Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#881 PostWysłany: 24 Paź 2023 11:53 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2477
platynowy
Pozowolę sobie lekko zejść w off-topic... @adriano jakim statkiem? i jaką wizę dostałeś wtedy? i czy po przypłynięciu wylatywałeś z tego samego regionu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na jarmark świąteczny do Budapesztu. Loty z Warszawy + 3 noclegi w hotelu za 798 PLN Na jarmark świąteczny do Budapesztu. Loty z Warszawy + 3 noclegi w hotelu za 798 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w świetnym 4* hotelu z all inclusive od 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#882 PostWysłany: 24 Paź 2023 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 306
Loty: 242
Kilometry: 651 170
niebieski
Płynąłem z Hong Kongu do Zhongshan, tego samego dnia wracałem też promem tą samą trasą. Dostałem wizę biznesową na 3 dni. Wiza była płatna na miejscu ok 100-150 zł, ale opłacili mi ją Chińczycy, płatność tylko Alipay.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#883 PostWysłany: 30 Paź 2023 08:42 

Rejestracja: 02 Paź 2023
Posty: 1
Czy ktoś w ostatnim czasie wjezdzal z Hong Kongu do Schenzen na Visa on Arrival?
Zastanawiam się jak będą patrzeć na Pakistan i Tajwan w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#884 PostWysłany: 31 Paź 2023 00:37 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 508
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Przyleciałem właśnie do PEK. Przesiadka od 5 do 15. Dali wizę 24h. Chcieli tylko bilet bez rezerwacji hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
szpaczny uważa post za pomocny.
 
      
#885 PostWysłany: 05 Lis 2023 10:18 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 508
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Ok więc powiem tak.
Nie należy doszukiwać się żadnej logiki w tym działaniu. Dziś rano kolejny przylot do PEK. U mnie stop 21h. Kolejka była mega długa i chyba Pana wkurzyła ta długa kolejka wyszedł i do każdego show me your ticket. Ludzi mających po 18h nawet wywalał mimo rezerwacji hotelu mówiąc im: you dont have time for hotel. I zero dyskusji. Akcja przy okienku była gorąca ludzie wkurzeni. U mnie doczepienie się pieczątek z Turcji. Od ladowania do wyjscie z Lotniska ponad 2h dziś. Jedynie od czego to zależy to szczęście jak widać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#886 PostWysłany: 10 Lis 2023 11:29 

Rejestracja: 18 Kwi 2010
Posty: 4
Loty: 196
Kilometry: 505 425
to moze ja sie wypowiem, bo przerobilem to kilka dni temu i ... oficjalnie przy takich lotach w zasadzie nie ma szansy na otrzymanie 24h free transit visa w celu wyjscia na miasto i zwiedzania Szanghaju. (gdzies tutaj na forum juz od kilku miesiecy ludzie o tym pisza ... ze w zasadzie nikt jej nie dostal).
ja kupilem w tej promocji bilet China Eastern z BUD do MEL (24/10 - 08/11) i mialem 15h layover w PVG (o ile pamietam to w godzinach 5-20).
po wyladowaniu na PVG, nie poszedlem na "transit connection" na kolejny lot, tylko w kierunku stanowisk "24/144h transit free visa". wypelnilem odpowiedni papierek i ustawilem sie w kolejce do urzednika. bylo nas jakies 40-50 osob, przede mna w kolejce okolo 10 -15.
no i widzialem, ze wszystkie kolejne osoby nie dostaja wizy, tylko sa odsylane w kierunku "transit connection", czyli zeby czekac na swoj kolejny lot kilkanascie godzin na lotnisku. zapanowalo poruszenie. urzednik wyszedl do nas i zapytal, czy my wszyscy mamy kolejny lot dzisiaj wieczorem / w nocy z tego samego lotniska? po naszej twierdzacej odpowiedzi, poinformowal nas, ze nie ma mozliwosci abysmy otrzymali vize tranzytowa, gdyz sie do niej poprostu nie kwalifikujemy.
grzecznie wyjasnil, iz jest to wiza tranzytowa, czyli udzielana jest ona tylko w celu tranzytu przez terytorium Chin, czyli jesli przylatujemy na jedno lotnisko, a wylatujemy z innego (lub wyjezdzamy innym srodkiem transportu), abysmy mogli sie przedostac z punktu przylotu do punktu odlotu.
dodal tez ze wiza jest przyznawana jesli ktos ma kolejny lot rano i ma potwierdzony hotel w miescie, aby mogl sie wyspac w hotelu, a nie musiel spac na lotnisku.
na nasz komentarz, ze chcemy pozwiedzac miasto, odpowiedzial: do tego sluzy wiza turystyczna, a nie tranzytowa i trzeba bylo sobie ja zrobic w ambasadzie przed wyjazdem.
(w zasadzie to co powiedzial urzednik ma sens i jest logiczne).
no i wiekszosc osob, albo sie poddala, albo podeszla z dokumentami do urzednika, ale dostala odmowe.
nie na darmo komunizm rozwinal u nas gen kombinowania - ja rozegralem temat na polaka, cebulaka, w nastepujacy sposob:
- wszedlem na booking i wybralem hotel na ten dzien, dla 2 osob, w centrum szanghaju
- nie robilem rezerwacji (bo zwrotnej juz sie nie dalo, a placic nie chcialem), tylko zrobilem sobie zrzut ekranu z tymi danymi (hotel, adres, data, 2 osoby, cena ... itp)
- podszedlem do urzednika i powiedzialem, ze za mna lot 12h, przede mna kolejny lot 12h, a ja jestem po operacji kregoslupa (co akurat jest prawda), wiec zabookowalem sobie na te kilka godzin hotel w miescie, bo musze sie polozyc i odswiezyc.
- pokazalem mu screena z bookingu
- urzednik nie uwierzyl. chcial potwierdzenia rezerwacji z naszymi nazwiskami (powtarzalem w kolko ze mam tylko ten screen jako potwierdzenie ;-) i chcial potwierdzenie dokonania platnosci za ten hotel (powtarzalem w kolko, ze podalem poprostu numer karty i sciagna mi kase i ze nic innego nie mam)
- generalnie kilka chwil trwala przepychanka slowna, on nie chcial dac wizy a ja w kolko swoje
- juz w zasadzie chcialem sie poddac i zrezygnowac, gdy w koncu on sie poddal i wkleil nam wize i przybil pieczatke w paszportach

pojechalismy do centrum miasta, polazilismy, pozwiedzalismy, najedlismy sie pierozkow i innych wynalazkow i wieczorem wrocilismy na lotnisko na kolejny lot.
z tego co widzialem to ostatecznie z tej grupy 40-50 osob wize tranzytowa dostalo moze 6-8 osob
wiec tak to obecnie wyglada.

(tip: mam karte debetowa mastercard oraz kredytowa visa i na lotnisku nie udalo mi sie wyplacic kasy w zadnym bankomacie. na lotnisku sa kantory ale dosc daleko i nie wszystkie czynne rano, wiec warto miec gotowke na bilet na metro / maglev)
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#887 PostWysłany: 10 Lis 2023 11:32 

Rejestracja: 18 Kwi 2010
Posty: 4
Loty: 196
Kilometry: 505 425
to moze ja sie wypowiem, bo przerobilem to kilka dni temu i ... oficjalnie przy takich lotach w zasadzie nie ma szansy na otrzymanie 24h free transit visa w celu wyjscia na miasto i zwiedzania Szanghaju. (gdzies tutaj na forum juz od kilku miesiecy ludzie o tym pisza ... ze w zasadzie nikt jej nie dostal).
ja kupilem w tej promocji bilet China Eastern z BUD do MEL (24/10 - 08/11) i mialem 15h layover w PVG (o ile pamietam to w godzinach 5-20).
po wyladowaniu na PVG, nie poszedlem na "transit connection" na kolejny lot, tylko w kierunku stanowisk "24/144h transit free visa". wypelnilem odpowiedni papierek i ustawilem sie w kolejce do urzednika. bylo nas jakies 40-50 osob, przede mna w kolejce okolo 10 -15.
no i widzialem, ze wszystkie kolejne osoby nie dostaja wizy, tylko sa odsylane w kierunku "transit connection", czyli zeby czekac na swoj kolejny lot kilkanascie godzin na lotnisku. zapanowalo poruszenie. urzednik wyszedl do nas i zapytal, czy my wszyscy mamy kolejny lot dzisiaj wieczorem / w nocy z tego samego lotniska? po naszej twierdzacej odpowiedzi, poinformowal nas, ze nie ma mozliwosci abysmy otrzymali vize tranzytowa, gdyz sie do niej poprostu nie kwalifikujemy.
grzecznie wyjasnil, iz jest to wiza tranzytowa, czyli udzielana jest ona tylko w celu tranzytu przez terytorium Chin, czyli jesli przylatujemy na jedno lotnisko, a wylatujemy z innego (lub wyjezdzamy innym srodkiem transportu), abysmy mogli sie przedostac z punktu przylotu do punktu odlotu.
dodal tez ze wiza jest przyznawana jesli ktos ma kolejny lot rano i ma potwierdzony hotel w miescie, aby mogl sie wyspac w hotelu, a nie musiel spac na lotnisku.
na nasz komentarz, ze chcemy pozwiedzac miasto, odpowiedzial: do tego sluzy wiza turystyczna, a nie tranzytowa i trzeba bylo sobie ja zrobic w ambasadzie przed wyjazdem.
(w zasadzie to co powiedzial urzednik ma sens i jest logiczne).
no i wiekszosc osob, albo sie poddala, albo podeszla z dokumentami do urzednika, ale dostala odmowe.
nie na darmo komunizm rozwinal u nas gen kombinowania - ja rozegralem temat na polaka, cebulaka, w nastepujacy sposob:
- wszedlem na booking i wybralem hotel na ten dzien, dla 2 osob, w centrum szanghaju
- nie robilem rezerwacji (bo zwrotnej juz sie nie dalo, a placic nie chcialem), tylko zrobilem sobie zrzut ekranu z tymi danymi (hotel, adres, data, 2 osoby, cena ... itp)
- podszedlem do urzednika i powiedzialem, ze za mna lot 12h, przede mna kolejny lot 12h, a ja jestem po operacji kregoslupa (co akurat jest prawda), wiec zabookowalem sobie na te kilka godzin hotel w miescie, bo musze sie polozyc i odswiezyc.
- pokazalem mu screena z bookingu
- urzednik nie uwierzyl. chcial potwierdzenia rezerwacji z naszymi nazwiskami (powtarzalem w kolko ze mam tylko ten screen jako potwierdzenie ;-) i chcial potwierdzenie dokonania platnosci za ten hotel (powtarzalem w kolko, ze podalem poprostu numer karty i sciagna mi kase i ze nic innego nie mam)
- generalnie kilka chwil trwala przepychanka slowna, on nie chcial dac wizy a ja w kolko swoje
- juz w zasadzie chcialem sie poddac i zrezygnowac, gdy w koncu on sie poddal i wkleil nam wize i przybil pieczatke w paszportach

pojechalismy do centrum miasta, polazilismy, pozwiedzalismy, najedlismy sie pierozkow i innych wynalazkow i wieczorem wrocilismy na lotnisko na kolejny lot.
z tego co widzialem to ostatecznie z tej grupy 40-50 osob wize tranzytowa dostalo moze 6-8 osob
wiec tak to obecnie wyglada.

(tip: mam karte debetowa mastercard oraz kredytowa visa i na lotnisku nie udalo mi sie wyplacic kasy w zadnym bankomacie. na lotnisku sa kantory ale dosc daleko i nie wszystkie czynne rano, wiec warto miec gotowke na bilet na metro / maglev)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#888 PostWysłany: 10 Lis 2023 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 653
Loty: 152
Kilometry: 199 492
złoty
Czy ktoś ostatnio (tzn. po covidzie) testował trasę w stylu:

Tajpej - Szanghaj (2h) - Pekin (4h) - Warszawa?

Chodzi mi o podwójną przesiadkę w Chinach (pomiędzy przylotem do Chin i wylotem z Chin jest mniej niż 24h, w międzyczasie jeszcze krajówka w Chinach) - czy dalej takie coś jest możliwe bez wizy (tzn. na darmowym permicie tranzytowym 24h), de facto bez wychodzenia z lotniska.

Nie chciałbym utknąć na lotnisku w Szanghaju z odmową wstępu :lol: ale płacenie za wizę chińską prawie 6 stów w sytuacji, kiedy w Chinach jestem nawet nie 12 godzin, też mi się średnio uśmiecha [wiem, że niby się da bez wizy, ale żeby nie było tak jak z tymi odmowami wiz 24h w przypadku przesiadki w jednym mieście]. Wiem, że teoretycznie tak i że przed covidem się dało, ale pytanie, na ile to aktualne
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#889 PostWysłany: 12 Lis 2023 07:41 

Rejestracja: 25 Wrz 2017
Posty: 2
Temat wizy tranzytowej przerabiałem na lotnisku PEK 29.10. W związku z ponad 20 godzinną przesiadką zorganizowaliśmy sobie zwiedzanie miasta z wynajętym kierowcą. Podobnie zrobiły inne osoby z kolejki. Po podejściu do okienka odmówiono nam wizy, tłumacząc, że musi być wpisana nazwa hotelu, w którym się zatrzymany, bo inaczej system nie przepuści. Zaczęliśmy tłumaczyć, że na zewnątrz czeka na nas kierowca. Do dyskusji włączyły się inne osoby z kolejki. Pokazywaliśmy maile z potwierdzeniem rezerwacji samochodu. Finalnie pan gdzieś zadzwonił i wszyscy z kolejki dostali wizy.

Jeżeli chodzi o rezerwację hoteli to przy długiej przesiadce Air China zapewnia go bezpłatnie. Dowiedzieliśmy się o tym od innej grupy z kolejki. Trzeba znaleźć ukrytą na ich stronie opcję logowania do booking management. Logowanie odbywa się za pomocą nr biletu i nr paszportu. Tam można zarezerwować bezpłatnie hotel lub wejście do saloniku. Po rezerwacji otrzymuje się adres hotelu i voucher.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#890 PostWysłany: 16 Lis 2023 11:31 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 670
niebieski
spejson911 napisał(a):
Przyleciałem właśnie do PEK. Przesiadka od 5 do 15. Dali wizę 24h. Chcieli tylko bilet bez rezerwacji hotelu.


W ostatnią sobotę analogicznie w Kantonie przy 8h pomiędzy lotami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#891 PostWysłany: 17 Lis 2023 00:34 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 167
Loty: 40
Kilometry: 124 893
Zupełnie zafascynowany Filipinami, zapomniałem napisać jak w moim przypadku.

Po wysiadce z samolotu w PEK od razu przed sobą mieliśmy stanowisko z wizami (kolejka), a druga kolejka w stronę International Transit. Formularz, który jest podobny i był rozdawany w samolocie Air China NIE ZADZIAŁA - trzeba wypełnić i tak bardzo podobny lotniskowy i nie słuchać obsługi w niebieskich marynarkach, którzy kierują do International Transit (sami nie wiedzą, gdzie, co i jak) i ustawić się w kolejeczce do „Temporary Entry Permit Application
(For 24/144-hour Transit Passengers Applying for Leaving Airport)”.

Pan siedzi tam jakby za karę - nie interesowały go pieczątki, ani hotel, ani me ani be - wbił nam wizy na 172h przy 13h przesiadki, natomiast Polak z którym rozmawialiśmy nie dostał wizy - 10h przesiadki. W 20 sekund się dowiedział, że nie ma czasu na hotel, mimo że miał go 15 minut od lotniska.

Wydaje mi się, że to absolutnie zależy od jego widzi mi się i humoru.

Wyjście z lotniska faktycznie zajmuje do 2h, ze wszystkim. U nas zajęło to akurat szybciutko bo lekko ponad godzinę. Przy kontroli celnej Pani gdzieś dzwoniła przy moim paszporcie - zatrzymała się na naklejce z Korei i pieczątce z Kataru - ktoś przyszedł i powiedział że jest okej. Tyle z dreszczyku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#892 PostWysłany: 19 Lis 2023 19:34 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 7
Hej! Zwracam sie z prosba o wyjasnienie mi zasad wizowych do Chin (a konkretniej Hong Kong, gdyz wychodzi na to ze nagle jakis wyjazd moze mnie przerosnac😆).
1. Lot na trasie Wawa - Pekin (porzucam mysl o opuszczeniu lotniska) - Hong Kong - tu rozumiem wiza absolutnie nie jest potrzebna, ale prosze o potwierdzenie.
2. Z Hong Kong wypad do Tajwanu i stamtad na Filipiny badz jedynie Hong Kong - Filipiny - Hong Kong
3. Powrot z Filipin do Hong Kongu i stamtad powrot do Europy znow z przesiadka w Chinach. I tu konczy sie moje czytanie ze zrozumieniem info m.in. ze strony gov.pl.

Czy lecac do Hong Kongu przez Pekin i powrot tez przez Pekin do Europy wymaga ode mnie wizy chinskiej? Jesli tak to jakiej? Czy takie same zasady obowiazuja gdybym Hong Kong zamienila na Tajwan i leciala na Tajwan z przesiadka w Pekinie i spowrotem?
Jak macie jakies uzyteczne linki to poprosze.

Dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#893 PostWysłany: 20 Lis 2023 01:40 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 63
Both Taiwan and HKG are "third countries" for transit visa purpose, so you can fly PL-HKG or TW and back without a visa, providing you only have one stop in mainland CN (up to 144h). Should you have more stops, transit is limited to 24h (from first landing to last take-off).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#894 PostWysłany: 20 Lis 2023 15:22 

Rejestracja: 20 Lis 2023
Posty: 1
Dzień dobry wszystkim!
Przygotowuję się do podróży przez Chiny i dzisiaj Pani z Ambasady trochę mnie wyprowadziła z równowagi. Otóż, powiedziano mi, że jeśli podróż jest na dwóch osobnych rezerwacjach to skorzystanie z wyjścia bezwizowego nie będzie możliwe, a my sobie zaplanowaliśmy lądowanie na PEK, nocleg i 2 dni w mieście (takie dobre 40 godzin), a potem wylot z PKX dalej (to na szczęście jeszcze możemy sobie zmianić, jak trzeba będzie). Na powrocie mamy jakoś ponad 24 godziny i też chciałam brać hotel.

Strasznie się martwię kilkoma rzeczami:
1/ czy korzystanie z bezwizowego tranzytu z wyjściem do miasta na pewno było w ostatnim czasie możliwe na dwóch oddzielnych biletach?
2/ jeśli nas nie wypuszczą to właściwie jesteśmy bez bagaży koczując w strefie bezcłowej przez 2 dni i w sumie to nie możemy też lecieć dalej bo nie będziemy odprawieni jeszcze...
O zmianie lotniska to już boję się myśleć. Zaproponowała mi Pani zaaplikować o wizę za 500 zł, no i zaczęłam to rozważać...

Czy ktoś był w podobnej sytuacji ostatnio i jak poszło na miejscu? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#895 PostWysłany: 25 Lis 2023 19:39 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 63
KUL-HGH (Air Asia)/PVG-LHR (BA) 5 years ago no issues (except for Air Asia "supervisor" unable to read the terms in KUL airport).

You can even change airports and (in some areas) means of transport for inbound/outbound trips, how could it be on one ticket then? :-)

I'd ask "Pani z ambasady" where can one find such "rule" ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#896 PostWysłany: 25 Lis 2023 19:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 23616
5 years, was 5 years ago. 2 years before pandemic and changing the mentality of Chinese a lot

Wysłane przez moją Nokię 3330
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#897 PostWysłany: 27 Lis 2023 15:39 

Rejestracja: 11 Sie 2023
Posty: 4
Czy komuś udało się w ostatnich dniach wyjść na lotnisku w Pekinie? lecę w piątek, mam 15h przesiadki i trochę zaczynam panikować czy to był dobry ruch z tym biletem… ale tak się chciało zobaczyć Pekin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#898 PostWysłany: 27 Lis 2023 16:07 

Rejestracja: 25 Lis 2018
Posty: 63
@JaVolo, @Zeus:

https://answers.travelchinaguide.com/qu ... 903186.htm

"It is perfectly fine and allowed to have separate tickets and to fly on unrelated airlines. It is itinerary only that maters."

It's not directly the government but their info never let me down in CN.

Or did anyone hear about transit denied because of different airlines, ever?

Anyway, I'm gonna do Spring & Airasia combo in December, so I can let you know.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#899 PostWysłany: 28 Lis 2023 15:28 

Rejestracja: 11 Kwi 2018
Posty: 167
Loty: 40
Kilometry: 124 893
Olusia641 napisał(a):
Czy komuś udało się w ostatnich dniach wyjść na lotnisku w Pekinie? lecę w piątek, mam 15h przesiadki i trochę zaczynam panikować czy to był dobry ruch z tym biletem… ale tak się chciało zobaczyć Pekin


Tuż nad Twoim postem była informacja ode mnie - tak udało mi się wyjść.

Wczoraj również udało się opuścić lotnisko przy 15h przesiadki i o dziwo od wysiadki do wyjścia z lotniska zajęło nam to 40 minut. Kolejka po lądowaniu o 10:40 była mała, a siedziało dwóch gości od wiz (Ci potrzebowali rezerwacji z hotelu), a jak przyszliśmy to przyszedł nawet 3 i trafiliśmy od razu do niego jako pierwsi, którego nie interesowało nic - zeskanował paszport, wydrukował naklejki, przykleił i oddał paszporty.

Chce przestrzec też tych, którzy nie czytają nic przed przybyciem i nie wiedzą o tym że idą do kolejki z błędnym papierem i stracą czas, a mianowicie:

na lotnisku pojawiają się dwa formularze (1. błękitny i 2. biały z niebieskimi nagłowkami) - trzeba wypełnić ten drugi.

1. Image
2. Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#900 PostWysłany: 28 Lis 2023 17:29 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 152
Loty: 65
Kilometry: 134 099
niebieski
@Tabciogaraj w adres chiński co wpisałeś? Adres lotniska? Czy miałeś jakiś hotel na wszelki wypadek?

Ja mam niby przyznany telefonicznie hotel tranzytowy od Air China ale żadnego potwierdzenia na mailu itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1019 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group