna opinia, bo ktoś miał za mało jakichś punktów w tureckim systemie oceny kierowców, albo też, że naliczyli opłatę za sprzątanie przy czym kobieta sama się przyznała w komentarzu, że dziecko rzeczywiście miało pobrudzony fotel ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sie 2021 14:51 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 66
FastMan napisał(a):
marecki1 napisał(a):
Powinno być dobrze, jak masz wszystkie ubezpieczenia. Większośc tych negatywów dot . właśnie płatnosci i nie przyjmowania przez nich niektórych kart kredytowych a nie gorszych wałków.


Właśnie tak widziałem, albo negatywna opinia, bo ktoś miał za mało jakichś punktów w tureckim systemie oceny kierowców, albo też, że naliczyli opłatę za sprzątanie przy czym kobieta sama się przyznała w komentarzu, że dziecko rzeczywiście miało pobrudzony fotel ;)


No i to że daja inne modele samochodów ale tak jest w każdej wypozyczalni. Ja miałem zamówione Renault Fluence a dostałem Opla Astrę. Byłem z dzieciakami i ciągle plaża - dom i generalnie objazdówka to trochę mieliśmy syf. Pojechałem na myjnię przed oddaniem na wszelki wypadek, chłopaki wypucowali samochód za 50 TL - 23 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
FastMan lubi ten post.
FastMan uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Wrz 2021 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
@marecki1
@FastMan
Planujemy 3 tygodnie objazdu po wschodniej Turcji (odbiór w Ankarze, zwrot w Adanie) i chcemy wziąć auto właśnie z Windy.
Czy braliście pakiet ubezpieczeniowy, który nazywa się "Ultimate"?
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Wrz 2021 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 135
Loty: 82
Kilometry: 200 035
Tak, ja wziąłem Ultimate, czyli max jaki się da. Ale lecę w połowie września, więc jeszcze nie mogę się nic na ten temat wypowiedzieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Wrz 2021 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 2000
srebrny
Nie ma sensu brać u nich ubezpieczenia, naprawde bardzo liberalnie podchodzą do sprawdzania uszkodzeń podczas zwrotu, poza tym excess to chyba 500TL o ile dobrze pamiętam.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Wrz 2021 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 135
Loty: 82
Kilometry: 200 035
Na 9 dni mnie wyszło ubezpieczenie 60$, a cały wynajem, wliczając ubezpieczenie 304$, więc ta różnica nie jest jakaś ogromna, a to wychodzę z założenia, że lepiej zawsze to mieć, że to nawet inaczej podchodzą do takiego klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ekspansja lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Wrz 2021 13:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2264
zachodzę w głowę, czym różni się "zero excess" zwykły od "zero excess coverage" i "ultra excess coverage". Tzn różnicę widzę - opony, podwozie itd, tylko nie pasują coś kwoty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2021 15:03 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 66
Ekspansja napisał(a):
@marecki1
@FastMan
Planujemy 3 tygodnie objazdu po wschodniej Turcji (odbiór w Ankarze, zwrot w Adanie) i chcemy wziąć auto właśnie z Windy.
Czy braliście pakiet ubezpieczeniowy, który nazywa się "Ultimate"?

Brałem ten ultimate , wszystko co się dało , na wszelki wypadek . Cena nie jest wysoka i spokój ducha przy wynajmowanym samochodzie bezcennne. A róznica pomiędzy tymi różnymi wersjami nie wiem czego dotyczym może tu chodzić o opony , czy podwozie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ekspansja lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 05 Wrz 2021 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 93
Różnicę między opcjami rozumiem tak: zero excess - nie obejmuje opon, zero excess coverage - obejmuje też opony (szkodę do 1000TL, powyżej tej kwoty trzeba dopłacić), ultra: opony do kwoty 2500 TL. Waham się pomiędzy Ultra i Ultimate, niby mała różnica. Musimy płacić drugiego kierowcę i zwrot w innym miejscu niż odbiór. Startujemy 18 września, bierzemy Renault Fluence or simillar diesla.
_________________
https://lepiejdalej.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group